Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GSX-R 1000 (350KM/H) VS HONDA CBR 1000RR

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Müzik koymayaydın eyiydi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    1000rr şaşırtmadı yine don lastiği gibi ayrılmış.Hızınızı birde gpsle ölçün kim tam doğru sonuç çıksın sizin göstergelerin sapması %0 heralde.Ama gps de 280km'yi görünce üzülmeyin.Gırtlak dolu rsv rf 320-330 km'yi anca görüyor kendinizi kandırmayın.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000rr şaşırtmadı yine don lastiği gibi ayrılmış.Hızınızı birde gpsle ölçün kim tam doğru sonuç çıksın sizin göstergelerin sapması %0 heralde.Ama gps de 280km'yi görünce üzülmeyin.Gırtlak dolu rsv rf 320-330 km'yi anca görüyor kendinizi kandırmayın.
    Koskoca ekrana gps koydum zaten 1000RR ım modifiyeli benimde çok olmasada. 313km/h

GSXR olayına gelirsek her 4 silindir alan gp pilotu değil öyle nickine iki RR koymakla olmuyor PW5 nedir araştır tekrar gel. Gözünle görmek istersende RSV falan getir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müzik koymayaydın eyiydi
    Ek ses kayıt cihazını açmayı unutmuşum. Yoksa böyle dandik ses olmazdı. Rüzgar sesi var diye koydum. Gopro mikrafonu açık kalmış interkom varken

Siz biliyorsunuz bu işleri ama yinede söyleyeyim tekrar, canınız herşeyden daha önemli, bu tür limitteki gazlamalari çok sık yapmayın, yaparsanız da her türlü kontrolü( motosiklet, lastik, yol vs ) iyice yapın öyle gazlayin. Kazasız belasız surusler.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Beceremiyorsun dostumsat rr'ı 250cc al

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beceremiyorsun dostumsat rr'ı 250cc al
    Beceremediğimiz yer neresi? 1000RR ı ben üretmedim. 313 yapan başka 1000RR gördün mü bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz biliyorsunuz bu işleri ama yinede söyleyeyim tekrar, canınız herşeyden daha önemli, bu tür limitteki gazlamalari çok sık yapmayın, yaparsanız da her türlü kontrolü( motosiklet, lastik, yol vs ) iyice yapın öyle gazlayin. Kazasız belasız surusler.
    Eyvallah. Zaten yol baya boştu bekledik 2 3 dakika araba gelmeyince gaz açtık bizde.

Sürat iyi, makineler iyi ama kullanıcı egoist. Olmadı.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson

O gixxer bu gixxer mi acaba ?

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=F3paIyV6ybg

O gixxer bu gixxer mi acaba ?
    Hayır Ek olarak Bu videodaki 2009 model, benim yürüdüğüm 2015.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürat iyi, makineler iyi ama kullanıcı egoist. Olmadı.
    Egoyu nerede gördün

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilemiorum altan valla riskkli işler. hayırlısı
    Teşekkürler

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı PWT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koskoca ekrana gps koydum zaten 1000RR ım modifiyeli benimde çok olmasada. 313km/h

GSXR olayına gelirsek her 4 silindir alan gp pilotu değil öyle nickine iki RR koymakla olmuyor PW5 nedir araştır tekrar gel. Gözünle görmek istersende RSV falan getir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Ek ses kayıt cihazını açmayı unutmuşum. Yoksa böyle dandik ses olmazdı. Rüzgar sesi var diye koydum. Gopro mikrafonu açık kalmış interkom varken
    1000rr ayrı bir özgüven veriyor(aslında en yavaş olduğu için komplekse sebep oluyor) senin gibi bir tanede de kocaeli'nde var, o da benim binrr 360 yapıyor diyor.Seni çılgın apaçi.

Diğer isimler alınmış bende mecburiyetten hemde motosikleti çağrıştırdığı için sonuna bir tane daha "r" ekledim çünkü adım mazha değil mazhar.

Şimdi standart gixer tekerde 180-185 beygir olsa filtre-egzoz,commander ile kaç beygir oldu da 350 yapacak? 350 yapıyor olsa herkes egzoz-pw ile yapmaz mı o zaman? 320 yapıyorsa öpünde başınıza koyun.Gazlarken de dikkat edin.

Birde acilen türkçe dersi almalısın, yazı yazmayı öğrenmen şart, lazım olur.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Trafiğe açık alanın amacı nedir?

Haa birede mezar yeri seçtinizse söyleyin.
    espresso bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    arkadaş ne trafiğe kapalı alanı yahu? siz trafiğe kapalı alan mı görmediniz? go kart pisti falan örneğin trafiğe kapalıdır. resmen arabalar var solladığınız. trafiğe kapalı mı oluyor bu?
    espresso bunu beğendi.

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiğe açık alanın amacı nedir?

Haa birede mezar yeri seçtinizse söyleyin.
    Evet ya bunu düşünemedik. Her şehirde pistimiz olduğu halde bak neler yapıyoruz. Bizim gibi olmayın. Sizler her şehirde 2 şer 2 şer bulunan pistlere layıksınız. Mezarda seçmedik yardımcı olursun artık.

