Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bridgestone s20 evo - Pirelli rosso 2 (??)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Merhaba, suanda r25 motorumun uzerinde bayii cikisli irc lastikler bulunuyor. Lastikleri degistirmek istiyorum fakat Bridgestone s20 evo mu yoksa Pirelli rosso 2 mi takmaliyim karar veremedim. Forumda daha onceden acilmis konulara baktim falat daha taze bilgi veya kullanan varmi diye merak ettim. Sizce hangisini tercih etmeliyim. Hangisi daha cabuk isinir Ankara asfaltinda sehir icinde daha mantikli olur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Dostum alternatif olarak,Anlas tournee lstiklerinede bakabilirsin,kullanip memnun kalanlar var.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Yapılan test sonuçlarına göre s20 evo rossadan daha iyi işini görecektir tosso pist içinde s20 den biraz daha yüksek değerlere sahip ama cadde ve ıslak performansı okarak üs5ün bir lastik lastikal.com da r25 takım ebatları kampanyada idi en son hala devam ediyor olabilir bende ciddi ciddi pulsar için almayı füşünüyorum youtube da r25 li videosu vardı pegleri çatır çutur sürtüyordu yere ama s20 iki modeldi sanırım s20 düz olanı birde hypersport s20 evo vardı ona dikkat et hypersport teknolojisinde lastiğin orta hamuru sert yan hamurları yumuşaktı ve sen motorla dik konumda ilerlerken orta kısım ısındığında yanaklarda ısınmış oluyor maksimum tutunma sağlıyordu ve orta kısmın yine sert hamur olmasından dolayı lastik ömrü daha uzun oluyordu

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum alternatif olarak,Anlas tournee lstiklerinede bakabilirsin,kullanip memnun kalanlar var.
    Iki lastik arasinda secim yapacagim ama yorumunuz icin tesekkur ederim.

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılan test sonuçlarına göre s20 evo rossadan daha iyi işini görecektir tosso pist içinde s20 den biraz daha yüksek değerlere sahip ama cadde ve ıslak performansı okarak üs5ün bir lastik lastikal.com da r25 takım ebatları kampanyada idi en son hala devam ediyor olabilir bende ciddi ciddi pulsar için almayı füşünüyorum youtube da r25 li videosu vardı pegleri çatır çutur sürtüyordu yere ama s20 iki modeldi sanırım s20 düz olanı birde hypersport s20 evo vardı ona dikkat et hypersport teknolojisinde lastiğin orta hamuru sert yan hamurları yumuşaktı ve sen motorla dik konumda ilerlerken orta kısım ısındığında yanaklarda ısınmış oluyor maksimum tutunma sağlıyordu ve orta kısmın yine sert hamur olmasından dolayı lastik ömrü daha uzun oluyordu
    Bridgestone s20 evo olarak geciyo onerilen lastik hypersport mu acaba bilemedim. Bazi yorumlarda s20'nin sert asinmayan ve cabuk isinmayan bir lastik oldugu soyleniyor umarim oyle degildir buyuk ihtimal bridgestone s20 evo taktiracagim.

Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Cbr 250 aldığımda üzerinde rosso 2 vardı.Virajları öğretti bana diyebilirim verdiği güvenle ama ömrü kısa oldu.S20 evo taktırmaya gittiğimde satan usta rosso 2'yi hiç beğenmedi pist lastiği bunlar diş yok yağmurda tutmaz dedi.S20 evo nasıl dersen ben memnunum geç ısınma gibi bir durum olmadı bana.Ama sanki virajlarda zihnimin %5 lik bir kısmı ( cümleye bak ) rosso burda daha mı güven verirdi acaba diyor her zaman. Yinede s20 hiç üzmedi beni memnunum.

Motosikleti
    Hali hazırda bridgestone batlax bt 45 kullanıyorum 2 senedir ben memnunum biraz geç ısınıyor fakat bu s20 için aynı olacağını sanmam ben özellikle bt45 performansından oldukça memnunum ona ısınması için zaman tanıyorum zaten bi süre kullanınca alışıyorsun geçen pazartesi kemerburgaz bahçeköy viraj yaptık inceden hafşften yağmurluydu ıslak zemine rağmen pulsar bt45 cbr rosso 2 r25 metzeler modelini tam hatırlamıyorum bir virajda metzeler saldı düşme olmadı başka bir virajda rosso kaydı az biraz ben sorun yaşamadım tabi kayma konusunda pilotaj hatasıda söz konusu olabilir ona birşey diyemem buda benim lastikler şehir içinde anca bu kadar oluyor
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diş yok bunda yağmurda tutmaz yargısına karşılık olarak, bunda da diş var kuruda tutmaz denilirse iki taraf da kafasında soru işaretiyle birbirine mi bakacak
    Kötü lastik vardır elbette fakat lastik alırken ''en iyisi'' gibi bir kavram henüz yok. Bu açıdan da amaca yönelik, sürüş tarzına uygun bir lastik seçmek marka seçmekten daha önce geliyor.
    İki lastik hakkında da olumlu yorumları okuyoruz. İnternet üstünden lastik ömrü, kuru tutuş, ıslak tutuş gibi bir takım bilgilere ulaşılıp ihtiyaçlara en iyi cevap veren lastiği seçmek bence en mantıklısı olacaktır.
    İki lastiği de kullanıp yorum yapabilecek olan varsa benim de merak ettiğim bir konudar, aydınlanmaya hazırım

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Hepinize yorumlari icin tesekkur ederim. Gec isinma gibi bi probleminin olmamasi iyi. Yani genel olarak birbirine yakin lastikler diyebiliriz. Yorumlardan cikardigim kadariyla Bridgestone s20 evo beni uzmez gibi duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Lastikleri taktirmak istedigim yerde hali hazirda Rosso 2 bulunmuyor oyuzden aralarinda fark yoksa Bridgestone s20 evo ya yonelmeyi dusunuyorum acikcasi. Ama hissedilir derecede fark varsa tabikide disardan rosso 2 temin edip taktiracagim.

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

O lastikler çatlamış. Diş derinliği bitmemiş olsa da yapısı bozulmuş artık. Değiştirmek lazım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    zaferce bunu beğendi.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir haftadır lastik arayışındaydım o site benim o site senin ha bire gezdim mitasın tut s20 metzelerden girdim michelinden çıktım kafam o kadar allak bullak olduki akıllara zarar. Bazı yerleri aradım hep rosso 2 dediler ama neye göre ve kime göre o lastiği öneriyolar. Ben kendi kullanış sitilime baktım kullansığım zamanlara baktım rosso biraz ters geldi çünkü sene içerisinde 15 bin km falan yapıyorum buda rosso elememde ilk neden oldu sonra yağmur çamur demeden devamlı yollardayım ikinci neden de bu oldu rosso için. Konu böyle uzadı gitti ben devamlı forum okudum videolar izledim derken michelin pilot steeet serisine yöneldim ve bugünde taktırdım şansa hava yağmurluydu daha 20 km olmadan deneme şansı oldu ve daha rodaj da olmasına rağmen güven hissi verdi. Uzun lafın kısası lastik bakerken alırken neye göre ve nereye göre olacak şekilde bakın derim. Benim size önerim michelin derim tabi bana göre..
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu videoyu izledim orda galip geliyor.

Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir haftadır lastik arayışındaydım o site benim o site senin ha bire gezdim mitasın tut s20 metzelerden girdim michelinden çıktım kafam o kadar allak bullak olduki akıllara zarar. Bazı yerleri aradım hep rosso 2 dediler ama neye göre ve kime göre o lastiği öneriyolar. Ben kendi kullanış sitilime baktım kullansığım zamanlara baktım rosso biraz ters geldi çünkü sene içerisinde 15 bin km falan yapıyorum buda rosso elememde ilk neden oldu sonra yağmur çamur demeden devamlı yollardayım ikinci neden de bu oldu rosso için. Konu böyle uzadı gitti ben devamlı forum okudum videolar izledim derken michelin pilot steeet serisine yöneldim ve bugünde taktırdım şansa hava yağmurluydu daha 20 km olmadan deneme şansı oldu ve daha rodaj da olmasına rağmen güven hissi verdi. Uzun lafın kısası lastik bakerken alırken neye göre ve nereye göre olacak şekilde bakın derim. Benim size önerim michelin derim tabi bana göre..

