Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Forty eight & iron 883

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ALMAK ÜZERE
    Merhaba forum üyeleri ben almanyada motor almaya karar verdim ve eylül ayına dogru inşallah alcam ama bu iki motor arasında kaldım yıllardır hep gözümde forty vardı ama ironlarda çok kötü durmuyor bütcem ortalama olaraka 7000-8000 euro arasında fortyler 10000 civarı o yüzden biraz zorlar beni o yüzden yinede sizlerle paylaşmak istedim ve almanyadan türkiyeye nakliye edebilecek bi firma biliyormsuunuz saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ALMAK ÜZERE
    Yardımcı olacak üye yokmu hiç ?

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Bilen olsaydı paylaşırdı..

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Herkesin tarzı farklı ama geçen sene burada, İzmir'de deneme sürüşüne katıldım. Iron 883 denemek istememe rağmen Forty8 deneyebildim. Alsancak'ın arnavut kaldırımı yolları ve Türkiye'min güzel asfaltı sonrası ne böbrek kaldı ne dalak. Yılların firması, efsane falan filan ama bizim ülke şartlarına gelmeyecek motora o kadar para vermem. Iron oturuşu daha rahattı ve daha Modern Classic bir tarzı var. Forty8 te titrelim var, süspansiyon yok gibi, oturuş pozisyonu hiç bana göre değil, kumandalar ha keza alışılageldik dışında. Test sürüşü bitip de Tenereye geri bindiğimde dünya varmış dedim. Bizim tek silindir canavara titreşimli diye mok atanlar birde Harley'e binsinler.

Tabi bu tamamen şahsi görüşüm. Zevkler ve renkleri yansıtıyor haliyle. Motor nasıl getirilir onu ise hiç bilmiyorum.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bana göre bu Harleyler sadece marka ismi satıyor. Motosikletin hiçbir numarası yok sadece tarzı ve ismi var. Sıfır Harley fiyatına fıstık gibi japon seyahat enduroları varken kimse bana Harley aldıramaz şahsen. İlle japon olmasına da gerek yok. Triumph tiger var 3 silindir makine.

Sport touringler var.
    Var oğlu var. Ucuz da değil bu Harley dediğimiz meret. Korkunç paralara arka da kalan silindiri soğumayan, hava soğutmalı, bol titreşimli rezil bir motosiklet alıyorsun. Hastasıysan birşey diyemem ama 40 kağıt bir harleye vermek delilik.
    hayabusaxs bunu beğendi.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    2 sene 48 kullandım. Yakın çevremde iron sahibi insanlar var yıllardır.

depo menzilinde 12.5lt/7.9lt ve amortisörlerde 11" / 9" ile iron lehine, motor hacminde 883cc'ye 1202cc ile 48 lehine bir durum var.

depo menzili ve amortisör 48'de bezdirir. iron'da öyle çok kayda değer bir fark olmasa da nispeten daha iyidir.

48'in fazladan motor hacmi ise iron'a göre daha az bağırarak daha çok gitmek gibi bir avantaj yaratıyor. ikisinin de motoru çok zevkli.

Fiyatı ile birlikte ızdırabı da katmerlenen 48'in en büyük artısı tasarımı. Piyasaki en yakışıklı bir kaç motordan biri. Görüntüsü saplantı yarattıysa rasyonel sebeplerin bir anlamı kalmıyor.

Rasyonel kalınmak isteniyorsa zaten satış rakamları arasındaki fark da durumu anlatıyor. Iron daha 'makul'.

Sportster alırken malzeme kalitesi, tasarım detayları, işçilik, kişiselleştirme imkanı ve motor karakteri alırsınız.

Viraj kabiliyeti, hafiflik, performans, verimlilik gibi rasyonel sebepleri alamazsınız.

Birinde olan diğerinde yok. Diğerinde olan birinde yok işte. 2 dk binip binmeyip HD boklamaktan da kurtulamayacak bu forum.
    acgh1907 ve chopperrider bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Buraya getirme nedeni nedir? orada yaşıyorsunuz anlaşılan ve daha önce böyle bir motosiklet kullanıp kullanmadığınızı tecrübeniz var mı yazmamışsınız.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bir cruiser ile cruiser dışında bir makineyi kıyaslamak aklı başında adamın yapacağı iş değil. Elma ile armut kıyaslamak gibi. Hayatında Softail sürmemiş adam gelmiş Japon seyahat motorları sadece cruiser üreten adamın motorlarından iyi diyor. Sportster, Dyna, Softail, Touring gibi farklı şasi ve sürüş özellikleri sunan Harley-Davidson'ı yurdum özentisi düşük bütçeli cruiser severlerin aldıkları modelleri baz alarak yerin dibine sokuyor. Yapmayın artık şunu. Sadece BMW 116'ya ulaşabildiği için onu baz alarak bütün BMW araçlarını yerin dibine sokmak gibi bir şey bu. Bir Electra Glide sür, Fat Bob sür, Softail Classic sür sonra gel yap eleştirini.

BAIIHAN'ın açıklamaları ve tespitleri gayet yerinde. Üzerine eklenecek pek bir şey yok.

