Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT 09 Tracer Çalındı - 54 BU 176

Motovento
    REKLAM ALANI
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Hırsızın hiç mi suçu yok ?
    Jemand bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Arkadaşlar kaza yapıp haklı olmak nasıl bir işe yaramıyorsa Hırsızız hiç mi suçu yok demek de bir işe yaramaz.Adamın işi hırsızlık.Hırsızı kınayıp 40 binlik motor gittikten sonra kınayı elimize yakarız.
    espresso, fatih.met ve Salurbey bunu beğendiler.

Dostlar, ülkede motosiklet hırsızları had safhada diye, motorlar peynir ekmek gibi çalınıyor diye, motora elli tane kilit takıp, gergin yaşayıp gerim gerim gerilmek? Bilmiyorum ama bana hayat bu değilmiş gibi geliyor. . Farkında mısınız, motorumuz çalınacak diye hep tedirginiz. Oysa hırsızlar "ya yakalanırsak" veya "keşke mecbur kalmasak ve hırsızlık yapmasak" endişesi hiç mi hiç taşımıyorlar. Bu işlenen suçun sadece bir adım ötesi, hareket halündeyken sizi durdurup, üstüne bir de dövüp, motorunuzu elinizden almalarıdır. Sadece bir adım kaldı. Dikkat edin.
    espresso, xawa ve Shrieker bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Önerme yok, tespit yapmışsın fener.Dikkatli ol çok geniş bir kavram,yani neler yapalım dikkatli olarak ?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    geçmiş olsun , biz evin içindeki motora niye 3 zincir , 1 disk kilidi takıyoruz anladınız mı .
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Acımasız olmamak lazım Taiwan da motosikletlerin üzerinde anahtar ve kaskla bırakıp gidiyor millet hırsızlık yapanın yaptığına kar kalan bı hukuk sistemimiz var .sözde müslüman ulkedeyiz ..zamanında kapkaç suçunu gasp a dahil ettiler bı tane kapkaççı kalmadı giren 20 sene cikamasa yada kesilse kolu bak bakalım yapabiliyor mu..baklava çalan çocuklar kaç sene yattı hatırlarsınız
    Geçmiş olsun önlem almak gerekli o ayrı konu

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerme yok, tespit yapmışsın fener.Dikkatli ol çok geniş bir kavram,yani neler yapalım dikkatli olarak ?
    Onu da sen söyle dostum, ne yapalım ?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Problem hırsızlık, yapısal çözümler ve sorunun önlenmesi arasında zaman uyumsuzluğu var.Devletin kanunları ve yaptırımları değiştirmesini beklerken hırsızlıklar devam edecek,o yüzden bu uzun vadeli çözümü kenara bırakıyoruz,forumda defalarca yazıldı çizildi,hırsız eğer sizin motorunuzu çalmayı kafaya koyduysa engellemek çok zor,bakınız Barkın'ın cbr1000rr ları.

Ama hırsızın işini zorlaştırabiliriz,Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok,forumdaki herkes yapılması gerekenleri biliyor,olabildiğince motorunuzun kolay av olmasına izin vermemek.En geçerli çözüm kasko fakat ciddi paralar talep ediliyor, o halde ne yapacağız,eldeki önlemler belli,kilitler,gps ve motoru olabildiğince ıssız olmayan yerlere bırakmamak.

Şimdi burda motor kullanım amaçlarını yine ayırmak gerek, motoru ulaşım için kullananların seçeneği daha az,işleri daha zor, keyif amaçlı kullananlar ise olabildiğince motorlarını gözlerinin önünde ayırmayacak,örnek alışveriş merkezine gidilip otoparka bırakıp saatlerce gezilmeyecek,misafirliğe gidilip başı boş bırakılmayacak.İlle yapılıyorsa zincir kilit,disk kilidi,alarma,gps vs bütçeniz neye yetiyorsa.

2 tane disk kilidim var, birini öne diğerini arkaya takıyorum artı zincir.Çalamazlar mı ,çalarlar ama uğraştırır veya bu güvenlik önemleri olan bir motor yerine daha rahat bir motora yönelir hırsız .Ama kafaya koymuşsa işimiz zor.Biz alalım önlemleri.

gps di alarmdı kilitlerdi. Ama motora binmemek motor sahibi olmamak çözüm değil motoru seven adamlar için.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    insanlar bu motorları almak için o kadar çalışıp çabalıyorlar ki..kredi çekiyorlar öderken başka tüketimlerinden harcamalarından kesiyorlar..ve bir Allahsız kitapsız geliyor ve bilinmezliğe doğru gidiyor...geçmiş olsun...
    Shrieker bunu beğendi.

Üzülmedim diyen var aferim diyen var ,sanki çok normal. Neyse motorun sahibine üzüldüm , geçmiş olsun umarım bulunur.
    Shrieker bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanlar bu motorları almak için o kadar çalışıp çabalıyorlar ki..kredi çekiyorlar öderken başka tüketimlerinden harcamalarından kesiyorlar..ve bir Allahsız kitapsız geliyor ve bilinmezliğe doğru gidiyor...geçmiş olsun...
    işte bundan korkuyordum bir tane değiller abim bunlar her yeri sarmış bunu anlamıyorsunuz. soyu tükenmiyor hırsızların namuzsuzların.
    Shrieker bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar delirdiniz mi ya
    Delirmişler. Sanki bütün motorlarda kilit olsa, bu o....u çocuğu kansız p..ler hiç motor çalmayacak zannediyorlar herhalde Sadece biraz daha uğraşacaklar. Ve bu çetelerle ilgili hiçbir şey yapmayan devlet/emniyet gene hiçbir şey yapmayacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun...

bizim millete acımayacaksın, aslında bı yobaz takımının bazı şeylerini uygulamak lazım, çalanın elini kesip atacaksın, alanıda eğer bilerek aldıysa canına okuyacaksın, bu çalmaya verilen cezayı kim olursa olsun uygulayacaksın ama, istsinasız herkese....
    Lan polis koruyo adamları, uyan uyan ! Kimin elini keseceksin ?? Milleti ergenekondan / balyozdan içeri tıkıp sonra da "şe.. eeyy.. AY ÇOK PARDON ! PİS FETÖ YAPMIŞ!!!1 " deyip, orduya geri almadılar mı ?? Kafa kol kesmece olsa, hepsi ölüydü o insanların bugün !!! AZICIK KAFANIZI KULLANIN, KENDİNİZE GELİN.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)