Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kamyoncuya Sinir Krizi Geçirten Motorcu. Ne Gerek Vardı Bu kadar Tepkiye [VİDEO]

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    izlerken utandım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini bir halt zanneden salak motorcu videosu. 77 plaka olmasından zaten bana göre olaya 1-0 geriden başlamış. Minibüslerin işlediği daracık yolda hayvan gibi 140 basıp ondan aradan kamyon geçince isyan etmeyeceksin öküz arkadaşım. Yok hastası varmış, yok acelesi varmış bilmem ne... Sizin memlekette ve bahsettiğim plakanın olduğu yerlerde trafik kuralı, saygı gibi kavramlar trafikte olmadığından, acelen varsa (iftar vs için) adam ezmek mubah olduğundan sana normal geliyor tabi.

Şu adamı ve bana göre gayet saygılı ve sabırlı duran kamyoncuyu tanıdıktan sonra, bu adam kamyona girse gram üzülmezdim. Bu adamlar yüzünden R25'in adı apaçi motoruna çıkacak. Demedi demeyin.
    Bu ne demek şimdi? Bütün Yalova halkına hakaret olmuyor mu? Ben de yalova'lıyım ve gayet de saygılıyım. Bence ağır saçma yazmışsın. Şu an yıllardır antalya'da yaşıyorum ve burda da buralı ve diğer illerden gelen insanların saçmalıklarını her gün görüyor yaşıyorum. O vatandaş zırvalamış. Zaten görüntüleri bir yere götürse adam yüzde yüz haklı çünkü yasal hız sınırlarına göre davranıp hareket etmiş.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Ne kadar acı. Sırf kameraya yakalandı kaçırmayayım bu fırsatı hesabı adam için beklemiş ve damarına basıp alevlendirmiş ortamı. Orada başka birisi olsa sonuç farklı olurdu NET. Adam alttan aldıkça üstüne yüklenmiş çok ayıp çok.
    SweentLy bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Emremotovlog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bana motosiklet kullanıpta yok ben 70 ile yok 100ün üzerine çıkmıyorum ben öyle motor kullanıyorum diyenler görüyorum sezinliyorum kusura bakmayın ama o 2 tekerin üzerine binipte uz gidenler kanal açsınlar oraya her marşa bastığında kameraya çekip atsınlar bakalım 125 cc motorları o motorla gidemezsiniz Zaten de MOTOR KULLANMAYI ÇOK İYİ BİLEN SİZLER BANA ÖĞRETİN O ZAMAN nerede ne yapacağımıza

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:45 ----------

yorum için teşekkür ederim
    Aslında haklısın bir yerden öğrenmeye başlamak lazım.

Aklın da bulunsun mesela ;

Hani kayıtta herkesin gördüğü ama senin görmediğin , o yerde ki eşşek kadar sola dönüş işareti var ya, ha işte onu görünce bil ki bir yol ayrı mı ya da yan yol vs var. O zaman hayvan gibi gaz çevirmek yerine yavaşlamak lazım. Neden? Sana dönüş varsa karşıdan gelene de vardır büyük ihtimalle.

Kimse biz sürekli 100 ya da 70 ile gidiyor demiyor. Trafiği okuma ve ön görü sadece araçları kontrol etmekle değil, trafik işaret ve işaretçilerine bakmayı da gerektirir. Bunları da öğrenemediysen kusura bakma , fark edilmek için üzerinde projektör taşıman lazım , böyle yerlere bu hızla girmeye inatla devam edeceksen.
    Sacramento ve SAZMAN bunu beğendiler.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında haklısın bir yerden öğrenmeye başlamak lazım.

Aklın da bulunsun mesela ;

Hani kayıtta herkesin gördüğü ama senin görmediğin , o yerde ki eşşek kadar sola dönüş işareti var ya, ha işte onu görünce bil ki bir yol ayrı mı ya da yan yol vs var. O zaman hayvan gibi gaz çevirmek yerine yavaşlamak lazım. Neden? Sana dönüş varsa karşıdan gelene de vardır büyük ihtimalle.