Motosikleti
    Café Racer
    25000 TL'ye Power Commander aldıysanız eğer ya çok zenginsiniz 20000 TL kadar bahşiş bıraktınız ya da 5-10 tane PC taktırdınız haberiniz yok.

ECU, PC5, Egzoz, Dyno, Map 25000 TL yapmaz. :D

Yaklaşık 3000$ + Egzoz ile GSXR'ı en sağlıklı ve performanslı hale getirebilirken, 25000 TL neye para verilmiş merak etmiyor değilim.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Merak ettiğim tek bir şey var bu aletler artçılı sürüşte de 300 üstüne çıkıyor mu? Yoksa her araç gibi küçük de olsa baygınlık olur mu

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Andrea Iannone boşuna uğraşıyor GSX-RR ile 340'ı geçemedi
    Çok fena adamlarsınız vesselam

Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25000 TL'ye Power Commander aldıysanız eğer ya çok zenginsiniz 20000 TL kadar bahşiş bıraktınız ya da 5-10 tane PC taktırdınız haberiniz yok.

ECU, PC5, Egzoz, Dyno, Map 25000 TL yapmaz. :D

Yaklaşık 3000$ + Egzoz ile GSXR'ı en sağlıklı ve performanslı hale getirebilirken, 25000 TL neye para verilmiş merak etmiyor değilim.
    Haklısın sırf malzemeler 3.516$ Tuttu. Egzoz 1500 dolar civarı. Tabi bunlar vergi dahil. Ancak Commanderi tak bitti olmuyor. Motorlar git gide elektronikleştiği için commanderi taktığında motor sağlıklı çalışmıyor. Bunların birde yazılım olayları var ki çok lanet bir şey. Daha bok hale getirmek çok kolay. En iyi ayarı bulmak para istiyor açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Andrea Iannone boşuna uğraşıyor GSX-RR ile 340'ı geçemedi
    Çok fena adamlarsınız vesselam
    Onlar iste çok şey yapar. MOTOGP hızdan ziyade seri üretim motosikletlere uygulayacakaları teknolojilerin denendiği yerdir. Her motor piste göre ayalanır ki 2016 da Qatar'da 378km/h yapan Ducati vardı misal. GP de top speedi viraja bir kaç saniye kala görüyorlar haliyle kimse top speede pek fazla oynamıyor. Bu mantıkta düşünürsek H2R alan tüm Motogp yi eritiyor Rossi, Marquez boşa uğraşıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş ne trafiğe kapalı alanı yahu? siz trafiğe kapalı alan mı görmediniz? go kart pisti falan örneğin trafiğe kapalıdır. resmen arabalar var solladığınız. trafiğe kapalı mı oluyor bu?
    Bana mı bu sözünüz? Trafiğe kapalı alan demedim. Yolun kalabalık olmamasından bahsettim. Zira o GSX-R a İstanbul Park düzlüğü yetmiyor. Hıza ulaştığın anda fren mesafesine yer kalmıyor. Ya daha çabuk hızlanması lazım ya da top speede oynamaması lazım motorun. Sırf daha çabuk hızlansın diye GP, SBK, WSBK, WSS dekiler gibi far, peg, akü, metal vida mı sökelim Bizler pist yarışçısı değiliz ki. Bindiğimiz zaman 300 350KM yol giden insanlarız haliyle çoğu düzlükte geçiyor. 300-310KM/H bir yerden sonra çok sıkıcı gelmeye başlıyor. İnanın bana 330 da 3 kat zevk alıyorsanız 350KM/H civarı insana tanımlayamacağı bir lezzet veriyor. Buna marjinal fayda denir. Bunun farkını GSXR dan inip standart yada az dolu CBR1000RR a binince anlıyorsunuz.

Motosikleti
    Kanuni breton 125
    H2 derken Soma'da motosiklet sürücüsü Erbil kamba var onun h2 ile de deneyin bir isterseniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Bence h2 her türlü alır

Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğim tek bir şey var bu aletler artçılı sürüşte de 300 üstüne çıkıyor mu? Yoksa her araç gibi küçük de olsa baygınlık olur mu
    Mono kapak takılı bende. Denemedim bilmiyorum Çıksa da artçılı hiçbir zaman çıkmam 300 üstüne.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Alıntı Coach_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen motosiklet kullandığını düşünürsün, aslında olan motosiklet seni kullanıyordur ...
    Bu video ile bağdaştıramadım

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı PWT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300-310KM/H bir yerden sonra çok sıkıcı gelmeye başlıyor. İnanın bana 330 da 3 kat zevk alıyorsanız 350KM/H civarı insana tanımlayamacağı bir lezzet veriyor. Buna marjinal fayda denir. Bunun farkını GSXR dan inip standart yada az dolu CBR1000RR a binince anlıyorsunuz.
    Standart disli takimiyla motosiklet 300 civari rev limiter'a takiliyor. 350 icin onu 2 disli arttirmaniz bile yetmiyor, arkayi da 2 disli dusmeniz gerekiyor. Normal kullanimda, ozellikle dusuk hizda yokus yukari falan sorun olmuyor mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)