Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha R25 Hakkında Bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI
    h.unvermis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırma aşamasında :)
    Arkadaşlar merhaba,

Motosiklet.net ailesine bugün katıldım. 24 yaşındayım ve lise yıllarımdan beri motosiklet tutkunluğum var. Lise döneminde 1 yıl 150CC Herk (Chopper tipi) motor kullandım ve ailemin baskıları nedeniyle motosiklet serüvenime son vermek zorunda kaldım. Ancak, şuan profesyonel düzeyde güvenli sürüş eğitimi alarak bu serüvene devam etmek istiyorum. Motosiklet marka ve modellerinden çok anlamam ancak, izlediğim vlog ve yaptığım araştırmalara istinaden aklımda Yamaha R25 yer edindi. Kullanan arkadaşlar varsa ya da bilgisi olan arkadaşlar varsa detaylı bilgi verebilir mi?

Sorularım şunlar;
    1- Acemi düzeyde tercih edilecek bir motor mudur? (Motor kullanma konusunda sıfır değilim dediğim gibi 1 yıl chopper kullandım)
    2- Seri ve kıvrak bir motor mudur? Yani Ankara trafiğinde rahat kullanılabilir mi?
    3- Yakıt tüketimi nasıl?
    4- 1.80 boy 90 kilo için uygun mudur?

Arkadaşlar şimdiden değerli görüş ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hosgeldin.
    40.000 KM 125cc kullanmis biri olarak,sahsen ilk motor r25 secmezdim.Suan r25 kullanicisiyim.Onerim guzel bir cbr 125 olur sadece sehir ici kullanacaksan.Daha hafif ve yakit olarak sehirici kiyasladiginda daha ekonomik olur senin icin
    h.unvermis bunu beğendi.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamlar 325 sayfa yazmişlar oku, bütün soruların cevabı var http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1
    h.unvermis ve sarpgray bunu beğendiler.

Youtube' da hakkında binlerce video çekilen, forumlarda yüzlerce sayfa yazı yazılan. Her köşe başından bir adet çıkan bir motor hakkında soru sormak saçma değil mi? Midem bulandı artık r25 başlıklarından.
    sarpgray bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hosgeldin.
    40.000 KM 125cc kullanmis biri olarak,sahsen ilk motor r25 secmezdim.Suan r25 kullanicisiyim.Onerim guzel bir cbr 125 olur sadece sehir ici kullanacaksan.Daha hafif ve yakit olarak sehirici kiyasladiginda daha ekonomik olur senin icin
    Hoşbuldum. Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    yakıt olayı senin elinde ne kadar çok yüksek devir çevirirsen o kadar artar yakıt sarfiyatın, kontrol edebilirim gaz verirken bileğime hakimimdir gazı kaçırmam diyorsan sıkıntı yaşamazsın, şehir için de iyidir uzun yolda da iyidir üzmez seni. sakin kullanırsan 4 litre civarı yakarsın.
    h.unvermis bunu beğendi.

Motosikleti
    Her konu ve her motor hakkında bilgi Google ve Youtube üzerinde var zaten. O zaman, senin mantığına göre bu forumun kapanması lazım. Millet girsin Youtube'dan izlesin. Miden bulanıyorsa başlığı görünce posta girmezsin. Hem başlığı görerek giriyorsun hemde boş boş konuşuyorsun!

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Alıntı simoncelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt olayı senin elinde ne kadar çok yüksek devir çevirirsen o kadar artar yakıt sarfiyatın, kontrol edebilirim gaz verirken bileğime hakimimdir gazı kaçırmam diyorsan sıkıntı yaşamazsın, şehir için de iyidir uzun yolda da iyidir üzmez seni. sakin kullanırsan 4 litre civarı yakarsın.
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Motosikleti altıktan sonra profesyonel bir eğitim almayı düşünüyorum. Sanırım zamanla gaz kaçırma olayını çözerim. Zaten motosikleti çok aktif kullanmayacağım haftada 100 km anca kullanacağım 4 litre çok iyi.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Alıntı h.unvermis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her konu ve her motor hakkında bilgi Google ve Youtube üzerinde var zaten. O zaman, senin mantığına göre bu forumun kapanması lazım. Millet girsin Youtube'dan izlesin. Miden bulanıyorsa başlığı görünce posta girmezsin. Hem başlığı görerek giriyorsun hemde boş boş konuşuyorsun!

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Motosikleti altıktan sonra profesyonel bir eğitim almayı düşünüyorum. Sanırım zamanla gaz kaçırma olayını çözerim. Zaten motosikleti çok aktif kullanmayacağım haftada 100 km anca kullanacağım 4 litre çok iyi.
    rica ederim arkadaşım. ben ilk motorumu mt 25 aldım, aklımda 125 cc vardı ama arkadaşlarım gerek bir süre sonra sıkılırsın diyerek gerekse trafikte sıkıştığında rahat kaçamazsın diyerek 250 cc almamı önerdiler. Bende mt 25 aldım 10.000 bakımını yaptırdım dün. Güvenli sürüş eğitimi almadım ama onun yerine eğitim videolarını seyrettim bazı arkadaşlara garip veya komik gelebilir ama teorik olarak çok faydasını gördüm çünkü ehliyet kursunda sana o teorik bilgileri vermiyorlar arkadaşım sana da tavsiye ederim eğitim haricinde videoları seyretmeni.
    h.unvermis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı simoncelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rica ederim arkadaşım. ben ilk motorumu mt 25 aldım, aklımda 125 cc vardı ama arkadaşlarım gerek bir süre sonra sıkılırsın diyerek gerekse trafikte sıkıştığında rahat kaçamazsın diyerek 250 cc almamı önerdiler. Bende mt 25 aldım 10.000 bakımını yaptırdım dün. Güvenli sürüş eğitimi almadım ama onun yerine eğitim videolarını seyrettim bazı arkadaşlara garip veya komik gelebilir ama teorik olarak çok faydasını gördüm çünkü ehliyet kursunda sana o teorik bilgileri vermiyorlar arkadaşım sana da tavsiye ederim eğitim haricinde videoları seyretmeni.
    Aslında motor kullanma konusunda sıfır değilim. Ağır 150CC chopper tipi motor kullandım 1 yıl. Dediğiniz gibi bende çok fazla video izliyorum. Aslında motoru aldıktan sora sürüş eğitimine karar vereceğim, belki de gerek kalmaz

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Bu forum zaten r25 alanlar ve almak isteyenler için var, kapanamaz
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)