Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorlu bisiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnternet üzerinde bisiklete uygulanabilir kitler mevcut 80cc motorları bisiklete monte edip 60-70 km ile yolculuk yapabilme şansımız var veyahutta sadece bisiklet şeklinde basitçe kullanabiliyoruz.
    Böyle bir proje gerçekleştirmeyi , şehir içi kullanmayı planlıyorum hem sportif hem pratik bir çözüm olabilir.

Şimdi asıl konumuz bu aracın kanun karşısında ki yeri Nedir ?
    Kanun namına durdurulunca sonumuz ne olur ?

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRUKgMOo2Q8lo3ryj9SAwjnK42pyC1nx cAU3aWA14TnWd_HC6LW6MNaqgTIEg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc

kanun yönünü bilmemde şu elemanın yaptığına göre konuşayım

900 tl ye getirtmiş çok pahalı

motor çok randımanlı çalışmıyor sürekli gaza boğulma eğiliminde

aktarma organınında çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum pek fazla stabil hızlara çıkmaya uygun değil.

zincir koparma dişli atma eğiliminin çok olacağını akabinde sürücüyü fiziksel tehlikeye atacağını düşünüyorum.

bu iş gereksiz fantazi olur bisiklete motor taktım demekten öteye gitmez.

teknik olarak motorlu bisiklet olacağı için plaka ve a1 ehliyet gerektireceğini düşünüyorum.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bu veletden​ ilham aldım mobilet motorunu direk bisiklete takmayı planlıyorum
    Zincir dişli mekanizması dert değil start stop da problem çıkartmaz sadece karbüratör ve benzin deposu lazım.

Bir nevi hafifletilmiş daha fonksiyonel mobilet imal etmeyi planlıyorum .
    Ama işin içine plaka girecekse bu iş yaş

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Konuyla alakalı olabilir diye yazıyorum bartında ağaç motorunu dikine koyup doğrudan tekere bağlıyan bi abi görmüşdüm.Büyuk boy dişli vardi tekerde pedalda çalışıyordu küçük bir butonu vardı basınca gidiyordu.Hani çok hız yapmaha uymazda maksat yokuşlarda takviye düzlükde yormasınsa bu dağa basit olabilir.Youtubede vardı sanırım benzer videolar.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu veletden​ ilham aldım mobilet motorunu direk bisiklete takmayı planlıyorum
    Zincir dişli mekanizması dert değil start stop da problem çıkartmaz sadece karbüratör ve benzin deposu lazım.

Bir nevi hafifletilmiş daha fonksiyonel mobilet imal etmeyi planlıyorum .
    Ama işin içine plaka girecekse bu iş yaş
    mobilet motorununda kasnak kayış takımını bisiklete adapde etmek için bi sürü işlem yapman gerek. kasnak kayış takımı olunca da dinamik motor bağlantıları gerekli. dinamik motor bağlantısını bisiklete entregre etmek uzunca işçilik. depo konusu çözülür o basit.

bu sistemleri bisiklete entegre ettikten sonra bisikletin şasesinin mobiletin şasesinden farkı kalmıyacak.sadece tekerler farklı olacak. ben yaptım daha önce peugeot motoru bağlamıştım.

hiç bir koşulda kullanışlı bişey olmayacak. ben bisiklete motor takım demek için yapılacak bişey. hobi olarak fantazi amaçla uğraşılabilir.

ama kendin yapmayacak başkasına parayla yaptıracaksan hobi olmaktanda çıkar.

öğrenci olduğun için, imalat ustası olmayacağını düşünüyorum. o işi sen yapamazsın.

bence tekrar gözden geçir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)