Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yazlık ekipman tavsiyesi üzerine

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Merhabalar herkese,
    Bir miktar birikmiş param vardı ve stajdan kazandığım paralarla üstüne koydum. Ehliyetime yazıldım ve ekipman için bütçe ayırdım.

Motorumu babamla birlikte süreceğiz oda benimle birlikte ehliyete yazıldı. Babamın motor geçmişi var 4 sene kadar. O benden önce ehliyetini alacağı için ben ehliyete alana kadar bana motoru öğretecek. Bende bu ay içinde ekipmanlarımı tamamlamak istiyorum. Çünkü yeri gelecek artçı olarak gezeceğim o yüzden motor ile birlikte ekipman işini de bu ay içinde halletmem gerekiyor.

Ekipman için bütçem 2.500 TL en fazla 2.700 TL'ye kadar çıkabilirim. Aklımda belirlediğim bazı modeller var ve kendimce bir liste yaptım, bu konu hakkında sizlerinde tecrübelerinden yararlanmak istiyorum

Benim aklımdakiler şöyle;

Kask: AGV K3 SV

Mont: (Bu konuda çok kararsızım yorumlar doğrultusunda eleyerek gideceğim için aklıma yatan modellerin hepsini yazdım)
    Dainese G.Air Crono & Dainese Airframe & Dainese G.Hydra Flux & Dainese Veloster
    Alpinestars T-GP Plus R Air & Alpinestars Viper Air
    Revit GT-R Air & Revit Airforce & Revit Jupiter & Revit Raceway

Eldiven: (Eldivenler hakkında bilgim yok o yüzden bakamadım fakat bilek korumalı model istiyorum daha güvenilir olduğu için) xxx

Sırtlık: (Uygun fiyatlı bir şeyler bulur onu alırım diye üstünde durmadım pek) xxx

Pantolon: Tech90 yada Rider Denim Zifiri (Tech90'larda kevlar üstünde astar yokmuş bu yüzden bir süre sonra cildi tahriş edebiliyormuş, Rider Denimde astar varmış o yüzden daha rahatmış Tech90'a göre (diye duydum o yüzden tam bir şey belli değil kafamda)

Çizmeyi şuanlık erteliyorum çünkü onuda işin içine katarsak bütçem yetmeyecek gibi gözüküyor. Onu bir sonraki ay çalışıp alırım diye düşünüyorum.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum
    acestor bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende 1000 1200 tl ye kadar arıyorum, takipteyim

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Rider Denim Zifiri sahibiyim. Güzel, rahat bir sıkıntısı yok fakat 1-2 ay giyip yıkadıktan sonra sürtünme bölgelerindeki dikişler biraz beyazladı. Zifiri yerine belki başka model düşünebilirsiniz daha açık renkler mesela... O kadar göze batmaz solsa da.

Montum da Alpinestars Rox. Tam yazlık değil, mevsimlik... Sırt korumasını da yine Alpinestars'ın montun içine yerleştirilen modellerinden aldım. Baharda çok rahat giyiliyor, içinde rüzgar kecisisi de var. Kışın da giymişliğim var içime ekstra şeyler giyerek... Yazın içliğini çıkartıp kullanabiliriz. Henüz çok sıcak havalarda deneme fırsatım olmadı lakin şehir içinde bunaltabilir emin değilim. Gerçi biz burada tişörtle bile bunalıyoruz.

Eldivende avuç içinde ne olduğuna da iyi bakmak lazım. Hissiyat önemli... Bilek koruması cırt cırtlı olan bazı modeller (mesela bendeki) marka bile olsa (five gloves) çok dandik olabiliyor. Cırtların ne derece güçlü olduğunu test etme şansınız olursa benim gibi sürüş anında aa cırt çıktı seni lanet olası eldiven tepkileri vermezsiniz.
    Emron bunu beğendi.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Mesaj bulunsun Emree
    Emron bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rider Denim Zifiri sahibiyim. Güzel, rahat bir sıkıntısı yok fakat 1-2 ay giyip yıkadıktan sonra sürtünme bölgelerindeki dikişler biraz beyazladı. Zifiri yerine belki başka model düşünebilirsiniz daha açık renkler mesela... O kadar göze batmaz solsa da.

Montum da Alpinestars Rox. Tam yazlık değil, mevsimlik... Sırt korumasını da yine Alpinestars'ın montun içine yerleştirilen modellerinden aldım. Baharda çok rahat giyiliyor, içinde rüzgar kecisisi de var. Kışın da giymişliğim var içime ekstra şeyler giyerek... Yazın içliğini çıkartıp kullanabiliriz. Henüz çok sıcak havalarda deneme fırsatım olmadı lakin şehir içinde bunaltabilir emin değilim. Gerçi biz burada tişörtle bile bunalıyoruz.

