Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çinden egsoz alımı Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150-100-49cc
    Herkese Merhabalar

Motoran mt150 kullanıyorum.Motor Suzuki gn 125 replikası ama bizim motorda cg motor bloğu var ve 150cc. Tahminim 125cc suzuki gn125 egsozu uymaz.Motorunda egsozunu cg vs türevi egsozlar ile değiştirmek istemiyorum tr de. Aliexpressten uç kısımları almayı planlıyorum veya komple olarak(gn125 uyarsa da sanmıyorum...) aliexpressden bakınca mm olarak ölçülendirme var boruyu kesip kaynatmak adına herhalde.Kaç mm almalıyım nasıl öğrenebilirim boruya kaynatılacak kısmı ve motorda sallanmasın diye ayaklığın oralara bağlanan kısım her motorda benzer midir? alsam o ayaklığın oralarda ki motora aşağı düşmesin diye bağlanan kısım uyar mı? tr de bu modelden mondial kt125 vs var ama onlarında egsozları çift çıkış motordan bizimki tek.Hem çift çıkış çok abes görüntü olmasını sağlıyor.

https://tr.aliexpress.com/item/motorcycle-motorbike-muffler-antiqued-vintage-fashion-exhaust-piper-for-Harley-Davidson-exhaust/32672366358.html?

https://tr.aliexpress.com/item/Motorcycle-motorbike-muffler-antiqued-vintage-fashion-Electroplating-and-paint-exhaust-piper-for-Harley-Davidson-exhaust/32721692105.html?

bizimki bunun aynısı ama gn125 ile aynı mıdır emin olamadığımdan bilemiyorum

https://tr.aliexpress.com/item/GN125-Original-Pipe-Motorcycle-Exhaust-Muffler-Silencer/32790118793.html?
    diğer bi gn125 egsozu da şu;

https://tr.aliexpress.com/item/GN125-Modified-Retro-Vintage-Motorcycle-Exhaust-Muffler/32789954260.html?

not: komple yukarda attıklarım geçer mi gümrükten bilmesem de attığım ilk 2 egsoz gümrükten geçer. Birçok insan aliexpress,ebay gibi sitelerden replika veya normal egsoz alıyorlar.

Şimdiden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    125-150cc de neyin egzozu ya cidden anlamıyorum acık egzoz düşük devirde torkdan kaybettiriyor diye biliyorum zaten.Yani olayınedir ?

Motosikleti
    150-100-49cc
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125-150cc de neyin egzozu ya cidden anlamıyorum acık egzoz düşük devirde torkdan kaybettiriyor diye biliyorum zaten.Yani olayınedir ?

ses çıkaran egsoz sipariş etmiyorum farkındaysanız. egsozumuz sorunlu ve egsoz bulamadım. kt125 ve seyhanın egsozunu veriyor parçacılar onlarda çiftli çok abes duruyor....

https://tr.aliexpress.com/item/GN125...89954260.html?

hem ucuz hem gn125 egsozu diye bunu alacaktım ama gn125 ile bizimkinin cc veya motoru aynı değil diye biliyorum uymaz diye endişede kaldım.Ondan borusu kesilip takılanlardan yani ilk 2 ilandan veya türevleri var onlardan düşünüyorum. Sonuçta benimde ses ile işim yok.Egsoz ucu ve etrafları paslandı ilerleyip çürümeden değiştireyim diyorum

Aliexpresste de motora abes kaçmayacak ve apaçi görüntülü olmayan bi bunları bulabildim...(bunları da cafe racer exhaust yazarak bulabildim yoksa çoğu akrapovic replikası) Keyiften değil mecburiyetten arıyorum. Bide dışı rengi değişti vs gözüme batıyor üstünde olan. Ses ile alakalı birşeyde yazmadım farkındaysanız. Motorun her tarafı fabrikasyon. Ekipmanlarım da tam,Allaha şükür.

Kolay gelsin abim acaba el yapımı egzoz düşündün mu hic görüntüsü sana gore rahatlığı motora gore 200-400 TL arası yaptirabilirsin motoruna gore mesela İzmir de bi usta var Apaçi egzoz yapmaz kimseye işinin ehli yaptıran bir kişiden su yorumu aldım " adama sabah gittik bizi isten önce kahvaltı ya çağırdı bize ilk önce sohbet yemek sonra is dedi "-" gittiğimizde kendiside söyledi ben kimseye bagirmali patlamalı egzoz yapmam benimde dukkaniminda bi itibari var " gibi sözler duydum bölgemizde el yapımı egzoz yapanları bi dolaşın isterseniz motorunuza gore sesi ve motoru rahatlatacak şekilde yapanlar var
    unoturbo bunu beğendi.

Motosikleti
    150-100-49cc
    Alıntı 14k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin abim acaba el yapımı egzoz düşündün mu hic görüntüsü sana gore rahatlığı motora gore 200-400 TL arası yaptirabilirsin motoruna gore mesela İzmir de bi usta var Apaçi egzoz yapmaz kimseye işinin ehli yaptıran bir kişiden su yorumu aldım " adama sabah gittik bizi isten önce kahvaltı ya çağırdı bize ilk önce sohbet yemek sonra is dedi "-" gittiğimizde kendiside söyledi ben kimseye bagirmali patlamalı egzoz yapmam benimde dukkaniminda bi itibari var " gibi sözler duydum bölgemizde el yapımı egzoz yapanları bi dolaşın isterseniz motorunuza gore sesi ve motoru rahatlatacak şekilde yapanlar var

öncelikle ilginiz ve yaklaşımınız için çok teşekkür ederim. tavsiye edebileceğiniz yer var mı? motorun gidişi standart 150cc çok bir beklentim yok. Görüntüsü ve sesi çok apaçi gibi olmadıkça kabulüm. Parçacılar da hiç bu tarz retro tasarımlı motorlar için egsoz satmıyor. yok cg egsozu yok replika akrapovic hiç biri bana uymuyor vede motora özellikle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

güncel.Tr den de abes bulmazsam alabilirim

Motosikleti
    150-100-49cc
    Gn125 egsozu bana uyar mı bilen var mı? Keyfi ses için istemiyorum egsoz lazım. Ortalıkta replica akrapovic kaynıyor. Motorun tipine ve bana uygun değil

Kusura bakma abim yazamadim yoldaydim İzmire yeni girdim .
    Avcrom egzoz halil usta tire de
    Tayin usta varmış çok duydum ama gitmedim görmedim pek bilgim yok
    Halil ustayi bi araştır abim en iyisi senin için egzoz u zaten patlamalı kacmali yapmiyor kesinlikle. Motoruna gore en uygun en güzel sesi ve motorunu yormicak bir şekilde yapıyor ama 500 TL kafadan çıkarmanı tavsiye ederim konuştuğum biri 400 TL ye benelli 250 egzoz yaptırmıştı fiyat bilgim yok ne olur olmaz diye 500 dedim yanlış anlasilmasin FB da sayfası var ordan iletişim kurabilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)