Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Xmax 400 abs mi Honda Forza 300 abs mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Arkadaşlar

Ben çok yoğun bir işte çalışıyorum, eğer bu başlık daha önceden açıldıysa lütfen kusuruma bakmayın.

Gelelim yaşadığım ikileme;

Ben pcx kullanıcısıyım. Bu benim ilk motorum yaklaşık 1.5 yıl geçti pcx alalı ama artık bu alet bana çok küçük gelmeye başladı. Gidonu çok aşağıda kalıyor bükülmek zorunda kalıyorum belimi ağrıtıyor (Boyum 1.82)

Başlıktan da anlaşılacağı üzere iki motor arasında feci gidip geliyorum.

Ayırdığım bütçe: Pcx'i satmak + 14.000 tl kredi çekmek yani totalde 20.000 tl civarı bütçe ayırıyorum bu işe..

Forza'yı istememin sebepleri: Honda'nın Ataşehirde'ki servisi muazzam. Sırf servis için Honda'dan devam etmek istiyorum. Bir de Forza aşırı komforlu bir araç. Sürücünün sırtını dayaması için yaptıkları şeyi çok beğendim. Bu arada iki aracı da hiç kullanmadım.

Xmax 400'ü istememin sebepleri: Benim için motorun dış görünüşü de çok önemli. Baktığım aletin gözüme hitap etmesi beni tatmin ediyor arkadaşlar. Adamlar gerçekten bana hitap eden bir tasarım yapmışlar. Dışarda motorumla giderken kuryeci scooterı gibi görünmek istemiyorum. Xmax kesinlikle fark yaratmış bir de tabi 400 cc olduğu için daha kuvvetli bi araç. Ben genelde artçılı kullanıyorum. Eğer motoru haftada 100 kez çalıştırıyorsam bunun 60-70 tanesi artçılı oluyor. Bence yüksek bir istatistik.

Bu iki motoru kullanan ve yukarıdaki yazdığım dinamikleri okuyan arkadaşların görüşleri benim için çok kıymetli. Lütfen markacılık yapmadan objektif değerlendirmelerinizi benimle paylaşın arkadaşlar.

Şimdiden teşekkürler.

NOT: vergi olayı benim için çok önemli değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam fazla açılmayıp sym gts evo - joyride - xcity gibi bişey alırdım. (gerçi fazla fiyat farkıda yok) biri kütük gibi diğeri pcx'e büyük artçı selesi eklenmiş hali. farklı bi sınıf ama crf 250 rally - inazuma falan olsa daha iyi olabilir
    SAZMAN ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Honda test günlerinde Foza 300 ü teset ettim çekişi hızlanması gayet iyi.Beğendim sonuç olarak. Xmax 400 absli olan 27000 civarı, forza fiyat olarak daha uygun. Tabiki seçim size ait.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    pcx ile beliniz ağrıyorsa xmax ile totonuz ağrıyacak çünkü xmax aşırı sert bir seleye sahip. Kredi olayını çok zorlamayın bence 14000TL kredi demek zaten vadesine göre tahmini 20000TL geri ödemek demektir. Bunun üstüne daha fazla yakıt tüketen bir motorunuz olacak, sıkışık trafikte pcx kadar rahat ve kıvrak hareket edemeyeceksiniz, duruş ve park etmede size acayip ağır gelecek. Avantajları şehirlerarası artçılı rahat seyahat ve bir miktar hız sadece. Bence iyi düşünün.
    sdirer bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Zaten eğer Xmax'te karar kılarsam ikinci el almayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda test günlerinde Foza 300 ü teset ettim çekişi hızlanması gayet iyi.Beğendim sonuç olarak. Xmax 400 absli olan 27000 civarı, forza fiyat olarak daha uygun. Tabiki seçim size ait.

