Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Yağı Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaşlar yıllardır Motul 7100 yağ kullanıyorum ama son sefer artık motülden vazgeçtim asla eski kalitesinde değil motül dışında tam sentetik yağ tavsiye edecek varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    putoline
    valvoline
    castrol
    ipone
    mobil1
    shell

her bakım zamanında motoruna farklı bir yağ koy bu markaların yağlarını dene en memnun kaldığında karar kıl. yoksa sen memnun kalmışsın alayımmı? ben memnun kalmadım sen nasıl kaldın? gibisinden bu işler yürümez. yağ işi kullanıcının memnuyetine ve beklentisine bağlı

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    putoline
    valvoline
    castrol
    ipone
    mobil1
    shell

her bakım zamanında motoruna farklı bir yağ koy bu markaların yağlarını dene en memnun kaldığında karar kıl. yoksa sen memnun kalmışsın alayımmı? ben memnun kalmadım sen nasıl kaldın? gibisinden bu işler yürümez. yağ işi kullanıcının memnuyetine ve beklentisine bağlı
    aynen öyle castrol alacam da 10 40 da tam sentetik yağı yok castrolün.
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Bende siz gibi uzun süredir Motul markası kullanan ve sorun yaşamayan (henüz yaşamamış) kullanıcıların yorumu doğrultusunda sürekli Motul markası kullanıyorum ve bir sorun yaşamadığım için genellikle de bu markayı öneriyorum. (yorumlarımda)

Memnun kalmadım kısmını biraz açabilir misiniz? Belki ben de memnun değilim ancak bilmiyorumdur. Memnun kalıp kalmamayı oluşturan etkenler nelerdir?

Castrol bahsi çok geçen bir yağ, otomobilde öneririm ancak motosiklette Motul'den daha iyi konuma getiren bir özelliğini (henüz) bilmiyorum. Motulden memnun kalmamışken başka markadan memnun kalır mısınız, emin olamadım.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    valvolin iyidir. underrated.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Castrol 10 40 tam sentetik var.
    Madeni yag diye bir sitede mevcut.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Castrol power 1 tam sentetiktir.

Motosikleti
    10 50 si var 10 40 yok..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 50 si var 10 40 yok..
    Başkan merhaba,

Sym wolf'te mobil yağ kullandık,vites geçişlerini bariz yumuşattı,fakat supap sesi yaptı.Arkadaşımın inazumasında ise tam

tersi,vitesler sert,supap sesi azaldı,üstteki yorumlarda arkadaşlar bahsetmiş deneyerek görebilirsin,herhangi bir sorun

yaşamazsın. yağın molekül yapıları belli bir standartta jaso,apı vs..sadece markaların üretim ve formülasyon farklılıkları

olabilir,ısıya karşı,sürtünmeye karşı,yüzey koruma zinciri,film oluşturma katmanı vs.

Evvela,Mobili dene bakalım.

Motosikleti
    kuba kee100
    Motosiklet 500 bakimdan sonra daha cok titremeye baslamisti ve gitmiyordu bakimdan onceki gibi, ben de bugun yagini degiseyim dedim
    Castrol power 1 10/40 4T koydum sesi bile degisti ya.. bakimda eleman yagi bosaltmamis bile galiba, kapkaraydi yag, bir de dibinde tortu falan vardi bosalttigimda, su an 650 kmde, yagini degismis oldum bugun
    Kuba kee 100

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Castrol Power 1 Racing 4T 10-40 yarı-sentetik. Tam sentetiği yok ama Castrol öyle üretiyorsa bir bildiği vardır bence.

