Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT 09 Tracer Çalındı - 54 BU 176

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Selamlar,
    yaklaşık 1 ay önce sattığım 2016 Model Race Blue renginde, üzerinde özel tasarım depo ve kafa stickerları bulunan motorumu yeni sahibinden çalmışlar. plakası 54 BU 176. yer galata civarı.
    aman motorlarınıza dikkat edin.

Güvenlik kamerası Görüntüleri
    https://youtu.be/7oarcdRTWBM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Ulan çok üzüldüm.. O makine de öyle bırakılır mı ama, umarım bulunur..

Motosikleti
    Tmax 530
    Kaskoludur umarim

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Geçmiş olsun ama dürüst olmak gerekirse zerre üzülmedim.

40bin liralık motoru o şekilde başı boş, kilitsiz, alarmsiz bırakmak akıllı işi değil.

Benim kendi motorum işyerimin kapalı garajında durmasına rağmen 2 tane Abus zincir ve Abus disk kilidi ile bırakıyorum. Geçen günde teknotakip taktırdım maksat içim rahat olsun .

Belli bir bütçeyi hırsızlara önlem olarak ayırmazsanız, bu şekilde ya sizin yada arkadaşınızın başı ağrır, çok üzülür.

Motosikletler bizim her şeyimiz. Kimimizin kız arkadaşından, eşinden daha anlamlı, kimisinin yaşam amacı.

Kimse bana çıkıpta sokakta rahat rahat bırakamıyoruz devlet önlem almıyor demesin. Burası Türkiye arkadaşım. Önlemini almazsan adamin anasını bellerler.

Umarım motosiklet bulunur, umarım sahibi sağlam bir ders alır. Tekrar geçmiş olsun
    espresso, 127, Carbondioxid ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Geçmiş olsun öncelikle.Umarım en kısa zamanda bulunur.
    127 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    cok gecmıs olsun kaskosu varmı ?

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kasko varsa bile kilitsiz bıraktığı için çalınmayı sahibe yıkmasın? Benim kasko şirketim olsa kilit bağlamayıp bırakan motorculara para mara ödemem çalındığında şahsen. Şu rahatlığa bak bu motoru gece gece kilitsiz bırakmış. Gel beni çal diye bağırıyor motor orda. Haketmiş sahibi kusura bakmayında. Çalınmasını tabiki istemeyiz ama bu motoru çaldıran sahibinin çalındı gitti canım motorum diye ağlamasına gerek yok kendi eliyle vermiş adamlara motoru.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko varsa bile kilitsiz bıraktığı için çalınmayı sahibe yıkmasın? Benim kasko şirketim olsa kilit bağlamayıp bırakan motorculara para mara ödemem çalındığında şahsen. Şu rahatlığa bak bu motoru gece gece kilitsiz bırakmış. Gel beni çal diye bağırıyor motor orda. Haketmiş sahibi kusura bakmayında. Çalınmasını tabiki istemeyiz ama bu motoru çaldıran sahibinin çalındı gitti canım motorum diye ağlamasına gerek yok kendi eliyle vermiş adamlara motoru.
    Yapılan poliçelerde bu durumlar için maddeler bulunuyor.Kimi firmalar ne koşulda olursa olsun öderken kimi firmalar kapalı garaj, kilit vs istiyor.
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    yemin ederim ybr 125 motoruma bile 700 TL lik abus 80777 disk kilidi takıyorum bi kere ağzım yandı şans eseri bulundu bi daha yanmasın sağlam kiltisiz bırakmayın mnotorlarınızı arkadaşlar bu şerefsizlere malzem veriyorsunuz
    espresso bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Aferin hırsızlara kilitsiz motoru bulmuşlar çalmışlar.Sahibine de ne ders olmuştur.
    Arkadaşlar delirdiniz mi ya
    Shrieker, Onur34 ve Sagunaydin bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    buraya 40 bin tl bırakıyorum kimse almasın demek biraz mantıksız haliyle.
    127 ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buraya 40 bin tl bırakıyorum kimse almasın demek biraz mantıksız haliyle.
    Doğru olanı kimsenin almaması değil mi? Normal kabul ede ede daha kötüye doğru gidiyoruz.
    Shrieker ve Sagunaydin bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    belki adam sadece o gün kilit takmadı unuttu??

adamın zaten canı yanıyor motoru çalınmış dediğiniz şeylere bakın ayıptır ya
    Shrieker ve Onur34 bunu beğendiler.