Eğer xmax'te karar kılarsam ikinci el alırım zaten yine 20.000 tl civarı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam fazla açılmayıp sym gts evo - joyride - xcity gibi bişey alırdım. (gerçi fazla fiyat farkıda yok) biri kütük gibi diğeri pcx'e büyük artçı selesi eklenmiş hali. farklı bi sınıf ama crf 250 rally - inazuma falan olsa daha iyi olabilir
    Maxiscooter düşünüyorum dostum vitesliye geçiş yapmayacağım ama gts evo veya diğer tavsiye ettiğin seçenekler alternatif olarak düşünülebilir tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pcx ile beliniz ağrıyorsa xmax ile totonuz ağrıyacak çünkü xmax aşırı sert bir seleye sahip. Kredi olayını çok zorlamayın bence 14000TL kredi demek zaten vadesine göre tahmini 20000TL geri ödemek demektir. Bunun üstüne daha fazla yakıt tüketen bir motorunuz olacak, sıkışık trafikte pcx kadar rahat ve kıvrak hareket edemeyeceksiniz, duruş ve park etmede size acayip ağır gelecek. Avantajları şehirlerarası artçılı rahat seyahat ve bir miktar hız sadece. Bence iyi düşünün.
    Dostum 18 ay vade düşünüyorum dolayısıyla gelse gelse 2000 TL faiz gelir. Şehirler arası yolculuk hiç yapmıyorum. Yakıt tüketiminde haklısın diyecek hiçbir şey yok ama artık trafikte hacimli görünmek istiyorum arkama artçı aldığımda biz motoru değil motor bizi taşısın istiyorum. İki kişi motora bindiğimizde motor altımızda kayboluyor. İşin psikolojik boyutuna bu kadar takıntılı mısın dersen evet bazen görsel tatmin arıyorum. Pcx şahane bir alet ona lafım yok. Hiçbir sorun yaşatmadı allaha şükür.

Burgman düşünebilirsin çok iyi ve konforlu diyorlar.

Motosikleti
    Alıntı Pcxbear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten eğer Xmax'te karar kılarsam ikinci el almayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Eğer xmax'te karar kılarsam ikinci el alırım zaten yine 20.000 tl civarı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Maxiscooter düşünüyorum dostum vitesliye geçiş yapmayacağım ama gts evo veya diğer tavsiye ettiğin seçenekler alternatif olarak düşünülebilir tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Dostum 18 ay vade düşünüyorum dolayısıyla gelse gelse 2000 TL faiz gelir. Şehirler arası yolculuk hiç yapmıyorum. Yakıt tüketiminde haklısın diyecek hiçbir şey yok ama artık trafikte hacimli görünmek istiyorum arkama artçı aldığımda biz motoru değil motor bizi taşısın istiyorum. İki kişi motora bindiğimizde motor altımızda kayboluyor. İşin psikolojik boyutuna bu kadar takıntılı mısın dersen evet bazen görsel tatmin arıyorum. Pcx şahane bir alet ona lafım yok. Hiçbir sorun yaşatmadı allaha şükür.
    maxi olacaksa illa 400lüğe gerek var mı? Görsellikse 250cc de aynı görsellikte, aralarında çok fiyat farkı var. Bizim komşuda vardı xmax400 sıfır aldı tucano urbano diz örtüsü arka sırt desteği vs full. 3-4 ay sonra sattı şimdi 2. el xcity kullanıyor. Neden diye sordum, çok ağır şehiriçinde fazla yakıyor dedi, ayrıca hırsızların da gözdesi bir motor. Ben sana xmax istediğin için xmax250 abs öneriyorum. 400cc ye hiç girme, Honda Forza da güzel olur.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anladığım kadarıyla küsüratlara pek takılmıyosunuz. o zaman sizi tanıştırayım sym 400i

nasıl amma gemi gibi dimi
    sarpgray, KTMADDICTED ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla küsüratlara pek takılmıyosunuz. o zaman sizi tanıştırayım sym 400i

http://motorcycles-for-sale.biz/img/...bike342133.jpg

nasıl amma gemi gibi dimi
    Hakkaten gemi gibi görünüyor alet ama arkası biraz çirkin göründü bana yine de alternatifler arasına alınabilir. Acaba bunun yedek parça ve servis durumu nasıl ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

