Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

-Uçuyorsun başkan! + Sağolasın kardeşim

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ''Motosiklet'' diyecektim vageçtim. ''SS'' kullananlardaki irfade/nefis ve bilinç madde bağımlılarından farksızmı?

Bu kadar uç noktada gezinmenin getirisi artısı nedir?

Diyaloglar...

- Uçuyorsun başkan
    + Sağolasın kardeşim

- Yakında bi kaza videosu izleriz allah izlememeyi nasip etmesin
    + 2008 den beri kullaniorm bu şekilde kardesm

- Abi vallahi yüreğimiz ağzımızda izliyoruz. Sana göre yaptığın bir aşk, bir tutku gibi görünüyor olabilir ama bu yolun sonu karanlık. Allah korusun.
    +kendimi cok iyi dinliyen biriyim refleksimin kacmaya yaklaştıgı ilk gun motorum gider kardesim

- la su trafikte 150 200 le gitmenin mantigi ney mna koyum ya olurya aniden biri kirar onune gerisini dusunmek bile istemiyom aslinda
    + e kırıcakmış gibi dusunerek gidiosun ki kırıyoda o zaman kontranı verip yoluna bakıyosun

tommygun ve Kızıl pars bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Adam tam bir usta
    benjaminbey bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Zor iş be, 1 tane niteliksizin cep telefonuna bakması, ani şerit değiştirmesi, vb. abzurt sebepten ölmek de bana koyar şahsen.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zor iş be, 1 tane niteliksizin, cep telefonuna bakması, ani şerit değiştirmesi, vb. abzurt sebepten ölmek de bana koyar şahsen.

Ölürsen koymazda sakat kalmak varya....
    07mehmet07 ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölürsen koymazda sakat kalmak varya....
    Abi genelde bu hızlarda sakat kalınmıyo pek be, ama tabi namümkün bir olay da değil... Allah kimseye acı göstermesin. Cümlemizi korusun.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Zor iş be, 1 tane niteliksizin, cep telefonuna bakması, ani şerit değiştirmesi, vb. abzurt sebepten ölmek de bana koyar şahsen.
    Boyle bir gerizekalinin arkandan carpip seni oldurmesi daha cok koyar.
    Ari Gold bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir hayal ettim de, kesinlikle katılıyorum.
    Kızıl pars bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    SS kullanıcılarına karşı olan bu kıskançlığın nedenini bu forumda anlayamıyorum.
    Sanane kardeşim? Can adamın motosiklet adamın eleştirmek ne haddine?

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar da gömmeyin, sonuçta hepimiz hızlı motosiklet kullandık, en azından bende kullandım, pek çok kişi de kullanmıştır. Bu işin doğasında var olan birşey. Sadece biraz duyarlı yaklasmak gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS kullanıcılarına karşı olan bu kıskançlığın nedenini bu forumda anlayamıyorum.
    Yanlış düşünüyorsun, can adamın, ama gelip yolda sana çarpsa senin canın'a dönecek iş bir anda.. Annen baban,eşin,dostun ailen bir anda lanet okumaya başlayacak cünkü canları yanacak.

Hız yapmak zevkli ve tutku yaratan bir şeydir, eski motorum R6 idi.. Gayet iyi bilirim ne olduğunu, fakat burada bilinçli kullanıcı olmak gerekir, yol boş olur, kendi riskini göze alırsın, o senin bileceğin iştir. Ama başkasını riske etme hakkın,hakkım, hakkı yok..
    Onur34, Shrieker ve hyanax100 bunu beğendiler.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olay ne kullandığın değil ki, nasıl kullandığın. Bu şekilde kendini, trafiği ve başkalarının hayatını riske atarak istediğin taşıtı sür, tepki aynı olmalı bence. Benim tepkim öyle en azından. Ayrıca şu "Kaza yapsa kendine yapacak. Kendi hayatını riske atıyor." Klişeleri de eskimedi mi artık ? Bir motosiklet 200 km/h ve daha üstü hızlarda yandan çarptığı bir arabanın içindekileri biçebilir. Çarptıktan sonra o trafikte başka araçların altına girip onların takla atmasına ve zincirleme kazalara sebep olabilir.

