Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet satışlarında %10 artış bekleniyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Motosiklet Satışlarında Yüzde 10 Artış Bekleniyor.

Motosiklet Endüstrisi Derneği Başkanı Kılıçer: - "Türkiye'de motosiklet pazarı geçen yıl yüzde 13 küçüldü, trafiğe tescili yapılan motosiklet sayısı 143 bin 678 oldu" "Trafik sigortası ücretlerinin düşmesiyle bu yıl satışların yüzde 10'dan fazla artmasını ve 155 bin civarında olmasını bekliyoruz" "Türkiye'de 27 kişiden 1'i, Avrupa'da ortalama 6 kişiden 1'i motosiklet kullanıyor. Ülkemiz bu konuda birçok Avrupa ülkesinin gerisinde kalıyor"

Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) Başkanı Bülent Kılıçer, Türkiye'de geçen yıl motosiklet pazarının yüzde 13 küçüldüğünü ve 144 bine yakın aracın trafiğe tescil edildiğini belirterek, "Trafik sigortası ücretlerinin düşmesiyle bu yıl satışların yüzde 10'dan fazla artmasını ve 155 bin civarında olmasını bekliyoruz." dedi.
    Türkiye'de 2016 yılı itibarıyla trafiğe kayıtlı motosiklet sayısının 3 milyon 3 bin 733 olduğunu söyledi.

Türkiye'de 27 kişiden 1'inin, Avrupa'da ise ortalama 6 kişiden 1'inin motosiklet kullanıcısı olduğunu dile getiren Kılıçer, "Ülkemiz bu konuda birçok Avrupa ülkesinin gerisinde kalıyor" ifadesini kullandı.

Kılıçer, geçen yıl motosiklet pazarı cirosunun yaklaşık 1 milyar 300 milyon lirayı bulduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Yaşadığımız coğrafyanın getirdiği birtakım zorluklar pazarda negatif etki yapsa da kentlerde sürekli artan trafik motosiklet sektörünün önemini ortaya çıkarmakta ve gelişimini desteklemektedir. Motosiklet, trafik yoğunluğuna rahatlık getirecek en ekonomik ve hızlı çözüm olup bir otomobilin dörtte biri kadar yer kaplamaktadır. Park yeri bulmakla harcanan zaman ve enerji kaybı, altyapıda aşınma, çevreye zararlı gazların yayılımı da dikkate alındığında, motosiklet bu sorunların önüne geçecek en önemli araçtır."

Kılıçer, zorunlu trafik sigortası maliyetlerinin düşürülmesi, ithalatta uygulanan fonların kaldırılması, vergilerde indirim, otoyol ve köprü geçişlerinde motosiklete özel tanımlama, karayollarının iyileştirilmesi gibi çalışmaların motosiklet pazarına önemli katkılar sağladığına işaret ederek, MOTED olarak bu konularda yoğun çaba harcadıklarını kaydetti.

"SATIŞLAR BU YIL ARTACAK"

Motosikletin güvenli bir araç olduğunu anlatabilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü ile ortak çalışma yürüttüklerine değinen Kılıçer, "Trafik kurallarının iki tekerlekli araçlara avantaj sağlayacak şekilde düzenlenmesi, karayollarındaki önceliğin motosiklet kullanımına verilmesi, bütün sürücülerin trafikte motosikleti fark edecek şekilde eğitim alması ve motosiklet kullanıcılarının bu bilinçle trafiğe katılması konularında çalışmalar yapıyoruz." diye konuştu.

Kılıçer, Türkiye'de motosiklet pazarının geçen yıl 2015'e göre yüzde 13 küçüldüğünü ve 143 bin 678 motosikletin trafiğe tescilinin yapıldığını anımsatarak, şunları kaydetti:

"Geçen yıl tescili yapılan motosikletlerden 20 bin 112'si İstanbul'da trafiğe girdi. Ankara'da bu rakam sadece 2 bin 747. Son iki yılda motosiklet alımının azalmasındaki en önemli nedenlerden biri, zorunlu trafik sigortası ücretleriydi. Hazine ile yaptığımız çalışmalar sonucu nisanda uygulanmaya başlanan tavan fiyat uygulamasıyla sektörün önündeki büyük bir engel aşıldı. Trafik sigortası ücretlerinin düşmesiyle bu yıl satışların yüzde 10'dan fazla artmasını ve 155 bin civarında olmasını bekliyoruz. Ayrıca sektördeki denetimle kayıt dışının önlenmesinin pazarda yüzde 5 artış sağlayacağını düşünüyoruz."

İkinci el araçların motosiklet bayilerinden alınması halinde ödenen yüzde 18 KDV'nin maliyeti gereksiz artırdığına işaret eden Kılıçer, bu oranın yüzde 1'e düşürülmesi için Maliye Bakanlığına müracaatta bulunduklarını söyledi. Kılıçer, "Bakanlık, talebimizin mevzuat çalışmalarında değerlendirilmek üzere not edildiğini bildirdi." diye konuştu.