maxi olacaksa illa 400lüğe gerek var mı? Görsellikse 250cc de aynı görsellikte, aralarında çok fiyat farkı var. Bizim komşuda vardı xmax400 sıfır aldı tucano urbano diz örtüsü arka sırt desteği vs full. 3-4 ay sonra sattı şimdi 2. el xcity kullanıyor. Neden diye sordum, çok ağır şehiriçinde fazla yakıyor dedi, ayrıca hırsızların da gözdesi bir motor. Ben sana xmax istediğin için xmax250 abs öneriyorum. 400cc ye hiç girme, Honda Forza da güzel olur.
    400'e bulaşma 250 de kal ya da forzaya yapış diyorsun. Anladım hocam tavsiyelerin ve gördüklerini paylaştığın için teşekkürler. Bu benim için çok kayda değer bir öneri. Notlarımı alıyorum.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    bende burgman 400 var, yere yakın yılan gibi kıvrılıyor ve inanılmaz seri. kardeşimde xmax 400 var, yerden çok yüksek boyum 1,86 olmasına raümen ayaklarım yere basmıyor, kıvrılamıyorsun arkası çok kalın, salak saçma dengesizlikleri oluyor, sıkışık trafikte zulüm kere zulüm.
    forza kullanmadım ama burgmandan aldığım zevki hiçbirşeyden almadım, birde kilom 120, artçı da en kötü 90 kilo oluyor, 140 150 gidebiliyorum otobanda. xmax de gidiyor ama artıçının oturuşu sebebiyle midir nedir baldırları ağrıyor.
    neyse işte xmax 400 büyük görünüyor güzel görünüyor ama bence asla ama asla burgmanın yanından bile geçemez.
    SAZMAN bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Maxiscooter sahibi olarak, Abone oldum takipteyim.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Hondacı adam hondadan zor vazgeçer benden demesi. Güç ve hız istersen Yamaha, sağlamlık ve rahatlık dersen ( artçı daha rahat gidiyor bu arada ) Forza. Karar senin.

Motosikleti
    Ben Yamaha 400 ü görmedim yorum yapamam ama haftasonunda X9 benim motor ve forza ile pendik sahilden Kadıköy'e gittik bariz yetişemiyor ağır ve hantal forza. Ama çok güzel ve kaliteli koltuk altı bagaj da iyi, benimki kadar olmasa da. Neyse turun yarısında Forzacı arkadaş motorunu sattı
    Ekim ayında 25 bin gibi bir bütçem olacak ve ne alacağımı bilmiyorum. Piaggio da beverly 300 dışında motor getirilmemiş o da çok pahalı. X10 olsa çok güzel olacaktı. Euro 4 yüzünden motor seçenekleri de azaldı. Suzuki de aynı. konuyu takipteyim bakalım Ne öneriler gelecek.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondacı adam hondadan zor vazgeçer benden demesi. Güç ve hız istersen Yamaha, sağlamlık ve rahatlık dersen ( artçı daha rahat gidiyor bu arada ) Forza. Karar senin.
    Hayatımda hiç bu denli ikilemde kalmamıştım. İki motor da gerçekten bana aşırı yakın. Satın alırken kesinlikle son dakika kararıyla almış gibi olucam. Gerçekten ikisi de aşırı yakın geliyor ve evet dostum hondacı hondadan vazgeçemez kısmına gönülden katılıyorum. Servislerinde çok rahat ediyorum. Eğer Yamaha satın alırsam eminim ki Honda'nın servislerini çok özleyeceğim.

Motosikleti
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Yamaha 400 ü görmedim yorum yapamam ama haftasonunda X9 benim motor ve forza ile pendik sahilden Kadıköy'e gittik bariz yetişemiyor ağır ve hantal forza. Ama çok güzel ve kaliteli koltuk altı bagaj da iyi, benimki kadar olmasa da. Neyse turun yarısında Forzacı arkadaş motorunu sattı
    Ekim ayında 25 bin gibi bir bütçem olacak ve ne alacağımı bilmiyorum. Piaggio da beverly 300 dışında motor getirilmemiş o da çok pahalı. X10 olsa çok güzel olacaktı. Euro 4 yüzünden motor seçenekleri de azaldı. Suzuki de aynı. konuyu takipteyim bakalım Ne öneriler gelecek.
    Ufak segmentlere yönelim var. 150-155cc aralığında ekonomik scooterlara talep var. PCX150 ve Nmax155'e Piaggio Medley 150 hamlesi yaptı ve çok da başarılı bence. Büyük teker ve sele altı bagajı avantajı italyan kalitesi ve estetiği ile 1 numaralı favorim şu an. Benim de XEVO yu satıp Medley alasım var.

Motosikleti
    Ufak segmentlere yönelim var. 150-155cc aralığında ekonomik scooterlara talep var. PCX150 ve Nmax155'e Piaggio Medley 150 hamlesi yaptı ve çok da başarılı bence. Büyük teker ve sele altı bagajı avantajı italyan kalitesi ve estetiği ile 1 numaralı favorim şu an. Benim de XEVO yu satıp Medley alasım var.
    150 cc ye inersem Yamaha XENTER den başka binmem NET.!!! Motosiklet şasisine giydirilmiş bir scooter.