Millet hırsızı tebrik ediyor , ne günler gördüm hayret ediyorum .
    Ben oraya anahtarı üstüne motosiklet bıraksam bile suçlu ben değilim , suçlu kendinin olmayan malı çalan hırsızdır.
    Lazasker, Shrieker ve Sagunaydin bunu beğendiler.

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar insan cinsinden 2 adet onun bunun cocugu vasfini tasiyan seref yoksunu .... adamin motoru caliyor. Muslumanliga laf kondurmayiz ama baksan hirsizlik ve yolsuzlukta dunya birincisiyiz. bu seref yoksunlarinin elini keseceksin. kasklara dikkat edin genelde kasktan yakalarsiniz bu p..leeri

Zerre katılmıyorum dostum. Tipik "haklıdan değil de güçlüden yana olma" anlayışı. İnsan isterse dağın başına parkedebilmelidir motorunu. Eğer devlet suçluyu yakalayıp cezasını vermiyorsa ve masum vatandaş motorum çalınacak diye, orasına kilit, burasına kilit, şurasına alarm takıp tedirgin yaşıyorsa ve bir tek yanında yatmadığı kalıyorsa, ve satın alıp vergisini ödediği motoru yüzünden hep diken üstündeyse; masum masumdur, suçlu da suçludur. Devlet ya suçu önlemeli ya da zararı tazmin etmelidir.

(127 rumuzlu kullanıcının yorumuna ithafen)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Alıntı Sacramento adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet hırsızı tebrik ediyor , ne günler gördüm hayret ediyorum .
    Ben oraya anahtarı üstüne motosiklet bıraksam bile suçlu ben değilim , suçlu kendinin olmayan malı çalan hırsızdır.
    Tam böyle düşünüyorum
    68charger, xawa, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hepiniz iyice kafayı yediniz . Tamam , motor sahibi tedbirsiz davranmış vs. Ama mağdura " oh olsun", hırsıza da " tebrikler" denir mi??? Benim gibi bir duygusuz bile söylemez bunu. Kendinize gelin biraz.
    Potenza, Shrieker ve Sagunaydin bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    geçmiş olsun,büyük bir üzüntü ve sıkıntı. inşallah en kısa zamanda kavuşur sahibi motoruna.

Geçmiş olsun...

bizim millete acımayacaksın, aslında bı yobaz takımının bazı şeylerini uygulamak lazım, çalanın elini kesip atacaksın, alanıda eğer bilerek aldıysa canına okuyacaksın, bu çalmaya verilen cezayı kim olursa olsun uygulayacaksın ama, istsinasız herkese....

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    geçmiş olsun, gitti motor.

3 bin liralık motoruma alarm taktım, kapalı alanda saklıyorum, bahçe kapısı kilitli ve direksiyon kilidini de kilitliyorum.

şimdi ne desek yararı olmaz, bu video size ders olsun bir daha da motoru öyle ayak altına bırakmayın.

şundan 4 yada 5 ay önce tam hatırlamıyorum da iş yerinden bir abinin motorunu çalmaya çalışmışlardı. motor 125cc çinli, markası "mondial bilmem ne 125" çapır tarzı bir commuter.

iki ayrı zincir ve asma kilit ile kilitliyor ve de alarm takılı motoruna. zincirin birini kırmışlar ama öbür zincir sağlammış. muhtemelen zincirin birini kırarken alarm öttü ve diğer zincire ellemeden kaçmışlar. motosikleti 1500 liraya satsa belki zor müşteri bulur o derece bir motor ama gelin görün ki çift kilit ve alarm takılı.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)