Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Motosiklet tavsiyesi - ehliyet - Biraz uzun.

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,

En sonunda motosiklet almaya kesin kararımı verdim. Gittim bir ehliyet kursuna yazıldım. Yaşım itibariyle(30) A sınıf ehliyet alabileceğim söylendi ben de A sınıfı ehliyete yazıldım.

Gelgelelim sürücü kursu eğitimi tam bir facia. Benim hiç motosiklet tecrübem yok tatillerde kullandığım 1-2 scooter kiralama tecrübe sayılmasa gerek.

Sürücü kursunda, 1 defa çin motoru kullandım 250cc sonra ki ders yamaha mt07'ye geçtik. Kurs ise bu fren bu debriyaj bu gaz işte burasıda parkur. Sen buralarda gez şeklinde. Motor koruma demiri falanda yok. İkinci derste motoru devirdim zaten 8 çizerken. Bir başkasıda motordan uçtu gitti gaz açıp. Onuda görünce iyice korktum.

Benim hedefim önce ehliyet alıp sonra motoru almaktı ama böyle giderse o ehliyeti zaten alamayacağım. Temmuz sonuna Honda Güvenli Sürüş 2 eğitimine kayıt oldum. Güvenli Sürüş 1'de yer yoktu. Yamaha ve Rahmi Barutçu için de tarihler uymuyor.

Şimdi diyorum ki bi ehliyetten önce motosikleti alıp kendim alışmaya çalışsam mı yoksa. Yoksa Honda eğitimini bekleyip temmuz sonunda mı motoru alsam. Tabi bu durumda muhtemelen ehliyet sınavından çakacağım.

Almayı düşündüğüm motosiklet için

1) Yamaha Mt25
    2) KTM Duke 250
    3) Yamaha YZF-R1

bu üçlüden birini düşünüyorum.

Aklım çok karışık. Fikirlerinizi bekliyorum. Hem motosikleti alıp almamak konusunda hem de alacaksam hangisini almam konusunda. Bunların dışındada motosiklet tavsiyesi olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Abi direk söylüyorum R1 olmaz.
    espresso ve Ali Bircan bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 YBR125 ESD
    Kursta mt07 deviren birisinin r1 yazacak özgüvene sahip olması beni çok etkiledi.
    Paran varsa durma al canım abim hayatında başarılar

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi direk söylüyorum R1 olmaz.
    R25 yazacaktım R1 yazmışım. Siz yazınca farkettim O kadar çılgın değilim yoksa )
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Uzun yol yaparım diyosan bence R25 al. Hiç kullanmadım ama naked motosikletler uzun yolda çok rüzgar alıyormuş diye duydum.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Sizin sevdiğiniz tarz ne onu belirleyelim önce.Ben duke250 öneririm.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Benim bildiğim güvenli sürüş 2 için gs1 i bitirmek veya ehliyet tecrübesi şartı var. Sordunuz mu, bu konuyu.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Madem hic motosiklet tecrubeniz yok..ehliyetide almaya karar vermisseniz kendi motorunuzda sürüs dinamiklerini arttirmak dogru...bunun icin ben size R 1 i oneririm.alın bu motoru...bendede var.sizi üzmez..
    kadango bunu beğendi.

R1 güzel motor ama bir kaç kronik sorunu
    1 mars rublesi
    2 ikinci vites dişlisi ve hilaleri (kısacası ikinci vitesi biraz sıkıntılı makina tabi ikinci vitesde tüm nizami hız sınırlarıni aştığı için çok oynanıyor)
    3 şarj ile ilgili konjonktormu neydi

Temizliği bulursaniz r1 sizi uzmez

Ya arkadaşım, R25 yazacaktım R1 yazmışım yanlışlıkla. Düzelt butonuda yok sanırım ilk mesajı değiştiremiyorum. Bakın bir arkadaş düzgünce yazmış R1 olmaz diye ben de yazdım yanlış yazmışım diye. Zaten MT25 Duke 250 düşünen adam bunların yanında R1'i düşünmez heralde.

