Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ders Almak İstiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Motosiklet dersleri almak istiyorum güvenli sürüş, bu çoook uzun zamandır aklımda olan bişeydi. Geçen sene niyetlenmiştimde kaldı. Mottoakademi düşünüyorduk ama şöyle birşey var ben özel ders almak istiyorum birebir, hoca sadece benimle ilgilenecek ve sadece ben çalışacağım. Ama eşim öyle biyer yok diyor birebir egıtımde alsan diger ders alanlarla bırlıkte aynı yerde olcaksın sadece hoca senınle özel ilgilencek okadar çok farkı yok toplu egıtım al diyor. Benim birebir ders imkanım yok mu düşündüğüm gibi acaba? Merdivenaltı olmayan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Var tabiki özel ders verenler.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var tabiki özel ders verenler.
    Yok diyor bana illa. Hoca sadece benımle ılgılenecek ve orada sadece ben olacagım dıger kişiler olmayacak? Neresi?

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Eğer istanbuldaysanız , birebir ders veren birini bulabilirsiniz.

Ama grup eğitimleri bildiğim kadarı ile çokta kalabalık olmuyor.

Ayrıca hocalar herkesin hatalarını ve yapması gerekenleri belirtiyor.

Bana kalırsa iyi bir gözlem yapmak için grup eğitimleri daha faydalı.

Tabi başkalarının hatalarını görüp , ders alma yetisi olan için. ( kendi düşüncem tabi)

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    grup eğitimleri genelde 6 veya 8 kişi oluyor, hoca zaten yeterince ilgileniyor.
    tek başına sıkılırsınız

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Şöylede bir şey var özel eğitim 1000tl 6 kişilik grupta 350tl.Bence daha mantıklı.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    serbest çağrışım

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    hanım ablacım, her sürücü güvenli sürüş tekniklerini öğretemez, zira motosiklet ağırlıklı olarak bireysel sürücüler arasında yetenek ve arzular ile şekillenir, bire bir eğitim verebilecek bir eğitmenin kesinlikle akademi hocası olması gerekiyor, lütfen 'ben eğitirim, şöyle yaparım böyle ustayım' diyenlerden uzak durun, akademi ile görüşüp bir eğitmenden birebir eğitim talep edin.
    nacizane önerimdir.

Tecrübeniz 1500 km'den fazlaysa ileri sürüş/güvenli sürüş eğitimleri alabilirsiniz. Kendi motosikletinizle ve yol sürüşünü de kapsayan eğitimler çok daha faydalı. Bu eğitimler üç ayaktan oluşuyor.

1. teori sunumu
    2. kapalı alan hakimiyet eğitimi
    3. yol eğitimi

Bazı okullar bunların üçünü art arda paket eğitim adıyla iki buçuk günde grup olarak veriyor.

Eğer daha önce yol eğitimi de içeren bu ileri/güvenli sürüş eğitimleri almadıysanız bire bir eğitim için ekstra para ödemenize gerek yok. Yol eğitimlerinin tekrarlarında ilk kez alacaklarla beraber almak sıkıntılı oluyor. O kişiler için bire bir eğitim tercih edilir. Ama ilk kez alacaklar için başkasına verilecek geri bildirim de faydalı olacağı için grup ile tercih edilir. Eğitimlerinizi neden bire bir almak istediğinizi yazarsanız belki bu konuda daha net bir şeyler ekleyebilirim.

Motto Akademi de dahil olmak üzere ART Motoakademi, ADARAT, Rahmi Barutçu ve diğerlerinin hepsinde eğitimleri bire bir olarak alma imkanınız var. OMM hariç, orada grup var sadece. (bkz: Bu eğitimlerin alınabileceği okullar listesi)

Eğer sürüş tecrübeniz daha azsa veya kendinizi henüz çok yolun başında hissediyorsanız o zaman (bkz: başlangıç eğitimleri) ve (bkz: başlangıç eğitimi alınabilecek yerler listesi)

İleri sürüş ile başlangıç eğitimleri arasında karar veremiyorsanız eğitim yerlerini/eğitmenleri telefonla arayın onlar sizi uygun olan eğitime yönlendirir. Hatta bire bir ve grup kararınızı şekilendirmenizde de yardım ederler.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende ders almak istiyorum benim takip ettiğim hocadan İleri sürüş etiğimi teorik olarak 1 2 ve 3 ü aldım.
    İkitam gün eğitim veriyor 1. gün kapalı alan hakimiyet eğitimi 2 gün yol eğitimi olarak.iki günlük eğitim 6 kişilik grupla 700 tl gibi bir fiyatı var.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeniz 1500 km'den fazlaysa ileri sürüş/güvenli sürüş eğitimleri alabilirsiniz. Kendi motosikletinizle ve yol sürüşünü de kapsayan eğitimler çok daha faydalı. Bu eğitimler üç ayaktan oluşuyor.

