Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Ehliyetlerinde '' CC SINIRI KALKTIMI'' ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Selamlar değerli motosiklet.net ailesi,
    Ben a1 ehliyet alacağım ancak, motosikletim 162CC
    Genç motorcu kanalında izlediğim videoda polisler CC SINIRININ KALKTIĞINI SÖYLÜYORLAR
    Ancak bazı polislerde kalkmadığını söylüyorlar
    '' A1 EHLİYETTE 11KW SINIR VAR VE CC SINIRI KALKTIYSA BENIM MOTORUM 10.5KW ÇEVİRMEDE EHLİYETİMLE DURDURULSAM SIKINTI ÇIKARMI ? ''
    POLİSLERİN KONUŞTUĞU VİDEO: https://www.youtube.com/watch?v=rXkrU6GYpwg&t=175s

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğim kadarıyla CC sınırı var. Senin motorda 125CC sınırına çok takılacaklarını sanmıyorum.
    LiseliMotorc bunu beğendi.

lOğuzcanl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-Treme Max
    Hop postu görmeden bende bu tür bir post açtım bu postu da takibe alayım. Merhaba dostum

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Başka bir konuya da yazdım.

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ MADDE 75/B şöyle söyler.

"A1 sınıfı sürücü belgesi silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir."

Link;
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.8182&MevzuatIliski=0&sou rceXmlSearch=Karayollar%C4%B1%20trafik%20y%C3%B6ne tmeli%C4%9Fi

Eğer kanun değişti ve karayollarının sitesinde eski hali yazıyorsa bilmiyorum.

Kanunen kullanamazsın...iki tekerli ve sepetli motorlarda hem 125 cc.yi hemde 11 kw ı geçmeyecek.İkisinden biri veya ikiside sınırı aşarsa cezayı yersin.

125cc 11kw i geçiyor motorun ehliyetsiz lık ten ceza yersin SAT onu al kendine 125cc bi motor 10kw rahat et yada yas yetiyor ise a2 al 47.9 beygire kadar motorlari kullan

LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    valla yaş 16 bu sene kasım 22 sinde 17 me girecegim 18 e yol çok hangi motorcu önerirsiniz 125cc ?

Cbr 125
    Kendimde kullanıyorum
    124cc 10kw -2006 model
    140 top
    120-130 normal hızı
    İki kişi zorlanmadan 120

burakgülen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VLX 600
    Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre şu an a1 - a2 ve a sınıfı motosiklet ehliyetleri için istenilen - aranılan - bakılan değerler bunlar...:

[IMG][/IMG]

07 mart 2017 tarihinde resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre ise sürücü kurslarında kullanılacak a1 motosikletlerinde "gücü 11 kw gücünün ağırlığa oranı 0.1 i geçmeyen" motosikletler diye bir ibare eklendi.. 125cc sınırını sürücü kursları için milli eğitim bakanlığı kendi içinde yönetmelik ile kaldırdı. (bence yerinde bir karar sadece sürücü kursları için..)

benim öngörüm karayolları trafik yönetmeliğinde de ilerleyen zamanlarda bu değişikliğe gidilecek.. ama ne zaman ona bir fikir yürütemiyorum..

şu an trafikte a1 ehliyet ile motor gücü 11 kw ı, gücünün ağırlığa oranı 0,1 geçmeyen silindir hacmi en fazla 125cc olan motosikletleri kullanabiliyorsunuz.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LiseliMotorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar değerli motosiklet.net ailesi,
    Ben a1 ehliyet alacağım ancak, motosikletim 162CC
    Genç motorcu kanalında izlediğim videoda polisler CC SINIRININ KALKTIĞINI SÖYLÜYORLAR
    Ancak bazı polislerde kalkmadığını söylüyorlar
    '' A1 EHLİYETTE 11KW SINIR VAR VE CC SINIRI KALKTIYSA BENIM MOTORUM 10.5KW ÇEVİRMEDE EHLİYETİMLE DURDURULSAM SIKINTI ÇIKARMI ? ''
    POLİSLERİN KONUŞTUĞU VİDEO: https://www.youtube.com/watch?v=rXkrU6GYpwg&t=175s
    Bu bideodaki velet, tranvay neden korna caliyor diye pesinden gidip kafa tutan ileri zekali velet degil mi?
    LiseliMotorc, Fr.Sante ve Dr. Fatih bunu beğendiler.

he kalktı, boşuna a a1 a2 veriyorlar, kalktı kafana göre takıl....

AbiR1MiO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Doğru bi cevap vermek lazım şuanda bildiğim kadarıyla 125cc limiti ehliyet sınavında kalktı yani ehliyet sınavından geçerken 125cc geçmeyen değil 11kw geçmeyen motosiklet kullanabilirsin ama normal trafikte duruyor hala 125cc 11kw limiti , kalkmasıda mantıklı bişi sonuçta 11KW limit daha mantıklı 135cc 150cc makineye binince sıkıntı çıkması cabası yakın zamanda kalkacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)