Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kenan SOFUOĞLU'na kafa tutan VW GOLF

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama GTR, Bugatti, Lambo sahipleri olaraktan ezikliyonuz Golf'u. Olmaz ki. Hemen yan taraftaki "Motosikletim 100cc'lik diye eziklediler" basligini okumaya davet ediyorum sizi.
    Yok ben bu yazdıklarının suratına bile bakmam. Gran turismo da Huayra sahibiyim 1 milyon 350 dolar saydım tamı tamına

Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar her zamanki gibi taşlayanlar olmuş fakat ben bu videoyu paylaşma sebebim; istenildiğinde eski kasa bir aracın 400 km/h dünya rekoru kıran motosikletle kafa kafaya gidecek kadar hazırlanabileceğini anlatmaktı.
    Hepimiz burada motosiklet sevdalısıyız. 4 tekerlekli araçlarda da benim beklentim minik ama güçlü. Bu TR standartlarında Peu 106 gti gibi araçlar.
    Fakat bu golf gerçekten bir başkaymış hayalimde ki araç minik hızlı ve motosiklet kadar güçlü (hatta bazılarına göre daha da güçlü)
    Herkes yeni bir bilgi öğreniyor fakat aşağıdaki bilgiler önemli bende yeni öğrenmiş oldum bu yüzden @GP500-1st teşekkür ederim
    Yok size muhalefet etmedim. Ama bu yazdıklarımı youtubede ve forumlarda insanları yanlış bilgilendirenler var o yüzden yazdım. mesela F. donanım haberde biri Bugattiye hormonlu voswogen demiş 50 kişi onaylayıp begenmiş. O işler o kadar basit değil keşke olsa ama

Golfte sonuçta alt yapı olarak standart 4 tekerlekten çekiş sistemi, hafif hacback kasa var. ama başka hicbirşey yok. eurorodinami, yalıtım, güvenlik, çekiş kontrol, dayanıklık hak götüre.

otobanda herhangi bir süper araç seni aynada nokta yapar. adamım 250 km ile attığı makası 180 le atmaya kalksan gaza dokunduğun anda 1200 beygir harş diye seni bariyerlere vurur. aynı şekil adamın 250 ile korkmadan aldığı virajda sen 180 le ecel terleri dökersin dediğim gibi aynada nokta olursun.

amaç drag yapmaksa drag araçları bunun gibi 0-300 hızı 10 küsür saniyede değil 3-4 saniyede alıyorlar. Sonuç olarak güzel bir ölüm makinesi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Şu videoyu izleyin, gerçek Golf budur. Araç Lamborghini Huracan i kalkışta her seferinde geçiyor. En önemlisi de günlük olarak rahat bir şekilde kullanilabilmekte, 35-40 bin km dir kullaniliyormus arac.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu videoyu izleyin, gerçek Golf budur. Araç Lamborghini Huracan i kalkışta her seferinde geçiyor. En önemlisi de günlük olarak rahat bir şekilde kullanilabilmekte, 35-40 bin km dir kullaniliyormus arac.
    https://youtu.be/Y1ThB3-24BE

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ben bu yazdıklarının suratına bile bakmam. Gran turismo da Huayra sahibiyim 1 milyon 350 dolar saydım tamı tamına

Yok size muhalefet etmedim. Ama bu yazdıklarımı youtubede ve forumlarda insanları yanlış bilgilendirenler var o yüzden yazdım. mesela F. donanım haberde biri Bugattiye hormonlu voswogen demiş 50 kişi onaylayıp begenmiş. O işler o kadar basit değil keşke olsa ama

Golfte sonuçta alt yapı olarak standart 4 tekerlekten çekiş sistemi, hafif hacback kasa var. ama başka hicbirşey yok. eurorodinami, yalıtım, güvenlik, çekiş kontrol, dayanıklık hak götüre.

otobanda herhangi bir süper araç seni aynada nokta yapar. adamım 250 km ile attığı makası 180 le atmaya kalksan gaza dokunduğun anda 1200 beygir harş diye seni bariyerlere vurur. aynı şekil adamın 250 ile korkmadan aldığı virajda sen 180 le ecel terleri dökersin dediğim gibi aynada nokta olursun.

amaç drag yapmaksa drag araçları bunun gibi 0-300 hızı 10 küsür saniyede değil 3-4 saniyede alıyorlar. Sonuç olarak güzel bir ölüm makinesi...
    126 bis nasıl hocam. motorunu ona taksalar nasıl olurdu

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    golf2 olsun isterse hiç gitmesin.
    en sevdiğim golf kasasıdır.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Konunun muhendislik ve fizik detaylarindan bahsedecektim,yazdim yazdim sildim...neyse harbi on numara olmuş makina ateş ediyor be abi...nasil bir ivmelenme efsane...

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    şu an en hızlı ivmelenen araç Dodge Challenger srt demon, araç asfalta tutunabilsin diye özel lastik ürettirdiler, aham o lastiğin de durumu bu (aşağıdaki resimde) ... Bu aracın bile 0-100 ü 2.1 saniye iken, o golf hangi lastikle 1 saniye demeden 100 e çıkmış?

Resim: srt demon lastikleri kalkış anındayken
    sarpgray bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Arkadaşlar 0-100 1sn olduğuna bakmayın. Orada araç Patinaja düşüyor. 4 Teker birden patinaja düşüyor. Fakat GPS RageLogic verilerine göre bir videoda 1.9 sn civarı yapmıştı.

Araç gerçekten çok iyi yüklenmiş. 4 silindir 2000cc motordan 1200hp güç alınmış. Ama 4 bar Turbo basıncıyla. @BobaMotoring kanalının youtube videolarını biraz izleyin.

Bence işin en eglenceli tarafı yanda spor bir arabayla ışıkta beklemektir.

Mesela şu video

Tabi araçta ne var ne yok sökülmüş. Toplam ağırlık 1000kg civarında olması lazım. Drag için özel yapılmış işte. Hızlanma değerlerinin H2R ile aynı olmasına inanırım.

Ama hazırladıkları video süper olmuş.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu amacından çıktı gittikçe daha hızlı gitmeye başladı

son noktayı koymak gerekli değil mi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler