Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Temmuzda Avrupa- Rota Tavsiye/Yol Arkadaşı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke250
    Merhabalar arkadaslar araniza yeni katildim Ankaradan, yaşım 34, yol ve yurtdışı tecrübelerim var ama motor dünyası da yeniyim. Temmuzda 15-20 gunluk bi gezi planliyorum Avrupada. Tecrübeli arkadaslardan rota tavsiyeleri alabilirim. Ülkeler kafamda net değil henüz. Tek planliyorum yolculuğu, motor KTM Duke250. Aklimdaki rota istanbul sonrası toplam 5000-6000 km gibi.

Ayrıca katılmak isteyen arkadaslar varsa planlayabiliriz beraber.

Doğru yere mi açtım konuyu onu da bilmiyorum tüm tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.
    atalayalper, Kızıl pars ve mombohunter bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    şimdiden parkinson için ilaç tavsiyeleri almaya bak dostum. döndüğünde tertemiz taşsız 2 böbrek ve tutmayan 2 elin olacak muhetemelen

şaka bir yana 250 lik tek silindir motorla avrupa turu biraz sıkıntı olabilir. tavsiyem bu işi daha önce yapmış üstadlardan bilgi alman ve yapabiliyorsan biraz daha büyük bir motorla o yolculuğa çıkman.

umarım herşey gönlünce olur. kolay gelsin.
    kadango ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Selam,
    24 Haziranda 3 arkadaş yola çıkıyoruz.. Tek amacımız sürüş yapmak.. Srası ile Transfagaraşan, Transalpina ve Alp Pass'lardan geçerek geri döneceğiz.. Toplamda 9 günümüz var, ortalama 500 ila 600 km sürüyor olacağız.

Geçen sene de buna benzer bir avrupa turu yapmıştım..

Motorlarımız, Versys 1000 - Tracer 900 ve bir diğeri Tracer 700 veya MT 07 olacak.
    TIGERSHARK ve Kızıl pars bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Haydaa,budepeşte´de saat duruyor her al bu rota bitmez başkan...
    diablof ve mombohunter bunu beğendiler.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    budapeştede sıkıntı var
    levend84 ve mombohunter bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM Duke250
    ) teşekkürler cevap için. Konforsuz olacak biliyorum, göze aldım onu, motora güveniyorum yolda bırakmaz umarım. İkinci motoruma karar vermek için de biraz beni neler zorlayacak görmek istiyorum.

Rota boyunca maks.400km yol yaparım bu yüzden gün içinde, en zor ve tehlikeli kısım Ankara Edirne arası gözümde😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiden parkinson için ilaç tavsiyeleri almaya bak dostum. döndüğünde tertemiz taşsız 2 böbrek ve tutmayan 2 elin olacak muhetemelen

şaka bir yana 250 lik tek silindir motorla avrupa turu biraz sıkıntı olabilir. tavsiyem bu işi daha önce yapmış üstadlardan bilgi alman ve yapabiliyorsan biraz daha büyük bir motorla o yolculuğa çıkman.

umarım herşey gönlünce olur. kolay gelsin.
    ) teşekkürler cevap için. Konforsuz olacak biliyorum, göze aldım onu, motora güveniyorum yolda bırakmaz umarım. İkinci motoruma karar vermek için de biraz beni neler zorlayacak görmek istiyorum.

Rota boyunca maks.400km yol yaparım bu yüzden gün içinde, en zor ve tehlikeli kısım Ankara Edirne arası gözümde😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,
    24 Haziranda 3 arkadaş yola çıkıyoruz.. Tek amacımız sürüş yapmak.. Srası ile Transfagaraşan, Transalpina ve Alp Pass'lardan geçerek geri döneceğiz.. Toplamda 9 günümüz var, ortalama 500 ila 600 km sürüyor olacağız.

https://i.hizliresim.com/7NE23l.png

https://i.hizliresim.com/8d0mRW.png

Motorlarımız, Versys 1000 - Tracer 900 ve bir diğeri Tracer 700 veya MT 07 olacak.

