Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Servis olmayan şehirde ktm almak ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Benim okuduğum şehirde de yok yamahanın servisi en yakını 100 km uzaklıkta bir sıkıntı görmedim daha
    silenced bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim okuduğum şehirde de yok yamahanın servisi en yakını 100 km uzaklıkta bir sıkıntı görmedim daha
    arıza falan olursa en kötü ambarla gönderirim diye düşünüyorum,bazı otobüs firmalarıda taşıyormuş galiba

Motosikleti
    yamaha MT07 2016
    Alıntı silenced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap veren herkese teşekkürler,en iyisi servisi olan bi marka almak.
    Merhaba,
    ben 2016 model duke 200 0 km de aldım,
    servis için 1000 de ayvalıkdan balıkesir e 140 km, yol yaptım, eğlenceliydi !
    2. bakımı 7500 km de yine 140 km gidip geleceğim için mutluyum, size tavsiyem KTM ile test sürüsü yapmanız birçok motor kullandım 20 seneden fazla tecrübem var bu kadar eğlenceli kıvrak 26 hp. lık 200 cc lik bir ceylan yoktur, Nereye gidersen etrafını meraklı insanlar cevreliyor,
    600 cc lik bir motor kadar büyük, bence servisi dert etmeyin benim motor 2500 km de kolay kolay sorun çıkartacağını da düşünmüyorum, önemli olan bir arka sehba alıp 300 km de zinciri yaglayın, (motul yada castrol zincir yağı) 1000 km de birde zinciri temizleyin gerginliğini kontrol ettirin gerisi yag ve flitre değişimi için en yakın servise keyifli bir yolculuk olsun, mopetler gibi 3 günde bir servis derdi yok !
    silenced bunu beğendi.

Alıntı semamca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    ben 2016 model duke 200 0 km de aldım,
    servis için 1000 de ayvalıkdan balıkesir e 140 km, yol yaptım, eğlenceliydi !
    2. bakımı 7500 km de yine 140 km gidip geleceğim için mutluyum, size tavsiyem KTM ile test sürüsü yapmanız birçok motor kullandım 20 seneden fazla tecrübem var bu kadar eğlenceli kıvrak 26 hp. lık 200 cc lik bir ceylan yoktur, Nereye gidersen etrafını meraklı insanlar cevreliyor,
    600 cc lik bir motor kadar büyük, bence servisi dert etmeyin benim motor 2500 km de kolay kolay sorun çıkartacağını da düşünmüyorum, önemli olan bir arka sehba alıp 300 km de zinciri yaglayın, (motul yada castrol zincir yağı) 1000 km de birde zinciri temizleyin gerginliğini kontrol ettirin gerisi yag ve flitre değişimi için en yakın servise keyifli bir yolculuk olsun, mopetler gibi 3 günde bir servis derdi yok !
    çok teşekkürler.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Peki o zaman benim oturduğum yerde hiç motor bayisi yok ben napayım şimdi motor almayayım mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Ktm çok güzel marka hep aklımı karıştırıyor ama titreşim yüzünden vazgeçiyorum cbr 250 mi r25 mi yoksa ktm rc veya duke serileri mi?
    silenced bunu beğendi.

Alıntı MotoRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki o zaman benim oturduğum yerde hiç motor bayisi yok ben napayım şimdi motor almayayım mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Ktm çok güzel marka hep aklımı karıştırıyor ama titreşim yüzünden vazgeçiyorum cbr 250 mi r25 mi yoksa ktm rc veya duke serileri mi?
    bende bi türlü karar veremiyorum hondamı yamaha mı ktm mi suzuki mi diye kafayi yiyicem gönlüm ktm den yana ama kafa çorba gibi sonunda kura çekip alacam galiba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    yani alınır aslında ben olsam alırdım ktm ler öyle sürekli sorun çıkaran makinalar değil zaten.ayrıca ktm servisi olmasa bile bajaj servisi vardır ortak parçaları çok fazla olduğundan sıkıntı yaşıyacağını sanmıyorum.390 serisine kadar ne alırsan al bajaj servisleri bakar onada.
    silenced bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Olsada pek bir sey farketmiyor sanirim.
    Ben motorumu almadan once ktm bayiine gitmistim, motosiklet hakkinda bir sey sordugumda poposunu kaldirmadan senli benli konusan, " kitapcik orada bak, yaziyor her sey. " diyen bir sahsiyet karsilamisti.

Biraz tuzlari kuru sanirim
    silenced bunu beğendi.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani alınır aslında ben olsam alırdım ktm ler öyle sürekli sorun çıkaran makinalar değil zaten.ayrıca ktm servisi olmasa bile bajaj servisi vardır ortak parçaları çok fazla olduğundan sıkıntı yaşıyacağını sanmıyorum.390 serisine kadar ne alırsan al bajaj servisleri bakar onada.
    bende biraz şans yok ya kesin bi problem çıkar ilk gün
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olsada pek bir sey farketmiyor sanirim.
    Ben motorumu almadan once ktm bayiine gitmistim, motosiklet hakkinda bir sey sordugumda poposunu kaldirmadan senli benli konusan, " kitapcik orada bak, yaziyor her sey. " diyen bir sahsiyet karsilamisti.

Biraz tuzlari kuru sanirim
    ekipman satan yerlerle ilgilide böyle pek çok şikayet okudum,pazartesi spormotoya gidicem dukelere bakacam,eğer öyle karşılanırsam almam aynı şey ekipman satan yerler içinde geçerli bedava almıyoruz sonuçta öyle artist gibi konuşamazlar kimseyle konuşursada babayı alır

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı MotoRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

titreşim olayını tamamen abartılı. test sürüşlerine katıl kendin karar ver. kulaktan dolma hikayelere kulak asma.
    silenced bunu beğendi.

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim olayını tamamen abartılı. test sürüşlerine katıl kendin karar ver. kulaktan dolma hikayelere kulak asma.
    bende bu titreşim olayına anlam veremiyorum her motosikletin başlığında bunda titreşim var çok titriyor gibi yorumlar var,kimi memnunken kimi motora demediğini bırakmıyor.biz milletçe çok memnuniyetsiziz yada herşeye illa bi kulp takacaz.

vay be vakit nasılda çabuk geçmiş,sizinde tavsiyelerinize uyarak ktm almadım MT-25 aldım ilk motorumdu,biraz tedirgin başladım.Mt-25 ile ölürsün dediler ölmedim beyni ve sağ elini orantılı yeteneğine göre kullanırsan her motorla başlarsın demek isterdim ama başlıyamazsın üstünde duramazsın.250 cc iyidir üstü mutlaka duvarda biter.100 metrelik yere bile ekipman takarak gidiyorum,çok yorucu oluyor tak çıkar tak çıkar bide bende gözlük var onuda takılıyorum eldiven elimde gözlüğü takamıyorum bide eldiveni çıkarıyorum.Amelelik gibi geliyor ama daha gençim ölmek istemiyorum.Lastiklerim halen IRC(buz pateni) kaya kaya gidiyoruz sağolsun normal yolda bile kayıyor bide ben bunu yer buzken kullandım yağmurda zaten buz pateni özlemimi gideriyor,ekstra buz patenine para ödemiyorum.

Bu arada 3 bin km oldu.Trafikte neler yaşamadıkki yola atlıyanlar sağa sola kıranlar sinyalsizler hepsini gördüm.bi tek kapı açma başıma gelmedi oda gelir zaten yakında burası Türkiye

2 dk sonra gelen edit,motoru 26 yaşında alabildim çocukluktan beri hayalimdi,aileyi ikna etmem tam 10 yılımı aldı.araba al dediler yok dedim halen motoru sat araba al diyorlar ama satmıyıcam hayallerinizden vazgeçmeyin er yada geç olur.Ekipmanıda takınki hayaliniz gerçekleştikten sonra kısa sürmesin.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki bak kardeşim
    bak ama sadece, alma.
    12000 bakımına 1200 lira ödedim. km den bi sıfır eksiltip öyle alıyolar parayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FANBOYLUK YAPIYON AMA MATRAX KARDEŞ, kütahyanın gülü

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    "yağ bakımı vesaire falan sorun değil binersin hem gezmeye gidersin hem motora bakım yaptırırsın ancak olası bir arıza durumunda pickup bulman lazım motoru yüklemen lazım"

Esas sıkıntı bu işte. Motor yürürken sıkıntı yok, ama yürümez hale gelirse, büyük sıkıntı. Değil markadan, motordan soğutur adamı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ben Ankara'da ikamet ediyorum. Ktm nin en beğenilen servisi burada ama bende bakımları kendi ustama yaptırıyorum. Pulsarın yağ , hava filtresi oluyo motora hoş olmasada n11 ,gg , hepsiburada gibi nimetler var. Extra bi parçaya ihtiyaç olursa spormotodan ver siparişi geç . Yetkili servis bana 19km uzakta üşeniyorum gitmeye mahallemdeki motorcuya götürüyorum

Hangi motoru alacağın bilmiyorum ama 125inden 690ına kadar tek silindir basit makinalar. Yol bilgisayarı var arıza halinde uyarıyor seni. Arkadaşların bahsettiği gibi ağır bi arızada bile servise götürmenr gerek yok. Tek silindir motorun altından kalkamayacak ustaya gidiyorsan orası başka tabi..
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    honda tavsiye ederim yan sanayisi de bol pcx in herşeyi yan sanayi var yok diye birşey yok bol parçası var

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak ama sadece, alma.
    12000 bakımına 1200 lira ödedim. km den bi sıfır eksiltip öyle alıyolar parayı.
    @Jemand, yag filtre degisimi disinda n'aptilar? Fren hidrolikleri degismistir herhalde? Hava filtresi (yanda mi, depo altinda mi)? Radyator suyu? On catal sivilari? Gerci bunlarin hepsini yaptilarsa almis olabilirler. Subap ayari yaptilar mi (gerek var miydi, yani ses falan geliyor muydu)?

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Jemand, yag filtre degisimi disinda n'aptilar? Fren hidrolikleri degismistir herhalde? Hava filtresi (yanda mi, depo altinda mi)? Radyator suyu? On catal sivilari? Gerci bunlarin hepsini yaptilarsa almis olabilirler. Subap ayari yaptilar mi (gerek var miydi, yani ses falan geliyor muydu)?
    iridium bujiler, hava filtresi, yağ, yağ filtresi, işçilik.
    filtre depo altında.
    rutin bakım işte. işçilik ücreti çok yüksek

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iridium bujiler, hava filtresi, yağ, yağ filtresi, işçilik.
    filtre depo altında.
    rutin bakım işte. işçilik ücreti çok yüksek
    Uğraşmak hoşuna gidiyorsa kendin de yapabilirsin aslında. Avrupa modeller gibi değil, servisi daha standart ve basit tipik 4 silindir Japon motosikletlerinin. Özel alet edevat ta istemez.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğraşmak hoşuna gidiyorsa kendin de yapabilirsin aslında. Avrupa modeller gibi değil, servisi daha standart ve basit tipik 4 silindir Japon motosikletlerinin. Özel alet edevat ta istemez.
    garantiden çıkmasın diye işte bu çilemiz..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler