Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM 250 EXC SixDays

Motovento
    REKLAM ALANI

Abilerim ben başlıkta yazan motoru almayı düşünüyorum.İnternetten baktım tek silindir motor gücü 76 - 100 hp 250cc.Sizlere sorum bu motor çok yakarmı.Asfalt lastiği taksam şehir içinde de kullanabilirmiyim ve bu motor çift silindirden hızlı gidermi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    exc 250 76 100 hp degildir. cift silindirden hızlı gidermi sorundan aliyorum ki ne special motorlar hakkinda bilgin var ne de motorun tarzindan. sen bu bakis acisi ve bilgisizlikle hiç motora baslama zaten.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    saatlik motor değil mi o?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kaç yaşındasın? abilerim diyerek giriş yapmışsın da merak ettim

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saatlik motor değil mi o?
    evet 4 zamanli olanlarinin dahi 10-100 saatlik bakimlari vardir.bu motor kac basiyo abi diyenlere gore degildir.toprakta kullanilir.amac enduro dur.yani zor yol sartlarinda dayaniklilik.

yurtdisinda sm jantlari takip sokaklarda cirit atanlari gorebilirsiniz.ancak masrafli motorlardir.normal exc lere gore sixdays ler farkli suspansiyonlara sahiptir.

100 kilo agirligi vardir.30-35 nm tork a sahiptir.ormanda 5 takla attiktan sonra gidonu dahi yamulmaz kaldirir devam edersiniz.
    sarpgray bunu beğendi.

Heralde bütçe müsait 35000 liralık motor bakıyorsun diye düşündüm , çok yakarmı yı okuyunca düşüncem değişti.
    Yazdıklarından çok az bilgi sahibi olduğun anlaşılıyor.
    Abilerim hatrına yazalım
    ktm exc 2 zamanlı yarış motorudur . Hard enduro yapar başka bir yerde kullanılmaz.
    Parasının hesabını bilmeyen fantazi için asfaltta da kullanır .
    iki zamanlı kullanmak ustalık ister ,tecrubesizler için tehlikelidir.
    vibrasyon çoktur
    ortalama senede bir piston değişir ,kullanıma göre bir kaç aya düşebilir süre veya uzar
    youtube da hard enduro , sea to sky vs fikir verir
    exc en üst basamaktır , merdivenleri birer birer çıkmak gerekir
    exc sahibi olarak 2 yıl 4 zamanlı enduro tecrubesinden sonra alınmalı diyorum.
    Önce eğitim alarak veya arkadaşlar edinerek tecrubeni arttır
    en iyi motor en iyi sürücü yapmaz kimseyi ama hastanelik yapar
    sarpgray, infernus ve MrMud bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ktm 250exc SD,Husqvarna Fe250 ile benzer alt motor ve suspansiyona sahip bildiğim kadarıyla,üstteki arkadaşın yorumuna katılıyorum,arka salıncak,ön maşa,ve dikmeler farklı malzemeden sanırım metal alaşımında özel kompozit karışım,ve sementasyon mevcut..hatta enduroların şasi,ve driveline kısımlarını araştırayım merak ettim nasıl bu kadar dayanıklı

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı nurettin.ygt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim ben başlıkta yazan motoru almayı düşünüyorum.İnternetten baktım tek silindir motor gücü 76 - 100 hp 250cc.Sizlere sorum bu motor çok yakarmı.Asfalt lastiği taksam şehir içinde de kullanabilirmiyim ve bu motor çift silindirden hızlı gidermi?
    bu motor saatlik profesyonel makina. yolda belde kullanılcak makina değil. hafta sonu dağ bayır gazlayıp veya yarışlarda kullanıp tekrar garaja koyulan cinsten. günlük kullanım için endurolar var onlara bak. crf 250 olabilir mesela.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dostum söylemişler zaten ama üzerine basarak tekrar söylüyorum.

Bu makina special dediğimiz türden.
    Diğer makinaların Kilometre hesabı yapılırken special makinelerin saatlik hesabı yapılır.

Bu alete istersen 17inch sm jant tak yinede günlük kullanamazsın.

Uzun uzun anlatılır gider bu konu ama işin özeti, olurda bu makinayı günlük kullanıcam ben diye inat edersen, aletin can vermesi 1 sene surmez paranada makinayada yazık etme.

Bunun yerine Supermoto tarafına yönelmeni tavsiye ederim.
    Şehir içinde hatta uzun yolda bile yüzünü güldürür.
    Tork, tepki, agresyon ne istersen karşılar.
    levend84 ve Yilldiray bunu beğendiler.

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    Guzel motordur super moto cantlari lastikleri takip asvaltta kullanabilirsin tek cift bilmemne motorun kalkista icinden gecer evet cok yakar ve masraflidir 35000 tl lik profesyobel spesyAl makineyi alip asvalta sokunca kac para yakar diye sorman senin bu motoru alacak paranin olmadigini ve motordan anlamadigini duzunmeme sebep oldu bence sen cg al az yakar az kacar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)