Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şu ana kadar polis sayesinde çalınan birşeyine ulaşan tanıdığınız falan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    Sitemizde ve karşı sitede onlarca kişinin bisikleti çalındı, evine hırsız girdi, motoru çalınan oldu hepsi polise gitti. Ama ben hayatım boyunca birisinin de "Polis buldu çalınan x imi" dediğini duymadım. Ben aslında birşeyim çalınsa polise falan gitmem diye düşünüyordum ama çalınınca çaresizlikten gittim birşey çıkmayacağını bile bile.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı Emremash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitemizde ve karşı sitede onlarca kişinin bisikleti çalındı, evine hırsız girdi, motoru çalınan oldu hepsi polise gitti. Ama ben hayatım boyunca birisinin de "Polis buldu çalınan x imi" dediğini duymadım. Ben aslında birşeyim çalınsa polise falan gitmem diye düşünüyordum ama çalınınca çaresizlikten gittim birşey çıkmayacağını bile bile.
    Benim motoru buldular sağolsunlar kurtuluş meydanın karakolun sokağı çaprazı ki çalanlar kesinlikle dönercideydi motoru akşam geri aldım hemen verdiler tabi motor cacık olmuş bi halde bana dedikleri tek şey çalanları boşuna arama kendinide yorma 1 sene den fazla oldu hiç ses yok sağolsun emniyetimiz tüm hız devam.Bir defasında da bademlik girişinde pidecimiz soyuldu televizyon terazi bozuk paraları aldılar polis gene boşverin 3 defada şark kağvesi kuzey sokakda pidecimiz soyuldu gene ayn8 boşverin.Çünkü bizim Emniyetimizin yegane görevi miting yapan siyasileri korumak☺

2 kere yazlığımız, 1 kere evimiz soyuldu. Markette de çok hırsızlık oluyor, bir keresinde yazın en pahalı güneş kremlerinden 7-8 paket çalanları kameradan yakalayıp polise açık şekilde fotograflarını verdik, ama lütfedip videoya bile bakmadılar.
    Shrieker bunu beğendi.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Geçen yıl kimliğimi kaybettiğimi bildirmek için karakola gittiğimde 20 li yaşlarda biri vardı, konuşmalarına kulak misafiri olduğumda çalınan motorunun çevirmede alındığını, teslim için gerekli işlemler için orada olduğunu duydum.

Geçtiğimiz aylarda da birkaç çalıntı motorun bulunduğu telsiz anonsunda duymuştum.

Yani umarım kimsenin başına gelmez ama çalıntı durumlarında polise gitmekte fayda var. Tabi elinizde kamera görüntüsü veya herhangi başka bir delil de varsa en azından belki bir umut olur

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Tanıdık bir abimizin arbası çalındı aynı gün içinde hemen enselediler. Arabada kartaldı.

Elektronik güvenlik sistemlerine bütçe ayırın arkadaşlar. Polisten medet ummayın

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı cemtover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kere yazlığımız, 1 kere evimiz soyuldu. Markette de çok hırsızlık oluyor, bir keresinde yazın en pahalı güneş kremlerinden 7-8 paket çalanları kameradan yakalayıp polise açık şekilde fotograflarını verdik, ama lütfedip videoya bile bakmadılar.
    burda da marketten diş macunu çalıyorlarmış. lan raftan kutuyu alıyorum, içinde macun yok! dedim kasaya bu ne iş? "çalıyolar, biz de isteyene kasadan veriyoruz."

