Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Şu ana kadar polis sayesinde çalınan birşeyine ulaşan tanıdığınız falan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda da marketten diş macunu çalıyorlarmış. lan raftan kutuyu alıyorum, içinde macun yok! dedim kasaya bu ne iş? "çalıyolar, biz de isteyene kasadan veriyoruz."

anlaşılan hırsızlar ağız sağlıklarına önem veriyor
    muhtemelen başka kimyasal karışım için kullanıyorlar. Diş macunları içindeki maddeler dolayısı ile birçok eskitme, çürütme parçalama gibi karışımlarda da işe yarıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar toplum nasılsa, çalışanlar da o sekilde olur.
    Polis de memur da, öğretmen de bu toplumdan çıkıyor.
    Toplum mükemmel ama polisler kötü, öğretmenler kötü diye birşey olamaz yani.

Herkes çuvaldızı kendisine batırsın bi zahmet.
    çok güzel tespit! poliste memur da öğretmen de biziz. Biz kendimizden, ailemizden başlarsak değişime herşey düzgün olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Polis görünce yolumu değiştiriyorum.
    sarpgray bunu beğendi.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaziki Polisinden,Jandarmasından Korkan sayılı Ülkelerdeniz sokak arasında (Nurtepede okuyorum) yunus görünce istemsizce kaçasım geliyor.Bundan 1 sene kadar öncede bölüm seçimlerinden önce yunus polisi olmak istiyordum,boy sorunu yüzünden olamamıştım.İyiki olamamışım insanların korkucağı yerine saygı duyucağı insan olmak isterim,saygı olmasada sevseler yeter.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Suc poliste degil ki suc hakim savci vs onlarda. Adam binbir ugras getiriyor herif saliveriyor adam getiriyor herif saliveriyor eee kusura bakma da ugrasmaya degmiyo bu yuzden tum hakim savci vs ne varsa denetim altina alinmali aldiklari verdikelri kararlar surekli inceleyecek nizama sahip ciddi,tarafsiz ve denetlenebilir bir kurum olusturulmali bak o zaman rüşvet iltimas oluyor mu bak o zaman polis isine nasil dort kolla sariliyor.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    çalınan bisikletimi ben kendim bulmuştum

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suc poliste degil ki suc hakim savci vs onlarda. Adam binbir ugras getiriyor herif saliveriyor adam getiriyor herif saliveriyor eee kusura bakma da ugrasmaya degmiyo bu yuzden tum hakim savci vs ne varsa denetim altina alinmali aldiklari verdikelri kararlar surekli inceleyecek nizama sahip ciddi,tarafsiz ve denetlenebilir bir kurum olusturulmali bak o zaman rüşvet iltimas oluyor mu bak o zaman polis isine nasil dort kolla sariliyor.
    Benim söylemek istediğim hırsız polis ilişkisi değil polis vatandaş ilişkisi polisimiz gün geçtikce dağa bir özgüvenli oluyorlar evet elbete güçlü polis iyidir ama vaziyet iyi değil en azından benim gördüğüm bu belkide benim olduğum semtlerde böyle denk geliyor bilemedim tuhaf ülke olma yolundayız gibi geliyor Hayırlısı olsun hakkımızda.

Bu ülke boğazına kadar pisliğin, ahlaksizligin içine batmış. Yandaş medyadan gündemi takip ediyorsanız veya hiç takip etmiyorsaniz, herşey çok güzel ülkede, hayat pahalı değil, işsizlik yok, yerli araba yerli tank yerli uçak gemimiz var. Hollanda ve Almanya başta, tüm Avrupa bizi kıskanıyor. Demokrasinin kralı bu ülkede.
    Bir zamanlarin saygın, şimdinin yandaş satılmış gazatesi Milliyet, Sedat Peker denilen mafyaya hayırsever iş adamı ödülü vermiş. Dediğimi anladınız mı şimdi?

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    benim gördugum polisler genelde bos bos ahkam kesiyor daha bisey bulduklari yok komsumun calınan arabasına ait kamera kaydik yok dediler polisler market market benzinlik benzinlik gezip arabanin yerini kimin elinde oldugunu bulduk polise bildirdik yerini sonuc hüsran oldu bi bok yapılmadi araba yok simdi ortalıkta

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Olur mu kardeşim uğraşmaya değmiyor. Polisin görevi yakalayıp getirmek değil mi ? Hakim, savcı salıyorsa o onların mendeburluğu. Hiç hakim savcı salıyor diye suçluyu yakalamamak olur mu ? Nasıl bir mantık o öyle. O zaman görevini yapmamış sayılıyor, maaşını da almasın. Bu tarz düşünce yapısı her meslek için gerekli.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Simit satmak varken , polis olmak mı ? Allah , vatandaşını TC 'den korusun.Amen.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur mu kardeşim uğraşmaya değmiyor. Polisin görevi yakalayıp getirmek değil mi ? Hakim, savcı salıyorsa o onların mendeburluğu. Hiç hakim savcı salıyor diye suçluyu yakalamamak olur mu ? Nasıl bir mantık o öyle. O zaman görevini yapmamış sayılıyor, maaşını da almasın. Bu tarz düşünce yapısı her meslek için gerekli.
    Bizde bi laf vardır hocam
    Gevura Kızıp Oruç Bozmak Diye
    Polis abilerin yaptıkları tam anlamıyla bu.
    Bide
    Sala başı al mağaşı var.
    Oda dikat çekme düzene uy.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Herkes hikayesini anlatmış, ben de anlatayım o zaman.