Eldivende avuç içinde ne olduğuna da iyi bakmak lazım. Hissiyat önemli... Bilek koruması cırt cırtlı olan bazı modeller (mesela bendeki) marka bile olsa (five gloves) çok dandik olabiliyor. Cırtların ne derece güçlü olduğunu test etme şansınız olursa benim gibi sürüş anında aa cırt çıktı seni lanet olası eldiven tepkileri vermezsiniz.
    Siyah model düşünüyordum aslında yeni tech90 larda belki astar filan vardır yada duyduğum şey belki yanlıştır. Ona karar veririm yakında.

Üniversiteye gitmeyi düşünüyorum bu sene o yüzden ailem motor için izin vermez gitmeme o yüzden sadece yazlık düşünüyorum şuan hocam. Alpinestars yada Dainese arasında seçim yapmak istiyorum bende fakat uygun bir şeyler bulamadım hala.

Eldivene ne kadar bütçe ayırmak gerekli orta düzeyde bir eldiven alabilmek için?

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Almadan soruver astarı var mı diye... Rider Denim de iyidir ama zifiri modeli bayağı bi zifiri olduğu için solması daha erken farkedilebiliyor onu kastettim ben. Zandona gibi güzel bir iç dizlik ile bir kalça koruması alırsan günlük pantolonlar, eşofmanlar ile de idare edebilirsin.

Alpinestas da Dainese de zirve firmalardır bütçen hangisine uygunsa ve hangi modeli beğendiysen onu alabilirsin dert etme hocam. Dikkat edilmesi gereken şey sırt korumasının da olmasıdır biliyorsun. Muhakkak olsun. Alpinestars'ların sırt koruması ekstra olarak satılıyor mesela. Göğüs koruması da keza öyle... Verdiğin modellere bakmadım ama yazlık istiyorsan hangisi en çok fileli ise onu tercih etmek mantıklı olabilir.

Eldivene de 200-300 TL ayırmak gerekiyor en azından. Eldiven çok önemli. Bot da öyle. Para kalırsa onu da al bence. Rockwell'in Luke Air modeli var yazlık. İş görür ben de kullanıyorum. 1 numara küçük al ama kalıbı büyük bayağı. Normalde 42.5 spor ayakkabı giyerim bot 42 numara olmasına rağmen 1 numara büyük geliyor.
    Emron bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almadan soruver astarı var mı diye... Rider Denim de iyidir ama zifiri modeli bayağı bi zifiri olduğu için solması daha erken farkedilebiliyor onu kastettim ben. Zandona gibi güzel bir iç dizlik ile bir kalça koruması alırsan günlük pantolonlar, eşofmanlar ile de idare edebilirsin.

Alpinestas da Dainese de zirve firmalardır bütçen hangisine uygunsa ve hangi modeli beğendiysen onu alabilirsin dert etme hocam. Dikkat edilmesi gereken şey sırt korumasının da olmasıdır biliyorsun. Muhakkak olsun. Alpinestars'ların sırt koruması ekstra olarak satılıyor mesela. Göğüs koruması da keza öyle... Verdiğin modellere bakmadım ama yazlık istiyorsan hangisi en çok fileli ise onu tercih etmek mantıklı olabilir.

Eldivene de 200-300 TL ayırmak gerekiyor en azından. Eldiven çok önemli. Bot da öyle. Para kalırsa onu da al bence. Rockwell'in Luke Air modeli var yazlık. İş görür ben de kullanıyorum. 1 numara küçük al ama kalıbı büyük bayağı. Normalde 42.5 spor ayakkabı giyerim bot 42 numara olmasına rağmen 1 numara büyük geliyor.
    Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum hocam size.
    Dün araştırdım baya kafam ağrıdı valla hangini alayım onumu bunumu derken dediğiniz gibi yaparım en kötü ordakilerden yardım isterim. Şu anlık bu kadar araştırma yeter artık alacağım zaman karar veririm alırım gelirim.

Montta sırt koruması yoksa zaten ekstradan kesinlikle alıcam hocam o aklımdaydı.
    Eldivenlerde bir kaç model hoşuma gitti bilek korumalı bulabilirsem uygun fiyata güzel bir şey onu almayı düşünürüm.

Eğer bütçem kalırsa botuda alırım kalmazsa mecbur erteliyeceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)