1. teori sunumu
    3. yol eğitimi

Bazı okullar bunların üçünü art arda paket eğitim adıyla iki buçuk günde grup olarak veriyor.

Eğer daha önce yol eğitimi de içeren bu ileri/güvenli sürüş eğitimleri almadıysanız bire bir eğitim için ekstra para ödemenize gerek yok. Yol eğitimlerinin tekrarlarında ilk kez alacaklarla beraber almak sıkıntılı oluyor. O kişiler için bire bir eğitim tercih edilir. Ama ilk kez alacaklar için başkasına verilecek geri bildirim de faydalı olacağı için grup ile tercih edilir. Eğitimlerinizi neden bire bir almak istediğinizi yazarsanız belki bu konuda daha net bir şeyler ekleyebilirim.

Motto Akademi de dahil olmak üzere ART Motoakademi, ADARAT, Rahmi Barutçu ve diğerlerinin hepsinde eğitimleri bire bir olarak alma imkanınız var. OMM hariç, orada grup var sadece. (bkz: Bu eğitimlerin alınabileceği okullar listesi)
    Parti kur oy verelim abi

Tam aklımdan sen geçiyordun. Zafer Abi olsa diye
    zaferce bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    DUKE 200
    Arkadaşlar zaten merdiven altı yer düşünmüyorum. Belli başlı yerler var ama eşim, "oralarda özel ders bile alsan yalnız olmayacaksın dıger ders alan insanlarla bırlıkte olacaksın" dıyıp durarak beni çıldırttı. Dıger ders alanlarla aynı yerde olcaksam özel dersın ne anlamı var? Ben topluya gıdeyım dıyede uyduruyor olabılır :D bilmiyorum.

Bıraz daha pahalı olacağını bende biliyorum lakin topluluk içinde ders almak istemıyorum. Trafikte etkılenmıyorum ama belli bir alan içerısınde, topluluk önunde bısey yapmaya çalışmak beni geriyor. Ehliyet sınavında, sınavı olmayanlarında gelip film varmış gibi 50 kişi toplaşıp sınav olanları izlediklerinden dolayı çoook fazla zorlanmıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

1. teori sunumu
    3. yol eğitimi

Eğer sürüş tecrübeniz daha azsa veya kendinizi henüz çok yolun başında hissediyorsanız o zaman (bkz: başlangıç eğitimleri) ve (bkz: başlangıç eğitimi alınabilecek yerler listesi)

İleri sürüş ile başlangıç eğitimleri arasında karar veremiyorsanız eğitim yerlerini/eğitmenleri telefonla arayın onlar sizi uygun olan eğitime yönlendirir. Hatta bire bir ve grup kararınızı şekilendirmenizde de yardım ederler.
    Tesekkur edıyorum bu kurumlardan dıger kursıyerler olmadan yalnız basıma hocayla bırebır egıtım alabılırım yanı.

EK: Arayacaktım ama gectıgımız yazdan beri İstanbulda değiliz kısmet olursa 2 ay sonra döneceğiz. Taşınma fılan işleri bir gecsın. Öyle cıddı cıddı bakarım demiştim.

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar zaten merdiven altı yer düşünmüyorum. Belli başlı yerler var ama eşim, "oralarda özel ders bile alsan yalnız olmayacaksın dıger ders alan insanlarla bırlıkte olacaksın" dıyıp durarak beni çıldırttı. Dıger ders alanlarla aynı yerde olcaksam özel dersın ne anlamı var? Ben topluya gıdeyım dıyede uyduruyor olabılır :D bilmiyorum.

