Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Topcase ve Kafa Sallama Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Cbf150 motorumda daha önce kendi demirine shad sh40 çanta takmıştım ve elleri bırakınca kafa sallıyordu ama bu tabiki sürüşte de elleri bırakmasamda yansıyordu tabiki. Bu yüzden o çantayı sattım. Şimdi kendi demirini söküp çanta demiri taktırıp givi e300 (30lt) çanta almayı düşünüyorum. Bu çantanın boş kendi agırlıgı 2,2kg imiş. Bu iş bana 400 lira gibi bir fiyata patlıycak. O yüzden bilgisi olan kişilere sormak istedim gene kafa sallama yapar mı acaba? Yoksa stabil bir sürüş için 26lt çantalaramı bakmalıyım yoksa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bu tarz topcaselerin hepsi sallanır, (özellikle boşken). Anahtarla söküp çıkarılabiliyor, alt tabla ile case arasında bir miktar boşluk kaçınılmaz o yüzden. 26lt de alsan sallanır. givi e300 kullandım ben güzel çantadır ama iyi oturtmazsanız düşebiliyor (bir kez düşürdüm de)

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz topcaselerin hepsi sallanır, (özellikle boşken). Anahtarla söküp çıkarılabiliyor, alt tabla ile case arasında bir miktar boşluk kaçınılmaz o yüzden. 26lt de alsan sallanır. givi e300 kullandım ben güzel çantadır ama iyi oturtmazsanız düşebiliyor (bir kez düşürdüm de)
    Hocam peki givi e300 den piyasada daha hafif çanta hiç gördünüzmü. İnternette cok araştırdım ama givi hariç çantaların boş agırlıklarını bulamadım. Cbf150 de çanta ne kadar hafif olursa arkaya basması o kadar az olur ve kafa sallama o kadar azalır diye düşünüyorum

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    topcase iyi de, sürekli kırılıyor. üç tane kırıldı.

bir de aerodinamiği bozuyor.

artik çanta kullanıyorum. Çin'den aldım, mis gibi. ufak ama idare ediyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam peki givi e300 den piyasada daha hafif çanta hiç gördünüzmü. İnternette cok araştırdım ama givi hariç çantaların boş agırlıklarını bulamadım. Cbf150 de çanta ne kadar hafif olursa arkaya basması o kadar az olur ve kafa sallama o kadar azalır diye düşünüyorum
    kafa sallama derken ben topcase sallanıyor anladım. Siz motosikletin ön kafasının sallanmasından bahsediyorsunuz. Topcase'den dolayı kafa sallamaması lazım zaten max taşıma kapasitesi bunların 3kg 1 fullface kask ve eldiveni anca alır. Boş çanta ağırlığının ise hiç önemi yoktur, arkaya basmaz ki boş çanta. Başka bir problem olmasın sizin motorda.

Hocam bu benim 2.cbf im ikiside 0km almıştım. Bunda denemedim ama öncekindede öyleydi. Cbfin şasesi uzun ve önde fazla agırlık olmadıgı için arkaya 60kgdan agır artçı binince bile önde kontrol zorlaşıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)