Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

bu kask beni korur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    http://urun.n11.com/kask/sway-802-beyaz-full-face-motor-kask-abs-ece-sertifika-P179990385

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    traş........

Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son param bu kaldı ne yapayım hiç yoktan gene iyidir 20-30 tl lik kasktan iyi gene

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    LS2 FF350, 350 bakın

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Gardaş plastik kova ne kadar koruyorsa alacagin o kask bundan azcik fazla korur..kovadan hallice..motura biraz ara ver..motur gider kask baki kalir... almisken biraz bekle duzgun birsey al

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    sway kasklar eski safabet (tam hatırlayamadım markayı) marka kaskların bi tık üstü o derece berbat

Motosikleti
    Mondial Xtreme Enduro 250
    Ece sertifikalı diyor ama bilmiyorum sharp testine girmiş bir kask daha güvenilirdir

Motosikleti
    pulsar 200ns

bu iyi la okadar pra verme

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    ECE sertifikası varsa gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.
    Standart numarası ECE 22-05
    Türkiye kodu yanlış hatırlamıyorsam E-27
    olması lazım.
    j700 ve espresso bunu beğendiler.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evın de oturmus dizi,yarışma vb. seyler ızlerken korur neden korumasın . abs plastık malzeme benım evde ne tür oldugunu bılmedıgım cıcekler var onların saksıları da galıba abs plastık

Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evın de oturmus dizi,yarışma vb. seyler ızlerken korur neden korumasın . abs plastık malzeme benım evde ne tür oldugunu bılmedıgım cıcekler var onların saksıları da galıba abs plastık

Alıntı Mr.Duke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/D8lpg6.jpg
    bu iyi la okadar pra verme
    dalga geçecekseniz şu kekolar gibi hiç takmayanlar ile geçin benim param buna yetiyor olsa 1000 TLlik kask almasını bende bilirim yok napayım yok işte

https://www.youtube.com/watch?v=U21foTrtBeQ

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ECE sertifikası varsa gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.
    Standart numarası ECE 22-05
    Türkiye kodu yanlış hatırlamıyorsam E-27
    olması lazım.
    arkasında ece 22-05 yazıyor

Motosikleti
    Mondial Xtreme Enduro 250
    Bu paraya ls2 bak daha kaliteli kasktır

Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    yokki o fiyata bu gün kaç yere sordum en son bunu aldım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hjc cs14 ,mt serisi ,ls2 yeni modellerden bakabilirsin hocam.buna takılıp kalma acelede etme.çünkü bu kask öyle öbürlerine göre ucuz diyebilirsin ama 70 80 tl olması gereken bir kask yani.acele etme netten araştır birde n11.com dan araştır kuponlar dan vs ciddi ucuz alabilirsin.en başta yazdığım kask hjc cs14 230 tl ye kupon indirimimle geliyordu yani.

arkroid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 2013
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokki o fiyata bu gün kaç yere sordum en son bunu aldım
    Kardeşim problem aslında senin insanlardan onay istemen.

Takdir edersin ki kimse "bu senin kafanı korur" şeklinde onay veremez.

Şahsen ben olsam 1000 tl lik kask için bile bu kask senin kafanı korur diyemem. tavsiye edemem.

Çünkü güvenlik işi ciddi bir iş hayati bir iş.

Paranın yettiği en iyi kaskı al. Kasksız binme. Tavsiyem budur.
    DusenAdam bunu beğendi.
    youtube - vakitvarken

turing kursuna katilarak ucretsiz kask alabilirsin yada alip ikinci el satanlardan degerinin yari fiyatina alabilirsin.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABS plastik... Bana sorarsan çöp...

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Genel kask materyalleri :
    Fiber ( karbon fiber veya cam fiber )
    Polikarbon bazlı termpolastik
    Abs

En sağlamları fiber kasklar, eğer aynı ağırlıktalarsa karbon fiber kask en sağlamı, eğer karbon fiber kask hafif, cam fiber kask daha ağırsa muhtemelen cam fiber kask daha iyidir. çünkü darbe sönümleme özelliği cam fiberin daha fazla. karbon darbe sönümlemez, darbeye dayanır, dayanamadığı noktada kırılır.

Fiber kask alamıyorsanız en azından polikarbon bazlı termoplastik kask alın. Polikarbon görece pahalı malzeme olduğundan iyi düzgün mühendislik filan yapılmış kasklar dışında pek kullanılmıyor.

Abs ve diğer tür plastikler geri dönüşüme çok müsait. geri dönüşüm ise plastiğin kimyasının karışmasına sebep olur. Yani geri dönüşümden yapılmış abs aslında abs olmuyor, içinde dedemin yediği elma çekirdeğinin yakıldıktan sonra kalan kurumu da oluyor.

Ucuza Abs gibi malzemelerden üretilmiş bi kask, muhtemelen geri dönüşümden yapılmıştır. Absnin vereceği performansı bile vermez. kaldı ki abs yeterli değilken.

polikarbon da darbe sönümlemede çok iyidir ve hatta sivri metallerinde saplanmasına delmesine ve kırılmalara süper dayanıklıdır. buna rağmen abs, darbeleri sönümlese de kırılabilir ve sivri keskin şeyler yüzünden kolaylıka kırılıp delinebilir.

Kaskın kabuğunu geridönüşüm plastikten yapan adam, asıl işi yapan içindeki darbe sönümleyici stroforun niteliğine ne kadar özenir. Kaldı ki darbe sönümleyici stroforun niteliği kadar kafanızı sarış şekli de önemlidir. Buna ne kadar dikkat eder.

Bi zaman Hiç yoktan iyidir diye aldığım LS2 kaskın bana göre standartları çok düşük. Ben şahsen hiç yoktan iyidir diye bile çok uzun süre kullanmamaya karar verdim ve değiştirdim.

Hep aynı örneği veriyorum. Bir insan ortalama bir bisikleti sürerken 0.5 hp güçle gidebiliyor. bu performans koşarken o kadar olmuyor ama hadi koşarken 0.5 hp güçle koşuyosun diyelim. şimdi var gücünle koşup duvara kafa atsan düşün kafana ne olur, daha 0.5 hp ile. Hadi almadın 600'lük 1000'lik, 120 - 180 beygirler havada uçuşmuyor. motorun olsun 9 beygir. şimdi 9 beygir güçle asfalta kafa attığını düşün...

bence 200 - 300 lira daha biriktirip 9 beygiri telafi edeceğinden emin olduğun bir kask almak için beklemeye kesinlikle değer. Bunun yarın bi gün 20 - 30, öbür gün 80 - 100 beygiri var. kafan yerinde olmazsa 200 - 300 lira biriktirmemiş olmak hiç bişeyi kurtarmayacak.

Bu yazdıklarımı da sen anla anlama beni ilgilendirmez. Okuyup birisinin kafasının patlamasına engel olabiliyosam ne mutlu bana.
    Ben yıllardır türkiye dışında da satan, dünya genelinde bilinen, fiber kabuklu kasklardan kullanıyorum. Herkesin gidip shoei, arai shark vs almasına gerek yok. herkesin dişini sıkıp alabileceği fiyatlara da güvenilir kasklar var. Ama bana göre LS2 gibi, bu gösterdiğin kask gibi kasklar asla onlardan değil.
    j700, hasangazili, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Borç falan bul, en azından bir ls2 kask al derim, 160 tl de az para değil sonuçta.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)