anlaşılan hırsızlar ağız sağlıklarına önem veriyor

Motosikleti
    falcon flash 100
    1- bir kişi bana sahte 100 tl verdi. Polis karakoluna gittim. Kapıdaki polis her gün sekiz, on tane geliyor bir şey çıkmaz dedi olsun ben şikayet edeyim de gün gelir bakarsın yakalanırlar dedim. Bizi uğraştırırsın dedi olsun işiniz bu dedim. Baktı gitmiyorum tamam geç dedi geçtim bekle biz seni çağıracağız dediler. Beklerken komiser çıktı ne bekliyor bu dedi memur sahte para şikayeti dedi. Bekle bekle baktım ilgilenen yok dedim ben gidiyorum sonra geleceğim tamam tamam sonra gel dediler.
    2- Kaza yaptım aracım otoparka çekildi. Almaya gittim 120 tl dediler çıkardım verdim. Fatura dedim 22 lira daha dedi çıkardım verdim yahu ne gerek var dedi. Ben de istiyorum diyorum o ne gerek diyor inatlaşırken 3 tane 20 yaş civarı genç üzerime fırladı. Baktım arkamda polis var koştum memur bey müdahale edin diye memur arkasını döndü cay ocağına gitti tabir caizse sap gibi beni orada bıraktı. Bende o hırsla karakola gittim tesadüf kapıda iki memur dedim bu ekip arabası ile dolaşanlarla kim ilgileniyor biri dedi ben şefleriyim. Olayı anlattım ispatlaya bilir misin dedi orası yedi emin oto parkı kamera vardır. yahu olur öyle şeyler, yanlış anlamışsındır, mırın kırın, kem küm, alem küllem oda öyle kapandı.
    3- sahilde arabayla giderken arkadan bir araba çarptı 150 metre beni sürükledi. İki araba yarışıyormuş diğer arabada memur var mış maltepedeki bütün ekipler sahile doluştu dedim ne oluyor. Bende patronu aradım onlarda düğündeymiş komple geldiler. Bir şeyin var mı yok dedim olsun sen yine de hastaneye git ne olur ne olmaz dedi. Gittin iki dakika sonra diğer arabadaki üç genç geldi sedye ile (kaza yerinde sapa sağlam ayakta idiler) sedyeyi de polis itiyor gittim yanlarına kan lazımsa vereyim dedim gülüyorlar.
    sarpgray, Shrieker ve kahveisteyen bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Memurluk yapanların yarısı çalışamaya değil, tanıdık vasıtasıyla para almaya geldikleri için normaldir bir şey beklememek lazım. Maaşlarda dolgun tabi Türkiye şartlarında. Birde üstüne kanun olmayınca üstten bunlara vuruyorlar, eziyorlar bunlarda ezebildiklerini. Yap maaşı asgari ücret, performans usülü para ver, sokakta hırsız suçlu kalmaz.
    shruikan, Shrieker, weirdo1 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Polislerde haklı hırsızlık dan yakalayıp adliyeye getiriyorlar daha mahkemeye çıkmadan denetimi serbestlik ile bırakıyorlar. HAliyle ugraşmak istemiyorlar, sisteme namusluyu at içeri ver çezayı ver küsküyü , Ne kadar büyük hırısız olursan o kadar büyük makama erişirsin. En büyük hırsız yalancı ol en büyük makama çık..

Hatırlarsanız geçen sene ne kadar hırsız ugrursuz katil varsa serbet bırakıldı hapisaneler boşaltıldı ama şimdi 12 kişilik koguşlar da 28 kişi kalıyor, hısrızları almıyorlar , katileride bu 28 kişi kim acaba ?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    biz bu siteden bir arkadaşın çalınan motorunu polise rağmen alabildik.
    arkadaş motoru kendi buldu, gidip almak için polis desteğini bulana kadar göbeğimiz çatladı.
    polis de aşağı yukarı diger kamu çalışanları gibi çalışıyor.
    sadece vazifeleri gereği daha göze batıyorlar.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bundan 20 sene önce atari salonunun girişinde bisikletim çalındı yazlıkta. polise söyledik

20 sene geçti hala bisiklet bulunmadı gerisini sen düşün.

ki bu olay yazlıkta şarköy gibi ufak yerde olmuştu.

harbi benim bisikletim nerdeeeee

1996 yılında çalınan aracımız bulunmuştu aynı günü sabahı bulup gel al dediler gittik aldık. daha sonra aynı sene diğer bir aracımız çalındı ondan hala haber yok. 2005 yılında çalınan aracımız ise kaskodan aracın parasını alacağımız gün bulundu. tam 31 gün sonra. ama bulunan araçların hali içler acısı idi. arabalarda esrar mı ararsın? içki şişeleri mi? tinerli bez mi? hepsi mevcuttu.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Arkadaşlar toplum nasılsa, çalışanlar da o sekilde olur.
    Polis de memur da, öğretmen de bu toplumdan çıkıyor.
    Toplum mükemmel ama polisler kötü, öğretmenler kötü diye birşey olamaz yani.

