Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yola atlayan kamyona çarpıyordum(Farklı bir bakış açısı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://youtu.be/bhOdQG3BpdY

https://youtu.be/bhOdQG3BpdY" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Merhaba arkadaşlar. Geçen gün yolda sürerken biraz da hızlıydım, bir anda yola çıkan kamyon yüzünden az kalsın geberip gidiyordum
    Videodan anlaşılacağı üzere yol hakkı bana aitken kamyonun bir anda yola fırlaması ve benim de biraz hızlı olmam yüzünden kaza geçiriyordum. Neyse ki kamyonda yük yoktu yoksa daha yavaş hızlansa şuan pestilim çıkmıştı.

Evet şimdi burada ki ironiyi anlamayacak arkadaşlara biraz anlatayım;

İki gündür her forumda aynı olayı görüp yorumlarda herkesin motorcuya giydirmiş olması kimsenin ilk 15 saniyeyi umursamaması beni geriyordu. Dedim ki bunlara bir de farklı bir bakış açısı kazandırayım. Belki o zaman o adamın niye o kadar sinirlenmiş olduğunu anlarlar.

Öncelikle yol bomboş ve belli ki kullandığı saatte hız yapmaya uygun bir saat ki yolun etrafında insan bile yok. Şimdi bu şartlar altında kullandığı motor iyi olupta 100 ün üstüne çıkmayacak adam burada gelip laf yapmasın. Tekrar ediyorum; motoru uygun olupta bomboş yolu görüp 100 ün üstüne çıkmayacak adam burada laf yapmasın ve motoru niye kullandığını bir sorgulasın.

Şimdi R25 evet hız yapmış biraz da fazla yapmış ama burada bütün suç R25 de mi yoksa yola hakkı olmadığı halde bir anda fırlayan kamyonda mı? İyice bir düşünüp ondan sonra yargılayın.

Videonun orjinali bana ait değildir. Zaten aldığım kanala da ait değil bu video üstte ki linke takılmayın. Eğer adam bu videoyu bu şekil yüklemiş olsa kaç taneniz motorun hızına bakardı? Çok azınız anca motor hızlı gidiyor derdi. Geri kalan yola durduk yerde atlayan kamyoncuya laf yapardı. Neyse orjinal videoyu burdan sonra izlemedim zaten iki gündür gerekte yok. Orada motorcu biraz fazla uzatmış. Daha kısa kesebilirdi ama cana kast sebebiyle de sinir boşalması yaşamış olabilir.

Ekleme; Hız yapmasının ve kameranın hız göstergesini göstermesinin sebebi belli ki hız denemesi yapıyordu motorcu. Sürekli bu hızlarda sürmediği belli olan birisi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Kimse adamın yol hakkını veya kamyoncunun hatalı olup olmamasını tartışmadı.

Bu arkadaş kendi de aynı zamanda belirttiği üzere, babası yaşındaki adamı taciz ederek youtube üzerinden tık alıp prim yapmaya çalışıyordu.

Kamyonun önünü kesip adamı aşşa indirip evire çevire dövse bu kadar tepki toplamazdı.
    pinkkuvars, MotorKafa, bytusem ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    ya arkadaş bu forumda 1 admin yokmu şu açılan konuları kontrol eden bu ne la herkez prim exe moduna girmiş. 3 gündür millet birbirini yiyo bi denyo yüzünden tey allm ya :D
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    http://www.motosiklet.net/forum/search.php?searchid=16683533

attığı mesajlarda burda. Bu çocuğun amacı haklılık değil.

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/search.php?searchid=16683533

attığı mesajlarda burda. Bu çocuğun amacı haklılık değil.
    Link çalışmıyor. Kimden bahsettiğinizi de anlamadım.

Bu arada amacım prim yapmak değil. Sadece insanları yargılamanızın ne kadar değişken olduğunu göstermektir. Video bu şekilde internete düşmüş olsa şuan laf yapanların çoğu motorcuyu savunuyor olurdu. Göstermek istediğim budur.
    Duke 200 ABS
    Steam ID : DaniCalifornia * Origin : DaniCaiifornia * PSN ID : DaniCaliforniaTR

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    bahsettiğim kişi videonun sahibi http://www.motosiklet.net/forum/sear...rchid=16683533

motorcunun eleştirilmesinin sebebi tık almak için yaptığı laga luga.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Siz herhalde şu kısmı anlamıyorsunuz. Hangi saatte olursa olsun, kavşaklara , yol ayrımlarına yaklaşırken yavaşlanır.

