Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yolda, yolda kaldığınızda ne yapıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Tatile çıkmışsınız, evinizden çok uzakta artçınızla otobanın ortasında yolda kaldınız. Tamiri mümkün olmayan bir durum parça gerekiyor. Ne yapardınız? Yada yaptınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Yoldan gecen kamyon tir gibi araclardan yardim isterdim , telefonla bir arkadaşı veya çekici yi aradım

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küfür eder ve google dan çevremdeki en yakın yerleşimden çekiciyi bulur arardım. Mecbur

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Ben bi keresinde motoru ittirdim çalıların arasına ( geceydi ) sonra pikap bulup geldim. O zamanlar cepte internet falan yoktu.
    fazil ve manofsteel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Café Racer
    Trafik poliçeme yılda bir kereye mahsus olmak üzere yol yardım paketi eklettiriyorum. 60-70 TL kadar bir ücreti var.
    Yıllardır kullanmak hiç nasip olmadı, umarım da kullanamam.

Önleminizi erken alıp maliyeti düşürmek sizin elinizde.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    4-5 yıl önce çinli motosiklet ile çok yolda kaldım. bir gün ateşleme bobini yanar, statör arızalanır, bujinin ucu çapak toplar, uzun yolda karbüratör yeterli benzin sağlayamaz motor boğulur vs çinli motosiklet sayesinde bir usta kadar oldum. yanımda multi tool ismini verdikleri çok az yer kaplayan, hafif ve içinde çok fazla alyan, numaralı anahtar vs bulunduran malzemeler taşıyorum. japon motosikletiyle hiç yolda kalmadım. birkaç kez lastiğim patladı onada tamir kiti ile halledip bisikletçilerin kullandığı 40-50 psi hava basan el kadar pompalarla yoluma devam ettim.

çinli motosiklet insana çok şey kazandırıyor. kimisi uzak durur almaz ama ben yıllarca kullandığım için çok memnunum. bana tamir, sökme, takma, birleştirme işlerinde okadar çok şey kattı ki kendi 4 silindirli motorumu çakma ustalara muhtaç olmadan kendim rektefiye edebilirim. motoru komple masaya yayıp tekrar toplayabilirim. uzar gider

sizlere önerim; hiç alakanız olmasa bile 50 liraya bir anahtar takımı alıp bu işlere girişin. pişman olmazsınız
    NecatMurat bunu beğendi.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4-5 yıl önce çinli motosiklet ile çok yolda kaldım. bir gün ateşleme bobini yanar, statör arızalanır, bujinin ucu çapak toplar, uzun yolda karbüratör yeterli benzin sağlayamaz motor boğulur vs çinli motosiklet sayesinde bir usta kadar oldum. yanımda multi tool ismini verdikleri çok az yer kaplayan, hafif ve içinde çok fazla alyan, numaralı anahtar vs bulunduran malzemeler taşıyorum. japon motosikletiyle hiç yolda kalmadım. birkaç kez lastiğim patladı onada tamir kiti ile halledip bisikletçilerin kullandığı 40-50 psi hava basan el kadar pompalarla yoluma devam ettim.

çinli motosiklet insana çok şey kazandırıyor. kimisi uzak durur almaz ama ben yıllarca kullandığım için çok memnunum. bana tamir, sökme, takma, birleştirme işlerinde okadar çok şey kattı ki kendi 4 silindirli motorumu çakma ustalara muhtaç olmadan kendim rektefiye edebilirim. motoru komple masaya yayıp tekrar toplayabilirim. uzar gider

sizlere önerim; hiç alakanız olmasa bile 50 liraya bir anahtar takımı alıp bu işlere girişin. pişman olmazsınız

Nasıl öğreniyorsunuz? İnternetten kaynak indirip okuyarak mı tanıdık usta yanında usta çırak ilişkisiyle mi?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    başıma hiç gelmedi...tek korkum bu...

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    insaflı 1 çekici bulup fazla öpülmeden town atarım

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Rftfrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl öğreniyorsunuz? İnternetten kaynak indirip okuyarak mı tanıdık usta yanında usta çırak ilişkisiyle mi?
    3 senelik çin malı motosiklet maceramda çeşit çeşit usta ile kanki olmuştuk öyle diyim

bu arada sonradan unutmadan eklemiş olayım; youtube dan da takip ettiğim video çeken çeşitli araba ve motosiklet ustalarıda vardı tabi ki.
    40 dakikalık video yüklüyor mesela, motoru çıplak blok halinden sıra sıra toplamaya başlıyor o şekil videolar izleyerek ilk başta zemin hazırladım. sonradan ilk defa 2 sene önce mt07nin makinesini baştan sona yeniledik. sökme takma işleri bana aitti. sıkıntı olmadı 2 senedir makinesi saat gibi hiç 4 silindirli motor sökmedim ama sökülürken canlı canlı izledim, geri toplanırken de yardım ettim. biraz çevrenize bağlı aslında. benim yaptığım iş ve bulunduğum çevre dolayısı ile antalya çevresinde her ustayla muhabbetim olmuştur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)