Hocam yorumunuz icin tesekkur ederim. Bizim lastikten beklentilerimiz biraz farkli. Ben genellikle kuru zeminde kullaniyorum ve erken isinmasi benim icin erken bitip bitmemesinden daha onemli.

Motosikleti
    Tracer700
    rosso 2 taktırdım aşırı memnunum hazır kullanan biri olarak yazıyorum alırsan güven konusunda pişman olmassın

Motosikleti
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i65.tinypic.com/2zibtow.jpg

O lastikler çatlamış. Diş derinliği bitmemiş olsa da yapısı bozulmuş artık. Değiştirmek lazım.
    zaten 2 yıllık kullanım ömrü dolmak üzere hocam bende lastik araştırmasındayım pulssr başlığına yazmıştım 2 model arasındayım en kısa zamanda halledicem uyarı için teşekkürler
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Rosso kullandıktan sonra mitas taktim memnuNum
    Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi rosso olsaydı virajda nasıl olurdu sorusu aklıma gelmiyor değil

Ben yol yaptığım için mitas aldım performans kullanımı için rosso tek geçilir.

Motosikleti
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso kullandıktan sonra mitas taktim memnuNum
    Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi rosso olsaydı virajda nasıl olurdu sorusu aklıma gelmiyor değil

Ben yol yaptığım için mitas aldım performans kullanımı için rosso tek geçilir.
    mitas ın hangi modeli mc50,mc50soft,sportforce hangisini kullanıyorsunuz mitas a sans vermek istiyorum mc50 uygun soft ve sport olanınında diğerleriyle pek fiyat farkı yok bu yüzden hala kafamda net birşey oluşmadı

Motosikleti
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam en güncel olanı sportforce olması lazım. Ben sportforce kullanıyordum ve birçok kişiye de aldırdım. Gözün kapalı alabilirsin.
    sportforce güzelde ebatlar çok yükselicek onu o yüzden istemiyorum 130 olan arkayı 160 falan yapmam lazım o yüzden eledim diyebilirim

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Sportforce kullanıyorum
    Arka 150 on 110

Başarılı

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Bugun bridgestone s20 evo lastikleri taktirdim hayirlisiyla. 100-150 km kadar rodaji var uzerindeki mum tabakayi atmak icin, fakat ilk 50km kullanimima gore gayet guzel tutuyor irc lerle arasinda daglar kadar fark var. Ilerleyen zamanlarda yorum yapacagim merak eden arkadaslar olursa benim gibi, konuyu favorilere ekleyebilirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Bu arada yazmayi unutmusum gayet hizli isiniyor lastikler.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Exectus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun bridgestone s20 evo lastikleri taktirdim hayirlisiyla. 100-150 km kadar rodaji var uzerindeki mum tabakayi atmak icin, fakat ilk 50km kullanimima gore gayet guzel tutuyor irc lerle arasinda daglar kadar fark var. Ilerleyen zamanlarda yorum yapacagim merak eden arkadaslar olursa benim gibi, konuyu favorilere ekleyebilirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Bu arada yazmayi unutmusum gayet hizli isiniyor lastikler.
    Hayırlı olsun diyelim hamur farkından dolayı zaten geç ısınan bir lastik değildi bende kararsızlık aşamasındayım mitas a şans vermek istiyorum ama aklımda bt45 den sonra s20 de kalıyor orjinal ebatta mitas mc50 var fakat övülen lastik mc50 soft ve sportforce mc50 soft da 110/70/17 - 140/70/17 olarak var sportforce da ebat çok büyüdüğünden onu eledim s20 evoda 110/70/17 - 140/70/17 bu abatlarda orjinal ebatlarım 100/80/17 - 130/70/17
    s20 ve mc50soft arasında ebatlar aynı 225 tl fiyat farkı olunca acaba değermi diyorum bir yanda bildiğim bir lastik varken macera aramaya benziyor ve bu noktada kararsız kalıyorum mc50soft kapalı kutu benim açımdan lastikle ilgili yorumlarını bekliyorum rodajı falan bitince

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)