Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

GV 250 Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Velespit :)
    Alıntı kaptaniderya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sana katılmayacağım , donanımda kalitesiz gözüken bir parça yok

o zaman niye motoru satıyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaptaniderya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz
    reco58 kardeşim benim motorumdan bir sorunum yok , yağmur çamur her yerde gidiyor , performansı gayet iyi , benden daha profestonel bir dostumla 2 geziye katıldık , iki kisi 200 kg agırlık ile canavar gibi yolculuk yaptık , hemde rodajı tamamladık vakitsizlikten yol yapamıyordum.

Motoru kişisel tercihimle satmıyorum , satmakda istemiyorum ama bir aile babasıyım ve ailem için araba alma gereği doğdu bu nedenle satıyorum , gereklilik var diyede fiyatı çok geriye çekmedim çünkü orjinalde olmayan aksesuar mevcut , acelede etmiyorum

ikiz karburotoru sormussun , eski bir teknoloji mi bilmiyorum fakat bildigim bir sey var bu makinada v-twin motor var , bu sence eskimi Ote yandan motor 80-90 km duzeyine kada tek karburotor ile besleniyor , hani o gaz keser gibi denilen durum gaz verip devir arttırıldıgında ikinci karburotorun acılması ile olusuyor ve motor inanılmaz bir tatlılıkla altınızda uzuyor gidiyor ,

ben hızlı gitmeyen bir adamım ama bunuda denedik 80 den sonra ikinci karburotor devreye girince hızlanma başlıyor ve motor size gücünü gösteriyor , sadece bir arkadasımızda sanırım bir gaz kesme sorunu oluşmuş bu durum bende hiç oluşmadı , ben bugune kadar 4 tv aldım evime ve sadece 1 tanesi elektronik arıza verdi , şans işi sanırım

sonuç olarak , ekonomik yakıt tasarrufunu bu yatık ikiz karburotorler saglıyor , diger motorlardan teknoloji farkı farklı motor kullanmış dostları icin bu motorun tarzı garip gelebilir ama bu benim ilk crusier motorum , kullanımına alıştım huyunu biliyorum.

Öte yandan GV250 sınıfında fiyat-performans olarak en iyi motorlardan , üzgünüm ama çin malı markalarlada kıyas kabul etmez , aldığımdan bu yana sorun yaşamadım , bu konuda çok yorum yazıldı çok yazıldı çizildi , ama bir motosikleti kısa süreli kullanım ile yargılamak dopru değil , ben kişisel tecrübemle ve deneyimimi aktarıyorum , samimiyete inanılır yada inanılmaz

sevgiler
    Özgürlüğüm Rüzgarında Saklı

murathol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Sayın reco58;
    GV250 cruiser hakkında daha önce başlık açılmıştı neden konuyu buradan devam ettirme ğereği duydunuz?

http://www.motosiklet.net/forum/show...725#post436725

Motosikleti
    siz "sayın" diye başlamışsınız dostum. ama ben "sevgili murathol arkadaşım" diye başlayayım.

özel bir nedeni yok. bu konuyu görmemişim. "hysoung kullanıcıları" başlığında da sadece GT motolardan konuşuluyordu. Ben sadece GV 250 ile ilgilenmem nedeniyle bunu açmıştım. Ama kafa karışıklığım sürüyor hala.

Moderatörlerimiz birleştirebilirlerdi. sanırım onların da dikkatinden kaçtı.

saygılar

Alıntı reco58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hysoung ve GV250 ile ilgili başlık olduğunu biliyorum. Bu Konuyu açmakta amacım. GV250 kullanan dostlarımızın kullandıkları motorla ilgili samimi kanaatlerini yazmalarıdır.

"Şahane Motor", "harika" vs ifadelerden ziyade, uzun yolda, şehir içinde, kötü yolda, vs vs motorlarında gözlemledikleri olumlu ve olumsuzlukları bizlerle paylaşmalarıdır.

Yine teknik kusurları, yan rüzgar almada performansı, ya da bizi uyarmaları gereken noktalar, fren, lastik kalitesi, yakıt performansı, aksesuları-aksesuarsız kullanım özellikleri..... akla gelebilecek her konudaki kanaatlerini bizlerle paylaşmalarıdır.

Konuyu Hysoung GV 250 kullanan dostlarımızın bilgi ve deneyimlerini bizimle paylaşmaları için açtım.

İlk sorumu da sorayım. Elektronik ateşleme mi? Yoksa eski tarz mı? Çünkü "ikiz karbüratör"den söz edince pirelendim açıkçası. Bu zamanda bu teknoloji? (yoksa ben mi yanlış biliyorum? bu iyi bir teknoloji mi? ya da bu kolaylıkla modifiye edilebilir mi?)

GV250 kullanan tüm dostlara sevgi-saygı ve selamlar...

Not: başka modellerle karşılaştırmayınız. Sadece bu motora ait bilgi, deneyim ve izlenimleri yazınız...
    bakın konuyu açarken de böyle demişim. geriye doğru her iki konuyu tekrar inceledim. öbür konuya ben de yazmışım ayrıca. zaman geçince unutuluyor tabii.

saygılar

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı reco58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "hysoung kullanıcıları" başlığında da sadece GT motolardan konuşuluyordu. Ben sadece GV 250 ile ilgilenmem nedeniyle bunu açmıştım.
    Evet öbür taraf tamamen 250 GT başlığı oldu. Üstelik o kadar sık mesaj geliyor ki, 5-6 saat önce atılan bir mesaj 2-3 sayfa geriye düşüyor.

Nerde kaldı ki aynı başlık altında hem cross hem naked hem sport hem de cruiser konuşmak biraz zor.

Ben de bu başlığın korunması taraftarıyım. Tabii benim motorun da başlığa eklenmesi kaydı ile...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

-MUSTURAKİ- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben de bu başlığın korunması taraftarıyım. Tabii benim motorun da başlığa eklenmesi kaydı ile...
    bende katılıyorum gv 650 yi de bu başlığın altında konuşabiliriz niye derseniz tahmin ediyorumki benim gibi gv 250 kullanan ve gözü 650 likte olan çok arkadaşımız vardır

bu arada benim makina yaklaşık 2500 km oldu ve hiç bir sorun yaşamadım
    5000-6000 arası geçişte çok az bir zaman gecikme oluyor buda diğer arkadaşlarında dediği gibi tahmin ediyorumki ikinci boğazın devreye girmesinden oluyor ama bu olurken motorda yavaşlama vs. olmuyor sadece verdiğiniz komuta 1-2 saniye geç cevap veriyor ben bunu otomatik vitesli arabalardaki gaza sonuna kadar bastığınızda aracın size 1-2 saniye geç cevap vermesine benzetiyorum

ama makinanın asıl performansını 6000 devirden sonra hissediyorsunuz
    ben her şeyiyle motorumdan memnunum ama sizde bilirsinizki insanın gözü doymuyor hep daha fazla istiyor ben daha şimdiden gözümü gv650 liye diktim

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı -MUSTURAKİ- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de katılıyorum
    katılmasan şaşardım zaten

İkimizin de 1 scooter 1 cruiser ı var.
    İkimizin de Cruiserlar Hyosung marka.
    İkimizin de Cruiserların bir ayaklığı kırıldı...

Eh bi de Fenerliysen geriye pek birşey kalmadı
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    arkadaşlar yaa, ben de bu motoru 1 aydan fazla süredir araştırıyorum. her şeyi hoşuma gidiyor ama bu motorun göztergelerini göremedim. HİÇBİR SİTEDE VEYA BROŞÜRDE DE YOK, yani özellikle mi gösterilmiyor??
    merak ettiklerim şunlar :
    devir saati var mı?
    vites göstergesi var mı?
    **yakıt göstergesi var mı???**

ya da şöyle sorayım = göstergelerinde neler var???

resim koyulabilirse ya da bunla ilgili bir link varilirse sevinirim. şimdiden teşekkürler
    söylemeyi unuttum yaaa, ben kore linkine baktığımda (google 'dan aratarak) bu modelin kore'deki 2001-2002-2003-2004 modelle aynı şekillerde olduğunu ve hatta 2006 modelin bizdekinden daha estetik ve farklı renklerde olduğunu gördüm. aksesuarlar da çok farklı. BİLGİNİZE

KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

kaptaniderya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz
    hız - devir - yakıt göstergeleri var

vites göstergesi yok , klasik model pek cok crusier de vites göstergesi yoktur ,
    Özgürlüğüm Rüzgarında Saklı

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Hyosung GV250 Gösterge resimleri;

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sevgili MURATHOL çok teşekkür ederim. göstergeler çok hoş görünüyor. resim yapıştırmayı bilsem 2007 de kore fuarındfa sergilenen GV250 resmi var bende. görünce bayılacaksınız. top-case ve yan çantaları bir görseniz. makina JETGİLLERçizgi filmimdeki uzay aracına benziyor.yan tarafta avatarımın yerine yerleştirmeye çalışayım. umarım olur

he he oldu
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    "aksesuar" olarak satılan eksikler bir yana bırakılırsa şu an Türkiye'de satılan model çok daha güzel. Klasik'in "first class" havası var.

Roland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    Merhaba arkadaşlar,
    GV250 Motorumu sattığım için özel yaptırdığım krom eksozlar boşa çıktı. Eğer açık eksoz yaptırmayı düşünen varsa makul bir bedel karşılığı eksozlarımı verebilirim. 2 tanesini 400 ytl ye yaptırmıştım. sadece 1 ay kullanabildim. Ses istiyorsanız daha iyisi olamaz. Forum kullanıcılarına yarı parasına vermeyi düşünüyorum. İlgilenen varsa özelden mesaj atabilirler.
    [COLOR="Blue"]En iyi motorcu, gideceği yere varan motorcudur. Önemli olan varmak değil, yolda olabilmektir.[/COLOR]

selam arkadaşlar ismim levent bende iki aydır gv 250 kullanıcısıyım benim motordada gaz yememe problemi var bu problemi ne şekilde çözdünüz bilgi verirseniz sevinirim.
    Teşekkürler

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Hayırlı olsun Motoru sıfırmı aldınız yoksa 2.elmi?

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    Alıntı kaptaniderya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reco58 kardeşim benim motorumdan bir sorunum yok , yağmur çamur her yerde gidiyor , performansı gayet iyi , benden daha profestonel bir dostumla 2 geziye katıldık , iki kisi 200 kg agırlık ile canavar gibi yolculuk yaptık , hemde rodajı tamamladık vakitsizlikten yol yapamıyordum.

Motoru kişisel tercihimle satmıyorum , satmakda istemiyorum ama bir aile babasıyım ve ailem için araba alma gereği doğdu bu nedenle satıyorum , gereklilik var diyede fiyatı çok geriye çekmedim çünkü orjinalde olmayan aksesuar mevcut , acelede etmiyorum

ikiz karburotoru sormussun , eski bir teknoloji mi bilmiyorum fakat bildigim bir sey var bu makinada v-twin motor var , bu sence eskimi Ote yandan motor 80-90 km duzeyine kada tek karburotor ile besleniyor , hani o gaz keser gibi denilen durum gaz verip devir arttırıldıgında ikinci karburotorun acılması ile olusuyor ve motor inanılmaz bir tatlılıkla altınızda uzuyor gidiyor ,

ben hızlı gitmeyen bir adamım ama bunuda denedik 80 den sonra ikinci karburotor devreye girince hızlanma başlıyor ve motor size gücünü gösteriyor , sadece bir arkadasımızda sanırım bir gaz kesme sorunu oluşmuş bu durum bende hiç oluşmadı , ben bugune kadar 4 tv aldım evime ve sadece 1 tanesi elektronik arıza verdi , şans işi sanırım

sonuç olarak , ekonomik yakıt tasarrufunu bu yatık ikiz karburotorler saglıyor , diger motorlardan teknoloji farkı farklı motor kullanmış dostları icin bu motorun tarzı garip gelebilir ama bu benim ilk crusier motorum , kullanımına alıştım huyunu biliyorum.

Öte yandan GV250 sınıfında fiyat-performans olarak en iyi motorlardan , üzgünüm ama çin malı markalarlada kıyas kabul etmez , aldığımdan bu yana sorun yaşamadım , bu konuda çok yorum yazıldı çok yazıldı çizildi , ama bir motosikleti kısa süreli kullanım ile yargılamak dopru değil , ben kişisel tecrübemle ve deneyimimi aktarıyorum , samimiyete inanılır yada inanılmaz

sevgiler
    cok güzel örnekler ve aydınlatıcı bilgiler vermişsin
    eline sağlık

Merhaba arkadaşlar Ankara dan yazıyorum, 52 yaşında heves yaptım A2 ehliyet ve birde sıfır GV 250 aldım henüz 50 km yol yaptım.
    Daha acemiyim yavaş yavaş gidiyorum henüz hanımı arkaya bindirmeyi düşünmüyorum önce ben biraz alışıp motoru tanıyayım.
    Koruma demiri ve sisi bar almak istiyorum sahibinden comda metal sanatları atölyesinde çelik olanı var onu almayı düşünüyorum.
    Kamuda doktor olarak çalışıyorum sizin kadar genç değilim ama forumu ara sırada olsa takip edeceğim.
    Sizlere kazasız güzel günler diliyorum,
    Dr.Ümit UĞURÇEKİÇ

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı umitugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Ankara dan yazıyorum, 52 yaşında heves yaptım A2 ehliyet ve birde sıfır GV 250 aldım henüz 50 km yol yaptım.
    Daha acemiyim yavaş yavaş gidiyorum henüz hanımı arkaya bindirmeyi düşünmüyorum önce ben biraz alışıp motoru tanıyayım.
    Koruma demiri ve sisi bar almak istiyorum sahibinden comda metal sanatları atölyesinde çelik olanı var onu almayı düşünüyorum.
    Kamuda doktor olarak çalışıyorum sizin kadar genç değilim ama forumu ara sırada olsa takip edeceğim.
    Sizlere kazasız güzel günler diliyorum,
    Dr.Ümit UĞURÇEKİÇ
    ümit abim hoşgeldin aramıza....
    Hayırlı olsun motosikletin,kazasız belasız binmek nasip olsun...
    sana yardımcı olabilecek arkadaşlar burada takılır genelde sen bi oraya bak abim
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler