Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ilk kazam omuzum çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    2 3 aylık motosiklet kullanıcısıyım. yaptığım yol 200 km anca vardır.
    geçtiğimiz cumartesi güneşli bir adana havasında şehir dışına çıktım. yani yine adanadaydım ama merkezden uzağa gittim.
    honda cbr 250 motosikletim ile dağ yollarında trafiğin olmadığı adananın virajlarda kendi zevkime göre yatarken 1 3 5 derken virajların birinde motor altımdan kaydı gitti.

mont kask eldivenim vardı. dizliklerim yoktu. sağ diz kapağımda sıyrık sağ omuzum da da çıkık meydana geldi.

motorcu bir arkadaş denk geldi orada ambulansı çağırdılar sonuç olarak kolum askıda raporlu şekilde dinleniyorum.

motosikletimde koruma takozu haricinde bir hasar meydana gelmemiş. kaza yaptığım yerde bir sıkmacı gözlemeci vardı adam oraya park etmiş. aradı ne zaman iyileşirsen gel al dedi. sağolsun.

evdekiler panikledi. babam o motoru benzin dök yak eve getirme dedi. muhtemelen motosiklet hayatım 2 3 ay sürdü. ailemi üzmek istemiyorum. hepinize hayatınızda başarılar tekerinize taş değmesin. iyi günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yigitaksoyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Phantom 180
    1 yıldır motosiklet kullanıyorum ve 25bin km tecrübe edindim ilk kazamı geçtiğimiz aralık ayında geçirdim mont kask eldiven vardı fakat dizlik ve botum yoktu sağ dizim ve ayak bileğimde derin yaralar meydana gelmişti 1 ay kadar yürüyemedim hastanede aileme ilk dediğim şey "motoru bırakmamı istemeyin" oldu yaşım 18 ailem kararlarıma güvenir ve seçimleri bana bırakır motoru alırken de karışmamışlardı..

Geçmiş olsun
    xeraw3 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun, maalesef çok azımız düşmemeyi başararak devam ediyoruz.
    bursalıali, stubborn ve brnkrc bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 250
    2-3 aylık motosiklet kullanıcısının şehir dışında, virajlarda yatıp kalkması...

Bazı insanların cesaretine hayranım.

Ben 3 yıldır kullanıyorum hala virajlarda aklım çıkıyor kontrolü kaybedeceğim diye... 'Sıkma gidonu... kolları rahat bırak... dizlerinle tut... kaldır şu kafanı...

Geçmiş olsun... Bence de yak motoru.
    espresso ve brnkrc bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam o tecrübede yatma şeyini denemeyeydin iyiydi,

senin kararın tabi bırakmak motosikleti.

gecmiş olsun
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    Hep aynı,,

bende 3 4 aylık sürücüyüm. 300-400km tecrubem. çok şükür daha düşmedim ama çok stresliyim bu durum yüzünden. hep yavaş gitmeye çalışıyorum.

kask mont en iyisi, eldiven var. bot dizlik pantolon yok. ben düşmeden biran önce dizlik pantolon ve uzun bilekli bi bot alayım en iyisi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam seni daha önceki birkaç konunda uyarmıştım. Adanamızın yolları berbat. Bu şekilde sürüş yaparsan sonuç belli demiştim. Allah beterinden korusun. Çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda iyileşirsin.
    xeraw3 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Önce geçmiş olsun. Sonra da iyi bir karar almışsınız diyeyim.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Geçmiş olsun. Aile motordan daha önemli tabiki, doğru karar vermişsiniz.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

Motosikleti
    MT-07
    01/10/2018 tarihinde araç yolumu kesti. Motorla vurdum, motordan uçtum, yerde sürüklendim vs vs vs. Gece hastaneden yürüyerek çıkmamın tek sebebi ki belimin sağ tarafını çarpmanın şiddeti yüzünden halen hissetmiyorum. Botlarıma kadar ekipmanları tmmdı. Koruyucu ekipmanları kendi sağlığınız için alırsınız. Virajlara da kendi ruh sağlığınız için gidersiniz. Yani sen kendi sağlığını düşünmedin. Kanımca lastiklerinde dandikti. Tecrübe desen yok. Kazanma şansın olmadığı kumar masasında zar sallamışsın.

Satarsın satmam bilemem ama ben motor pert olunca yenisini aldım. Gene ekipman dizdim, gene kaliteli lastik aldım. Bu ucuz bir zevk değil. Motoru alıyorsan benzin ile işler bitmiyor dediğimizde kızıyorsunuz.

