Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Servis olmayan şehirde ktm almak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Okuduğum şehirde ne ktm bayisi var ne servisi bu aralar kafayı dukelara taktım,alsam mı almasam mı diye kara kara düşünüyorum

vay be vakit nasılda çabuk geçmiş,sizinde tavsiyelerinize uyarak ktm almadım MT-25 aldım ilk motorumdu,biraz tedirgin başladım.Mt-25 ile ölürsün dediler ölmedim beyni ve sağ elini orantılı yeteneğine göre kullanırsan her motorla başlarsın demek isterdim ama başlıyamazsın üstünde duramazsın.250 cc iyidir üstü mutlaka duvarda biter.100 metrelik yere bile ekipman takarak gidiyorum,çok yorucu oluyor tak çıkar tak çıkar bide bende gözlük var onuda takılıyorum eldiven elimde gözlüğü takamıyorum bide eldiveni çıkarıyorum.Amelelik gibi geliyor ama daha gençim ölmek istemiyorum.Lastiklerim halen IRC(buz pateni) kaya kaya gidiyoruz sağolsun normal yolda bile kayıyor bide ben bunu yer buzken kullandım yağmurda zaten buz pateni özlemimi gideriyor,ekstra buz patenine para ödemiyorum.

Bu arada 3 bin km oldu.Trafikte neler yaşamadıkki yola atlıyanlar sağa sola kıranlar sinyalsizler hepsini gördüm.bi tek kapı açma başıma gelmedi oda gelir zaten yakında burası Türkiye

2 dk sonra gelen edit,motoru 26 yaşında alabildim çocukluktan beri hayalimdi,aileyi ikna etmem tam 10 yılımı aldı.araba al dediler yok dedim halen motoru sat araba al diyorlar ama satmıyıcam hayallerinizden vazgeçmeyin er yada geç olur.Ekipmanıda takınki hayaliniz gerçekleştikten sonra kısa sürmesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sahsen tavsiye etmem. Servise isin dustugunde, ki muhtemel, n'apacaksin?
    silenced bunu beğendi.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Kawasaki bak kardeşim
    silenced bunu beğendi.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    royal enfield onerebilirm bu konuda bende. birak okudugun sehiri, turkiyede motoru gormen bile mucize olur.

saka bir yana macera arama. az daha koy ybr al
    silenced bunu beğendi.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Sakarya'da bir arkadaşım aldı bayağı sıkıntı çekti.
    silenced bunu beğendi.

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakarya'da bir arkadaşım aldı bayağı sıkıntı çekti.
    sakarya'da ktm ile ilgili servis sıkıntısı nasıl çekmiş , yıldırım motor yeni bayi de değildir oysa . şanssızlık olmuş .
    silenced ve F54 bunu beğendiler.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı sedat karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakarya'da ktm ile ilgili servis sıkıntısı nasıl çekmiş , yıldırım motor yeni bayi de değildir oysa . şanssızlık olmuş .
    Elektriksel sorunları oldu hocam çok zor çözüldü.
    silenced bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Bende benzer soruya mantıklı cevap arıyorum. Servisi olmayan motosikleti almayayım dersen eğer Kayseri de hemen hemen hiç bir markanın servisi yok. Hiç almamak çözüm gibi duruyor Ama yakın illerde servisleri var. Motora atlayıp gitmek mantıklı gibi geliyor ya da çaresizlikten en mantıklısı o gibi geliyor
    silenced bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Aldığın motorada bağlı aslında ama şahsi fikrim olarak KTM'nin düşük CC motorları(390 ve altı) için çok ihtiyaç duymazsın. Ağır servislik bir durum olmadığı sürece sıkıntı yok. Periyodik bakımlarını (ben kendim yapıyordum) Varsa eğer honda servisine götürsende yaparlar. Sonra uygun bir bayiye telefon açıp şasi no'dan bakımlarını işletirsin. Ben öyle yapıyordum çünkü.
    Tek sıkıntı garantilik bir durum olduğunda motorun servise gitmek zorunda kalması. Onuda göze alacaksın artık.
    MotoRR ve silenced bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Ktm'de servis olsa da fark etmiyor ki
    silenced ve F54 bunu beğendiler.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Hocam şiddetle size en yakın servislerden tercihinizi kullanmanızı öneririm, eğerki sıfır veya garantili motor alacaksanız. Yoksa 3-5 yaşında bir motordan iyi kötü anlayan usta çıkacaktır die düşünüyorum. KTM duke lerden bende düşünmüştüm ancak en yakın servis istanbulda olunca 230 KM anında vazgeçtim. yağ bakımı vesaire falan sorun değil binersin hem gezmeye gidersin hem motora bakım yaptırırsın ancak olası bir arıza durumunda pickup bulman lazım motoru yüklemen lazım gitçen motor taşıycan arabada akıl karı değil. evime 5km uzaklıkta Honda servisi dururken maceraya gerek yok dedim kendi kendime. Motorla ilgili bir sorun sıkıntı oldumu servise gidiyorum hem çaylarını içip sohbet ediyoruz hemde o arada motora bakıyorlar.
    silenced bunu beğendi.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Garanti?
    Kullanılmış alacaksan garanti sorunu yok diycem ama o zaman da satmqk istediğinde sıkıntı
    silenced bunu beğendi.

Cevap veren herkese teşekkürler,en iyisi servisi olan bi marka almak.

kısmet olursa 2 haftaya motor almayı planlıyorum ama halen aklımda ktm almak var,riske girsem mi bilemiyorum

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    servisi olan şehirlerde bile ktm kabus gibi,böyle bir marka türkiye'de yerlerde sürünüyor.
    silenced bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı silenced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısmet olursa 2 haftaya motor almayı planlıyorum ama halen aklımda ktm almak var,riske girsem mi bilemiyorum
    Öyle bir hata yapmanı önermem. KTM ye ve motorlarına lafım yok, ancak servis hizmeti motorun markası modeli kadar önemli.

En ufak sıkıntında bile muhatap bulamamanın ne demek olduğunu yaşayıp öğrenmek istiyorsan alabilirsin elbette. Düşün motor hata kodu verdi ve stop etti. Aradın başka şehirdeki ktm servisini "getir bakalım" dediler, ne yapacaksın? Motoru yükleyip araca başka şehire mi götüreceksin? Başka servise götürsen garantiden çıkacak, götüreceğin özel servis ktm motorlarına ne kadar aşina? Her durumda ayrı bir sıkıntı. Bunları bir düşün derim.

Tanıdık çok iyi ustam var, garanti de umurumda değil zaten sırf zevk için alıyorum, masraf çıkarsa da önemli değil diyebiliyorsan da alabilirsin elbette.
    Yine de mantıklı bir hareket olmaz kanaatindeyim.
    silenced bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alma alma .. bizi dinle alma ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

En basit örnek bi arıza verdi, servis yok, dışardan yaptırsan olmaz garanti dışı kalacak, servise götürsen çekici ile götrecen.. gibi..
    silenced bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Ktm alacak ve yedek parça servis masraflarını karşılacak durumun varsa KAWASAKİ bak kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisi olan şehirlerde bile ktm kabus gibi,böyle bir marka türkiye'de yerlerde sürünüyor.
    Bajaj geldi geleli Ktm tepetaklak oldu
    silenced bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şimdi servis yok diye ktm almamak bence biraz saçma
    düşünsene hayallerinin peşinden çok küçük bi ayrıntı yüzünden gitmiyorsun ve hep içinde kalacak
    ktm gördüğünde iç çekeceksin..
    sakarya da yamaha servisi de dandik birşey olunca ya istanbula yada düzce ye gitmem gerek ve gidiyorumda
    birde netten çözülmeyecek bi durum sa
    silenced bunu beğendi.

Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoğu şehirdeki kötüymüş hatta spormotodan memnun olmayanlar bile var

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir hata yapmanı önermem. KTM ye ve motorlarına lafım yok, ancak servis hizmeti motorun markası modeli kadar önemli.

En ufak sıkıntında bile muhatap bulamamanın ne demek olduğunu yaşayıp öğrenmek istiyorsan alabilirsin elbette. Düşün motor hata kodu verdi ve stop etti. Aradın başka şehirdeki ktm servisini "getir bakalım" dediler, ne yapacaksın? Motoru yükleyip araca başka şehire mi götüreceksin? Başka servise götürsen garantiden çıkacak, götüreceğin özel servis ktm motorlarına ne kadar aşina? Her durumda ayrı bir sıkıntı. Bunları bir düşün derim.

Tanıdık çok iyi ustam var, garanti de umurumda değil zaten sırf zevk için alıyorum, masraf çıkarsa da önemli değil diyebiliyorsan da alabilirsin elbette.
    Yine de mantıklı bir hareket olmaz kanaatindeyim.
    bişey olursa istanbula getirebilirim diye düşündüm ama tabi ekstra masraf çıkıcak

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

En basit örnek bi arıza verdi, servis yok, dışardan yaptırsan olmaz garanti dışı kalacak, servise götürsen çekici ile götrecen.. gibi..
    yada otobüse atacam orda çekici ile götürücem

Alıntı Sie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm alacak ve yedek parça servis masraflarını karşılacak durumun varsa KAWASAKİ bak kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Bajaj geldi geleli Ktm tepetaklak oldu
    kawasakilere baktımda hoşuma gitmedi honda ve yamaha da baktım ama aklım ktm ye kayıyor hep belamı arıyorum galiba

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi servis yok diye ktm almamak bence biraz saçma
    düşünsene hayallerinin peşinden çok küçük bi ayrıntı yüzünden gitmiyorsun ve hep içinde kalacak
    ktm gördüğünde iç çekeceksin..
    sakarya da yamaha servisi de dandik birşey olunca ya istanbula yada düzce ye gitmem gerek ve gidiyorumda
    birde netten çözülmeyecek bi durum sa
    bende o durumdan korkuyorum aklım kalacak diye

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler