Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

1. Köprüde Bakım-Onarım (Süper başladık Hamdolsun - Muhalif gözü ile )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı İriKıyım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yolu yada x bir yolu mecbur yapıcak adam. Yapmasa ay böbreğim düştü, uff yerde sürüklendim, çukur değil mayın tarlası vs vs. Ancak bahsedilen standartta yol yapımı için 15 temmuz şehitleri köprüsü yeterli midir kalınlık olarak? Pek sanmıyorum. Yol yapım çalışmaları bizde toprak-kumu silindirle geç, zifti dök, bas çakılı geç silindirle hayırlı olsun. Altına beton atılacaktı? Zift/çakıl karışık dökülecekt falan? Okulda öyleydi ama?? Yok babacım öyle olmuyor ne yazık ki.
    İşte çiçek dikerken şerit kapattı!! Evet haklısın helikopterle sat komandolarına diktirmelilerdi.
    Çiçek suladı asfalt ıslandı yaa puf. Evet haklısın damlama yapacaktı 10m2 yere 27metre damlama borusu geçirecek sonra yaya üstünden geçerken o borular patlayacak sonra bidaha bidaha bidaha.
    E çiçek ekmesin baba o zaman? Ekmesin tabi la. Angara gibi gri bi şehir daha mükemmel olabilir. İşte ortada bi boğazımız olur. Yeter zaten. Çok bile.
    Ak partili kesinlikle değilim, hiç oy vermedim, ancak biraz ben olsaydım napardım diye sormak gerekmez mi abilerim/ablalarım/kardeşlerim canlarım?
    Henüz motosiklet alamadım, inşallah alıcam. Yıllardır bisiklete binerim istanbul, inanın asfalttaki o ıslaklık beni daha muazzam etkiliyor. Ben daha çok sıkıştırılıyorum. Ancak ağlamaktansa önümdeki aracın tamponuna değil yeri gelince 500 metre ileriye 100 metre yanıma bakıyorum. Gözünüz ve yolunuz açık olsun, tekeriniz düz bassın. Saygılar.
    Hocam çiçek için şerit kapatma dediğimiz şöyle zaten bir kamyonet girecek emniyet şeridi var ilave bir şerit daha kapatılıyor ve bu pik saatte yapılıyor.(Resimden yine çıkarım yaparsın kukalar açılı ve o kısımda bir tam şerit kapatılmıştı.
    Daha önceki konumdan bir resim yer Edirnekapı , Beyaz masa şikayetim üzerine bir süre düzelme oldu sonra aynen devam , artık kasmıyor ne keyfimi kaçırayım beter olsun , insanlar güneşte pişsin bugün müşteri geldi 4 saatte geçmiş köprüyü.

Yol sulama deyince eski güzergahım Mecidiyeköy -Başakşehir arası otoyolda belli yerler her zaman ıslak artık ezberden biliyordum.

Laf olsun diye söylemiyorum , iş yapma tarzında ki değişim , vatandaşı düşünme vb'nin kaybı ve ben yaptım olduculuğa dönüş şikayet ettğim.

Okumadan yazan senin gibileri Allah köprü trafiğinde bekletsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bakalım bu kararsızlıkla ne alcaz :D
    Katıldığım yerlere yazmadım canım ordan okumadığımı düşünmeyin hemen. Ama şu eklediğiniz görsel konusunda şikayetiniz gayet haklı buna lafım yok