1 espiri 1 defa yapılır. İnatla R1 espirisi yapınca noluyor kendinizi çok zeki veya komik mi sanıyorsunuz. Fikriniz varsa yardımcı olun. Fikriniz yoksa trollük yapmanın ne anlamı var.
    -----------------------
    -------------------------

İlk motor olacağı için çok bi beklentim yok. Kullanması çok zorlamasın, ikinci eli çok sorunlu olmasın tipide biraz düzgün olsun yeter. Tarz olarak naked, cruiser tipi motosikletleri beğeniyorum daha çok.

KTM Duke için titreşim ve servis konusunda çok eleştiri gelmiş ondan biraz emin olamadım. Yoksa abs olması büyük artı benim için.

GS2 eğitimi için GS1 veya ehliyet gerekiyor diye bilgi göremedim ama tekrardan bakayım.
    kadango bunu beğendi.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Titreşim konusu bence abartılıyor.Haldır huldur bir titreşim yok motorda.Servis olayıda bulunduğunuz bölgeye göre değişir.Distribütör'le sorunu olanlar oldu ama yeni seri alacaksanız henüz 1 motor hariç sorun olan görmedim oda 390'dı.Onun sorunuda halloldu zaten çok ağır bir sorun değildi sanırım.Ben olsam duke alırdım.Seçim sizin.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    R25 de çılgın makina işi bilmeyeni yere yapıştırabilir

terorik olarak en titreşimsiz yapı 6 silindir olmalı dogal denge var sıfır titreşim olur 4 silindirde bile hafif titreşim olur.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Evet ehliyet şart değilmiş ama sizin için uygun olmayabilir,
    Güvenli sürüş 2 eğitimine katılabilmek için vitesli motosiklet kullanım tecrübesi gerekmektedir.
    Diyor. Bence bir görüşün belki bir ayarlama yapıp gs1 e kayıt yaptırabilirsiniz.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    GS 2'ye sizi kabul edeceklerini sanmıyorum. Öncelikle GS1 almanız gerek.

talha_865 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    MT 07 de 8 çizerken düşüp, R1 almayı düşünmek. Adresi verin helva göndereyim

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı talha_865 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT 07 de 8 çizerken düşüp, R1 almayı düşünmek. Adresi verin helva göndereyim
    Allah aşkıma kpnunun tamamını okumadan yorum yapmayın artık.Sadece bu konu için geçerli değil.Ne üşengeç insanlarsınız ya.Okuyun az zaman ayırıp okuyun.Bunu özellikle 2,3 syafa ve üzeri konularda daha çok yapıyorsunuz.Konuyu baştan sona okuyun.Yorum yapmış olmak için değil hakikaten faydalı olmak için yazın.
    zaferce bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sevgili kardeşim, GS1 almadan GS2 almaya kalkarsan çok sıkıntı çekersin. Sürüş tecrübesi olan insanların bile GS1 parkurunda nasıl patates olduklarını gördüm. Motor almadan GS1 , YRA 1. seviye eğitimi alıp henüz ilk motoruyla naçizhane 6000 km tecrübesi olan bir kardeşin olarak söylüyorum bence adım adım, yavaş yavaş gitmen daha faydalı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Superlight 200
    Ben ehliyetten önce motor alıp trafik dışı alıştırma yapılması taraftarıyım. Naked, cruiser seviyorum demişsiniz. Bu ucluden biri olacaksa bence duke. Ama artı fikir isterseniz gv 250 yi de inceleyin derim. Cruiser olmasından dolayı sürüş dinamikleri konusunda olmasa da hız ve atiklik konusunda daha yumuşak olacağından alıştırma kısmı daha rahat olur diye düşünüyorum.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Yeni baslama konusunda x25 makinalari devirme vs konusunda parca fiyati olarak sizi uzer. 3000tl civari bir ybr tarziyla baslayiniz.
    Ayrica, ozel egitim veren birini bulup 1 haftada toparlarsiniz. Biraz daha pahalidir ama vakit ve ozguven kazandırır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)