Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

A ehliyeti alıcam. ilk motorum olacak. Yeniden başlasaydınız ilk motor tavsiyesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

A ehliyeti alıcam. ilk motorum olacak. Yeniden başlasaydınız ilk motor tavsiyesi ?
    Herhangi bir kriter yok. Kafamda 2. el MT25 var. Ama rüzgar sorunu endişelendiriyor beni.
    Çok fazla sorun yaratıyormu arkadaşlar ? Öyle abidik gubidik apaçilerden değilim.
    Pek hız yapacağımı zannetmiyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    Bu arada sürücü kursları A ehliyeti için 1300 TL + 300 TL devlet ücret diyor.
    Sizce pahalımı ? Maksimum MT07 almak var kafamda o yüzden A2 alsam 950 TL diyor.
    Sizlerin yardımına ve abiliğinize ihtiyacım var. Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    mt 07 a2 kurtarmıyor bildiğim kadarı ile , ayrıca ileride fikrin değişir sıkılır yüksek cc bişi almak isteyebilirsin. 300 daha ver a al bence. Yüksek hızlarda kullanmicaksan mt 25 te mt 07 de problem olmaz . 120 km den sonra sıkıntı olabilir naked motor sonuçta bunlar.

Jester8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    A sınıfı alın hocam. Mt7 varsa aklınızda ilerde bir daha uğraşmayın. Ben cbr250 ile başladım. Gayet memnumdum ama genelde şehir içinde kullandığım için çok spor olmamasına rağmen baydı beni oturuş pozisyonu. Şuan çok daha rahatım. Sizde şehir içi kullanıyorsanız mt25 iyidir. Mt7de 130-140dan sonra rüzgar ciddi rahatsız ediyor bunu söyleyebilirim.

cikmazsokak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700x
    Arkadaşlar ne olur yapmayın adam yeni başlıcak ne mt 07 si. Arkadaşım mt 07 ben de kullandım çok güçlü bir makina bir panik esnasında kafana geçer Allah korusun. cbr 250 ile başladım diyen arkadaş 27 hp lik motorla 75 hp lik motor arasındaki uçurumu anlamak için toplama çıkarma yapmak yeterli. ve yamaha hondaya göre daha seri ve atik bir makinadır yamaha r25 bile cbr 25 den seri. ben hespni kullanmış biri olarak söylüyorum. mt25 al kardeşim acemiliğini at güzelce. ehliyete gelince A sınıfı al rahat et yeni düzenleme ile ileride sıkıntı yaşarsın a2 d. cc yükselteceğin zaman bir daha ehliyet almak zorunda kalırsın. a2 mt07 kullanmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:10 ----------

ve lütfen ricam motordan önce iyi bir ekipman lütfen. motora geçtiğin içinde ayrıca tebrik ederim kazasız sürüşlerin olsun inşallah

bence ehliyeti a al ama a aldın diyede üst cc motora binmek sorunda değilsin bence daha düşük cc bir motor ile trafik deneyimini arttır tecrübe kazan bende a için üç ay bekleyecektim beklemedim a2ye yazıldım yazılı sınavı geçtim direksiyonu bekliyorum sınavı geçeyim duke 200 veya tnt 25 alacağım

24 yaşı doldurmadıysanız kafadan A sınıfı ehliyet alamazsınız. A2 alıp 2 yıl beklemeniz gerekiyor.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Sevgili arkadaşlar dostlar,
    A sınıfı ehliyetlere getirilen sınıflamayı sadece kanuni bir düzenleme olarak görmeyin,
    gerçekten böyle bir düzenleme mantıklı.

Yeni başlayan biri için MT07 ölümcül bir motorsiklet olabilir,
    gerçekten ilk çıktığı yıl şekline bakıp alan ve hayatını kaybeden çok sayıda insan oldu.

Bunca yıldır gaz kolu elinin altında iken gazı açmayan birine rastlamadım.
    Mutlaka bir gün kışkırtacak, ve hakim olamayacağın kadar güç ortaya çıkacak.
    MT07 gibi bir motosiklet hatayı tolere etmez.