Motosikleti
    kuba kee100
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol Power 1 Racing 4T 10-40 yarı-sentetik. Tam sentetiği yok ama Castrol öyle üretiyorsa bir bildiği vardır bence.
    Hocam insallah oyledir castrolu forum tavsiyelerine bakarak aldim ama power 1 kismi tamamen o anki tercih oldu

Motosikleti
    Bakın burada dişlilerde daha iyi koruma sağladığı belirtilmiş.

https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/5BDA6542DFD10FBC802580C1003DF0DD/$File/BPXE-ABX9QC.pdf

Motosikleti
    kuba kee100
    Bakın burada dişlilerde daha iyi koruma sağladığı belirtilmiş.

https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/5BDA6542DFD10FBC802580C1003DF0DD/$File/BPXE-ABX9QC.pdf

Tesekkurler hocam baktim simdi,
    Marka disinda ki ozelliklerine bakmadan almistim ama iyi tercih yapmisim gibi zira motorun rolantisi, sesi ve gidisi bile degisti yagi degismden once ki halini yuruyerek bile gecerdim yani

Motosikleti
    Bende önceden Total mineral 2T kullanıyordum motorun ömrü iyi dayandı ama kolay şişiyordu sanırım. Kolay yanmazdı motoru açtığımda portlarda yağ kalıntıları(yanmış, eski) çıkıyordu. Şimdi Castrol'ün tam sentetik 2T yağını kullanıyorum. Motorun çevirebildiği devir limitinin arttığını ve yakıtın daha düzgün yandığını düşünüyorum. Yakıt daha düzgün yandığı içinde titreşimin de azaldığını düşünüyorum. Portlar tertemiz çıkıyor her seferinde. 2 zamanlı motoru olan biri olarak Castrol'ü tavsiye edebilirim.

Motosikleti
    kuba kee100
    Bende önceden Total mineral 2T kullanıyordum motorun ömrü iyi dayandı ama kolay şişiyordu sanırım. Kolay yanmazdı motoru açtığımda portlarda yağ kalıntıları(yanmış, eski) çıkıyordu. Şimdi Castrol'ün tam sentetik 2T yağını kullanıyorum. Motorun çevirebildiği devir limitinin arttığını ve yakıtın daha düzgün yandığını düşünüyorum. Yakıt daha düzgün yandığı içinde titreşimin de azaldığını düşünüyorum. Portlar tertemiz çıkıyor her seferinde. 2 zamanlı motoru olan biri olarak Castrol'ü tavsiye edebilirim.
    Aynen hocam su an gayet iyi ilk kullanim olarak
    Bu sekilde devam ederim ben de sanirim castrol ile bir muddet, motordan soguyordum az daha bakim yuzunden

Selam dostlar
    Yağ mevzusu çok önemlidir ve koyduğumuz yağın bazı özellikleri taşıması gerekir
    Kullanacağınız yağ en azından bazi özellikleri taşıması gerekir
    Siz onun bunun( usta şöyle dedi kalfa böyle dedi arkadaşım şunu kullandı çok memnun v.s) bunları biliyor kenara birakiyoruz
    kullanacağınız yağın özellikleri....
    API SG JASO MA2
    Motorsiklet motoru yüksek devirli ve ıslak debriyajlıdir
    Ester katkısı mutlaka olmalıdır yani sentetik bazlı ester katkısı olduğu için debriyaj iyi çalışmaz bunu önlemek içinde MA2. değeri vardır bu MA2 mutlaka olmalıdır
    An itibari ile MOTUL5100 bu özellikleri karşılamaktadır
    Piyasa fiyatı 1-lt. 40 TL ye internetten bulabilirsiniz
    Keyifli sürüşler....

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yıllardır Motul 7100 yağ kullanıyorum ama son sefer artık motülden vazgeçtim asla eski kalitesinde değil motül dışında tam sentetik yağ tavsiye edecek varmı?
    Nasıl anladın eski kalitesinde olmadığını ?

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    liqui moly

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Motosiklete bizim gibi normal olmayan adamlar bindiği için takıntılarımızda çok oluyor.O gün stresliysen mesela yağ kalitesi kötüdür stress kavga yoksa yağ süperdir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)