Biraz hızlı dediğiniz limitte 145 km de yani, ortalama saniye de 40 metreden fazla mesafe kat ediyor araç. Yol ayrımına gelinceye kadar 5 saniye geçiyor ki bu da 200 metreden fazla eder.

Bir de şunu sorun kendinize 200 metre mesafede ayakta ki bir insanı nekadar görürsünüz?

Savunmaya yer arıyorsanız elle tutulur birşey söyleyin. 200 metre mesafe el insaf yani
    MotorKafa bunu beğendi.

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz herhalde şu kısmı anlamıyorsunuz. Hangi saatte olursa olsun, kavşaklara , yol ayrımlarına yaklaşırken yavaşlanır.

Biraz hızlı dediğiniz limitte 145 km de yani, ortalama saniye de 40 metreden fazla mesafe kat ediyor araç. Yol ayrımına gelinceye kadar 5 saniye geçiyor ki bu da 200 metreden fazla eder.

Bir de şunu sorun kendinize 200 metre mesafede ayakta ki bir insanı nekadar görürsünüz?

Savunmaya yer arıyorsanız elle tutulur birşey söyleyin. 200 metre mesafe el insaf yani
    Yani diyorsunuz ki bu bomboş yolda altınızda ki cbf 600 ile sürerken 100 ün altında gideceksiniz? Bunu mu anladım ben yazdıklarınızdan. Ayrıca aynı hızları kalabalık trafikte yapan bir dolu insan var 140 km hız mı gibi geldi size? Altınızda ki motorun 140 a kaç saniyede çıktığını hesaplamışsınızdır 10 saniyeden uzun sürüyor mu? Yani aynı pozisyona kendinizi koyun çünkü adım gibi eminim 4 silindir motor süren birisi bu yolda 100 hatta 120 den aşağı bir hızla gidiyor olmazdı.
    Duke 200 ABS

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Madem farklı yaklaştın bende farklı bir soru sorayım. 200 metre mesafeden , bir taksinin 3/1 büyüklüğü kadar motosikletinle fark edilmediğine yanan sen, 200 metre de Koca kamyoneti nasıl fark etmedin? Gta daki gibi şifre girip kamyoneti pat diye oraya indirmediler herhalde

Kavşak ve yol ayrımlarına yaklaşırken sözünden bunu mu anladın?

Boş yol illa hız yapmak değildir. Evet 4 silindir kullanıyorum,evet yasal sınırın üzerine de çıktım. Ama hiç bir zaman meskun mahalde yapmadım bunu, ya da yol ayrımlarında abanmaya devam etmedim ki cbf 600 de 50 km saat hızla giderseniz kolay kolay fan bile açmaz.

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem farklı yaklaştın bende farklı bir soru sorayım. 200 metre mesafeden , bir taksinin 3/1 büyüklüğü kadar motosikletinle fark edilmediğine yanan sen, 200 metre de Koca kamyoneti nasıl fark etmedin? Gta daki gibi şifre girip kamyoneti pat diye oraya indirmediler herhalde

Kavşak ve yol ayrımlarına yaklaşırken sözünden bunu mu anladın?
    Yol ayrımı dediğiniz yer altı üstü dönüş için şerit belirlemişler. Bu tarz yerlerde insanlar ekstra şerit bile olmadan direk sol şeritten durduk yerde dönmeye çalışabiliyorlar. Ayrıca o kamyoncunun motoru farketmemiş olma ihtimali sıfır. Motorcu da tahminimce görmüştür ama yol hakkı onda olduğu için yavaşlama gereği duymamıştır. Ben olsam bende yavaşlamazdım sol şeritte hızla gidiyorum ve dönecek bir kamyon için hızımı sol şeritte düşürüp kaza riskini göze almak yerine daha da hızlanıp arada ki mesafeyi daha da kısa sürede alıp kamyoncuyu çok bekletmeden geçmesini sağlardım. Düşünsene 140 la gidiyorsun ve 200 metre ilerde kamyon sola dönmek için bekliyor sen ne yaparsın? Sol şerittesin ve ışık olmayan bir yerde durup yol mu verirsin yoksa hızını koruyup ve ya ufak azaltıp geçmeye devam mı edersin? Bu tarz bir durumda durulmayacağını hatta motorun bu hızdayken 200 metre mesafede duramayacağını biliyoruz. O zaman tek sonuç kalıyor ortaya. Bu durumda da o kamyoncunun yaptığı cana kasttan başka nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Ama hiç bir zaman meskun mahalde yapmadım bunu

Sadece yol kenarında bir kaç sıra ev olduğunu normalde kalabalık bir yer olmadığını farketmişsinizdir umarım.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kamyon şöförü zaten 150 ile geldiğini fark etmiş?Ben senin hızına göre çıktım diyor, daha napsın adam.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diğer konuya da yazdım. Neden anlamamakta ısrar ettiğinizi anlamamakla beraber, kendisinin dahi "Benim tek derdim izlenme oranı" yazan birini savunuyor olmanız gerçekten ilginç.

Gerçekten iyi niyetle yorum yapanların hiçbiri kamyonun hatası yok demedi zaten. Normal şartlarda bu arkadaşı savunuyor olmanızın onu tanıyor olmanız dışında bir sebebi olması anormal geliyor bana.

Umarım ikinci kez size derdimi anlatmaya çalışıp zamanımı boşa harcamıyorumdur.

İyi akşamlar
    127 bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol ayrımı dediğiniz yer altı üstü dönüş için şerit belirlemişler. Bu tarz yerlerde insanlar ekstra şerit bile olmadan direk sol şeritten durduk yerde dönmeye çalışabiliyorlar. Ayrıca o kamyoncunun motoru farketmemiş olma ihtimali sıfır. Motorcu da tahminimce görmüştür ama yol hakkı onda olduğu için yavaşlama gereği duymamıştır. Ben olsam bende yavaşlamazdım sol şeritte hızla gidiyorum ve dönecek bir kamyon için hızımı sol şeritte düşürüp kaza riskini göze almak yerine daha da hızlanıp arada ki mesafeyi daha da kısa sürede alıp kamyoncuyu çok bekletmeden geçmesini sağlardım. Düşünsene 140 la gidiyorsun ve 200 metre ilerde kamyon sola dönmek için bekliyor sen ne yaparsın? Sol şerittesin ve ışık olmayan bir yerde durup yol mu verirsin yoksa hızını koruyup ve ya ufak azaltıp geçmeye devam mı edersin? Bu tarz bir durumda durulmayacağını hatta motorun bu hızdayken 200 metre mesafede duramayacağını biliyoruz. O zaman tek sonuç kalıyor ortaya. Bu durumda da o kamyoncunun yaptığı cana kasttan başka nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Ama hiç bir zaman meskun mahalde yapmadım bunu

Sadece yol kenarında bir kaç sıra ev olduğunu normalde kalabalık bir yer olmadığını farketmişsinizdir umarım.
    kardeş sen bu adamın öbür konuya yazdığı mesajları okudun mu ?
    127 bunu beğendi.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer konuya da yazdım. Neden anlamamakta ısrar ettiğinizi anlamamakla beraber, kendisinin dahi "Benim tek derdim izlenme oranı" yazan birini savunuyor olmanız gerçekten ilginç.

Gerçekten iyi niyetle yorum yapanların hiçbiri kamyonun hatası yok demedi zaten. Normal şartlarda bu arkadaşı savunuyor olmanızın onu tanıyor olmanız dışında bir sebebi olması anormal geliyor bana.

Umarım ikinci kez size derdimi anlatmaya çalışıp zamanımı boşa harcamıyorumdur.

İyi akşamlar
    Videonun geri kalanını izlemedim zaten. Sadece bir çok yorum motorcu çok hızlı yolu izlemiyor kamyoncu işinde gücünde yola çıkması normaldir tarzı mesajlar içeriyor. Bunlar bana aşırı derecede yanlış geldi. Zaten videonun bu kısmından sonra gidip bi uyarması yeterli ama biraz fazla abartmış o konu da hemfikiriz. O adamı da savunduğum yok sadece pozisyonu savunuyorum. Bu pozisyon hepimizin başına gelebilir ve bu pozisyonda suçlu olan taraf %70 oranında kamyoncudur. Hatta bana sorsan %90 oranında kamyoncudur. Çünkü bütün olay 5 saniye içinde oluyor gibi görünüyor ve 5 saniye de önüne atlayan bir kamyonu farkedip ona göre pozisyon almak kolay bir iş değildir. Neyse ki kamyoncu hızlı çıkmış sizinde dediğiniz gibi farkedip yola hızlı girmiş. Ama gene de bu onun hatalı olduğu gerçeğini değiştirmez.