Mt25 kullanmadım ama genel olarak 250 Cc'ye kadar olan motorlar başlangıç için mantıklı gibime geliyor.
    Ki bunu bile yazarken ürküyorum aslında 150 cc daha iyi.
    espresso bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

ozgurOdun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm duke 390
    A ehliyete yazıldım yeni. 800 para kursa vericem. 280 para emniyete 80 para da meb sınav ücretiymiş. şehir ankara. 1300 falan çok geldi bana.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İlk motorsa 250cc yi geçme o da eğitim alman koşuluyla. Hatta A2 ehliyeti al, A sınıfı için sınavda 700cc kullandırırlar acemi ve eğitimsiz birinin tek seferde geçmesi zor.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    24 yaş üstü ve B ehliyeti varsa a2 şartı aranmadan A sınıfı alabilirsiniz.

Yeni başlayacak birisi için de mt25 cbr250 r25 gibi motorlar riskli gözüyle bakarım hep. Bu makineler bile 150 160 km hızlara rahatlıkla çıkabilen makineler. Acemi birisi için riskli hatta ölümcül hızlar. O yüzden 125 150 cc makşneler ile başlamanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Mt125 ile başlanabilir mesela. Cbf YBR gibi makinelere binmek istemezseniz mt125 olabilir.
    Kızıl pars bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bence MT125 bile tehlikeli,adamı öldürmeye mi çalışıyorsunuz.ABS yok bişey yok.
    Honda today scooterle başlayın
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    bu konuda bende arkadaşların yazdıklarına sonsuz katılıyorum. Eğer ki ilk motosikletinden ziyade ilk kez motosiklet kullanacaksan bence ufak bir scooter ile kıyı kıyı gez dolaş , motosikletin nerede nasıl tepki verdiğini motosikletliler için trafiğin nasıl akıp işlediğini tanı öğren. Ekipman olayını söylemeye gerek bile yok artık bence olmaz sa olmaz. İmkanın varsa başlangıç eğitimi al , temelin sağlam olur.

Eğer ileride mt07 gibi makine kullanırım diyorsan scooter ile başlamak çok saçma . Al bi tane 125lik vitesli motosiklet hem vitesi öğrenirsin hem de motosikleti öğrenirsin. Herkes başlangıç motosikletini çok abartıyor. Bu arada ben de ömrümde 10 km motosiklet kullandım orası ayrı ama gerçekten bana scooter ile başlamak çok saçma geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence MT125 bile tehlikeli,adamı öldürmeye mi çalışıyorsunuz.ABS yok bişey yok.
    Honda today scooterle başlayın
    MT125 ler absli bu arada

Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    Alıntı Sacramento adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer ileride mt07 gibi makine kullanırım diyorsan scooter ile başlamak çok saçma . Al bi tane 125lik vitesli motosiklet hem vitesi öğrenirsin hem de motosikleti öğrenirsin. Herkes başlangıç motosikletini çok abartıyor. Bu arada ben de ömrümde 10 km motosiklet kullandım orası ayrı ama gerçekten bana scooter ile başlamak çok saçma geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

MT125 ler absli bu arada
    scooter ile başlamak 10 km kullanan birine saçma gelebilir, başlangıç mot konusu abartı değil kanıtlı örnekli bir konudur , motosikleti tanımadan bir heves ile alıp gaz açan patlayan binlerce insan oldu. elbette 125 cc 250 cc hatta 600cc ile başlayanlar da var , ancak ilerde mt 7 ye binecem diye illa ki vitesli bir motosiklet ile başlamalıyım durumu asıl saçma olan.

Alıntı sedat karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter ile başlamak 10 km kullanan birine saçma gelebilir, başlangıç mot konusu abartı değil kanıtlı örnekli bir konudur , motosikleti tanımadan bir heves ile alıp gaz açan patlayan binlerce insan oldu. elbette 125 cc 250 cc hatta 600cc ile başlayanlar da var , ancak ilerde mt 7 ye binecem diye illa ki vitesli bir motosiklet ile başlamalıyım durumu asıl saçma olan.
    vitesli 125 cc motosiklette hem motosikleti öğrenmek hem de vitesi öğrenmek mi yoksa scooter ile sadece motosiklet öğrenmek mi ?

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Ehliyet fiyatları şehirden şehire değişiyor, taban fiyat uygulaması var. Sorup soruşturun ama aynı şehir içerisinde çok farklı fiyatlar almazsınız.

Direkt A ehliyet alın ve bir daha bu işle uğraşmayın.

A almak istediğiniz için minimum 24 yaşında olduğunuzu var sayıyorum, ( A2 de olmadığına göre )lütfen kafanızdan mt07 fikrini bir kenara bırakın. O sonraki dönemler için.

