Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

23 Bin TL Başlangıç İçin Bütçe -Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.23 bin tl bütçem var aksesuar v.s herşey dahil
    Sıfır absli motosiklet almayı istiyorum. Ktm duke 250 düşünüyordum ama 19 bin tl fiyatı var. Aksesuar + trafik sigortası vs çıkınca bütçemi aşıyor . Kawasaki z250sl inde sıfır abs lisini bulamadım. Pulsar istemiyorum kaliteli görünmüyor pek .
    Şu şekilde yapsam ne dersiniz ? Bana mantıklı geldi ama başlangıç için bu kadar yüksek fiyata motosiklet alınır mı orası tartışılır
    19.000 nakit motosiklet + nakit ortalama 800 tl trafik sigortası + nakit 250 tl ruhsat işlemleri + yarısı nakit gerisi taksit 4000 tl aksesuar
    Yaklasık 22 bin tl nakit , 2000 tl taksit
    Sizlerin tavsiyesi ne olur bu bütçeye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bence temiz bir ikinci el al daha iyi. Bunun düşmesi olur kalkması olur. Boy çok uzun değilse bende kawasaki güzel bir seçenek. Bu arada hız ile pek işin yoksa mt 125 abs'li de geldi bildiğim kadarıyla.

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    2.el temiz motosiklet bulmaya çalış geri kalan parayla da ekipmanı tamamlarsın.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    yarısı nakit gerisi taksit 4000 tl aksesuar
    Akesuar derken ekipman mı?
    Aman diyeyim ekipmanı aksesuar gibi düşünme, yazım hatasıdır sanırım.

Ekipmanda da sigorta işlemlerinde de kredi kartı kullanılabiliyor.
    Eğer yeni başlıyorsan ya da kapalı otoparkın yoksa kaskoyu da değerlendir.
    Canın yanmasın.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2 el düşük fiyat bakardım absli olsa daha iyi
    Aksesuar yerine kendi korumalıklarına yatırım yapsan daha iyi olur

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Arkadaş aksesuar değil ekipman demek istemiş yanlış yazmış

Buarada nakit alacaksanız motorda en az 500 sizin pazarlık kabiliyetinize göre daha fazla indirim yaparlar trafik sigortası da artık daha ucuz min 300-400e bulursunz.

Evet ekipman yerine aksesuar yazmışım. Duke den biraz korkuyorum çok sorunsuz bir motosiklet gibi durmuyor sanki

Boy kilo nedir?

Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy kilo nedir?
    183 cm
    Kilo 65

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    800 tl sigorta çıkmaz.3-4 binede nitekilm iyi sayılacak yani orta seviyenin az üstünde ekipman dizilebilir.

Biraz kilo al hocam :D Şaka bi yana ktm duke'te dizleriniz ile depoyu rahat kavrayamazsınız. Benim de boy 1.90 duke'e heveslenmiştim olmadı. 500r aldım altımda hiç de ufak durmadı. 2. elleri şu an 18-19-20 filan. İkinci el almanızda da fayda var bence.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O parayı gidip sıfır 250'liklere bağlarsan yazık etmiş olursun. Ya daha aşağı cc'ye düş ya da Pulsar al. Alternatif olarak Hyosung GD250'ler ve SYM Wolf 250 var. İlla Japon dersen Inazuma al.

Normalde tecrüben olsa Dominar 400 derim ama başlangıç için güçlü kalır.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer almadıysanız ve imkanınız varsa eğitim alın. Benim yaşadığım yerde veya yakınlarda olmadığı için alamadım. Cbr250 ile başladım. Yaşım 21 ve üzerime olan ilk taşıt. 470₺ sigorta ödedim. Bu yıla özel indirimden dolayı üzerine ilk kez taşıt alanlara ucuz çıktığını söyledi sigortacı.

İkinci el temiz Z 250 SL bulabilirsiniz. Veya eğitim alıp CBR 500 ü ikinci el düşünebilirsiniz. Duke için test sürüşü deneyin bence. Asıl olay içinize sinecek motoru almak bence.

Biraz kilo al hocam :D Şaka bi yana ktm duke'te dizleriniz ile depoyu rahat kavrayamazsınız. Benim de boy 1.90 duke'e heveslenmiştim olmadı. 500r aldım altımda hiç de ufak durmadı. 2. elleri şu an 18-19-20 filan. İkinci el almanızda da fayda var bence.
    Kilo alamıyorum malesef :D
    Eğitim alarak 500r a başlanır mı orasını bilemem ama supersport pek dusunmuyorum hocam
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer almadıysanız ve imkanınız varsa eğitim alın. Benim yaşadığım yerde veya yakınlarda olmadığı için alamadım. Cbr250 ile başladım. Yaşım 21 ve üzerime olan ilk taşıt. 470₺ sigorta ödedim. Bu yıla özel indirimden dolayı üzerine ilk kez taşıt alanlara ucuz çıktığını söyledi sigortacı.