Motorcuyu tanımam etmem sadece demeye çalıştığım videonun sadece bu kadarlık pozisyonunda herhangi bir motorcu olsa insanların çoğu motorcuyu savunurdu. Ama devamında hatalı davrandığını görüyoruz. Baya abartmış cidden de bu gene de insanlara kamyoncu haklı, kamyoncu kendini iyi tutmuş gibi sözler söyleme hakkı da doğurmaz kanımca.
    Duke 200 ABS

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    yeter yav bu kaçıncı konu :D ilkini ben açtım sonrası ardı arkası kesilmedi

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sen bu adamın öbür konuya yazdığı mesajları okudun mu ?
    Okumadım dostum. Kesinlikle ve kesinlikle adamı savunmuyorum. Pozisyonu ve bu pozisyonda kalan herhangi bir motorcuyu savunuyorum ben. Yoksa videonun geri kalanında haksız olduğunu ve sizinde söylediklerinizden bunu forumlarda daha da üstelediğini farkettim. Bu da yanlış birşeydir. O kadar laf yapıp adamı azarlaması olmaz. Ama bu kamyoncuyu da haklı çıkarmaz. Demeye çalıştığım bu.
    Duke 200 ABS

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumadım dostum. Kesinlikle ve kesinlikle adamı savunmuyorum. Pozisyonu ve bu pozisyonda kalan herhangi bir motorcuyu savunuyorum ben. Yoksa videonun geri kalanında haksız olduğunu ve sizinde söylediklerinizden bunu forumlarda daha da üstelediğini farkettim. Bu da yanlış birşeydir. O kadar laf yapıp adamı azarlaması olmaz. Ama bu kamyoncuyu da haklı çıkarmaz. Demeye çalıştığım bu.
    sus o zaman. Adamın yazdıklarını babası okusa bi temiz dayak çeker.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu iyi diyorsun hoş diyorsun da, trafikte kaç kişi hata yaptıktan sonra bu amca gibi iyi niyetle konuşuyor bizimle ? Daha bugün 3 kişi üzerime çıkacaktı neredeyse. Biri en az 2-3 km önümde gitti ve geçmeme izin vermedi. Sıkıştırdı. Bilerek dönüp bakmadım bile yüzüne. Çünkü baksam olayın varacağı yer belli. Oruç oruç kavga etmek istemedim.

Benim demek istediğim nokta, olayın sadece en başını bile yorumlasak elbette kamyoncu da hatalı. Ama hız sınırlarının üzerinde seyretmiyor olsaydı motorcu o zaman kusur oranlarınla anlaşabilirdim sizinle.

Ben videodaki amcanın iyi bile dayandığı görüşüne katılıyorum. Hele "Gel vur, öldür de rahatla oğlum ne yapayım" benzeri bir şey söylediği yerlerde o utanmaz minik beyinlinin verdiği cevaplara onun yerine ben utandım.

Elbette hepimiz isteriz ki her şey olması gerektiği gibi olsun. Ama "Önüne kırmadan bir saniye önce sinyal verenlere şükret" yorumundan hareketle, bu tip olaylarda sağduyu her zaman kazanır.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    200 metrede o motoru durduramaz yani ya da hızını makul seviyeye indiremez?

Ayrıca savunduğun arkadaş yol hakkı benim diyerek basmaya devam etmedi son 80 metre kalıncaya kadar kamerayı hız kadranına odaklanmaktaydı kafası.

Bana soruyorsun yine söylüyorum; meskun mahalde yol ayrımlarında ben o hızlara çıkmam. Senin savunduğun arkadaş gibi de kendimi riske etmem.

Herkesin burda anlatmak istediği asıl konu şu aslında; motosikletliler zaten fark edilmiyor. Ama siz bu fark edilmeme riskinin üzerine, böyle alanlarda özellikle hıza bağlı riskler oluşturuyorsunuz kendinize.

Ha bu arada fren mesafeleri ile ilgili bir bilgilendirme yazısı;

http://www.tutev.org/Icerik.asp?SayfaID=62

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Adam art niyetli.prim pesinde.yoksa kazadir kavgadir olmasa daha iyi ama olabiliyor.ortada yaralanma yok cizik bile yok ama adam cinayete davetiye cikariyo.kaskin gorevi hata yapilan durum varsa delil olusturmasi.oyle sagini solunu kirpmadan ama.145 le gidiyosa delil sayilirmi hayir.neden kurallara aykiri.bitti.konu kapanmistir.
    127 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)