Herkes çuvaldızı kendisine batırsın bi zahmet.
    weirdo1, zekeriyaimam, Lifester ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    işyerimde ve evimde silah bulunduruyorum.
    Apartmanın en alt katında garaj var. Abus granit zincir, Abus spy disk kilidi ve teknotakip kullanıyorum. motosikletimi çalmaya yeltenecek yürek yemiş arkadaş henüz doğmadı

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Abi ülkedeki durumlar malum. Polis ve asker teşkilatı da ciddi zarar gördü ister istemez. Ne yazık ki böyle şeyler kolluk kuvvetlerinin önceliği olarak görülmüyor. Az çok bu hırsızlık işlerini yapanlar da belli insanlar. Gidip alt apartmandaki komşunuz vs. araba motor çalıcak insanlar değil. Para değil cüzdan değil bu çalınanlar değerini alabilmen için tanıdığın değişik insanlar olması lazım. Hapishaneleri doldurmak mı istemiyorlar neden bilmiyorum ama bir şafak operasyonuyla bu araç hırsızlıklarının fazlasıyla önüne geçilebileceğine inanıyorum. Belki biraz hayalperestim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bizim otoparka biri çalıntı bisiklet bırakmış. Sahibini aradık sorduk bulamadık, polise haber verdik gelip baktılar "bisiklete bir şey yapamıyoruz plakası kaydı olsaydı o zaman alırdık çalıntı ihbarı da yok" dediler gittiler.

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sar-200ns.html

Bu konuya bakabilirsiniz uzun bi aradan sonra bulunmuş

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Fotoğraf stüdyosunda ilk önce vesikalık çektirip sonra stüdyodaki arkadaşlardan makineyi gasp eden ve kaçtığı aracın kapının önünde ki kamerada videosu olan (plaka net belli) bir olaydan sonra zerre güvenim yok. Adamı ben sadece 3 saatte bulmama rağmen yaklaşık 3 senedir polisten ses çıkmadı. Adamı bulup hadi gidip alalım makineyi dediğimizde polisin "Öğyyle olmağğ o işlerrr" demesiyle herşey net anlaşıldı zaten. İşiniz düzgün çok ufak kesime ki ben daha raslamadım başarılar diliyorum. Bence terörle mücadele hariç polislerin gerisi tırt.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim eski motosikleti çalmaya çalışmışlardı,kilidi sökmeye çalışmışlar,sökememişler sürüklemişler,götüremeyince de aküyü söküp çalmışlar.Ben de polise şikayet ettim."Bir sonuç çıkmaz ama istiyorsanız yine de tutanak tutup şikayetinizi dinleriz" dediler.Parmak izi falan aldılar vb.Bir de oradan geçen başka bir polisten tavsiye ile karışık fırça yedim "motosikletini apartmanın içine koy" diye.Zaten benim maksat akü değil başka zaman daha hazırlıklı gelip motosikleti çalmasınlar diye uğraşıyorum ama doğal olarak sonuç çıkmadı.Her neyse diğer polisin tavsiyesine uyup motosikleti apartmanın içine merdiven altına koydum.Annesi para ile seks yapan çocuğu (anladınız siz onu) motosikletin deponun boyasını kazımış.Ne yaparsak yapalım bu ülkede can ve mal güvenliğimiz yok ne yazık ki.Polislerin bir çoğunun da işini düzgün yaptığını sanmıyorum.Zaten bu ülkede hırsızlık dolaylı yoldan yasallaşmış durumda hırsız yakalansa bile ifadesi alınıp salınır.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)