Kaynak : http://www.sabah.com.tr/otomobil/201...tis-beklentisi
    vaybe bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Hee artar artar.
    Mt25 17700TL, Cbr250 16600TL, Ns200 bile 11300TL olmuş.
    Sigorta 500TL ucuzladı diye herkes %20 pahalanan motorları kapış kapış alacak.
    bursalıali bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En altta "Kaynak : Sabah Gazetesi"ni gördükten sonra okumadım.
    pea, GP500-1st, TanImsIz ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En altta "Kaynak : Sabah Gazetesi"ni gördükten sonra okumadım.
    https://www.haberler.com/motosiklet-...707854-haberi/

https://www.dunya.com/ekonomi/motosi...e=haberler.com
    Thracian bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    artar hiç şaşımam fakir yok bizim ülkede.herkesin parası var valla adını vermicem 2 3 tane kawasaki bayi hergün foto koyuyor z900 buna hayırlı olsun şuna hayırlı olsun böyle hayırlı olsun.bu devirde 11bin euro verip motor alabiliyorsan ağlamıcaksın.kaldıki mercedes peugeot dan daha fazla araba satıyor nasıl oluyor ??

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artar hiç şaşımam fakir yok bizim ülkede.herkesin parası var valla adını vermicem 2 3 tane kawasaki bayi hergün foto koyuyor z900 buna hayırlı olsun şuna hayırlı olsun böyle hayırlı olsun.bu devirde 11bin euro verip motor alabiliyorsan ağlamıcaksın.kaldıki mercedes peugeot dan daha fazla araba satıyor nasıl oluyor ??
    Zenginin çok zengin fakirin çok fakir olduğu, zenginle fakir arasındaki uçurumun dünyada başka bir ülkede olmayan boyutta olduğu üstü açık çomarlandda gayet güzel oluyor.
    burak burk, pea, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zenginin çok zengin fakirin çok fakir olduğu, zenginle fakir arasındaki uçurumun dünyada başka bir ülkede olmayan boyutta olduğu üstü açık çomarlandda gayet güzel oluyor.
    Başka uçurumu olan ülke arıyorsanız çin var.
    Araştırın derim.
    Bir sokakta açlıktan karton yiyen insalar varken 2 cadde arkasında gökdelen rezidanslar var.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka uçurumu olan ülke arıyorsanız çin var.
    Araştırın derim.
    Bir sokakta açlıktan karton yiyen insalar varken 2 cadde arkasında gökdelen rezidanslar var.
    ordaki nüfus 1.500.000.000 insan bizimki 80 milyon şaşırdınmı

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 40 yıl motora bindikten sonra motoru bıraktım çorluda 2016 yazında kısa aralıklarla üç motora araç çarpıp 6 kişiyi öldürdü böyle cahil sürücüler varken nasıl bu hobiyi devam ettiricen motor hırsızlığı aldı başını gidiyor fiyatlar çok uçuk parça pahalı (yurt dışınada kota kondu) ustalarda parayı alıncaya kadar usta
    snappy x bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işi tıkırında olanın sesi çıkmıyor zaten zengin x5 fakir x10 fakirleşiyor artık.yıllardır enflasyon böyle şöyle diyorlar yaşım 28 banane lan neyse ne diyordum hayatımda ilk kez enfsalasyon nedir hissettim iliklerime kadar.abur cubur almak 50 tl tutuyor 101 de bimde.asgari ücretle 4 kişi geçindirenlere imreniyorum şaşıyorum.gerçi hayatlarından memnun çoğu belliki.haftanın 4 günü dışarda yerdim şimdi max 2 oda bazen.çok teşekkür ediyorum kendilerine enflasyonu deneyerek ,göstererek, hissettirerek öğrettiler bana.valla artık koptuğu yere kadar diyorum daha kötü günlere inşallah

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 40 yıl motora bindikten sonra motoru bıraktım çorluda 2016 yazında kısa aralıklarla üç motora araç çarpıp 6 kişiyi öldürdü böyle cahil sürücüler varken nasıl bu hobiyi devam ettiricen motor hırsızlığı aldı başını gidiyor fiyatlar çok uçuk parça pahalı (yurt dışınada kota kondu) ustalarda parayı alıncaya kadar usta
    Hocam bende bir çorlulu olarak size katılıyorum. Bizim orada ayık kafayla araba kullanan yok , her ara sokakta 60-70 basıyor millet. Eskiden güzeldi bizim oralar şimdi maalesef göçle birlikte kendinden soğuttu :(