Yahu hepsini geçtim, otobanda bile karşıdan karşıya geçenler oluyor köy kesimlerinde. Diyelim ona çarptın ve öldürdün. Kendini nereye kadar "E o da oradan geçmeseydi" diye kandırabilirsin ki? Kediye çarpsak aklımıza geldikçe üzülen insanlarız biz. (En azından ben öyleyim) Bunun vicdan azabını bile riske atmak demek.

Saçma gelecek belki ama ben araba sürerken böyle birinin bu şekilde sürüşü yüzünden onun ölümüne sebep olsam, onun benim ömrüm boyunca bana vicdanı olarak böyle bir yük bırakmaya bile hakkı yok.

APTALLIK İLE CESARET ARASINDAKİ ÇİZGİ diyor ve sözümü bitiriyorum.
    Metehan07-70 ve mombohunter bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    O kadar da gömmeyin, sonuçta hepimiz hızlı motosiklet kullandık, en azından bende kullandım, pek çok kişi de kullanmıştır. Bu işin doğasında var olan birşey. Sadece biraz duyarlı yaklasmak gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Yanlış düşünüyorsun, can adamın, ama gelip yolda sana çarpsa senin canın'a dönecek iş bir anda.. Annen baban,eşin,dostun ailen bir anda lanet okumaya başlayacak cünkü canları yanacak.

Hız yapmak zevkli ve tutku yaratan bir şeydir, eski motorum R6 idi.. Gayet iyi bilirim ne olduğunu, fakat burada bilinçli kullanıcı olmak gerekir, yol boş olur, kendi riskini göze alırsın, o senin bileceğin iştir. Ama başkasını riske etme hakkın,hakkım, hakkı yok..
    Hayır tabiki de bilinçli bir kullanıcı olmaktan bahsediyorum.
    Dip basık cgsinden r6 ya atlayan, gördüğü yolda boş dolu fark etmeksizin 250-260 yapıştıran dallamalara olan tepkilere diyeceğim birşey yok. Benim sitemim bu forumda en çok karşılaştığım durum; SS kullanıcılarına genelleme yapılarak saldırılması.

Burdan bunumu çıkardın kendi payına?

Parçalanmış kol bacak, kafaları, kopan savrulan uzuvlarımı kıskanıyorlar. görüntülerden ortaya karışık mi yapalım illa?

280 km hızla içinde çoluk çocuğun bulunduğu arabaya saplanmasını mı eleştirmiyek.

Belkide gerçek SS kullanmak bu değil. Dışarıdan psikiyatrik vaka/psikopat gibi algılanılan insanları sence herkes kıskanıyormu, nasıl bir çevre o

motorda SS kullananlar biraz asosyal olur diye duyum- kanaat sahibi bi arkadaşım vardı. Kulakları çınladı

Uçuyosun başkan/ sağolasın kardeşim. seviye burdan devam edicek anlaşılan
    bpak bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Takintili nickli bir gardaş vardi 150km/h hizla giderken onune cikan bir araci gorup ani frenleme ve kendine has bir ustalik ve yetenekle durmuştu..hatta gozu kapali bile suruyordu..Hepiniz korkaksiniz 600RR la basladim diyende vardi..vay babam vayyy..korkağiz gardaş can giymatli....
    Kızıl pars bunu beğendi.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tarzdaki insanlara pek karışmamak lazım kendi şeçimleri onlara göre dalgasız denizde herkes kaptan :D bence bu işin aslı pist olmalı evet pistler pahalı olabilir ama sonuçta çok daha fazla güvenli... Ayrıca motosikletin tehlikeli olduğunu insanlarımız üzerine empoze edenlerde genelde bu tipte insanlar oluyor sizin motorunuz garajınızda yattığı zaman kimseye bir zararı bir tehlikesi yok üzerine kimin ne mantıkla bindiğini önemli.Burdada devreye binen kişinin risk algısı devreye giriyor sonuç olarak sadece binen kişinin bileceği iş

River Ride. Mantık aynı...

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canlar ben de hep aynı şeyleri diyorum, trafiğe açık alanda yüksek sürat, tek teker gibi kontrolün aniden kaybolmasına neden olacak bir çok akrobatik hareketlerin çok bencilce ve hem araçlara hem de insanlara saygısızlık olduğunu defalarca yazdım.