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış olan ne biliyor musunuz? (Tamamen bu köprü çalışmasından bağımsız konuşuyorum)
    -Zamanında adam gibi yapılmaması...
    Yandaş şirketlere, nasıl yaptın, iyi mi yaptın-kötü mü yaptın demeden peşkeş çekilen ihalelerin sonucu bu.
    Hayır diyecekseniz ki; hiç mi eskimeyecek bu yollar? Tabiki haklısınızda, benim evin önündeki bulvar daha 2 senelik, ama kaç kez üzerine tekrar asfalt atıldı, kaç kez kazıldı hatırlamıyorum. Şu an ise, rahmetli Kemal Sunal'ın filminde ki gibi, çiki baba edasıyla ilerliyoruz yoldan, 1 yılda 2 kez amortisörüm patladı.
    dostum, ara sokaklardan bende muzdaribim.yol komple yenileniyo. 2 hafta sonra kablo net geliyo kazıyo. o dandik yama yapıyo ordan kaçarak geçiyoruz, hop 3-4 ay sonra enerji sa geliyo kazıyo. sonra aski geliyo logar kapağını düzelticez diyo, eskisinden daha kötü bi hal alıyo. ha bunlar yapıldı noldu seçim yaklaştı, hemen bi kaldırım yenileyelim, kaldırımsız olmaz.https://static1.squarespace.com/stat...1395154136307/. bu asılmalı.
    Ama neyse konumuza dönelim büyük ana arterler ne kadar iyi yapılsada belli zamanlarda bakıma ihtiyaç duyarlar.özellikle ağır vasıtaların sık geçtiği yerlerde. Bu o asvaltlarını övdüğümüz avrupa ülkelerindede böyledir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

bu arada Ankaralılar olarak size bir mesajımız var.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kerede yapılan işi takdir edin yav 1 kerecik ne olurki
    Ben arkadaşı günün yoğun saatlerin de arabayla işe gidip gelmeye davet ediyorum, hizmet ayrı particilik ayrı.
    1 hafta gitsin gelsin bakalım.
    İşleri taşerona veriyorlar, taşeron da kazanç payını düşürmemek için az işçiyle yapıyor. gece yapsalar mesai verecek çünkü, ya da daha kötüsü çok daha az kazanç ile alt taşerona veriyorlar. Böyle gider bu devran.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Adam gibi yapılan iş nasıl olur.Ben sen her işimizi böyle yapabiliyormuyuz. Siz orda çalışma olmayacağını bilmeyen adamaı oraya gitmekten nasıl haberdar ederdiniz mesela.Adamlar duyuru yapmışlar trafik akışını durmayacak şekilde ayarlamışlar....vs

Siz haklı olarak MÜKEMME'i istiyorsunuz. Ama biz millet olarak o seviyede değiliz(bknz Emniyet şeridi)Ve mükemmelliğin şartları vardır her şartta olmaz imkansızdır

Yukarda birisi zamanında düzgün yapılmadığından bahsetmiş. Bekara karı boşamak kolay konuşmakta bedava
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı sezerh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum, ara sokaklardan bende muzdaribim.yol komple yenileniyo. 2 hafta sonra kablo net geliyo kazıyo. o dandik yama yapıyo ordan kaçarak geçiyoruz, hop 3-4 ay sonra enerji sa geliyo kazıyo. sonra aski geliyo logar kapağını düzelticez diyo, eskisinden daha kötü bi hal alıyo. ha bunlar yapıldı noldu seçim yaklaştı, hemen bi kaldırım yenileyelim, kaldırımsız olmaz.https://static1.squarespace.com/stat...1395154136307/. bu asılmalı.
    Ama neyse konumuza dönelim büyük ana arterler ne kadar iyi yapılsada belli zamanlarda bakıma ihtiyaç duyarlar.özellikle ağır vasıtaların sık geçtiği yerlerde. Bu o asvaltlarını övdüğümüz avrupa ülkelerindede böyledir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

bu arada Ankaralılar olarak size bir mesajımız var.

http://cdn.bndl.tw/news/niv4eqv3.vdx.jpg
    Hocam bu ankara nın suyuna birşeyler mi karıştırıyorlar acaba? İstanbul ne kadar kalabalık, kaotik olsa da yapılan hareketlerin bir amacı oluyor genelde. Önüne atlayan araç daha hızlı gitmeye çalışır, kötü yere park eden gideceği yere yakın park etmiştir vs. Ancak yolda denk geldiğim 06 plakaların yarısı amaçsız gidiyor. Örnek olarak gece vakti 3 şeritli boş yolda sağ şeritte giderken arkamdan selektör yapmak(araba kullanıyorum) yada yarısı boş mahalle arasında gidip otopark girişine park etmek.

Ankaranın kendisi de bu şekildeyse İstanbulun ki dert değil valla Allah kolaylık versin size.