Uluslararası lojistik firmalarından fiyat alman lazım kardeşim. Sen motoru sürerek gelmek istemiyorsun anlaşılan. Doğru bir karar. DHL gibi bu hizmeti sunabilecek firmalarla görüşmelisin. Ya da Ro-Ro gemileriyle nakliye yapan tırlardan birine yükleyip getirebilirsin. Ancak getirmeden önce yeşil poliçeli araç sigortan ve ruhsatın mutlaka yanında bulunsun. Öbür türlü dışarıdan mal sokmuş gibi gümrük muamelesiyle uğraşırsın. Almanyada tırcı Türk çok, çevrende varsa iletişime geç. Daha önce böyle taşımalar yapmışlardır. Sana düzgün bir yöntem ve ücret belirlerler. Olmazsa da dediğim gibi lojistik firmaları ile iletişime geçmelisin. Motorun tescili Türkiye'de olacaksa işin o kısmı karışık. İnanılmaz vergiler ödersin. Tescilini, plakasını, ruhsatını Almanya'da halletmelisin.

Şimdiden hayırlı olsun.
    acgh1907 ve BAIIHAN bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    ALMAK ÜZERE
    Yaptıgınız yorumlar için çok teşekür ederim arkadaslar gerçekten çok yararlı bilgiler vermişsiniz ben alman vatandasıyım 2006 dan beri türkiyede yasıyorum yaşım 20 simdi burda universite okuyorum istanbula 1 seneligine erasmusa gitcem artık motorlu tasıtlar 2 yıl kalma imkani oldugu için motor getirmek istiyorum uzun yıllardır motor kulanan birisiyim atv ile başlamıştım motorsiklet hayatıma ardından 4 yıllık ybr 125 sürdüm ondan sonra ise hysoung gt 650r ile 2 senelik tecrübem var forty eight test sürüşü yapma imkanım oldı bırda çok hosuma gitmişti burda ehliyetim olmadıgı için türkiyede ise A 2 yani eski ehliyet simdiki yeni yasaya göre A ehliyetim mevcut motosiklet benim hayatımın en önemli yerlerinden birine sahip çok zevk alarak kullanıyorum uzun seyhat etmeyide seviyorum bu yüzden harley beni cezb ediyor burda büyük mc klüplerinin üyeleriylede görüştüm örnek olarak heals angels den bir üye 40 yıllık üst kidemde harald adınında biriydi kendisiyle muhabet etme fırsatım olmustu bana baya bişeyler anlattı herhamgi bi şekilde klüp üyesi olmıycam öyle bi düşüncem yok tek gezmesini seven biriyim sadece bi artçı selesi taktırmayındğşğnğyoeum ve harleyin egzos ve motor sesinin hasta olan biriyim burda hafta sonları ( hava güzel oldugunda ) harley kafilesi geçiyor ve aşkla bakan birisyim ama almadan önce değerli forum üyelerine sormak istedim verdiginiz bilgiler için minnetarım tekrardan eğer konuda yardımcı olmak isteyen üyeler olursa ebay den linklerde atabilirim bu konuya onların fikirlerinide almak isterim saygılarımla

Motosikleti
    ALMAK ÜZERE
    Bu arada bi tane iron buldum

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    kardeşim ben hayatımda euro görmedim sen neler diyosun ben şimdi nasıl yardımcı olayım. sana tavsiyem temiz bir ybr bulmanda.

20 yaşında forty eight-iron 883 arasında kalmak nedir kardeşim :D

20 yaşındayım. çinliyim. az yakıyorum çok kaçıyorum.

Olan yine fakirin çenesine oluyor.

Motosikleti
    ALMAK ÜZERE
    😊hocam teşekür eserim yorumun için ama elimde birikmiş bi param var öğrenci olmamla beraber çalıstım bu yüzden almısken hayalimdekini alayım diyorum
    ayetlervaray bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı erhundr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ��hocam teşekür eserim yorumun için ama elimde birikmiş bi param var öğrenci olmamla beraber çalıstım bu yüzden almısken hayalimdekini alayım diyorum
    Hayal ettiğimiz şeyler hayallerimizde güzel.gerçekleştiğinde büyü bozuluyor.

Motosikleti
    ALMAK ÜZERE
    Yok be abi eger imkan varsa hayalerini gerçekleştirmek lazım bence
    ayetlervaray bunu beğendi.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Lojistik firmaları 1 haftada mal götürüyor Almanyaya,yani ordan da 1 haftada gelir. Bir çok firma var ama Hazzırhar'ın dediği gibi evraklarının tam olması lazım. Masrafı da çok olur. Almanya için lojistik şirketleri;
    Mars Lojistik
    Solmaz
    Ekol
    Balnak- Borusan

Almanyadaki acentalarını bulup sorabilirsin.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    "ıkı aylık maaşla iron almak olmalıydı" başlığın adı, bitirdin bizi

Motosikleti
    ALMAK ÜZERE
    @Sam@ tesekur ederim yorumun için ro-ro dan baktım 200 euroya götürüyolarmjs

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    600rr'dan sonra iron alırım diyorum ben de ama alışma sorununu uzun süre yaşar mıyım bilmiyorum

Motosikleti
    ALMAK ÜZERE
    Valla hocam bilmedigim için bi şey söyliyemiycem

ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    ikiside birbirinden güzel motorlar şekil olarak.. teknik bir bilgi veremeyeceğim iki motoruda daha önceden hiç sürme fırsatım olmadı ama şuan bende 2.el bir iron arıyorum kendime..

dark iron883 çok hoş gözüküyor
    fakat bordo 48'de apayrı bir güzellik. hangisini alırsanız alın üzüleceğinizi düşünmüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)