Bıraz daha pahalı olacağını bende biliyorum lakin topluluk içinde ders almak istemıyorum. Trafikte etkılenmıyorum ama belli bir alan içerısınde, topluluk önunde bısey yapmaya çalışmak beni geriyor. Ehliyet sınavında, sınavı olmayanlarında gelip film varmış gibi 50 kişi toplaşıp sınav olanları izlediklerinden dolayı çoook fazla zorlanmıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Tesekkur edıyorum bu kurumlardan dıger kursıyerler olmadan yalnız basıma hocayla bırebır egıtım alabılırım yanı.
    İstanbul Maltepe ilçesi Altıntepe Mah yakınlarında oturuyorsanız , Akademi sürücü kursu var . Oradan eğitim alabilirsiniz . Özellikle Vadim Hoca dan eğitim alabilirsiniz.

Tabii ki. Bire bire bir zaten o anlama gelmez mi? Bir eğitmen, bir katılımcı. Alan dışında olup da merak edip izlemeye gelenler olur mu olmaz mı onu sormak lazım. Bana olmaz gibi geliyor. Yine de arayıp bilgi alın. Veya Motto'nun alanında bir başka hoca ile başka bir eğitim alan kişi daha olur mu onu da sormak lazım. Bu hassasiyetinizi de dile getirin. Yol eğitiminde bire bir olunca zaten izleyecek bir üçünü kişi olmaz. Aslında alanda başka bir katılımcı olsa bile eğitmen size özel olur bire birde. Bu şekilde olsa da grupla eğitim alsanız da herkes kendi derdi ile uğraşıyor sürüşünü düzeltmeye çalışıyor olacak. Sizi izlemeye kimsenin vakti olmaz. Grupla alın geçin bence. Yukarıda yazıldığı gibi yol eğitimi değil ama kapalı alan eğitimi tek başına çok sıkıcı olabilir.