Motosikleti
    Alıntı simoncelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben arkadaşı günün yoğun saatlerin de arabayla işe gidip gelmeye davet ediyorum, hizmet ayrı particilik ayrı.
    1 hafta gitsin gelsin bakalım.
    İşleri taşerona veriyorlar, taşeron da kazanç payını düşürmemek için az işçiyle yapıyor. gece yapsalar mesai verecek çünkü, ya da daha kötüsü çok daha az kazanç ile alt taşerona veriyorlar. Böyle gider bu devran.
    Bu arkadaş da senin gibi İstanbul trafiğinden nasibini alıyor. Çaresiz bir durum olduğu su götürmez.
    Tasaron konusun da tamamen cahil olduğunda belli tasaron az işçi ile değil çabuk biten işle para kazanır. Tecrübe diyelim

Tweeter i açtım biraz önce, 5 dakka haberleri okudum, sinirim tepeme çıktı, baktım birilerine ana avrat küfredip başımı belaya sokucam ( zaten bir kere mahkemeye verildim ) geri kapattım.
    Bu ülkede anası belli babası 150 o kadar insan var ki hangi birine söveceksin.
    Konuya gelirsek, bugün baya şiddetli bir deprem yaşadık, bazı ... çocukları tweet atmış, neymiş efendim oruç tutmayanlar depreme yakalandı, keşke biraz daha güçlü olsaydı gavur izmir yıkılırdı vs. Bunların eleştiren türbanlı bir kız cevap yazmış, " sizin yüzünüzden insanlar dinden soğuyor" diye. Hemen kızı Feto cu yapmış..... Çocukları.
    Haa bunun açılan konu ile ilgisi var mı, çok var. Son 14 yılda yukardaki gibi serefsizlerin sayısı daha artti daha cüretkar oldular, neden, çünkü biliyorlar ki yargı arkalarında.
    12 yaşındaki kiza tecavüz eden serefsize hakim cezada iyi hal indirimi uyguluyor.
    Devletin bakani bir kereden birşey olmaz der, böyle hakimler de olursa bu ülkeden hic bir halt olmaz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tweeter i açtım biraz önce, 5 dakka haberleri okudum, sinirim tepeme çıktı, baktım birilerine ana avrat küfredip başımı belaya sokucam ( zaten bir kere mahkemeye verildim ) geri kapattım.
    Bu ülkede anası belli babası 150 o kadar insan var ki hangi birine söveceksin.
    Konuya gelirsek, bugün baya şiddetli bir deprem yaşadık, bazı ... çocukları tweet atmış, neymiş efendim oruç tutmayanlar depreme yakalandı, keşke biraz daha güçlü olsaydı gavur izmir yıkılırdı vs. Bunların eleştiren türbanlı bir kız cevap yazmış, " sizin yüzünüzden insanlar dinden soğuyor" diye. Hemen kızı Feto cu yapmış..... Çocukları.
    Haa bunun açılan konu ile ilgisi var mı, çok var. Son 14 yılda yukardaki gibi serefsizlerin sayısı daha artti daha cüretkar oldular, neden, çünkü biliyorlar ki yargı arkalarında.
    12 yaşındaki kiza tecavüz eden serefsize hakim cezada iyi hal indirimi uyguluyor.
    Devletin bakani bir kereden birşey olmaz der, böyle hakimler de olursa bu ülkeden hic bir halt olmaz.
    Hemen sinirlenme.
    Ahmet Turan Peker gelir şimdi onu da izah eder rahatlarsın.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Araç ile; FSM köprüsü, YSS köprüsü, Avrasya tüneli, feribot...
    Yaya; Metrobüs, vapur, otobüs, marmaray...

1. köprüden çalışma bitene kadar geçilmeyip yukarıdaki alternatifler kullanılabilir. Herkesin akıllı telefonlarında yndx var. Bi zahmet alternatiflere bir bakılıversin.

Bunu neden yazdım? İstanbul gibi bir şehirde yaşayacaksın, herkes gibi şehiriçinde "arabanla" seyahat edeceksin ve bunu en büyük hakkın olarak her ortamda savunacaksın, sonrada "çoook trafik var yaaaa...." diye şikayet edeceksin. olmaz o iş maalesef.
    Yani neymiş; yukarıdaki yolları kendine uygun bulmuyorsan mecburen o trafiği çekiceksin. Tuhaf

Pik saat, yaz tatili, gece-gündüz falan bunlar tabiki çalışmanın trafiği olumlu yada olumsuz etkilemesine sebep olan durumlar. Ve tabi ki hizmet ve hali hazırdaki yönetim içler acısı. Bu da kabul. Ama burası İstanbul. Burada böyle.

