Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Honda da zammını yapmış :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Zamcık sadece bunlar...

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bütün markalar zam için sıraya girer şimdi,,belkide yaptılar,bakmak lazım

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    Demekki alan oluyor alan olmasa bu fiyati cekemezler

CBR 250R tek silindir fiyatı 16.700 olmuş üzerine kask ekipman sigorta plaka diye hesap yaptığında çıkıyor sana 20.000 fiyat değer mi altın olsa verilmez. Yıl içerisinde Honda'nın 2. Zammı bu iyice cılkını çıkardılar.

N zammı arkadaşlar bahar aylarından itibaren cb500f 27400 dü zaten değişmemiş ?

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı miracle1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N zammı arkadaşlar bahar aylarından itibaren cb500f 27400 dü zaten değişmemiş ?
    Bazı modellere yapmıslar

Motosikleti
    Yuki Gusto 50cc
    Dolar 3.50'ye düşmüşken, bir sürü şirket için vergi afları, borç taksitlendirmeleri, kosgeb kredileri vb. gelmişken zammın dayanağı nedir?

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı ApsuvaAsba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolar 3.50'ye düşmüşken, bir sürü şirket için vergi afları, borç taksitlendirmeleri, kosgeb kredileri vb. gelmişken zammın dayanağı nedir?
    dayanağını ben söyliyim,,,yaz ayının gelmesi,,yani bazılarının deyimiyle motosiklet sezonu açıldığı için,,fırsatçı bunlar fırsatçı

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Beyler motorun yanına bir araba alıcaz dolar kuruyla araba fiyatları çok ucmustu sımdı indirim yapıyorlar acaba bu dolar daha düşer mi yoksa 0 araba alınmalı mı ? Dacia dizel stepway gibi. 2017 60bin civarına

Alayı batsın, amin.

bilinçli toplum olsak tek motor satamaz adam olurlar, aynı şekilde herşeyde geçerli bu, stokta beklediği halde 6 ay sonraya gün veren doğuş gibi araba firmalarıda var bu memlekette, orta sınıf normal aracı hem pahalıya hem bekleyerek sazan gibi alan hak aramayan toplumuz, ne bekliyordunuz az bile yapmışlar zammı...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2.eller bayram eder gayri...

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    neyse ki ben hep 15bin liralık alıyorum

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asla sıfır motor almam bu kurla.

Şimdiki sıfır 250cc motor fiyatına alırım ortalama 500-600 cc naked 9-12 bin TL arasına, 4 bine de dış aksam/motor revize ederim.

Hondayı anladım adamlar 0 arac yeni teknoloji satıyorlar.Anlamadığım şey su 2. el satan adamlar bunların malıda değerleniyor.Km de artıyor masraf ta artıyor haliyle off birinin su piyasaya el atması lazım hep bu malum site yüzünden bu piyasa allak bullak oldu eskiden ne güzel pazarlar vardı insanlar gider ordan bakar parasını verir alıp giderdi allah bunları bildiği gibi yapsın..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 aldırıyordun babana almadı mı
    yok hocam almıyor

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben şahsen ekmeğide , motoruda türk lirası ile aldığımdan dövizin artması beni etkilemiyor
    Mr.Duke bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şahsen ekmeğide , motoruda türk lirası ile aldığımdan dövizin artması beni etkilemiyor
    yav ne doları yurosu ekmeği 1 liraya alıyordum hala 1 liraya alıyorum de gidin dolarmış (!)