Kimse biz sürekli 100 ya da 70 ile gidiyor demiyor. Trafiği okuma ve ön görü sadece araçları kontrol etmekle değil, trafik işaret ve işaretçilerine bakmayı da gerektirir. Bunları da öğrenemediysen kusura bakma , fark edilmek için üzerinde projektör taşıman lazım , böyle yerlere bu hızla girmeye inatla devam edeceksen.
    Ya bırak hocam , bunun gibilere laf anlatamazsın . Ancak ne zaman laf anlar . Yarın bir gün acillik olur o zaman

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    R25 aldim kullanmaya utaniyorum
    Graywolf, Norton772, Mamba09 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Sacramento adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bırak hocam , bunun gibilere laf anlatamazsın . Ancak ne zaman laf anlar . Yarın bir gün acillik olur o zaman
    Mantıklı
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Kamyoncunun yerinde olsam motorunu da seni de dalga gece gece yerden yere vururdum.He ama olamiyorum tabi.Ama bi yerde denklesirsek kendi hür irademle yine yaparim.O kadar uyuz oldum sana.

O adamın kamyonla o hatayı tekrar yapmaması için bu eziyeti çekmesi gerekiyordu. Çocuk haklı ve öğretiyor. Bizim ülkede eğitim böyle! Kıl payı ölümden dönenler diğerleri de ölmesin diye bu cahile eğitimi böyle verecek. Çünkü okulda eğitim yok. Bilmem nereliyim diyen o adam öğündüğü memleketin cehalet üreten bir yer olduğunun farkında değil. Hala o memleketten aynı kafada adamlar çıkıyor da olabilir ve hala o cehalete eğitim verecek böyle kıl payı ölümden dönmüş insanlar olabilir. Çünkü okulda ve evde değil sokakta hayata böyle tutunan bazı eğitimli insanlar bu cahillere eğitim veriyorlar. Evet cahil bunlar. Cahil demediğimiz için bunların cehaletini konuşmadığımız için böyle az gelişmiş kaldık.

Motosikleti
    YOK
    Alıntı ceyhun383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorla adamı katil etmek bu olsa gerek
    https://www.youtube.com/watch?v=On-ZYbvphAA
    Gayet haklı r25 sürücüsü adam orda 150 ile geliyor o göre göre yola atlıyor Türkiye'de insan hayatı sudan ucuz hadi r25 sürücüsü vursaydı ne olacaktı? 5 gün hapis sonra dışarı çık gene aynı şeyleri yap ben olsam s***rdim o dan*alak i*neyi.

Alıntı DUKEABS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet haklı r25 sürücüsü adam orda 150 ile geliyor o göre göre yola atlıyor Türkiye'de insan hayatı sudan ucuz hadi r25 sürücüsü vursaydı ne olacaktı? 5 gün hapis sonra dışarı çık gene aynı şeyleri yap ben olsam s***rdim o dan*alak i*neyi.
    o yolun hız sınırı 90 km/h diye biliyorum ben ?

Motosikleti
    MT07
    Çok ilginçtir ki izlerken kamyoncu dayıyı taktir ettim..
    Yaptık bir hata napiyim öliyimmi diyor adam...
    Bizim R 25 li zibidiye isterdim 2 tane sallamasını...

Bugünde başkaları adına utanmaya doydum allahım elhamdulillah

Not: İşta bunlar hep aciton cam

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Küçük ve farkında olmadan yapılan hatalara böle büyük tepkiler verip ortalıgı karıştırmaya gerek yok.
    Orda adam inip dövse ortada bişey yokken durumlar karışır.Sonra heryere videolar atarsın dayak yiyen motorcu diye. Gerek yok böle tepkilere herkez insan herkez hata yapabilir.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı DUKEABS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben r25 sürücüsü falan değilim onun tarafında da değilim ama o motora sen bi dokun kır bak neler oluyo mala zarar vermekten hapise girersin ve masrafları karşılarsın.[COLOR="Silver"]
    Sen hic merak etme,kirarim dokunurum hicte bisey olmaz basima geldi ordan biliyorum.Sen hiz siniri aş kural ihlali yap adami yolundan cevir indir bos bos konus o cekici g.tune sokmadigina dua etsin.Ne yiyip ne iciyosunuz siz ya adamin hizini gormuyo musunuz ?

Buda yeni furya "R25 le 100 le giden mi var ne hok atiyosunuz" ..Kisi kendinden bilir isi.Ben e-5 te ne emniyetten gidiyorum ne en soldan kapatiyorum araba gibi yer kapliyorum trafikte.Arkadan korna caliyorlar motorsun aradan ilerle bekleme diye gitmiyorum.Herkesi kendiniz gibi sanmayin.Sen trafigi okuyamiyorsan binme o motora kardesim 150 km hiza ciktigi yola bak

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 aldim kullanmaya utaniyorum
    sat kurtul

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O adamın kamyonla o hatayı tekrar yapmaması için bu eziyeti çekmesi gerekiyordu. Çocuk haklı ve öğretiyor.
    O zaman r25 li şahsın yol ayrımlarında, dönüşlerde , kavşaklarda yavaşlamayı öğrenmesi için de bir yere patlaması lazım dimi?

Neyin kafasındasınız siz.
    Eğitim dediğiniz şey sadece okulda olmaz. Bu kafayla yaşıyorsanız kişisel eğitim nedir? Bunu bir araştırın.

Bu arada konuya yazılan yazılar , edepsizlik boyutuna gelmeye başladı

Motosikleti
    xmax250
    yine bir aksiyon kamerası delikanlılıgı... bir dönem klavye delikanlılıgı vardı simdi de moda aksiyon kamerası delikanlılıgı...
    gözünün üstünde kaşın var diye kavga etmek işte bu olsa gerek... her yanlıs dönüş yapan her yanlıs sollama yapan icin durup kavga edecekse bu arkadas 10 gün falan yaşar en fazla...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Al birini vur ötekine.

-Hadi kamyoncu cahil sayıgısız dikkatsiz.Yol hakkı ana yoldan gelenlerin,sağına soluna bakmadan yola atıyor kendini.Nasıl olsa motor bana çarpsa da bana birşey olmaz o ölür mantığı ile.Yine de en başta kavga başladığında ılımlı yaklaşıp hatasını kabul ediyor.Tabii damarına basıldıkça gerçek yüzünü ortaya çıkartıyor.

-Motosikleti süren arkadaş ise baştan sona her hareketi hatalı.

-Videonun en başında anayoldan gelen kamyonunu göre göre kendini yola atıyor,zoraki hızlanıyor yol ayrımındaki refüje silme geçiyor.

-Yolda kocaman sola dönüş işareti var.Bu demek oluyor ki birisi ilerde yavaşlayıp dönmek için sola yanaşabilir.Her tarafta ana yola çıkan yan yollar var.Birisi her an ara yoldan çıkıp kendini yola atabilir.İleride bir üst geçit var.Demek ki buralarda yayalar da dolaşıyor,üşengeç bir yaya üst geçidi kullanmamak için yoldan geçebilir.Ve en önemlisi etrafa bakarsak burası şehirler arası yol falan değil şehire giriş yada çıkış,etrafta binalar var,dükkanlar var kısmen şehir içi sayılabilecek bir yer ama arkadaşımız son gaz Allah ne verdi ise basıyor.

-Ve dikkat ederseniz kamyonun yola çıkışından bir kaç sn önce arkadaş ne kadar hız yaptığını göstermek için dikkati göstergede.Yüksek hızda ilerliyor ama önüne bakmıyor.

-Kamyona yaklaşma ve yanından geçiş sırasında gaz kesme dışında hiç bir frene dokunmuyor.Ben görmemiş olabilirim de.