Motosikleti
    COQ

O na izah edemem de bir gün gel çayımı iç yemek ısmarlayım. Sana izah edeyim insanları tanımadan 2 cümle ile ahkam kesilemeyeceğini. Hayat ın nasıl insanı insan yada insanlıktan uzak varlık yaptığını konuşalım. Sonucuda burda yazarsın o zaman[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    dün iş dönüşü farkettim anadoludan avrupaya geçerken karşı şeride açılmış ek şeride girerseniz(avrupadan anadoluya geciş) 1. tek şerit olduğu için trafikde bekliyorsunuz. 2. beşiktaş ortaköy sapağını kaçırıyorsunuz yola sapaktan sonra bağlanıyorsunuz kendi yolumuzda kalmak en iyisi köprüde tek şerit olan yol köprüden sonra 3 şeride çıkıyor

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Köprü vergiler ile yapiliyor bende bunu diyorum vergi verelim hizmet gelsin ve aetmaya devam etsin diyorum.
    Sen araba alirken vergi verdin ve tamami sana geri dondu hizmet olarak, vergiler arttikca devletin eli gucleniyor ve daha guzel hizmet veriyor insanlara.
    Bunda anlayamadiginiz ne var bilemiyorum?
    Vergi elestirilmez, devlet daha cok hizmet yapacagini gordugu zaman vergileri arttiriyor ulke 15 yilda karne ile ekmek dagitilirlen simdi dunyaya kafa tutuyor. Cihani yonetmeye hazirlaniyor
    Avrupa'da bile türk buyruguna girmek sokakta konusuluyor artik.
    Başka bir forumdan alıntıdır. Çok komik geldi bana, ama böyle düşünenler var gerçekten, şaka değil

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu ankara nın suyuna birşeyler mi karıştırıyorlar acaba? İstanbul ne kadar kalabalık, kaotik olsa da yapılan hareketlerin bir amacı oluyor genelde. Önüne atlayan araç daha hızlı gitmeye çalışır, kötü yere park eden gideceği yere yakın park etmiştir vs. Ancak yolda denk geldiğim 06 plakaların yarısı amaçsız gidiyor. Örnek olarak gece vakti 3 şeritli boş yolda sağ şeritte giderken arkamdan selektör yapmak(araba kullanıyorum) yada yarısı boş mahalle arasında gidip otopark girişine park etmek.

Ankaranın kendisi de bu şekildeyse İstanbulun ki dert değil valla Allah kolaylık versin size.
    O muhabbete hiç girmeyelim. Bizde 34 plakalardan muzdaribiz.radar olan yolda arkadan korna çalmalar, makas atmalar, sinyalsiz sollamalar, genelde hepsinin kulağında telefon, amaçsız bi şekilde beni sollayıp yavaşlamalar. izmire git ordada şu plaka derler, her şehirden bu çıkar
    Gönenç bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir forumdan alıntıdır. Çok komik geldi bana, ama böyle düşünenler var gerçekten, şaka değil
    ne içiyorsa bizede versin.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne içiyorsa bizede versin.
    Bunlara su içirsen kafa yapıyor.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Bir Ankaralı olarak, asfalt işini geçtim, trajıkomik iki olay anlatayım bizzat yaşadığım.

1- Kaldırımlara görme engelli vatandaşlar için satı plastik şeritler çekiliyordu. Herhangi bir güvenlik önlemi almadan her yere yapıştırdılar kocaman zımbırtıları. Üzerlerine ağırlık diye parke taşlar koydular. Neyse, bitti işlem, kaldırdılar ağırlıkları. 2 gün geçti, bu sarı plastik plakalar kalkmaya başladı. Öyle bir hale geldiler ki ilk haftadan, görüyor olmama rağmen ben bile birkaç kez takılıp düşme tehlikesi yaşadım. Bir de bunlar görme engelliler için yapılıyor sözde. Neyse aradım fen işlerini;