Motosikleti
    DUKE 200
    Tabii ki. Bire bire bir zaten o anlama gelmez mi? Bir eğitmen, bir katılımcı. Alan dışında olup da merak edip izlemeye gelenler olur mu olmaz mı onu sormak lazım. Bana olmaz gibi geliyor. Yine de arayıp bilgi alın. Veya Motto'nun alanında bir başka hoca ile başka bir eğitim alan kişi daha olur mu onu da sormak lazım. Bu hassasiyetinizi de dile getirin. Yol eğitiminde bire bir olunca zaten izleyecek bir üçünü kişi olmaz. Aslında alanda başka bir katılımcı olsa bile eğitmen size özel olur bire birde. Bu şekilde olsa da grupla eğitim alsanız da herkes kendi derdi ile uğraşıyor sürüşünü düzeltmeye çalışıyor olacak. Sizi izlemeye kimsenin vakti olmaz. Grupla alın geçin bence. Yukarıda yazıldığı gibi yol eğitimi değil ama kapalı alan eğitimi tek başına çok sıkıcı olur.
    O konudaki hassasiyetimi aşmam için eşim uyduruyor demekki özel egıtımde alsan toplu olacaksın diyerek ve beni topluya yönlendırmeye calışıyor ama ben zaten soracaktım. Toplu almaya hiç nıyetım yok, dedıklerınızıde soracağım. Henuz İstanbulda degılız 2 var gelmeye, taşınma yerleşme bir bitsinde aksilik olmazsa iletişime gececeğim.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kapalı alan eğitimi öyle kolay bir şey değil.Sağa sola bakarak yapılamaz zaten.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı alan eğitimi öyle kolay bir şey değil.Sağa sola bakarak yapılamaz zaten.
    Ben işimi garantıye alayım kafam rahat olsun yoksa egıtım boşa gıder. Topluya fılan hıc gırışmek ıstemıyorum. Ehlıyet sınavında halihazırda parkuru gayet rahat yapabılıyorken ve kullanıyorken sırf sınavda o milletın ızlemesi gergınlıgı yuzunden kaç kere sınav oldum bır suru ucret odedım sacma sapan. Bu takıntı sadece motorda olan bısey degıl okul hayatımda da ömrumu yedi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ben işimi garantıye alayım kafam rahat olsun yoksa egıtım boşa gıder. Topluya fılan hıc gırışmek ıstemıyorum. Ehlıyet sınavında halihazırda parkuru gayet rahat yapabılıyorken ve kullanıyorken sırf sınavda o milletın ızlemesi gergınlıgı yuzunden kaç kere sınav oldum bır suru ucret odedım sacma sapan. Bu takıntı sadece motorda olan bısey degıl okul hayatımda da ömrumu yedi.
    Özel ders alarak bunu aşamazsın. Bu takıntı ayrı bir problem ve üstesinden gelmen gerek. Bunun için de grup eğitimleri idealdir. Eşin doğru olanı yapıyor. Biraz sosyalleşmeniz lazım, başkaları bakıyor diye başarısız olmak diye bir şey yok. Grupta herkes sizin gibi, düşenler vs komik hareketler de olabilir bu son derece normal. Nasıl olsa 2 gün süren bir eğitim belki bir daha ömrünün sonuna kadar karşılaşmayacağın insanlar olacak. 2 muhabbet edersin vs sonuçta ortak noktaları aynı olan insanlar olacak ve karşınızda da profesyonel bir eğitmen. Birebir eğitim de alırsın ama önce bir temel eğitimi tamamlaman ehliyet alman ve bir süre tecrübe kazandıktan sonra olur ileri seviye birebir eğitimler.
    Sınavlar ilginç oluyor gelen geçen merak ediyor bakıyor ne var ki bunda. Rahat olmazsanız millet niye bakıyor diye düşünürseniz motosiklet kullanamazsınız.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel ders alarak bunu aşamazsın. Bu takıntı ayrı bir problem ve üstesinden gelmen gerek. Bunun için de grup eğitimleri idealdir. Eşin doğru olanı yapıyor. Biraz sosyalleşmeniz lazım, başkaları bakıyor diye başarısız olmak diye bir şey yok. Grupta herkes sizin gibi, düşenler vs komik hareketler de olabilir bu son derece normal. Nasıl olsa 2 gün süren bir eğitim belki bir daha ömrünün sonuna kadar karşılaşmayacağın insanlar olacak. 2 muhabbet edersin vs sonuçta ortak noktaları aynı olan insanlar olacak ve karşınızda da profesyonel bir eğitmen. Birebir eğitim de alırsın ama önce bir temel eğitimi tamamlaman ehliyet alman ve bir süre tecrübe kazandıktan sonra olur ileri seviye birebir eğitimler.
    Sınavlar ilginç oluyor gelen geçen merak ediyor bakıyor ne var ki bunda. Rahat olmazsanız millet niye bakıyor diye düşünürseniz motosiklet kullanamazsınız.
    Ehlıyetım var. Motosıklet kullanıyorum. Trafıkte sıkıntı olmuyor zaten kım bakıyor gormuyorsun gecıyorsun gıdıyorsun. Sadece durunca veya ılk bınerken bazıları bön bön bakıyor ama uzaklasıyorsun gıdıyor onda sıkıntı yok.
    'Ama bellı bır alanda ders alırken, sınav verırken zor oluyor Mecbur kalınca yapılıyor topluluk içinde ama çok zorlandım ehlıyette, aynı şeyı yasamak ıstemıyorum. Boş yere fazladan sınava gırıp para vermiştim aslında ılk seferde gecebılcek duzeydeydım ve ustune ustluk bu durumu aşamadım. Toplu egıtımlede asacagımı sanmıyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ehlıyetım var. Motosıklet kullanıyorum. Trafıkte sıkıntı olmuyor zaten kım bakıyor gormuyorsun gecıyorsun gıdıyorsun. Sadece durunca veya ılk bınerken bazıları bön bön bakıyor ama uzaklasıyorsun gıdıyor onda sıkıntı yok.
    'Ama bellı bır alanda ders alırken, sınav verırken zor oluyor Mecbur kalınca yapılıyor topluluk içinde ama çok zorlandım ehlıyette, aynı şeyı yasamak ıstemıyorum. Boş yere fazladan sınava gırıp para vermiştim aslında ılk seferde gecebılcek duzeydeydım ve ustune ustluk bu durumu aşamadım. Toplu egıtımlede asacagımı sanmıyorum.
    Avatarından anladığım kadarıyla sanırım kadınsın ve bu yaşamış olduğun bakma olayları birebir eğitim alsan da devam edecek ondan şüphen olmasın. motosiklet kullanan bir kız/kadın görmek ülkemiz için çok alışıldık bir durum değil maalesef.
    Eğitimin faydası sana motosiklet kullanmayı kesin öğretir, zamanla kendin öğrenirsen yanlış öğrenme riski var ve yanlışı düzeltmek sıfırdan öğrenmekten çok daha zordur. Bence grup eğitimleri daha faydalı hem de hesaplı olur yine de siz bilirsiniz. Ehliyette zorlanmışsın çünkü eğitim almadan sınava girmişsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)