Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön Disk Kilidi Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba,

Bugün itibariyle superlight 200 kullanıcısıyım.. Fakat daha önceden kendi motorumda test etmeden aldığım ön disk kilidini ne hikmetse takamadım. Bir şey engelliyor altta, tam geçmiyor.. Neyin engellediği hakkında da bir fikrim yok :D
    Bu disk kilitleri evrensel olmuyor muydu acaba? yoksa ben mi yanlış takmaya çalışıyorum hiç bir fikrim yok. Yol yordam gösterirseniz sevinirim..

Motorun ön jantı şu şekilde

Aldığım Disk Kilidi de şu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    pim milimetresi büyük geliyordur muhtemelen tam geçmiyordur.her disk kiliti tüm motorlara uymuyor.çaresinin olucağını düşünmüyorum.aldığın kilitin pim kalınlığını bilirsen belki daha incesi işe yarayabilir.8mm 10mm 6mm 12mm değişiyor

Burak,
    Arkadaki o deliklere kadar uzatamadım ki kilidi.. Sorun aldığım disk kilidindeki pım çapının, diskdeki deliğe girip girmemesi değil, o deliğe kadar ulaşana kadar diskin arasında gitmemesi. Nasıl anlatıcam bilmiyorum, cahilliğime ver

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Yanlış anlamadıysam diskin ortasına kadar sokmaya çalışıyorsunuz kilidi? Diskteki yuvarlak küçük deliklerden birine sokacaksınız şu en dışta olanlara.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ara mesafesi daha uzun bir disk kilidi almanız lazım o zaman Benim önceki kilidim tam oluyordu. Yeni bir tane aldım kısa geldi mesela. Neyse ki o kısımda da boşluk var da oraya takıyorum. Disk yukarı aşağı oynuyor

Tavsiyem değiştirebiliyor veya iade edebiliyorsanız yapın. Yeni alırken de deneyerek almaya çalışın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamadıysam diskin ortasına kadar sokmaya çalışıyorsunuz kilidi? Diskteki yuvarlak küçük deliklerden birine sokacaksınız şu en dışta olanlara.
    O kısımdaki delikler çok küçük göründü bana. O kadar ince pim oluyor mudur? Bende acemiyim gerçi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara mesafesi daha uzun bir disk kilidi almanız lazım o zaman Benim önceki kilidim tam oluyordu. Yeni bir tane aldım kısa geldi mesela. Neyse ki o kısımda da boşluk var da oraya takıyorum. Disk yukarı aşağı oynuyor

Tavsiyem değiştirebiliyor veya iade edebiliyorsanız yapın. Yeni alırken de deneyerek almaya çalışın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

O kısımdaki delikler çok küçük göründü bana. O kadar ince pim oluyor mudur? Bende acemiyim gerçi.
    Evet delikler küçük her disk kilidinin pimi o deliklere girer diyemeyiz. Ama disk kilidinin takılabileceği iki yer var ya disk göbeğindeki boşluk ya da o soğutma delikleri.
    07

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet delikler küçük her disk kilidinin pimi o deliklere girer diyemeyiz. Ama disk kilidinin takılabileceği iki yer var ya disk göbeğindeki boşluk ya da o soğutma delikleri.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim

ve yıllar sonra benim gibi biri bu konuları okumadan disk kilidi alır ve uymaz.
    bir çare bulan oldu mu bu soruna.
    diski söktürüp soğutma deliklerinden birini genişlettirsem sorun olur mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150 S
    Diskin yapısını bozmaktansa disk kilidini değiştirin yada disk kilidinin pimini nasıl inceltebilirsiniz onu araştırın.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)