Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Stajyer ehliyetlerdeki ceza puanı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    singlegunman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Hepimizin bildiği üzere eski ehliyetlerde ceza puanı her sene sıfırlanıyor.
    Sorum şu; 2016'dan sonra alınan stajyer ehliyetlerde ceza puanı her sene mi sıfırlanıyor yoksa stajyerlik bitince mi sıfırlanıyor?

Özgürlüğün iki tekerleği vardır ve kapısı OLMAZ.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    sen böyle ceza yemeye devam edersen ooooo :D bana göre senelik değil stajyerlik bitene kadar olabilir.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    2 yıl... yani stajyerlik bitince.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    2 senelik o puanlar.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hız kurallarına uymayanları uyardığımızda yada yayalara yol verdiğimizde de + puan toplayalım o zaman

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız kurallarına uymayanları uyardığımızda yada yayalara yol verdiğimizde de + puan toplayalım o zaman
    Ben arkadaşları toplayayım yolda beklesinler sürekli karşıdan karşıya geçsinler ben de +puan toplayayım o zaman

Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Net bilgi veren yok yahu.
    Çevirmelerden kaçmaktan usandım artık.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı singlegunman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Net bilgi veren yok yahu.
    Çevirmelerden kaçmaktan usandım artık.
    Motosikletinizi kurallara uygun kullanırsanız kaçmak gibi bir derdiniz kalmaz.

Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletinizi kurallara uygun kullanırsanız kaçmak gibi bir derdiniz kalmaz.
    Kurallara uymakla kasdettiğiniz katil kamyonların uçarak gittiği yolda onlardan daha yavaş gitmekse ben bu kuralları reddediyorum.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Bugun 10km mesafede 3 defa çevrildim ilk çevrildim sadece ehliyet sordu
    2. çevrildim ruhsat ehliyet
    3. durdurdu polis ısıkta önüme atlayıp stop et dedi bekle bekledim geldi ehliyet ruhsat sormadı
    çalıştır gaz ver dedi sesi bi redline yaptı gitti ses yoksa sıkıntı yok dedi
    la çalıntı motor olsa nolucak insan ruhsat sorar birilerinin parası bitmiş galiba her 100m de bir uygulama vardı

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı singlegunman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurallara uymakla kasdettiğiniz katil kamyonların uçarak gittiği yolda onlardan daha yavaş gitmekse ben bu kuralları reddediyorum.
    topladığın puanları alışverişte kullanırsın o zaman
    KYorulmaz ve SweentLy bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    2 senede 75 ceza puanı dolarsa ehliyet iptal oluyor haberin ola 2 sene stajyerlik bitince senede 100 ceza puanın mevcut doldurursan trafik eğitimine tabi tutuluyorsun ama stajyerde böyle bir şansın yok direk belge iptal haberin ola

Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Red ettiğin bu kurallar gün gelir hayatına mâl olur. O zaman da çok geç olur.

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Red ettiğin bu kurallar gün gelir hayatına mâl olur. O zaman da çok geç olur.
    aptalca bi yorum. o yolda kamyondan yavas git bakalim buraya yazacak parmak yada kafa kaliyormu sende. asiri hiz kadar d100 gibi cevre yollari ve istanbul izmit cikisina kadar olan otobanda yavas giderseniz kaza sansiniz artar. yogun trafik sag seritten 100le gideceksin kamyon, tir, otobus orta serit gitcek sizi farketmicek + hayvanin biri sapagi kacirip 20km fazla yapmamak adina orta veya sol seritten sapaga dalacak ona capacaksiniz o ise arkasina bakmadan uzayacak. siz o anki durumunuzla bas basa kalscaksiniz sansiniz varsa bi kac kirikla kurtarirsimiz.

buradaki hiz karsiti arkadaslar bir tek gun bunu denesin sonra gelip yorum yapsin gerci bi kaci muhtemelen gelemeyecektir.

Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aptalca bi yorum. o yolda kamyondan yavas git bakalim buraya yazacak parmak yada kafa kaliyormu sende. asiri hiz kadar d100 gibi cevre yollari ve istanbul izmit cikisina kadar olan otobanda yavas giderseniz kaza sansiniz artar. yogun trafik sag seritten 100le gideceksin kamyon, tir, otobus orta serit gitcek sizi farketmicek + hayvanin biri sapagi kacirip 20km fazla yapmamak adina orta veya sol seritten sapaga dalacak ona capacaksiniz o ise arkasina bakmadan uzayacak. siz o anki durumunuzla bas basa kalscaksiniz sansiniz varsa bi kac kirikla kurtarirsimiz.

buradaki hiz karsiti arkadaslar bir tek gun bunu denesin sonra gelip yorum yapsin gerci bi kaci muhtemelen gelemeyecektir.
    Öncelikle cevap için teşekkürler.
    Giydirmelere cevap verme gereksinimi duymadım çünkü gerçekten motosiklet kullanan bir zat benim ne demek istediğimi zaten anlayacaktır. Bana muhalefette bulunan arkadaşlar ya ne demek istediğimi anlamıyor yada anlama konusunda sıkıntılara sahip diye düşünüyorum.

Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uzunca yazacaktım ama vazgeçtim. Sildim.

Kurallara uyulması gerektiğini, uyulmadığı takdir de ağır sonuçları olacağını söylediğimizde bunun 'aptalca bir yorum' olduğunu söyleyecek ve karşılığında aptalca bir yorum yaparak haklı çıkmaya çalışacak kişilerin olması yeni bir şey değil.

Konuyu açan arkadaşa tavsiyem elinden geldiğince kurallara uysun da en azından ehliyetini kaptırmasın. Edindiği o puanlar 2 senelik.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    bu gün yol bomboştu gecenin 02:30 uydu kırmızı ışıkta geçtim ceza gelir mi kameralardan falan otomatik ceza kesiliyor mu

Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün yol bomboştu gecenin 02:30 uydu kırmızı ışıkta geçtim ceza gelir mi kameralardan falan otomatik ceza kesiliyor mu
    Kırmızı veya sarı ışık yanıp sönüyorsa eds devre dışıdır ki muhtemelen o saatte devre dışıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)