Yukarıdaki arkadaşlar afaroz ediyor ancak ben mt-25'in başlangıç için uygun olduğunu düşünüyorum. Efendi olursanız çok fazla sıkıntı yaşamazsınız. Ama lastiklere dikkat.

Arkadaşım A ehliyeti için çok para istemişler bence başka kursların kapısınıda çal fiyat sor ve pazarlık yap.
    Motor tavsiyesi icin onu bunu al demem fakat tecrüben yoksa 125cc-150cc arası motor ile 10000 km kadar idare et zaten sonra istediğin motora geçsende alt yapı kurulmuş olur sıkıntı çekmezsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

A sınıfı ehliyete 1250 lira ver en fazla. Toplam maliyetten bahsediyorum.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Şuydu buydu diye bi sürü dil dökmeye gerek yok.
    Bence A sınıfı ehliyete direk dalmak yanlış. Hiç motosiklet kullanmamış birisine, 15 - 20 saat en az eğitim vermeli, aşama aşama, 125 - 250 - 600 gibi motorlarla pişirmeli ve bir de üstüne sınava hazırlamalı...

1300 TL eğitim ve kurs ücretiyse, herhangi işinin erbabı bir motosiklet eğitmenini bırakın, motosiklet sürücüsü bile mantıklı görmez.
    Hangi A sınıfını kurtaran motosikletle kaç öğrenciye eğitim vereceksin ki bu paralarla motosikleti + eğitmeni + kursu amorti edip üzerine para bırakacak?

Mantıklı değil bana göre.

Bence mantıklı yol şu. Önce gidip kurstan bağımsız düzgün eğitim veren bir yerden başlangıç / güvenli sürüş eğitimi almak.
    A2 ehliyet alıp ( yaşınız kaç olursa olsun ) 250 CC çin malı olmayan bir motosiklet alarak 2 - 3 yıl iyice pişmek. Böylece yapacağınız Basit hatalarda ölüp gitmezsiniz
    Daha sonra daha rahatca A sınıfı sınavından geçer, istediğiniz A sınıfı motoru alır ömür boyu keyfinize bakarsınız.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuydu buydu diye bi sürü dil dökmeye gerek yok.
    Bence A sınıfı ehliyete direk dalmak yanlış. Hiç motosiklet kullanmamış birisine, 15 - 20 saat en az eğitim vermeli, aşama aşama, 125 - 250 - 600 gibi motorlarla pişirmeli ve bir de üstüne sınava hazırlamalı...

1300 TL eğitim ve kurs ücretiyse, herhangi işinin erbabı bir motosiklet eğitmenini bırakın, motosiklet sürücüsü bile mantıklı görmez.
    Hangi A sınıfını kurtaran motosikletle kaç öğrenciye eğitim vereceksin ki bu paralarla motosikleti + eğitmeni + kursu amorti edip üzerine para bırakacak?

Mantıklı değil bana göre.

Bence mantıklı yol şu. Önce gidip kurstan bağımsız düzgün eğitim veren bir yerden başlangıç / güvenli sürüş eğitimi almak.
    A2 ehliyet alıp ( yaşınız kaç olursa olsun ) 250 CC çin malı olmayan bir motosiklet alarak 2 - 3 yıl iyice pişmek. Böylece yapacağınız Basit hatalarda ölüp gitmezsiniz
    Daha sonra daha rahatca A sınıfı sınavından geçer, istediğiniz A sınıfı motoru alır ömür boyu keyfinize bakarsınız.
    Fiyatlardan haberiniz var mı sizin acaba? 2016 Eylül'de 12 saatlik eğitimli kursu 1000'e aldım. 15-20 saat eğitim hayalden başka bişey değil.

A alabilşyorken a2 almakta saçma. İmkan varken bir tanesiyle çözülebilecekken neden ekstra masraf yapılıp sonradan işlemler için uğraşılsın.

A ehliyeti içinde 125'den başlatıyolar. Kademeli olarak yükselterek en üst sınıfı kullandırıyolar sınava hazırlıyolar.

HayabusaJR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman UH200 (HayabusaJR)
    En keyiflisi uzun yıllara yaymak. Bir sene içinde binlik bir motora çıkılsa ne olacak ki sanki, beşinci senede uzay mekiği mi arayacağız? Tadını çıkarta çıkarta, her hacmin kendi avantajını - dezavantajını yaşaya yaşaya ilerlerdim. Tek silindirli, en çok 20 hp' lik bir motorla başlardım.
    sedat karaca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)