Sakat kalmadığın için şükret, motoru oradan bir çekici ile aldırıp, otoparka koy. Satıyorsan sat, satmıyorsan koru. En azından daha fazla maddi zarara girme.
    espresso ve TimFx bunu beğendiler.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Geçmiş olsun, umarım motosikletinin değerinin uygun karşılığını alırsın.
    Motosiklet kullandıkca belli bir fiziğe sahip oluyorsun. Fakat bu fiziği önceden misal şınaf, barfiks ve komando dans gibi eksersazlerle kendini birnevi hazırlaya bilirsin.
    Ve fark edebildiğim kadar tamamen kara asfalt diye pek bir yol kalmamış. Toz ve yağ tanecikleri yollarda köşe bucakta birleşip görünmez zif gibi, asfaltı yapışmış hafif kahve rengine dönüştürmüş. Yağmur bile bunu çözüp yıkayamıyor. Şehiriçi böyle yollarda motorfreniyle bile teker kayıp durduğunu fark ediyorum.
    Şükür hala düşmedim, diyince artık inanmıyorlar bile.
    Tekrar geçmiş olsun, işin rasgele....

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    01/10/2018 tarihinde araç yolumu kesti. Motorla vurdum, motordan uçtum, yerde sürüklendim vs vs vs. Gece hastaneden yürüyerek çıkmamın tek sebebi ki belimin sağ tarafını çarpmanın şiddeti yüzünden halen hissetmiyorum. Botlarıma kadar ekipmanları tmmdı. Koruyucu ekipmanları kendi sağlığınız için alırsınız. Virajlara da kendi ruh sağlığınız için gidersiniz. Yani sen kendi sağlığını düşünmedin. Kanımca lastiklerinde dandikti. Tecrübe desen yok. Kazanma şansın olmadığı kumar masasında zar sallamışsın.

Satarsın satmam bilemem ama ben motor pert olunca yenisini aldım. Gene ekipman dizdim, gene kaliteli lastik aldım. Bu ucuz bir zevk değil. Motoru alıyorsan benzin ile işler bitmiyor dediğimizde kızıyorsunuz.

Sakat kalmadığın için şükret, motoru oradan bir çekici ile aldırıp, otoparka koy. Satıyorsan sat, satmıyorsan koru. En azından daha fazla maddi zarara girme.
    5 ayda 1000 km e anca yaklastım; bu sene izmir yağmursuz durmadı sağolsun.

virajı gectim dönerken bile "dikkatli ol olm daha yenisin" diye kendimi uyarıp pozisyonumu düzeltiyorum.

Sürekli kullandıgım birkaç güzergah var, çok adrenalin istiyor isem orada yapıyorum (araç çıkma yola fırmala gibi ihtimaller min. düzeyde).

Açıkçası motosiklet denilen şey km tecrübesi ya da tarih ile ayrı ayrı alakalı değil.

adam 10 yılda 5 bin km yol yapar "5bin km yaptım artık ccyükseltcem" der ama o kadar az kısa mesafe kullanmıstır ki amatörün bir tık üstüdür. 2 ayda 2 bin km yol yapan adam 10 yılda 5bin yapandan daha profesyoneldir benim gözümde.

arkadaş motosiklet için bile bile lades diyip yapmaması gereken birşeyi yapmış.

Eğer bu kaza kendısınde bır farkındalık yarattıysa bence devam etmesi gayet doğal olur, ama öyle bir farkındalıga varmadıysa bırakması kendı sağlığı için tabi ki önemli.
    brnkrc bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Geçmiş olsun.

Motosiklet hayatına nokta koymanız bana sorarsanız da isabet olur.

Hoş bir örnek.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Geçmiş olsun. Hakkınızda hayırlısı bırakmak olabilir belki, bunu da aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca ailenizi düşünüp keyfinizden feragat etmeniz takdire şayan. Tebrikler.
    Motosikletin kayma sebebi nedir peki? Farkedebildiniz mi? @emirs
    xeraw3 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    "virajların birinde motor altımdan kaydı gitti" bunun yerine, "virajın birinde hata yaptım motosikleti altımda tutamadım" demen lazım.

Sıklıkla duyarız "yağmur nedeniyle yolun kayganlaşması neticesinde meydana gelen kazada 2 kişi ....." Yağmur berekettir, hayattır, sağlıktır. Kaygan yolda gitmesini bilmek lazım.

Yaz kış motora biniyorum. Motorcu arkadaşlarımın pek çoğunda konumlanma ve bakış hatası var. Motoru aldığımın 5. ayında düştüm. Gerçekten "düşmemiş motorcu yoktur. Henüz! düşmemiş motorcu vardır" lafı çok doğru.

Geçmiş olsun. Çıkıkla atlatmışsın. Çoğu kişi omuz üstüne düşünce köprücük kemiği kırığı ve platinle yaşamına devam ediyor.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 ayda 1000 km e anca yaklastım; bu sene izmir yağmursuz durmadı sağolsun.

virajı gectim dönerken bile "dikkatli ol olm daha yenisin" diye kendimi uyarıp pozisyonumu düzeltiyorum.