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ülkemizde vasıta sadece bir eşya değil aynı zamanda bir yatırım aracı olması nedeniyle ne kadar zam olursa olsun satışlar devam eder.
    Düşüş olsa dahi çok etkili olmuyor.
    İşte geçen seneki satışlar ortada.
    Bir önceki seneye göre %25 düşüş var ama firmalar çok zam yaptık ondan demiyor.
    Hâla zam üstüne zam geliyor.
    Alternatif bir yatırım aracı olmadığı sürece insanlar almaya devam edecekler.
    Örneğin geçen yıl 15bin lirası olan parasını dövize çevirseydi 100 lira civarı bir para kazanacak belkide o çalkantıda zarar bile edecekti.
    Bankaya faize yatırsa belki bin lira kazanacaktı.
    Ama o parayla satın aldığı motosiklet şu an 17-18bin lira.
    Eğer geçen yıl almamış olsaydı şu an elindeki parayla asla aynı motoru sıfır km alamayacaktı.
    Üstelik şu an elindeki motoru 16bine rahatça satabileceği gibi bindiği gezdiği de kâr kaldı.
    Seneye de böyle olacak.
    Bu yıl 18bine aldığınız motor seneye 20-21bin lira olacak.
    O 18 bin lirayı başka bir şeyde değerlendirmeye kalkarsanız seneye o motoru almanız hayal olacak.

Bu durumu herkes bildiği için ne kadar zam gelirse gelsin araç satın almaya devam ediyor.
    Peki bu iş kime giriyor?
    Borçlanarak alana.
    Elinde 5bin olan 5bin liralık motora, 10bin olan 10bin liralık motora hallense yine sorun çıkmayacak.
    Fakat az daha koy şunu al kafasına sahip halkımız borçlanarak 20 liralık motoru faizle 21, 22 liraya alıyor.
    Yani motorun gelecek seneki fiyatını bu yıl ödüyor.
    Kısaca sahte enflasyon verilerine suni faiz baskısı vatandaşa araç ya da emlak satın almaktan başka bir çare bırakmıyor.
    Enflasyon olmasa dursun bankada seneye bakarız diyebileceksiniz ama iyi biliyorsunuzki elinizdeki parayla bugün alabildiğiniz bir seyi gelecek seneyi bırak 1 ay sonra alabileceğiniz bile şüpheli.
    Bu nedenle hâla kim alıyor bunları yav diye şasırmayı bırakın.
    Elinizde birikmiş paranız varsa başka çareniz mi var?
    Aldınız aldınız.
    Alamadınız seneye o paraya kullanılmış bakacaksınız.
    D e m i r bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    Çok değil yakın senelerde 14-15 bine temiz 600 cc motor alınabiliyorken şimdi bu paralara 250 lik zor bulunuyor sıfırlar uçtu gidiyor takip ettiğim belli motorlar var fiyatları birkaç seneyle kıyaslayanca fark ortada. Ybr bile en son baktığımda 6 bin küsürken şimdi olmuş 7.750.Bi sene de iki zam öncesi 5950 ydi. 2006 yılında sıfırını 3 bin seviyesine almıştım 10 sene de ufak grenaj lambalar hariç teknik bi değişim bile olmadı, yüzde yüzden fazla değerleniyor. Hadi dolar arttı vs. artsın bir miktar ama zırt pırt gelen zam niye dolar 3.50 civarı da bu fiyatlardi yine ayni seviyelerde. İyi hoş şehir içi ufak işler için iyi motor ama o para etmez. Mt25 de 15 küsür iken o da 17 küsüre gelmiş xj6 mt 07 onlar daha hızlı gidiyor tabi
    Kendi halimize üzülüyorum vergiler çok fazla malesef buna tepkimizi koyamıyoruz.Bari motorlardan vergi alınmasın desteklensin düne kadar sigortalar motorcuları mahvetti. Hala da çok iyi sayılmaz.Benim aslında iki motor ihtiyacım var şehir içi ufak işler için ve güç biraz şehir dışı gezileri için hacimli bir motor ancak almıyorum kendimi enayi gibi hissediyorum.Durumum çok iyi olmamakla birlikte alabilecek güçteyim alacağımız şeye iki kat para vermek pek mantıklı gelmiyor. 2000 cc dizel passat aracım vardı vergisinden bakım masraflarından fenalık geldi memnun olmama rağmen sattım. Şu an ne motorum var ne aracım. Gittim iki adet iyi bi bisiklet aldım motor hevesimi biraz olsun törpülemeye çalışıyorum. Ne yakıt var ne vergi ne sigorta tepki göstermeliyiz firmalar illaki geri adım atacaktır karlarından feragat edip devletimiz de belki bu konuda motorcuları destekleyen bir çalışma yapar..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)