-Hadi kamyon bir trafik kuralını ihlal etti.Elinde kamera kaydı var ver polise.Hadi adamı durdurdun uyardın,yoluna devam et.Neden kavga çıkarmaya çalışıyorsun?

-Yine kimsenin dikkat etmediği bir ayrıntı.Ben yanılıyor da olabilirim.R 25 kullanan arkadaşlar düzeltsin.R25 son hızı 180 km lerde olan bir motosiklet.Ama video da son gaz,6.viteste nerdeyse redline yakın gidiyor ama hız 144 civarı.Bu motosiklette ya bir sorun var,ya hala rodajda yada rodajı kötü yapılmış bir motosiklet.

Bu arkadaşın diğer videolarına da baktım.Bir videosunda yağmurlu havada önüne çıkan taksiye çarpmamak için bir yandan sola manevra yaparken diğer yandan ön-arka fren dozajlamasını yanlış yapıp ön frene çok asılınca kaçınılmaz son motosiklet ön tekeri kitleyip yere yatıyor.

Hazır arkadaş burada hesap açmış okuyorken.Dostum git bir güvenli sürüş eğitimi al yada biraz deneyim kazanana kadar biraz daha sakin,yavaş ve dikkatli sür.Bu şekilde sürmeye devam edersen çok sağlam kaza yaparsın.Büyük ihtimal 20 civarındasın,kanın kaynıyor,çok dikkatsizsin,çok sinirlisin,büyük ihtimal ilk motosikletin,yeni başlamışsın sürmeye ama bu şekilde giderse son motosikletin olur.

Yine senin bileceğin iş.Bunlar bir abi olarak sana vereceğim tavsiyeler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini bir halt zanneden salak motorcu videosu. 77 plaka olmasından zaten bana göre olaya 1-0 geriden başlamış. Minibüslerin işlediği daracık yolda hayvan gibi 140 basıp ondan aradan kamyon geçince isyan etmeyeceksin öküz arkadaşım. Yok hastası varmış, yok acelesi varmış bilmem ne... Sizin memlekette ve bahsettiğim plakanın olduğu yerlerde trafik kuralı, saygı gibi kavramlar trafikte olmadığından, acelen varsa (iftar vs için) adam ezmek mubah olduğundan sana normal geliyor tabi.

Şu adamı ve bana göre gayet saygılı ve sabırlı duran kamyoncuyu tanıdıktan sonra, bu adam kamyona girse gram üzülmezdim. Bu adamlar yüzünden R25'in adı apaçi motoruna çıkacak. Demedi demeyin.
    Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O adamın kamyonla o hatayı tekrar yapmaması için bu eziyeti çekmesi gerekiyordu. Çocuk haklı ve öğretiyor. Bizim ülkede eğitim böyle! Kıl payı ölümden dönenler diğerleri de ölmesin diye bu cahile eğitimi böyle verecek. Çünkü okulda eğitim yok. Bilmem nereliyim diyen o adam öğündüğü memleketin cehalet üreten bir yer olduğunun farkında değil. Hala o memleketten aynı kafada adamlar çıkıyor da olabilir ve hala o cehalete eğitim verecek böyle kıl payı ölümden dönmüş insanlar olabilir. Çünkü okulda ve evde değil sokakta hayata böyle tutunan bazı eğitimli insanlar bu cahillere eğitim veriyorlar. Evet cahil bunlar. Cahil demediğimiz için bunların cehaletini konuşmadığımız için böyle az gelişmiş kaldık.
    Kamyon ile yola çıkan adam haksız falan değil ve o dersi falan alması da gerekmiyordu. Ne bilsin 90 hız sınırı olan yerde onun 150 ile geleceğini? Hız sınırının çok üstünde giderek hatayı yapan ve zeytin yağı gibi bir de üste çıkmaya çalışan vatandaş da HAKSIZ. o görüntüler ile kanun önünde suçlu olan i kaydı yapan zat.

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırk yıllık torbacıyım boyle mal gormedım.
    SAZMAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)