Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk uzun yol deneyimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    core-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25
    merhaba arkadaşlar mt 25 motorumla bayramda istanbul dan anamur a gitmeyi düşünüyorum.
    tecrubesi olan arkadaşlar yanıma neler almam gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım

EKİPMAN
    yazlık mot
    bot
    korumalı pantolon
    eldiven kask

teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    kamp yapacaksan kamp malzemeleri ve günlük şahsi eşyanı otel veya kendi evin gibi bir yerde kalacaksan sadece şahsi eşyanı. sadece lastik için bir tüp tamir spreyi bence bundan başkası fuzuli yük. alacağın diğer malzemeler sadece psikolojik olarak kendini güvende hissettirir.

core-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamp yapacaksan kamp malzemeleri ve günlük şahsi eşyanı otel veya kendi evin gibi bir yerde kalacaksan sadece şahsi eşyanı. sadece lastik için bir tüp tamir spreyi bence bundan başkası fuzuli yük. alacağın diğer malzemeler sadece psikolojik olarak kendini güvende hissettirir.
    teşekkur ederım lastık sipreyi onemli
    yanıma şahsi eşya almıycam yolda birşey olur sa önlem amaclı ne ala bilirım ona bakıyorum
    unutulanlar unutanları asla unutmaz

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Teknikten anlamıyorsan bir şey yapamazsın
    Sprey yeterli

Su lastik spreyi al diyen ni hiç anlamıyorum , araba 500 bin km üzerinde kulanmisimdir. otobüs minibüs saymiyorum bile motor desen 20 bin km oldu daha yeniyim iki senelik tatlı su , hafta sonu motorcusuyum. İki kez lastik patlamasından yolda kaldım birisinde transit tarzı bir şey ile gidiyorduk oto yolda teker parçalandı. Bir kerede bundan seneler önce tanus arabam vardı o zaman canakkale ile can arasında yolun kenarına girdim orada lastiği yaracak bir şey girmişti öyle yolda kaldım . Onun dışında 50 nin üzerinde lastiğine birşeyler girdi ama hiçbirisi de yolda kalmadım. Sonuçta bu lastik dublex Cat diye havası inmez . Çat diye havasını indirecek kadar büyük bir delik varsa lastik tubu o deliği kapatıp seni götürecek havayı vermez.

Sonuç kişisel eşyalarını al , zinciri yağla , çıkmadan motorun havasına suyuna ,yağına kontrol et ve bas gaza

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bu konuların kitabını yazmış bir arkadaş var;
    Üşenmeden Oku
    Ayrıca bayramda ipini koparan trafiğe çıkar. Çok temkinli ol. Akla gelmeyecek harekerler olur. Bir bayram trafiğinde otobanda giderken 100m önümde kıyamet koptu. Zincirleme trafik kazası oldu. Onların arasında olsaydım ne olurdu diye düşünemiyorum bile. Mümkünse bayramdan sonra yola çık. Kazasız belasız sürüşler...

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bir tane ufak ilk yardım çantası mutlaka bulundurun. Bunun dışında lastik tamir kiti (fitil, köpük, sprey vs), yedek sigorta, yedek buji ve mümkünse yedekte gaz ve debriyaj telleri, cırt cırtlı bantlar, duct tape veya elektrik bandı ve avadanlığınızda yeteri miktarda alet (tornavida, pense, alyan anahtar vs) olması yeterli. Ufak bir sırt çantasının içine bunları atıp kancalı bagaj lastikleriyle artçı selesine bağlar gidersiniz. İyi yolculuklar, bayramda yollarda ekstra dikkatli olun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sayarsak liste uzar
    Lastik tamir tüpü mutlaka olsun yanında alet edavatta lazım olmaz olabilirde
    Bayramda yollar çok kalabalık olur
    Yanındaki kıza şekil yapanlar
    Ailesine hava atan saçma sapan hareketler yapan
    Şaka yapanlar çok olur ona göre

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Çok arazi yollarına girdim kötü yollardan gittim lastiğim patlamadı ama benzin fullemeyi unutmayın sadece benzin yüzünden yolda kaldım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)