Sürekli kullandıgım birkaç güzergah var, çok adrenalin istiyor isem orada yapıyorum (araç çıkma yola fırmala gibi ihtimaller min. düzeyde).

Açıkçası motosiklet denilen şey km tecrübesi ya da tarih ile ayrı ayrı alakalı değil.

adam 10 yılda 5 bin km yol yapar "5bin km yaptım artık ccyükseltcem" der ama o kadar az kısa mesafe kullanmıstır ki amatörün bir tık üstüdür. 2 ayda 2 bin km yol yapan adam 10 yılda 5bin yapandan daha profesyoneldir benim gözümde.

arkadaş motosiklet için bile bile lades diyip yapmaması gereken birşeyi yapmış.

Eğer bu kaza kendısınde bır farkındalık yarattıysa bence devam etmesi gayet doğal olur, ama öyle bir farkındalıga varmadıysa bırakması kendı sağlığı için tabi ki önemli.
    Bazen de yapmakta olduğumuz bir yanlışı 10000'lerce km devam ettiririz. O yanlışın şu ana kadar bir kazaya sebebiyet vermemesi birgün kaza yaptırmayacağı anlamına gelmiyor. Km yapmak elbette önemli ama hangi şartlarda ve nasıl km yapıldığı da önemli. 2 ayda 2000 km düz ve trafiksiz bir yolda, hava güneşliyken yapılan sürüş de bize pek bir tecrübe sağlamayabilir. Kaliteli bir eğitim ve sürekli antrenman hepimize gerekli. Kendimden örnek vermem gerekirse motosiklete ilk başladığımda bakışın önemini, nereye bakarsam oraya gideceğimi öğrendim ama bunu yaparken de kafam düz öne doğruyken sadece gözlerimi oynatarak gitmem gereken bir yere bakıyormuşum. 2 sene ve binlerce km sonra aldığım eğitimde doğrusunu öğrenebildim.
    Angrypower bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen de yapmakta olduğumuz bir yanlışı 10000'lerce km devam ettiririz. O yanlışın şu ana kadar bir kazaya sebebiyet vermemesi birgün kaza yaptırmayacağı anlamına gelmiyor. Km yapmak elbette önemli ama hangi şartlarda ve nasıl km yapıldığı da önemli. 2 ayda 2000 km düz ve trafiksiz bir yolda, hava güneşliyken yapılan sürüş de bize pek bir tecrübe sağlamayabilir. Kaliteli bir eğitim ve sürekli antrenman hepimize gerekli. Kendimden örnek vermem gerekirse motosiklete ilk başladığımda bakışın önemini, nereye bakarsam oraya gideceğimi öğrendim ama bunu yaparken de kafam düz öne doğruyken sadece gözlerimi oynatarak gitmem gereken bir yere bakıyormuşum. 2 sene ve binlerce km sonra aldığım eğitimde doğrusunu öğrenebildim.
    tabi ki dümdüz yolda herkes km yapar; ben kendim gibi kullann bir bireyin bunu yapabileceğini düşünerek yazdım.

bin km yol yaptım ama max uzun yolum 15 km git 15 km gel oldu 4-5 kez.

Onun dışında tamamı şehir içi kullanım idi; düz yolda insan şımarıyor biraz

herkes kazasız belasız dikkatli kullanmalı; başımıza ne geleceği bilinmez. Biz ne kadar iyi olsak da karşıdaki sorumsuz olur ise yine olan motosiklet şöförüne oluyor.
    tommygun ve Eksantrik bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Motosikletin doğasında var düşmek, bunlar olur fakat 250cc ile başlamak ve 200km tecrübeyle viraja yatmayı denemek bencede motordan uzak durmanız gerektiğinin kanıtı çünkü motoru kullanım amacınız havalı olduğunu düşünmeniz.

Ben 200km'deyken kalkışlarda stop ettiriyodum

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    250 cc ss başlangıç motoru olmaz diye diye dilimizde tüy bitti. Neyse geçmiş olsun. Olur da devam etme kararı alırsan sağlam bir eğitim almadan herhangi bir motorun selesine oturmanı dahi tavsiye etmem. Düşe kalka öğrenilmez motor kullanmak.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zirvede bırakmışsın!

2006 senesinde ilk motorumla birkaç bin km tecrübeyle yaptığım kazada senin gibi omzum çıktı, hemde üste çıktı genelde öne çıkarmış. Neyse tendonların tamamen kopmadığına şükrettik. 3 ay tek kolla çalıştım. Herkes sat, yak dedi yapmadım! Motoru tamir ettirdim (benimki neredeyse pert oluyordu önüme kıran arabaya çamurluktan girmiştim) ve o motor ve 3 başka motorla 25-30 bin arası yol yaptım. Şimdi metal kutu var çoluk çocuk oldu mecbur biniyoruz, gözümde zerre değeri yok! Tehlikeli meret ama hazzını başka şeye değişmem.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)