Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 Mg Superboy-x

Motovento
    REKLAM ALANI
    MericM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Merhaba arkadaşlar, bu motoru kullanan, kullanmış olan var mı aranızda ? Güncel hiçbir bilgi bulamıyorum. Artılarını eksilerini yazabilecek biri çıkarsa çok sevinirim. Kısıtlı imkanlarla alacağım o yüzden ince elemeye çalışıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Forumda superboycu vardi kanali da huysuzmotorcu olmasi gerek bir goz at derim.

Motosikleti
    Yok
    Teşekkür ederim faydalı oldu.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    ben prens modelini kullandım taş gibi motordu tek kusuru yüksek devirde çok titreşimin olması bende sattım 600 lük Yamaha aldım

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    100 cc olanı vardı bizim sürücü kursunda 2013 model 86000 km çivarındayken eğitim alanında kışın kardan ve fırtınadan dolayı üzerine çatı çöktü şase falan yamuldu motor haricinde pek sağlam birşeyi kalmamıştı bizde onun motorunu sökerek blok patlatan diğer eğitim motorumuza taktık 9600 km de onda yaptı motorda kısmında hiç arıza çıkartmadı eğitim motoru olmasından dolayı 7-8 kere debriyaj balatası değişti okadar düştü kırıldı banamısın demedi eşşek lakabını takmıştım ona yaz kış kar çamur demeden bindim 3 kere ist tekirdağ yaptım 90 100 km hız ile sigara içmek için 2-3 kere durdum ne şişti nede başka birşey hiç yolda bırakmadı
    kusurları bana göre
    son hızlarda titreşim fazla geliyordu ama şuan hero hunk var emin ol o daha çok titriyor
    2 kişi yokuşlarda bayılıyordu arka dişliyi büyülterek bu sorunu düzeltmiştik son hızı biraz düşmüştü ve titreşim biraz artmıştı
    100 lük modelin bazı parçaları zor bulunuyordu
    150 güç olarak birazdaha üst olacağından yokuşlarda bayılmaz daha hızlı gideceğinden 100 luğun son hızlarında verdiği titreşimi daha alt devirlerde vereceğinden titreşimde 100 lüğe göre daha iyi olacaktır.Yedek parçada sanırım 150 olanı diğer birçok modeldeki gibi birbirine uyan parçalar var diye duymuştum ön frende disk güzel bir lastikle kaymak olur bence

Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    Ben 1.5 yıldır kullanıyorum ve 10.000 km yaptım daha tık bile demedi bakımlarını düzgün yaptıktan sonra bi sıkıntı çıkarıcağını düşünmüyorum mondialin servisini beğenmediğim için bakımları kendim yapıyorum yağ olarak ya motul 5100 kullanıyorum çokta memnunum tavsiye ederim

Motosikleti
    Yok
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Bu motosiklet ile 200-300 km arası yol yapabilir miyim ? 90-100 arası zorlanmadan gidebilir mi ?

Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    200-300 km yolda 90 ile giderek bir sıkıntı yaşayacağınızı kesinlikle düşünmüyorum. Tekirdağ'dan Edirne'ye aynı gün içinde gidip geldim hiç bir sıkıntı çıkmadan yolculuğu tamamladım bakımlarını düzenli ve eksiksiz yaparsanız sorunsuz bir kullanım sağlıyacağınıza eminim.

Biraz geç cevap verdim ama size yararlı olacağına eminim iyi yolculuklar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)