Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2.el alınan MT25'in satışındaki zarar

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Boşver motoru,tarla al zarar etmezsin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sen alma motor filan, arkadaşların dediği gibi faize yatır. Alırsın sonra kaza filan yaparsın büyük zarar edersin.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbul silivri cıvarın da kelepır arsalar bulunabılır tavsıyem onlara bakman eger kı zarar etmek ıstemıyorsan , hem bakım olayı falan da yok .
    sımdı al 2 sene sonra sat .

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Şİmdi düştü benim ceton.

2 Sene önce 4.000 yuroya aldığım motor ( Kur 2.85 )

Şimdi Kaç paradır.

Ha bu arada Motora binmek de kısmet olmadı. Yurt dışında yaşıyorum.

2014 KLX 250

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Cimri ve açgözlü Adamın biri hiçbir zaman ağız tadıyla çay içemezmiş.Misafirliğe gittiğinde beleş diye çayına 5 şeker,evde ise 1 şekerli çay içermiş.Ama adam 2 şekerli çayı içmeyi severmiş.

Adam 120 bin liraya araba almış.Sordum :
    -Abi sen hani siyah renk arabalara bayılıyodun.Neden beyaz aldın?
    -Satarken zor satılmasın diye...

Yaw keyfine bak.Bırak karı zararı.Hey Allahım...

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha satın almadan satmayı düşünen tek milletiz.
    Çünkü fakiriz

ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Sıfır km al bence. Çünkü sıfır araçlardan kar etme günündeyiz. sıfır km alıp 1 sene binip karla satıyorlar çünkü.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Alıntı ddh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır km al bence. Çünkü sıfır araçlardan kar etme günündeyiz. sıfır km alıp 1 sene binip karla satıyorlar çünkü.
    Kesinlikle katılıyorum.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Arkadaşlar yorumlarınızında yardımıyla kafamdaki sorunları hallettim. Arada beni anlayıp yardımcı olacak şekilde yazan kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Beni güldüren, komik yorumları atan kardeşlerimede çok çok teşekkür ediyorum. Tekeriniz hep düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımızın nihai hedefi bu motor değil, ama nihai hedefine ulaşana kadar motorsuz kalmamak için bir düşüncesi var gibime geldi.

Dostum, 2000 km de temiz makineyi x fiyata alacaksın. 1-2 yıl içinde 10.000 km ye gene temiz şekilde getirip satmaya kalktığında, eğer ekonomide çok büyük çalkantılar olmamış, kurlar normal seyrinde artmış, enflasyon normal seyrinde gitmiş ise; sattığın fiyat aldığın fiyat ile aynı olmalı. Aradaki enflasyon ve kur farkı da 2000 km ile 10000 km arasındaki yıpranma farkı olacak. Bu işin optimumu bence budur. Burada önemli olan alırkenki o x fiyatın ne kadar uygun olduğudur. Sana olacak ekstra masrafa şöyle bakacaksın; aynı motorun sıfır satış fiyatı ile temiz 10.000 km deki ikinci el fiyatını kıyaslamalısın. Sonra da ilerde almak istediğin motorun bugünkü sıfır fiyatı ile senin kafanda oluşan koşullardaki (kaç km, kaç yıllık) ikinci el fiyatını kıyaslamalısın. Bu 4 lü fiyat arasındaki makas ne ise, yeni motoru alacağın zaman da aşağı yukarı aynı oranda olacaktır. Rakam olarak ancak böyle yaklaşık bir sonuç alırsın.
    Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Alıntı babaydar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yorumlarınızında yardımıyla kafamdaki sorunları hallettim. Arada beni anlayıp yardımcı olacak şekilde yazan kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Beni güldüren, komik yorumları atan kardeşlerimede çok çok teşekkür ediyorum. Tekeriniz hep düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.
    uzun süre ve km lerde kullanmayı düşünmediğiniz hiçbir motoru sıfır almayın bence. uzundan kastım ise 3-5 yıl ile 30-50 bin km gibi. Acemiliği atma öğrenme veya geçiş motoru olarak kullanacağınız için sıfır almanıza değmez. Fakat uzun yıllar kullanmayı 30-40 bin km den sonra çeşitli modifikasyonlar ile hobi olarak da motor ile ilgilenmeyi düşünüyor iseniz sıfır almaya değer...

arabacı kafasıyla en doğrusunu söyliyeyim binicinin yetenekleriyle ayakta duran bir makine olduğu için kötü bir olay vuku bulduğunda yüksek değer kaybı da kaçınılmazdır. yani başınıza öyle birşey gelir ki 15 bine aldığınız motor 5 bin anca eder...

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Sorun sende degil kardes.seni bu duruma dusurenlerde.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı meendis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaptığım hesaba göre km başına 50(elli) kuruş(türk lirası) zarar edersin.
    Hahhhaha baba yok daha neler
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler