Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Muhtemelen Honda Sağlam Bir Zam Yapıştırmak Üzere

Motovento
    REKLAM ALANI
    TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli zayıftı zaten kardeşim, honda olmasa 4 silindire para yetiştiremiycez :d

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

600rr 47.800 olmuş hayırlı olsun
    cok guzel net olarak motor almiyorum bu sene. euro 4 gelsin bende daha cok toplarsam kendimi kurdan dolayi gecirmeyen zx10r alirim toplayamazsam 600cclere bakar ucuk kacik olursalar almam kardesim zengin olana kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:02 ----------

Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatandaş bunu anlayacak kapasitede olmadığı için ne kadar söylesen boşa gidiyor güzel kardeşim. Ben de 'X marka yine zam yaptı, kahrolsunlar, motor almamızı istemiyorlar' temalı başlıklara sizin yazdığınıza benzer şeyler yazardım da, bıraktım.

Davul zurna az.
    bakin bir noktayi atliyorsunuz dolar ve eurodan opuluyoruz herkez hem fikir. sorun euro 4,20 iken 68 bin tl olan 1000rr ve 45 bin olan 600rr gibi tum modellerin, euro 3,95 dustugu su gunlerde ucuzlamasi lazimken 68 den 72,800 e 45 den 47,800 cikmasi tamamen firmanin cakalligi ile alakali. sezon sonu neden honda fiyatlari hemen %8-10 asagi cekiyor demekki o fiyattanda kar edebiliyor ama sozon ortasi gecirmek daha cok isine geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:15 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum. Çinlileri saymazsak, en ucuz 250 ss fiyatlandırmasında hala kafaya oynuyor. Ama kendini de geliştirmiyor. Yıl 2017, hala CBR250'de abs seçeneği yok.
    yahu 600rr da abs yok, birak absyi 600cc ss makinada kaydirmali debriyaj olmazmi ulan 4--5-6 viteslerde dip gaz gitsen vites degisirken dalginligina gelse gaz acmayi unutsan teker kitleyecek belkide dusup oleceksin, dusunsene 250 km hizla teker kitledigini?

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:19 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamayın ama bu zamanda sıfır motor almak akıl ve mantık işi değil...2.el temiz...
    2. el motor satmaya calismiyorsan ikinci el piyasasindan haberin yok demektir.

ornek: 600rr sifir 46,400 ken uyanigin biri 49,000 ikinci elini koymustu. sebep bekleme yapmaymis 2016 lar 42 den basliyor temizleri 45 binlira, 2015 kazasizlar 40 binden basliyor temizleri 42-43 binlira. bu fiyatlarla ikinci el alana ne derler adini sen koy.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HayabusaJR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman UH200 (HayabusaJR)
    Yanlış hatırlamıyorsam Mayıs başında da zam gelmişti. 22 Nisan' da NC bakarken aman elini çabuk tut demişlerdi ve 1 Mayıs' ta zam yansıdı diye hatırlıyorum. Bu şartlarda Haziran' da bir zam daha gelmesi gerçekten de hiç makul değil, çünkü zaten kur pek oynamadı ki.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakin bir noktayi atliyorsunuz dolar ve eurodan opuluyoruz herkez hem fikir. sorun euro 4,20 iken 68 bin tl olan 1000rr ve 45 bin olan 600rr gibi tum modellerin, euro 3,95 dustugu su gunlerde ucuzlamasi lazimken 68 den 72,800 e 45 den 47,800 cikmasi tamamen firmanin cakalligi ile alakali. sezon sonu neden honda fiyatlari hemen %8-10 asagi cekiyor demekki o fiyattanda kar edebiliyor ama sozon ortasi gecirmek daha cok isine geliyor.
    Onemli bir nokta da ne kadar motosiklet satildigi. Dolar yerinde dursa bile enflasyon artiyor. Ekonomimiz ve alim gucumuz her gecen gun azaliyor. Eskiden 10 motosiklet satip 10 kar eden adam simdi 3 motosiklet satip 3 kar edemez. Yetmez cunku kendisini cevirmeye. Eli mahkum 3 motosikletten en az 6 kar etmek zorunda. Bu da fiyatin artmasi demek.

Markalar her sezonda belli miktar satis yapan magazalara tesvik verirler. Eger o belli rakama az kaldiysa cok ciddi indirime gidebilirler. Zamaninda bir motosikleti almadan once konustugumda en fazla $1000 indirim yapan adam, sezon sonu kendi arayip telefon uzerinden $2000 indirim verdi. Gitsem daha da inerdi muhtemelen. Almadim. Sonrasinda bir daha o indirimi vermedi. Cunku o ara ihtiyaci vardi adamin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)