Rotadaki tavsiyeleri bekliyorum ama benim Duke o rotada bayılır biraz)) ekibinizdeki hangi motor daha az zorlanır onu da merak ediyorum

Selam,

Bulgar rotanızı sahilden burgaz sunyybeach varna olarak yapsanız daha güzel olabilir, sadece fikir.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Bulgar eskiden sakatti şimdi nasıl bilmiyorum arabayı calacaklar diye içinde yatiyorduk Bulgaristan çok sakin ve sessizdi Varna bile bence aşağıdan bir rota bulun yunanistandan çıkın ve su link ilginizi çekebilir

https://turgayblue.blogspot.com.tr/2...letle.html?m=1

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Selam,

Bu rotayı 9 günde mi yapıcaksınız Biz de 20-21 haziranda yola çıkıp dubrovnik yada daha ilerisine gitmeyi planlıyoruz,

sizin rotanın hesaplamasını motorları italyadan alıcak şekilde yaptık yine de planımıza uymadı, günde 600-700km mi yapıcaksınız, iron butt denemesi mi nedir bu
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    ;)

Günde 500-600 km sürmek çok da ağır bir iş değil açıkçası bizim için. Geçen senede ortalama bu şekilde yol almıştım. Ayrıca Bulgar rotamız yok, ilk mesajda da belirttiğim gibi, derdimiz motosikletlinin hac ve ümre görevi sayılan transfagaraşan ve alpleri geçmek, Fagaraşana ulaşmak için bulgardan direk romanyaya geçeceğiz. O yüzden çok fazla vaktimiz yok, mümkün olan en kısa sürede hedefe ulaşmalıyız.

Geçen sene 1 günde 1050 km sürmüştüm, ve akşam tabiri caiz ise baygınlık geçirmiştim, 500-600 çok ideal bir rakam, tabiki motosikletin faktörü çok büyük. Yine Versys 1000 ile çıkıyorum, ve makinemden çok memnunum, Allah nazardan saklasın, kaza bela vermesin kimselere..
    Justforfun bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke250
    Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulgar eskiden sakatti şimdi nasıl bilmiyorum arabayı calacaklar diye içinde yatiyorduk Bulgaristan çok sakin ve sessizdi Varna bile bence aşağıdan bir rota bulun yunanistandan çıkın ve su link ilginizi çekebilir

https://turgayblue.blogspot.com.tr/2...letle.html?m=1
    Okudum bu yazıyı teşekkürler... bulgardan çıkış yaparsam ilk durağım Sunny Beach olacak gibi, Varnanın güneyinde (istanbula 370km).

Tehlike konusu.... şehir merkezlerinde sanmiyorum ülkemizden daha karışık bir yerle karsilasacagimi... tecrübe edince tekrar yazarım umarım yanılmam🙈

Yunanistan alternatifi hesaplarimda... hala kararlastiramadim rotayi...

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    http://www.ruzgarinizinde.com/avrupa...tinin-butcesi/
    Bunu bir incele işine yarar biraz

Hep merak etmişim sınırdan araçla geçiş için neler gerekiyor? Ben gezmek istesem hangi belgeler istenecek ve bana maliyeti ne kadar olacak?

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Youtube da konuyla ilgili videolar var

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Selam,

Makedonya'dan itibaren Hırvatistan'ın Neum bölgesinden sonra otobana bağlanana kadar olan kısmını ortalama 50 km/saat olarak alın. Zira yollar tek şerit, bol virajlı ve kalabalıktır. O bölgelerde günlük 350 km gibi hedefleyin derim.
    Hayatı güzelleştiren mekanikler.

Motosikleti
    sym joymax
    Nasipse bende aynı türden gezi düşünüyorum. Ama tarih bana uymuyor. 2002 den beri hacimli motor kullanıyorum. Türkiye içinde turlara çok çıktım. Yurt dışınada çok çıktım ama motorla ilk olacak nasipse. Yurt dışı için yıllardır tur yapan yazıları okudum not aldım yazdım çizdim rota belirledim. Genelde kamp atmayı düşünüyorum ama 3 günde bir otel planladım. Dinlenmek duş çamaşır vs için. 15-20 günlük bir planım var. rotam ipsala çıkışlı yunanistan, mostar, kotor dubrovnik hattından ,hırvatistan pilitvice milli parkından ,hallstatt ve münih. münihten como gölü milano, oradan venedik, san marino, siena ,roma,salermo, sorrento ve birindisi. birindisiden gemi ile yunanistan ve oradan türkiye. günlük en fazla 400 km lik sürüş düşünüyorum. tahminen dur kalk foto çekin çay çorba deken bi 5 saati sürüş yaparım tahminen. alplere kadar böyle. Alplerde ne olur bilemiyorum manzara güzel süre uzayabilir. bu tur için tercih ettiğim motor yani bu tur için yeni satın aldığım motor sym joymax 250 lik maxi scooter. neden maxi scooter. birincisi yakıt az. ikincisi konforlu. üçüncüsü bağajı geniş. dördüncüsü 140 da kesiciye giriyor ve ortalama 110 km lik bir sürüş aralığı var. motorumu aldım ve hemen bi test ediyim dedim. iki kişi toplamda 170 kg ağırlıkla motorun bağajı full dolu vetahminen 15-18 kg sırt çantasıyla sıfırdan deniz mesafesinden 1850 metreye çıkış ve 1200 m ye iniş 148 km lik yolu 90 dakkada aldım. benim için sınıfı geçti yani. tek sürücüyle avrupa için çok çok yeterli olacağını düşünüyorum. avrupa turunu 100 lük scooterla yapanda var. 350 lik mz motorla yapanda. hayabusayla turlayanda var 1200 gs takılanda. beklenti ve ihtiyaç meselesi bence. hazirandaki arkadaşlara katılamıcam çünkü vizeydi izinlerdi vs bana uymuyor. eylülde yeşil pasaport geliyor ama vize ücreti sorun değil temmuzun ikinci haftası çıkışta olabilir.

