Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sigorta firmalarının tavan fiyat uygulamasına uymayışı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar, yeni aldım motorumu, dolayısıyla yeni tecrübe ediyorum bu durumu, belki çoğunuz çoktandır yaşıyordunuz, belki konu açtınız, görmedim.
    Vakti olan arkadaşlar alttaki metini e devletten hazine müsteşarlığı diye aratıp çıkan sayfada şikayetini gönderirlerse elimizden geleni yapmış oluruz. Ben haber sitelerinin maillerine de atıyorum bu metni.

Zorunlu trafik sigortaları için devletimizin belirlediği TAVAN FİYAT uygulamasına hiçbir sigorta firması uymamaktadır. Sigortam.net denedim, koalay.com denedim, bulunduğum muhitte 2 farklı yerek sigorta acentesini denedim, sonuç aynı. Sigorta firmaları trafik sigortası için otomobil motosiklet kamyon vb poliçe kesmemektedir. (özellikle yaşadığım için söylüyorum motosikletlere hiç kesmiyorlar, görüştüğüm sigortacıların hepsi aynı şeyi söyledi, tavan fiyat yüzünden nisan ayından bu yana durum böyleymiş, poliçe sunuyorlar ama onay vermiyorlarmış, dolayısıyla yapmıyor sigortacılar) Sadece bazı firmalar kafalarına göre maddeler ekleyerek tavan fiyat uygulamasını delerek yüksek fiyatlardan poliçe sunmaktadırlar. Bununla ilgili haber yapar mısınız? Yeni aldığım motosiklet için sadece 1 firma poliçe sunmaktadır. O da normalde olması gereken tavan fiyattan %50 fazlasını istemektedir. Bu sadece yaşadığım 1 örnek. Devletin el atması gerekiyor bu işe. Sigortayı yaptırmasak yarın sigortasız olduğumuz için bize ceza kesilir. Koskoca devlet sözünü 3-5 firmaya dinletemiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Böyle bir saçmalık var ne yazık ki.
    Motorum incelemeye gitmişti, ne zaman geleceği ne olacağı belli olmadığı için sigortayı erteledim. Gecikme faizi eklendi üstüne.
    Sigortacılar da kazalı, gecikmeli müşterilere burun kıvırıyormuş. Sistemde arıza var yalanı atıyorlarmış.
    Ben de mecburen geçen seneki sigortacım olan Anadolu Sigorta'nın bir üst paketinden sigorta yapmak zorunda kaldım. Yol yardım cart curtu varmış ekstra.
    295tl+gecikme faizi ile 310tl ödemem gerekirken 460tl ödedim boşu boşuna.

halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    25 Mayıs ta Allianz sigortaya 458 TL ya yaptırdım bende MSX 125 için ama benim sigortamın süresi 8 ay önce bitmişti. Fiyatlardan dolayı yaptırmıyordum. %10 hasarsızlık indirimi 5. kademe %50 gecikme arttırımı yani sürprimi yazıyor poliçede. Sigorta primi 370 TL yazıyor. @mrbleeeed

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok düşük fiyat çıkınca da sigorta yaptırılamıyor maalesef. Başka yazanlar da oldu.
    Ben de geçen ay ilk motorumu aldım. Üzerime olan ilk araç, yaşım 21 ve sigorta 319₺ çıktı. Çok sevindim. Fakat bir hafta boyunca uğraşmamıza rağmen sigorta yapamadık. Sistemi bilerek yavaşlatıyormuş sigorta şirketleri. 1 hafta sonunda fiyat 470₺ oldu ve anında yaptırabildik sigortayı ne hikmetse.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    220ye yaptırdım kurtuldum şükür.

Geçen sene 900du yanlış hatırlamıyorsam.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    3 gün sonra sigortam poliçem bitiyor. teklif almama rağmen şirketler poliçe onay sunmuyorlar. 5 kuruşluk dvlet 3 kuruşluk şirketlere söz geçiremiyor. olan halka oluyor.
    VECİHİ bunu beğendi.

arkadaş yazacaksın bimere tek tek red sebeplerini vs... firmayı da sosyal medyada ifşa edeceksin tamamdır daha iş alabiliyormu