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dolar %10 artar motor fiyatlari %30-40 bu sene ben 600cc veya 1000cc alacaktim vaz gectim. simdi ayvaliktayim sabah otobusle geldim her yil motorumla gelirdim senede 2-3 kez bu yilsa bu gelisim muhtemelen son olacak. gecen sene bile motor almistim bu sene ise almayacagim hatta bu fiyatlara gore piyango cikmazsa bidaha hic almam. Bide artik otobanlarda 10kmde bir hiz olcer olacak plaka kapamak ise artik cok zor heryerde motorlari durduruyorlar. hayvan suruculer motorlari daha fazla bicmeye basladi sen gelde bu ortamda motor al ) bu yil sektir bi %20 daha dussunde goreyim.

not: suriyelilerin burda isi ne kardesim? her yeri sarmislar...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkler gösterişi seviyor da ondan.Kulübe gibi evde yaşayıp kapılarına BMW koyuyorlar sonra hayatları boyunca vergisini,kredisini ödeyip duruyorlar.Millet gösteriş yapmayı çok seviyor.
    espresso, burak burk ve qezgin bunu beğendiler.

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayrica: Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2017 yılı ilk dört ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8.4 azalarak 232.078 adet olarak gerçekleşti. 2016 yılı dört aylık dönemde 253.373 adet toplam pazar gerçekleşmişti.

binek arac satislari bile duserken motorlarin artmasini beklemiyorum.

Motosiklet satışları 2015 yılında %8 düşüşle 165,130 adetle kapanış yaptı. 2014’te bu rakam 180.000 civarındaydı.

2016 da 140 bin olan rakam, bu yil 125 bin civari bekleniyor.

yani 180 binden 125 bine dusen bir satis hacmi yalnizca otv indirimi ile canlanir.

hukumetse satis azaldikca kaybettigi vergi gelirini otv artisiyla dengelemeye calisiyor ( arabalar icin) buda satislari dahada dusuruyor sonra yine otv artisi feci bir kisir dongu.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bundan kısa süre sonra suriyeliler toplanıp 10-15 kişi adam dövüp öldürmeyi adet haline getirdiğinde, milletin evine girip soyup öldürmeler iyice ayyuka çıktığında, Türk milleti son care olarak toplanıp bunları gördüğü yrde linç etmeye başlayacak. Plansız programsız ülkeye alınıp Türkiyenin içine ettirisren olacağı bu.

Böyşe birşey olursa Avrupa ve ingiltere ve Amerikada gazeteler, haber bültenleri, barbar ırkçı Türkler suriyelilere zulum ediyor diye kanlı fotoğraflar basacak, bizi nasıl isterlerse dünyaya öyle gösterecekler.

Biraz akıl biraz mantık bu kadar ipini koparmış insanın bizim vatanımızda toprağımızda ne işi var?

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet Satışlarında Yüzde 10 Artış Bekleniyor.

Motosiklet Endüstrisi Derneği Başkanı Kılıçer: - "Türkiye'de motosiklet pazarı geçen yıl yüzde 13 küçüldü, trafiğe tescili yapılan motosiklet sayısı 143 bin 678 oldu" "Trafik sigortası ücretlerinin düşmesiyle bu yıl satışların yüzde 10'dan fazla artmasını ve 155 bin civarında olmasını bekliyoruz" "Türkiye'de 27 kişiden 1'i, Avrupa'da ortalama 6 kişiden 1'i motosiklet kullanıyor. Ülkemiz bu konuda birçok Avrupa ülkesinin gerisinde kalıyor"

Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) Başkanı Bülent Kılıçer, Türkiye'de geçen yıl motosiklet pazarının yüzde 13 küçüldüğünü ve 144 bine yakın aracın trafiğe tescil edildiğini belirterek, "Trafik sigortası ücretlerinin düşmesiyle bu yıl satışların yüzde 10'dan fazla artmasını ve 155 bin civarında olmasını bekliyoruz." dedi.
    Türkiye'de 2016 yılı itibarıyla trafiğe kayıtlı motosiklet sayısının 3 milyon 3 bin 733 olduğunu söyledi.

Türkiye'de 27 kişiden 1'inin, Avrupa'da ise ortalama 6 kişiden 1'inin motosiklet kullanıcısı olduğunu dile getiren Kılıçer, "Ülkemiz bu konuda birçok Avrupa ülkesinin gerisinde kalıyor" ifadesini kullandı.

Kılıçer, geçen yıl motosiklet pazarı cirosunun yaklaşık 1 milyar 300 milyon lirayı bulduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Yaşadığımız coğrafyanın getirdiği birtakım zorluklar pazarda negatif etki yapsa da kentlerde sürekli artan trafik motosiklet sektörünün önemini ortaya çıkarmakta ve gelişimini desteklemektedir. Motosiklet, trafik yoğunluğuna rahatlık getirecek en ekonomik ve hızlı çözüm olup bir otomobilin dörtte biri kadar yer kaplamaktadır. Park yeri bulmakla harcanan zaman ve enerji kaybı, altyapıda aşınma, çevreye zararlı gazların yayılımı da dikkate alındığında, motosiklet bu sorunların önüne geçecek en önemli araçtır."

