Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Camurluk Boyama

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Motoruma ebay'den az kullanilmis bir camurluk aldim, ufak cizikler disinda saglam durumda.
    Bunu parlak ya da mat siyaha boyamak istiyorum. Ya kendim yapicam ya da boyaciya vericem.
    Boya olarak ne önerirsiniz, elektrostatik boya mesela nasildir, ya da seramik kaplama? Boyacıya verirsem ucretler ne civardadir?

Kendim yapacaksam boya ve astar olarak ne kullanmaliyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruma ebay'den az kullanilmis bir camurluk aldim, ufak cizikler disinda saglam durumda.
    Bunu parlak ya da mat siyaha boyamak istiyorum. Ya kendim yapicam ya da boyaciya vericem.
    Boya olarak ne önerirsiniz, elektrostatik boya mesela nasildir, ya da seramik kaplama? Boyacıya verirsem ucretler ne civardadir?

Kendim yapacaksam boya ve astar olarak ne kullanmaliyim?

http://i68.tinypic.com/2qs79xx.jpg
    Google'da biraz aratsanız dağa hızlı bilgiye ulaşabilirsiniz gibime geliyor.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Seramik kaplama boyayı korumak için boyanın verniğinin üzerine uygulanır, boya tekniği değildir

Elektrostatik boya genelde imalat çeliği gibi paslanabilen malzemelerden yapılmış parçalara uygulanır, estetik değildir. Bu yüzden çamurluk için bi seçenek olarak düşünme örneğin fren merkezleri, furşlar vb elektrostatik boya ile boyanır.

İyi bi boya 20 TL, astar 30 TL, kolay çizilmesin dersen otomobil boyası dışında kullanılan 2k vernik 65 TL civarı. Bunlar bir kutu sprey fiyatları. Birer kutu alıp uğraşırım dersen yap, ama bence değmez. Boyacı da yapar aynı paraya
    fazil bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)