ben ulaşabildiğim yerlere yazdım, bugün sigortam netten aradılar, ayın başında sistem yenileniyor, o zaman bakalım bir de dediler.
    bütün sigorta alemi biliyor şirketlerin poliçe vermediğini.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    sigortam.net ya da koalay.com'la ya da acentelerle ilgili bir durum değil. Sigorta şirketleri istemiyor poliçe kesmeyi. Tavan fiyatlar nedir bilmiyorum fakat ben 370 liraya yaptırmıştım 10 gün önce Güneş'ten. Halk'tan da fiyat almıştım doğrudan 340 lira, ama Güneş'i tercih etmek durumunda kalmıştım. Bu iki şirketi deneyin, belki bunlardan yaptırabilirsiniz.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Halk kesiyor, Doğa-Demir-Sompo vs. ucuz yapan şirketler poliçe kesmiyor. Bana en uygun Halk çıktı, 326TL... Hasarsızlık indirimi yok, bahane önceki motosikletim bir sene üzerimde kalmamış. Otomobil vs. dahil edilmiyor işin içine, Halk' ın ücreti de tavanı aşıyor gördüğünüz gibi... Bunu da poliçeye ek güvence koyarak kılıfına uyduruyorlar, temel sözleşme yapamıyorsun.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bunun böyle olacağını aylar öncesinden yazmıştım. Serbest pazara bu şekilde doğrudan müdahale edemezsin. Adama " malını şu fiyattan satacaksın" diyemezsin. Dersen, o da " o zaman hiç satmıyorum" der. Bizi yöneten embesiller bunu hala anlamadılar. Şu anda sigorta firmaları direniş gösteriyorlar ve sabrediyorlar. Bu tavan fiyat uygulaması kalkmaz ise lisanslarını iade edecekler, teklif alacak kimseyi bulamayacağız.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Güneş sigorta en ucuz çıkanlardan biri idi dün teklif aldım ve poliçe onaylattım. Güneş sigortaya gelene kadar arkadaşın dediği
    Doğa-Demir-Sompo vs.
    ucuz çıkan firmalar poliçe onaylamıyorlar bilginiz olsun arkadaşlar.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneş sigorta en ucuz çıkanlardan biri idi dün teklif aldım ve poliçe onaylattım. Güneş sigortaya gelene kadar arkadaşın dediği ucuz çıkan firmalar poliçe onaylamıyorlar bilginiz olsun arkadaşlar.
    hangi siteden yaptınız

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Fırsat bu fırsat, kuracaksın bir sigorta şirketi, en ucuza yapıp bütün piyasayı kapatacaksın.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı mrbleeeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, yeni aldım motorumu, dolayısıyla yeni tecrübe ediyorum bu durumu, belki çoğunuz çoktandır yaşıyordunuz, belki konu açtınız, görmedim.
    Vakti olan arkadaşlar alttaki metini e devletten hazine müsteşarlığı diye aratıp çıkan sayfada şikayetini gönderirlerse elimizden geleni yapmış oluruz. Ben haber sitelerinin maillerine de atıyorum bu metni.

Zorunlu trafik sigortaları için devletimizin belirlediği TAVAN FİYAT uygulamasına hiçbir sigorta firması uymamaktadır. Sigortam.net denedim, koalay.com denedim, bulunduğum muhitte 2 farklı yerek sigorta acentesini denedim, sonuç aynı. Sigorta firmaları trafik sigortası için otomobil motosiklet kamyon vb poliçe kesmemektedir. (özellikle yaşadığım için söylüyorum motosikletlere hiç kesmiyorlar, görüştüğüm sigortacıların hepsi aynı şeyi söyledi, tavan fiyat yüzünden nisan ayından bu yana durum böyleymiş, poliçe sunuyorlar ama onay vermiyorlarmış, dolayısıyla yapmıyor sigortacılar) Sadece bazı firmalar kafalarına göre maddeler ekleyerek tavan fiyat uygulamasını delerek yüksek fiyatlardan poliçe sunmaktadırlar. Bununla ilgili haber yapar mısınız? Yeni aldığım motosiklet için sadece 1 firma poliçe sunmaktadır. O da normalde olması gereken tavan fiyattan %50 fazlasını istemektedir. Bu sadece yaşadığım 1 örnek. Devletin el atması gerekiyor bu işe. Sigortayı yaptırmasak yarın sigortasız olduğumuz için bize ceza kesilir. Koskoca devlet sözünü 3-5 firmaya dinletemiyor.
    Hangi devlet?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bimer e şikayet et. belki soçuk çıkar

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fırsat bu fırsat, kuracaksın bir sigorta şirketi, en ucuza yapıp bütün piyasayı kapatacaksın.
    Mevcut sigorta şirketleri de çok aptal oldukları için en ucuza fiyatı verip " bütün piyasayı kapatmayı" düşünemiyorlar.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevcut sigorta şirketleri de çok aptal oldukları için en ucuza fiyatı verip " bütün piyasayı kapatmayı" düşünemiyorlar.
    ağır bir yorum olmuş

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Sigorta şirketleride poliçe kesmeyerek devleti bir nevi protesto ediyor. Son 1 sene içinde yaklaşık 10 gün önce aldığım scooterim 3. motorum oldu.
    İlk motoru 150cc scooter aldım pahalı olur diye babamın üzerine aldım 1000tl civarı rakam çıktı
    5 ay sonra pulsar 200ns aldım onuda babamın üzerine yaptım 900 lira çıktı emekli diye babamın üzerine aldım yaşı büyük diye.
    10 gün önce sym gts 250 aldım bu uygulamadan dolayı üzerime almak istedim . Firmalar hep 350 500 rakamlar verdiler.
    Ziraat 350 dedi ama poliçeyi kestiremedik , sigortam.net'de adam en uygun 510 lira dedi keselim mi dedi 10 dk sonra arayın dedim siteden kendim baktım 351 liraya buldum kendim internetten kestim , poliçe mailime geldi çıktı aldım. Aradı adam dedim böyle böyle yani kendisi bile göremedi fiyatı sistem berbat şuan. Sigortalar fiyat veriyor ama yok sistem arızalı yok bilmem ne poliçe kesmiyor

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sattığım xv950 yi 197 tl ye (ergo) sigorta ettirmiştim. Şimdiki scooter i 210 tl ye (güneş) sigorta yaptılar.
    Poliçe değeri 3/1 ama sigortası kafa kafaya
    Bu arada sigorta firması şair sigorta

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)