İkinci el temiz Z 250 SL bulabilirsiniz. Veya eğitim alıp CBR 500 ü ikinci el düşünebilirsiniz. Duke için test sürüşü deneyin bence. Asıl olay içinize sinecek motoru almak bence.
    Eğitim için bütçe ayırabilirim aslında ama cbr 500r supersport oldugu için bana pek uygun değil gibi

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sacramento adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilo alamıyorum malesef :D
    Eğitim alarak 500r a başlanır mı orasını bilemem ama supersport pek dusunmuyorum hocam

Eğitim için bütçe ayırabilirim aslında ama cbr 500r supersport oldugu için bana pek uygun değil gibi
    Z250 SL yenisi gelebilir yakın zamanda. Onu bayilere sormanızı öneririm o zaman sıfır alma konusunda ısrarcı iseniz.

Eğitim konusunda ise bütçe ve imkanlar el veriyorsa kesinlikle alın. Ben bütçeyle beraber uygun zaman ve şartları da sağlamak zorundayım ki Ankara ya da İstanbul'a gidip eğitim alayım. En kısa zamanda da yapacağım.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z250 SL yenisi gelebilir yakın zamanda. Onu bayilere sormanızı öneririm o zaman sıfır alma konusunda ısrarcı iseniz.

Eğitim konusunda ise bütçe ve imkanlar el veriyorsa kesinlikle alın. Ben bütçeyle beraber uygun zaman ve şartları da sağlamak zorundayım ki Ankara ya da İstanbul'a gidip eğitim alayım. En kısa zamanda da yapacağım.
    Başlangıç için en güzeli 250 diye düşünüyorum z250sl absli gelirse alacağım gibi . Hondanın 500 lükleri 20-30 bin kilometrede 19 bin tl yazmışlar . 19 bin vereceksem sıfır 250 almam daha mantıklı gibi geldi bana .

Motosikleti
    yamaha MT07 2016
    KTM DUKE200 13500 ruhsat ve trafik sigortası 640 tl. nolan N87 kask 850 tl. güzel bir 4 mevsim richa mont 900 tl.
    yazlık eldiven 120 tl. aslında güzel bir de kot pantalon olursa kaymaya dayanıklı iç kumasi özel ! harika olurdu ama bıraz pahalı malesef ama alabilirsen de 800 civarlarında bence ekipman çok önemli ! eger çok acemiysen 2. el bir motor almanı tavsıye etmek akıllıca olurdu !
    ama dikkatliyim ve daha önce motor sürdüm dersen yeni motor gibisi de yok doğrusu

Not. KTM nin kalitesi inanaılmaz ! ve 26 beygir gücü ile yeni başlayanların en büyük hayali bence naked motor şehir içinde de şehir dışında da 200 cc olmasına ragmen çok başarılı bir performans sunuyor ve size şiddetle tavsiye ederim, servis aralıklarıda uzun bu önemli zıra bakım uçretleri her motorda değişiyor ! bence başangıç motoru hafif ve kıvrak olmalı KTM 200 130 kg. cıvari .. int. bol bol inceleme var izlemenizi tavsiye ediyorum,

Alıntı semamca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM DUKE200 13500 ruhsat ve trafik sigortası 640 tl. nolan N87 kask 850 tl. güzel bir 4 mevsim richa mont 900 tl.
    yazlık eldiven 120 tl. aslında güzel bir de kot pantalon olursa kaymaya dayanıklı iç kumasi özel ! harika olurdu ama bıraz pahalı malesef ama alabilirsen de 800 civarlarında bence ekipman çok önemli ! eger çok acemiysen 2. el bir motor almanı tavsıye etmek akıllıca olurdu !
    ama dikkatliyim ve daha önce motor sürdüm dersen yeni motor gibisi de yok doğrusu

Not. KTM nin kalitesi inanaılmaz ! ve 26 beygir gücü ile yeni başlayanların en büyük hayali bence naked motor şehir içinde de şehir dışında da 200 cc olmasına ragmen çok başarılı bir performans sunuyor ve size şiddetle tavsiye ederim, servis aralıklarıda uzun bu önemli zıra bakım uçretleri her motorda değişiyor ! bence başangıç motoru hafif ve kıvrak olmalı KTM 200 130 kg. cıvari .. int. bol bol inceleme var izlemenizi tavsiye ediyorum,
    hocam iyi bir tercih fakat abs olmadığı için almayı pek düşünmüyorum

Ktm 200 ABS li modeli olması gerekiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)