Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTOSİKLET DEVİ 57 BİN ARACINI GERİ ÇAĞRIYOR.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Harley-Davidson Motorlarını Geri Çağırıyor

Dünyaca ünlü motosiklet üreticisi Harley-Davidson, benzin deposunda yaşanan bir takım arızalar nedeniyle dünya çapında 57 bin kadar motosikleti geri çağırma kararı aldı.

Dünyaca ünlü motosiklet üreticisi Harley-Davidson, benzin deposunda yaşanan bir takım arızalar nedeniyle dünya çapında 57 bin kadar motosikleti geri çağırma kararı aldı.

Harley-Davidson'ın bazı modellerinde benzin deposundaki bir sıkıntı nedeniyle 57 bin motosikleti geri çağırmaya hazırlandığı bildirildi.

2017 modellerinde geçerli olduğu belirtilen üretim hatasının, şirketten kaynaklı olduğu ve motoru soğutan donanımın yanlış monte edilmesinden kaynaklanmış olabileceği belirtildi.

Amerikan firması arıza nedeniyle iki kaza vakasının gerçekleştiğini belirtirken, arızanın da ücretsiz olarak giderildiğini ve motosiklet sahiplerine tamir işlemlerinden sonra geri gönderileceğini bildirildi. Şirket yaptığı açıklamasında "Bu müşterilerin güvenliği için gönüllü bir geri çağırma" denildi.

Harley-Davidson'ın geri çağıracağı modeller arasında 2017 Electra Glide Ultra Classic, Police Electra Glide, Police Road King, Road King, Road King Special, Street Glide, Street Glide Special, Road Glide ve Road Glide Special var.

Amerika genelinde 46 bin modelin arızalı olduğu belirtilirken, şirket bütün alıcılarla çabucak iletişime geçerek randevu ayarladı.

İlk geri çağırışı değil

Ünlü motosiklet şirketinin bu çağrısı aslına bakıldığında zamansız şekilde gerçekleşti. Yakın zamanda ilk finansal çeyrek dönemde gelirler ve karlarında düşüş olduğunu açıklayan Harley-Davidson'ın hisseleri Mart ayında 62 dolardan satılıyorken Pazartesi itibariyle 53 dolara geriledi.

Şirket daha önce 2016 yılında 30 bin motoru kavrama probleminden, 2014 yılında ise 60 bin motoru ise frenlerden dolayı geri çağırmıştı.

https://www.haberler.com/harley-davi...699015-haberi/
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    iyiki harleyim yok..bak işte her şerde bi hayır vardır.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Abs'li ilk harley modelleri geldi aklıma.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haşmet abi kendi memleketlisini haşlamamıştı

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Akşam pendik sahilde bir tane gördüm bildiğin gemi idi ya..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250

Harley-Davidson'ın bazı modellerinde benzin deposundaki bir sıkıntı nedeniyle 57 bin motosikleti geri çağırmaya hazırlandığı bildirildi.
    İlk 3 satıra bak
    Istemsizce "Lan tamam anladım" diye bağırdım.

Hiç geri çağırılan Enduro duydunuz mu ? Ben duymadım da...
    jimi_hendrix bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Her zaman derim bu harleyler tırt

@mrmud
    gözümü karartıp 2 zamanlı bir ktm aldıracaksın birgün bana ama ne zaman bilmiyorum. sizin bu makineler çok yakıyor mu

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk 3 satıra bak
    Istemsizce "Lan tamam anladım" diye bağırdım.

Hiç geri çağırılan Enduro duydunuz mu ? Ben duymadım da...
    hocam enduroda arıza olsa bile "sen bunu dağa taşa vurmuşsun" diye bahane ederler çağırmazlar zaten.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman derim bu harleyler tırt

@mrmud
    gözümü karartıp 2 zamanlı bir ktm aldıracaksın birgün bana ama ne zaman bilmiyorum. sizin bu makineler çok yakıyor mu
    Şef araziye orta yollu giriş yaptım dediğin gün, derdin yakıt masrafı olmaz merak etme :D
    Sana battal boy çöp poşeti dolusu, kırık manet, elcik koruma, yamulmuş gidon, kopmuş vites ve arka fren pegi gösterebilirim, anlatabildim mi ?
    Ha trafikte "Saygıdeğerin" birisi zarar vereceğine kendim veriyorum gucenmiyorum, eğleniyorum, Enduro ruhunu seviyorum bunlar uzun meseleler.

Ama racing masraflı diyen arkadaşları bu tarafa bekleriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam enduroda arıza olsa bile "sen bunu dağa taşa vurmuşsun" diye bahane ederler çağırmazlar zaten.
    Türkiye...
    O kadar da degil diyemiyorum üzgünüm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)