Ancak şöyle bir şey de var, GP'nin paylaştığı eleman değil de, motosikleti hakikaten bir uzvu kadar kullanan kişileri görünce takdir etmiyor değilim.

Dün gece karşıma bir video çıktı, elemanın yüklediği tüm videoları oturup seyrettim saatlarce. Tüm takipçileri apaçi ergen kırması. Kendisi de yaptıklarının bir videoda bencilce ve insanları tehlikeye atan hareketler olduğunu kabul edip, yine de bu huyundan vazgeçemeyeceğini söylüyor. Tabi tekrar ediyorum, adama hak verdiğim yok, sonuçta başkalarının hayatı söz konusu iken, böyle kişisel bir tatminkarlık peşinde "kusura bakmayın,kendimi kontrol edemedim" demek yeterli bir açıklama değil.

Ama tek tekerde makas atmak nedir arkadaş ? 5.dakikadan sonra izleyebilirsiniz.

İşin daha kafamı allak bullak eden tarafı, elemanla aynı güzergahta sürüyoruz (ayvansaraydan balat eminönü,unkapanı) benim 60 kmyi geçemediğim bir rötada, saniyede on ihtimal düşünmekten başımın ağrıdığı bir yolda adam sanki GTA şifresi yazmış, tüm araçlarla önceden anlaşmış gibi, sıfır hesap, kurtarma payı ile rötasını bitiriyor. Sakınan göze çöp mü batıyor harbiden ? Ya da yüksek hacimli hızlı ve egsozlu motosiklet çok daha mı güvenli diye düşünmeden edemedim.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Yaş ilerledikçe daha az risk alıyosun. Ama içindeki apaçi ölmüyor seyreltilmiş apaçiyle hayatına devam ediyosun.

Önüne geçmenin tek yolu motor kullanmayı bırakmak. ben 20 senedir kullanıyorum hala zaman zaman apaçiliklerim oluyor.

Kerem A. şu tekerci eleman youtube da görüp kullanışı beni heycanlandıran ender insanlardan.

Otobanda 300 yapanlar pek ilgi çekici gelmiyor.
    gogozh, ahe ve weirdo1 bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Ben şahsen yolda hiç robota bağlamiyorum bu yuzden arkamda hizli gelen bir ss yada otomobilin co(içi) rahat olsun. Ama herkes boyle degil iste. Trafikte direksiyonu kirsan dallamaya carparsin o derece.

Sapagi kaciran suruculer ani manevra yapiyorlar hatta kadin bir surucu bir motora carpti bu sekilde. Burada haberi paylasilmisti ve keske o motosikletin yerinde bir tir olsaydi diyenimiz olmustu.

Sinyal kullanmayi tam olarak beceremeyen bir toplumda daha cok motorcu olur. Dun bir tane tir sola sinyal veriyor ve sagda sapaga giriyor ve olan benim bosuna yavaslamama oluyor ve belkide arkamda araba sovmus olabilir.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    İstediği hızda gidebilir,aynalarını sökebilir,kadrana bakmaya bilir,istediği kadar yata bilir ama piste bunun dışı herzaman Suçtur kimse senin motorunu ve caninı kıskanmaz ama bu hızı Sokak,cadde,ara yolarda yaparsan seni kınarım.Ama herzaman olduğu gibi risk almak kişinin kararı.Git otobanda yardır inanki kimse takılmaz ama sanirım gayretepe yolundan çıktı ilk orda 150 bir çok canı teģlikeye atabilir.Ama birde gerçek yani varki herkez elindeki ne olursa olsun en hızlı şekilde gitmek istiyor. 600rr 1000rr neyse bu adamin bu hizla gitmesinden çok 110luk spacy le nereden çıkacağı belli olmayan paketciler,cbf 150 li sanki motor değilde bisiklet sürüyormuş mantığıyla giden kurye abiler dağa çok korkutuyor beni.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    oyuzden tekirdağ yolunda bu sene nisan ayında 200+ hızda giden motosiklet sürücüsü yayaya çarptı ikiside hayatını kaybetti bırakın kendine yapıcakmış laflarını

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)