B-Merhabalar, bu görme engelliler için döşenen sarı şeritlerle ilgili aramıştım.
    -Merhabalar, burun, yardımcı olalım.
    B-Bu yapıştırmalar kalktı hep, bunlara takılıp düşer görme engelliler. Bunun ile ilgili belediye ne gibi bir reaksiyon gösterecek?
    -Beyfendi, tadilat ihalesi açıldı, en kısa sürede gerekli onarım yapılarak siz değerli hemşehrilerimize
    B-Pardon ama sizin bunu teslim alan, ihaleyi onaylayan mühendisiniz yok mu?
    -Var?
    B-Daha geçen hafta yapım ihalesi "şartnameye uygun" görülerek teslim alınan bir iş için 1 hafta sonra onarım ihalesi açmak nasıl bir uygulama?
    -Beyfendi, şey...
    B-Hayır kontrol etmiyor musunuz kardeşim bunları teslim almadan? Önce yapım ihalesi, hemen 1 hafta sonra aynı şeyin onarım ihalesi. Kim aldı bunun yapım ihalesini?
    -Beyfendi, şey, konu hakkında tam malumatımız yok maalesef, ama şikayetini not aldık, ileteceğiz. Yardımcı olmamızı istediğiniz başka bir konu var mı?
    B-Çok yardımcı oldunuz, sağolun.

Ve ihale açıldı, kendi yapamadıkları zımbırtıyı kendileri tamir ettiler para karşılığında.

2- Ankaraya kar yağdı, her yer kar birikintisi oldu. Greyderler kaldırımlara küredi karı, yürünmüyor. Öyle 1 hafta-10 gün durdu. Sonra trekking yapıyorum çarşıya doğru, baktım belediye kar temizliyor itfaiye girişinde, fen işleri müdürü de orada, hemen yapıştım;

B-Müdür bey, lütfetmeseydiniz. Halk alıştı dağa tırmanır gibi kaldırımda yürümeye zaten. Boş verin, bir yer yanarsa itfaiye gelmese de olur, yansın zaten ne olacak ki? Şurada yaza ne kaldı ki? Çok çok 2 ay içinde kendi erirdi karlar. Niye zahmet ediyorsunuz?
    -XSAZ!!!!!

Çok kızmış olacak ki söylene söylene arabasına binip gitti Merak ediyorsanız, belediye işçileri de sadece itfaiyenin önünü açtı. Karlar kendi kendine eriyene kadar trekkinge devam ettik.

Ne deyim? Bir seçim öncesi oy istemeye gelen milletvekiline; "tamam eşşeği aday gösterseniz seçeceğiz, ama sizde eşşeği aday göstermeyin" dedik, herkes güldü. Eşşeği aday göstermeyin sözünü yanlış anlamış olacaklar ki, belediye başkanının tipini bilen yok ilçede
    mgora, Akhunturk ve Gönenç bunu beğendiler.

Bu arada HGS lerinizede bir bakın arkadaşlar geçiş durumuna bakiim bir dedim aralarda 7şer tl yapıştırıvermişler. hani 1 dönem hata oluşmuş 7şer tl çekilmiş değil dün 3.5 çekmiş bugün 7 mesela
    mgora bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Evet Serbest geçiş sistemi OGS üzerinden okuyor genelde ve HGS'ye geçiş 7 tl üzerinde yapılıyor.Arayıp düzeltmeniz gerekiyor.
    Ayrıca Ogs sisteminde de ceza görünüyor buradan sorgulayabilirsiniz.

http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx

Bugün yine 1. Köprüden geçtim , şeritler kapalı , yol üzerinde sadece 2 işçi var (2) ben hala ciddi bir planlama hatası ve kasıt var diyorum ama şimdi Tem'i kesen arkadaş gelir bu normal ben Tem'i kestim der :D

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    benimde içim kaynıyo ama gg olur diye diyemiyore. Neresinden tutsan elinde kalıyo hükümet, bakanı bakmayanı , muhalefet partisine kadar çomar.Varsa yoksa vatan millet sakarya, rabia, tekdüze basın, ağır saçmalıyoruz da hayırlısı. Bu yapılan köprüler yollar (yol yaptılar mk insanların yaşam kalitesini arttırmak için birer araç ise ben hiç mutlu değilim abi , çok uzak değil en kötü sırbistana gidin görün bizde olmayan medeniyeti.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)