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    41 bin km oldu x max 400 abs kullanıyorum.. Bana göre taş gibi motor yapmışlar yaz kış demedim tek bir mekanik, elektronik sorun çıkartmadı sadece fiziki olarak 215 kg olarak ağır bi scooter.. Ancak bu hacimdeki motorlar benzer ağırlıktalar. 400 cc 300 cc çok fark edermi diyecek olursanız onu test etmedim forza şöyle böyle diyemem ancak kağıt üstünde beygir gücü ile x max 400 daha kuvvetli motor özellikle uzun otoban yollarında kullanımı hem rahat hem sürat olarak oldukça yeterli..

Fikrimi sorarsanız forzanın motoruna bişey diyemem ama tipi itici geliyor buzdolabı gibi motor :D
    SAZMAN bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Başkan,yakın zamanda yavru cryptonun yanına xmax250 aldım şehir içi ve orta mesafe seyahatlerde(250-400)km yetiyor bana hee xmax400 gibi sollamalarda hemen uzamıyor ve artiçli seyahatlerde 400cc olaymış dadından yenmezmiş dedirtiyor,o ayrı mesele..zaten yazmıssın özlerim hondayı/servisini vs.biz buradan ne önersek boş,forza alacağın belli,sen geleneğini bozma gönlünde ve aklinda hangisi varsa alabilirsin,şimdiden hayırlı olsun diyelim..

not:@YERUÇAĞI murat usta zamanında sağolsun alacaksan xmax400 al demişti,gönlüm 400deydi ama maddi durum uymadı,neyse buradan murat ustaya selam olsun..
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı gadd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    41 bin km oldu x max 400 abs kullanıyorum.. Bana göre taş gibi motor yapmışlar yaz kış demedim tek bir mekanik, elektronik sorun çıkartmadı sadece fiziki olarak 215 kg olarak ağır bi scooter.. Ancak bu hacimdeki motorlar benzer ağırlıktalar. 400 cc 300 cc çok fark edermi diyecek olursanız onu test etmedim forza şöyle böyle diyemem ancak kağıt üstünde beygir gücü ile x max 400 daha kuvvetli motor özellikle uzun otoban yollarında kullanımı hem rahat hem sürat olarak oldukça yeterli..

Fikrimi sorarsanız forzanın motoruna bişey diyemem ama tipi itici geliyor buzdolabı gibi motor :D
    İşte direkt birincil ağız geldi şahane ... Yakıt tüketimi önemli bir detay iken nedense hala cümle içinde "benim motorum 400 cc" demek bile bana cazip geliyor. Şu an için alternatif önerilerle birlikte hala başabaş gidiyor başlık. Demekki tercihlerim arasında öyle devasa uçurumlar yok bu beni sevindirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkan,yakın zamanda yavru cryptonun yanına xmax250 aldım şehir içi ve orta mesafe seyahatlerde(250-400)km yetiyor bana hee xmax400 gibi sollamalarda hemen uzamıyor ve artiçli seyahatlerde 400cc olaymış dadından yenmezmiş dedirtiyor,o ayrı mesele..zaten yazmıssın özlerim hondayı/servisini vs.biz buradan ne önersek boş,forza alacağın belli,sen geleneğini bozma gönlünde ve aklinda hangisi varsa alabilirsin,şimdiden hayırlı olsun diyelim..

not:@YERUÇAĞI murat usta zamanında sağolsun alacaksan xmax400 al demişti,gönlüm 400deydi ama maddi durum uymadı,neyse buradan murat ustaya selam olsun..
    Dostum inan ikisine de aynı mesafedeyim sadece hali hazırda bir Honda kullanıcısı olduğum için Honda'ya duygusal bakıyorum. Bu arada ben uzun yol yapan biri değilim ama bunu nedeni pcx olabilir. Eğer 400 cc'lik bir motorum olursa o kapıda dururken bir şeyler beni dürtüp "hadi alıp başımızı gidelim" diyebilir. Altımda 400 cc lik bir motor olunca uzun yola çıkmak için bir şeyler beni teşvik edebilir. Motor durduğu yerden bu ihtiyacı bana yaratabilir. Tabii Forza da uzun yola uygun görünüyor. Başlıktaki öneriler şu an şahane gidiyor. Tek tek notlarımı alıyorum

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Normalde uzun vadeli motoru değiştirmeden kullanırım dersen Piaggio xevo al derim, atiktir trafikte,az yakar,geniş bagajı vardır ve diğer maxi scooterlara göre farklı bir tasarımı vardır, dikkat çeker. Alacaksan maxiscooter da italyanlara yoğunlaş, çin, japon vb. yerine.
    SAZMAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)