Kılıçer, zorunlu trafik sigortası maliyetlerinin düşürülmesi, ithalatta uygulanan fonların kaldırılması, vergilerde indirim, otoyol ve köprü geçişlerinde motosiklete özel tanımlama, karayollarının iyileştirilmesi gibi çalışmaların motosiklet pazarına önemli katkılar sağladığına işaret ederek, MOTED olarak bu konularda yoğun çaba harcadıklarını kaydetti.

"SATIŞLAR BU YIL ARTACAK"

Motosikletin güvenli bir araç olduğunu anlatabilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü ile ortak çalışma yürüttüklerine değinen Kılıçer, "Trafik kurallarının iki tekerlekli araçlara avantaj sağlayacak şekilde düzenlenmesi, karayollarındaki önceliğin motosiklet kullanımına verilmesi, bütün sürücülerin trafikte motosikleti fark edecek şekilde eğitim alması ve motosiklet kullanıcılarının bu bilinçle trafiğe katılması konularında çalışmalar yapıyoruz." diye konuştu.

Kılıçer, Türkiye'de motosiklet pazarının geçen yıl 2015'e göre yüzde 13 küçüldüğünü ve 143 bin 678 motosikletin trafiğe tescilinin yapıldığını anımsatarak, şunları kaydetti:

"Geçen yıl tescili yapılan motosikletlerden 20 bin 112'si İstanbul'da trafiğe girdi. Ankara'da bu rakam sadece 2 bin 747. Son iki yılda motosiklet alımının azalmasındaki en önemli nedenlerden biri, zorunlu trafik sigortası ücretleriydi. Hazine ile yaptığımız çalışmalar sonucu nisanda uygulanmaya başlanan tavan fiyat uygulamasıyla sektörün önündeki büyük bir engel aşıldı. Trafik sigortası ücretlerinin düşmesiyle bu yıl satışların yüzde 10'dan fazla artmasını ve 155 bin civarında olmasını bekliyoruz. Ayrıca sektördeki denetimle kayıt dışının önlenmesinin pazarda yüzde 5 artış sağlayacağını düşünüyoruz."

İkinci el araçların motosiklet bayilerinden alınması halinde ödenen yüzde 18 KDV'nin maliyeti gereksiz artırdığına işaret eden Kılıçer, bu oranın yüzde 1'e düşürülmesi için Maliye Bakanlığına müracaatta bulunduklarını söyledi. Kılıçer, "Bakanlık, talebimizin mevzuat çalışmalarında değerlendirilmek üzere not edildiğini bildirdi." diye konuştu.

Kaynak : http://www.sabah.com.tr/otomobil/201...tis-beklentisi
    Bu yıl yükseliş artacak ama yüksek cc sınıfında değil düşük cc sınıfında şuan için tüm firmalar 50cc sınıfında modeller üretmeye çalışıyor çünkü motorlu taşıt vergisi yok sigorta yok b sınıfı ehliyetle kullanılabiliyor. DÜşük cc'den dolayı ortalama olarak 60-70km yolu 1 litre benzinle yapacaktır. Kuba'nın iki modeli var km bilgisini onlardan aldım.

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen sene 14.750 ye satılıyordu MT-25

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beklenen ötv indirimi gelmezse satışlar epey azalır gibime geliyor. zira gelirler sabit ama fiyatlar genel düzeyi yükseldi.

ayrıca kredi faizlerinin de düşmesi gerekiyor ki vatandaş kredisini çekip motorunu alsın.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Boş boş tahminlerde bulunuyorlar. Motosiklet satışları bu sene düşmezse eğer bir daha tarih boyunca düşmez zaten... Çok değil altı ay daha herkes dişini sıkıp motosiklet almasın, ÖTV'de mutlaka bir düzenleme yaparlar.
    bursalıali bunu beğendi.

Maalesef TUİK verileri aynı şeyi söylemiyor.

Elimizde 3 ay verileri var. Pazarda 2017 yılı ilk 3 ayında % 11,47'lik daralma var. En büyük etken artan maliyetler ve ürün üzerinde anlamsızca duran ÖTV'ler.

Dün ANKARA'da Dominar 400 lansmanı vardı. Basın heyeti de gelmişti. Özellikle artan maliyetleri ve ÖTV'yi bilhassa vurguladık. Hürriyet-Milliyet başta olmak üzere bir çok mecrada bugün yayınlanmış.

Bu konuda sesiniz olmaya devam edeceğiz.

Thracian ve 68charger bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)