Hukuk ve adalete güven bittiği zaman bence iş artık bitmiştir. Yukarıda yazılanlara göre anlaşılıyor ki durum böyle. Bir vatandaşın bence başına gelebilecek en kötü şey hukuka olan güveninin azalması. Bu durum önce insanların devlete karşı suç işlemesini teşvik eder. Örneğin e-5 de radar kontrolü var. Azami hız 80. Yanımdan 100-110 ile geçtiğini tahmin ettiğim adama karşı "ne salak herif. kesin ceza yiyecek" diyemiyorum. Yiyecek mi yemeyecek mi bilmiyorum. Ben de bazen 100-110 gidiyorum radar olduğu söylenen yerde ceza meza gelmiyor. Tem yolundaki emniyet şeritlerinde kameralar var. Çalışıyor mu çalışmıyor mu?

Buna algılanan yakalanma riski deniyor. Bu bizim ülkemizde hiç yok. Araç kullandığım Abd ve Avrupa'da ihlal yapan bir sürücüyü gördüğünüzde eğer 10-15 dakika falan o adamla önlü arkalı falan gidiyorsanız birazdan polisin durdurduğunu görüyorsunuz. Devleti arkanızda hissediyorsunuz. Bana zarar verebilecek birisini devletim engelledi diyorsunuz.

10-15 sene önce kiraya verdiğimiz evin kiracısı kirasını ödemiyordu. 1 yıl ödemedi. Aidatlardan dolayı icraya verildik. Yine bence saçma kural gereği aidat borcu için çift icra çıkıyor. Biri kiracıya biri ev sahibine. Kimi tutarlarsa onu... ondan alıyorlar. Adamın korsan taksicilik yaptığı arabasına arama kararı çıkarttık. Bir işe yaramıyormuş yakalama kararı da çıkarttık. Olm arama-yakalam aynı değil mi? Değil. Neyse. Biz babamla dedektif gibi çalışıp adamın arabayı bulduk. Kapalı otoparka çekmiş. Gittik polise araba şuradaki kapalı otoparkta hadi alalım dedik. Polis bana şunu dedi;

Kapalı otoparklara çekicilerimiz giremiyor. Vatandaşlar da bunu bildiği için yakalası olan arabaları buralara çekiyor. Alamıyoruz. Panzere bağlayın çekin dedim, o zaman adamın malına zarar verdiğimizden mağdur ediyoruz kendisini dedi. Evine gidip zorla anahtarını alalım, bu araç için devlet arama ve yakalama kararı çıkarttı dedim, onu da yapamıyoruz dedi. Kiracımız "polis beni yakalıyor ama görmezden geliyor" diyormuş etrafa. Bunu da pollise söyledik. Artık alenen yerini gösterip bu tarz bizim inanmadığımız iftiralar atılınca emniyete, ertesi gün adamın arabası yakalandı.

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/ulu...la-kaza-oluyor

Motosikleti
    Hyosung GV650
    eşimin amcası evine giren hırsızı yakalerken 1 kere vurdu diye hırsıza tazminat ödemek zorunda kalmıştı onu biliyorum.

elemanın mahkemedeki savunması ise çok manidar.

Hakim bey ben onun malına kastettim o benim canıma kastetti şikayetçiyim.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    hırsızı koruyan, tecavüzcüyü koruyan, katili koruyan yasalarımız var. ulan mahkeme salonunda duruşmaya sanık takım elbise giyerek geldi diye cezada indirim yapan yasalarımız var!

siz neyin gazelini okuyorsunuz?

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    olayın özeti tam olarak şudur: "Polis isterse bulur, istemezse bulmaz." bu kadar basit.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Elimde emsal kararlar varken ve yuzde yuz hakliyken on dakikada acmis oldugum dava dusuruldu ustelik karsi taraf bana icra takibi baslatti isteyene yuzyuze dosyayı gosterebilirim suan hukuk fakultelerinde okutuluyor benm davam. Bana kimse hakim savci anlatmasin ben polisleri cok iyi anliyorum magdurla da suclu ile de birebir muhatap opmak zorunda kaliyor adamlar otekiler dosyayi okumadan reddediyor.

5 ay önce telefonumu kaybetmiştim. Polisler buldu. Gidip teslim aldım.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS

Motosikleti
    MT-25
    Babamın bilmem kac senesinde kucukktum hatırlamıyorum şahin arabası çalındı. Hala yok. Ne severdim seni ben be .

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)