gelelim ktm duke olayına. yurkarıda belirttiğim gibi her tür motorla hertür geziye çıkılıyor. benim önceki motorum 2009 vfr800 şimdi ise yurt dışı düşündüğüm için scooter aldım düşün yani. arkadaşım istersen özelden bi görüşelim. bakalım nasıl birşey çıkacak ortaya.

Motosikleti
    Kymco People S 200 - Honda NSS 300 Forza
    Merhabalar; çıkış ülkeniz ile alakalı olarak; Şengen vizesi alacak mısınız yoksa yeşil pasaport ile mi çıkacaksınız bilmiyorum ama vizenin alındığı yerden çıkılması durumunun daha iyi olduğuna dair söylenti vardır her zaman bilesiniz. Devamında tekrar aynı yerden vize alınması durumunda da daha uzun süreli vize alındığı bu söylentiye dahil olan diğer bir konudur. Tekrar vize almayı düşünüyorsanız bence dikkat edin bu duruma.
    kararsızlıkta son nokta...dwntown, xmax, forza. hangsi olsun derkeeennn. Bende mutluyum artık. Bir hondamız oldu

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı basketci_m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar; çıkış ülkeniz ile alakalı olarak; Şengen vizesi alacak mısınız yoksa yeşil pasaport ile mi çıkacaksınız bilmiyorum ama vizenin alındığı yerden çıkılması durumunun daha iyi olduğuna dair söylenti vardır her zaman bilesiniz. Devamında tekrar aynı yerden vize alınması durumunda da daha uzun süreli vize alındığı bu söylentiye dahil olan diğer bir konudur. Tekrar vize almayı düşünüyorsanız bence dikkat edin bu duruma.
    Dediğiniz gibi hepsi söylenti bunların, ve hepsi asılsız. Şuanki vizemi Almanya'dan aldım, fakat ilk önce isviçreye gitmem gerekti, sonra yunana, şimdi de bulgaristan'a.

Geçen sene Yunandan aldıydım, ama önce İsim cikti ispanya'ya gittim, sonra yunan, italya ve diğer avrupa ülkelerine. İşin özü bu söylentiyi yıllardır aracı vize merkezleri yaydı, yaydı yaydı, kulaktan kulağa neredeyse Schengen yasası gibi ortalıkta dönüyor. Hangi mekanizma sizi takip edebilir, acaba isveç vizesi ile ilk giriş yunanistan mı ? yoksa almanya mı diye.. Bir vize ile 10 'dan fazla ülke geçtim, gümrüklerde basılan giriş çıkış kaşesinde birakın tarihi okumayı, ülkenin adını bile okuyamıyorsunuz.

Yani bu işin özünde bunlar hep söylenti. Vizenizi alın, nereden aldığınız nereye gittiğiniz çok önemli değil.

Motosikleti
    KTM Duke250
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnceliyorum teşekkürler��

Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep merak etmişim sınırdan araçla geçiş için neler gerekiyor? Ben gezmek istesem hangi belgeler istenecek ve bana maliyeti ne kadar olacak?
    Sonucunu paylaşırım ama çok dertli işler değil

Alıntı trattataa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ��

Alıntı _RoMeO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasipse bende aynı türden gezi düşünüyorum. Ama tarih bana uymuyor. 2002 den beri hacimli motor kullanıyorum. Türkiye içinde turlara çok çıktım. Yurt dışınada çok çıktım ama motorla ilk olacak nasipse. Yurt dışı için yıllardır tur yapan yazıları okudum not aldım yazdım çizdim rota belirledim. Genelde kamp atmayı düşünüyorum ama 3 günde bir otel planladım. Dinlenmek duş çamaşır vs için. 15-20 günlük bir planım var. rotam ipsala çıkışlı yunanistan, mostar, kotor dubrovnik hattından ,hırvatistan pilitvice milli parkından ,hallstatt ve münih. münihten como gölü milano, oradan venedik, san marino, siena ,roma,salermo, sorrento ve birindisi. birindisiden gemi ile yunanistan ve oradan türkiye. günlük en fazla 400 km lik sürüş düşünüyorum. tahminen dur kalk foto çekin çay çorba deken bi 5 saati sürüş yaparım tahminen. alplere kadar böyle. Alplerde ne olur bilemiyorum manzara güzel süre uzayabilir. bu tur için tercih ettiğim motor yani bu tur için yeni satın aldığım motor sym joymax 250 lik maxi scooter. neden maxi scooter. birincisi yakıt az. ikincisi konforlu. üçüncüsü bağajı geniş. dördüncüsü 140 da kesiciye giriyor ve ortalama 110 km lik bir sürüş aralığı var. motorumu aldım ve hemen bi test ediyim dedim. iki kişi toplamda 170 kg ağırlıkla motorun bağajı full dolu vetahminen 15-18 kg sırt çantasıyla sıfırdan deniz mesafesinden 1850 metreye çıkış ve 1200 m ye iniş 148 km lik yolu 90 dakkada aldım. benim için sınıfı geçti yani. tek sürücüyle avrupa için çok çok yeterli olacağını düşünüyorum. avrupa turunu 100 lük scooterla yapanda var. 350 lik mz motorla yapanda. hayabusayla turlayanda var 1200 gs takılanda. beklenti ve ihtiyaç meselesi bence. hazirandaki arkadaşlara katılamıcam çünkü vizeydi izinlerdi vs bana uymuyor. eylülde yeşil pasaport geliyor ama vize ücreti sorun değil temmuzun ikinci haftası çıkışta olabilir.

gelelim ktm duke olayına. yurkarıda belirttiğim gibi her tür motorla hertür geziye çıkılıyor. benim önceki motorum 2009 vfr800 şimdi ise yurt dışı düşündüğüm için scooter aldım düşün yani. arkadaşım istersen özelden bi görüşelim. bakalım nasıl birşey çıkacak ortaya.
    Özelden görüselim��

Uçakda sözkonusu gibi o uygulama, girerken sıkıntı yapabiliyolar doğrudur. Ama Almanyaya 2 hafta tatile arabayla giden birinin Yunanistan vizesiyle gitmesini istemezler zaten. Gudilse de dert değil )) biraz abartiliyor bu konu ülkemizde 4ncü shengen vizem olacak muhtemelen once gittigim bi ulkeden alirim daha kolay olacaktir��
    Tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı trattataa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı _RoMeO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dediğiniz gibi hepsi söylenti bunların, ve hepsi asılsız. Şuanki vizemi Almanya'dan aldım, fakat ilk önce isviçreye gitmem gerekti, sonra yunana, şimdi de bulgaristan'a.

Geçen sene Yunandan aldıydım, ama önce İsim cikti ispanya'ya gittim, sonra yunan, italya ve diğer avrupa ülkelerine. İşin özü bu söylentiyi yıllardır aracı vize merkezleri yaydı, yaydı yaydı, kulaktan kulağa neredeyse Schengen yasası gibi ortalıkta dönüyor. Hangi mekanizma sizi takip edebilir, acaba isveç vizesi ile ilk giriş yunanistan mı ? yoksa almanya mı diye.. Bir vize ile 10 'dan fazla ülke geçtim, gümrüklerde basılan giriş çıkış kaşesinde birakın tarihi okumayı, ülkenin adını bile okuyamıyorsunuz.

Yani bu işin özünde bunlar hep söylenti. Vizenizi alın, nereden aldığınız nereye gittiğiniz çok önemli değil.
    Katılıyorum�� Gora filmindeki uzaylılar hakkindaki tespiti gibi Cem Yılmazin.. "yillarca öcü olarak tanittiniz" diyo ya )
    Vizeyi zor verdikleri falan da yok gibi... eksik evrak götürüp duran bizleriz görüsmelere...

Alıntı jonhattan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum bu yazıyı teşekkürler... bulgardan çıkış yaparsam ilk durağım Sunny Beach olacak gibi, Varnanın güneyinde (istanbula 370km).

Tehlike konusu.... şehir merkezlerinde sanmiyorum ülkemizden daha karışık bir yerle karsilasacagimi... tecrübe edince tekrar yazarım umarım yanılmam��

Yunanistan alternatifi hesaplarimda... hala kararlastiramadim rotayi...
    Bulgarın iç kesimi tehlikelidir,
    sahil şeridi temiz ve güvenilirdir burgaz varna ,sunnybeach Tr nin bodrumu marmaris antalyası gibi düşün.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)