Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Antalya'da deri motorsiklet ceketi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Dün İstanbul'da hudson derideydim. Mevsimlik tekstil mont bakarken ilgili bir çalışan sağolsun geldi yardımcı oldu. Yalnız direk deri monta yönlendirdi. Antalya'da olduğumu bildiği halde robocop deri monta yönlendirdi. Söylediğine göre o montu öndeki hava kanallarını açarak yazın içine termal içlik giyerekte kışında kullanabilirmişim. Bu şuan duyduğum herşeye ters aslında Merak ettiğim şu adam gerçekten haklı mı bu montu alırsam 4 mevsimde giyebilir miyim. Yoksa deriyi satmak için mi böyle bir yola başvurdu. İlk motorum olacak cruiser tarzında ev-iş arası çoğunluklu olmak üzeri hafta sonraları gezmek için kullanacağım. Antalya'da ki arkadaşlar cevap verirse ayrı bir sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Ben tişörtü çıkarmak istiyorum sıcaktan deri serin tutabilir tabi.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    O arkadaş gerçek deriyse fiyatı kalavi olur yok suni deriyse havasıs kalır pişersin hem gerçek deride hem yapay deride sana kaktırma peşinde anlıcağın

Not Deri ürünleriyle 20 yıl haşır neşir oldum mesleğim gereği....

Soğuklarda çiçek mesala rusya gibi ağrı kars ığdır soğuk yerde deri mamuleri makbuldur içine hava almaz sıcak tutar
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı FFreedom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün İstanbul'da hudson derideydim. Mevsimlik tekstil mont bakarken ilgili bir çalışan sağolsun geldi yardımcı oldu. Yalnız direk deri monta yönlendirdi. Antalya'da olduğumu bildiği halde robocop deri monta yönlendirdi. Söylediğine göre o montu öndeki hava kanallarını açarak yazın içine termal içlik giyerekte kışında kullanabilirmişim. Bu şuan duyduğum herşeye ters aslında Merak ettiğim şu adam gerçekten haklı mı bu montu alırsam 4 mevsimde giyebilir miyim. Yoksa deriyi satmak için mi böyle bir yola başvurdu. İlk motorum olacak cruiser tarzında ev-iş arası çoğunluklu olmak üzeri hafta sonraları gezmek için kullanacağım. Antalya'da ki arkadaşlar cevap verirse ayrı bir sevinirim.
    Öncelikle İlgili montu kullanmadım.

Antalya gibi bi yerde yazın ~70kmh altına düşüp, takılı kaldığında sırılsıklam olacak şekilde terlersin. Satıcı keklemeye çalışmış.

Deri kışın dondurur, yazın terletir. Bi asfaltta sürüklenince işe yarar o kadar.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Deriyi kullanırsın ama 600 cc ve üstü bir motor alıp kırmızı ışıklarda dahi durmadan 150 km ve daha üstü hızlarda gideceksen kullanırsın aksi takdirde dört mevsim tekstil montla bile saunadan çıkmış gibi olursun ama bişey dikkatimi çekti robocopların deri olanıda mı varmış ? ilk defa duddum ama sadece bildiğimiz file robocop alırsan yazın rahat edersin ama işin içine deri veya kumaş girdimi yazın terleme yöntemi ile epey bi kilo verirsin... Sana şöyle bir tavsiyede bulunayım normal file bir robokop al yazın onla kullan kışında üstüne de kendi montunu giy ya da bir beden büyük afilli normal bir mont al baktın soğuk oluyo içine 150 tl'ye ısıtmalı yeleklerden satıyorlar onlardan al giy hem robocop sayesinde daha güvenli olur, hem gerçekten dört mevsim olur hem de daha konforlu olur

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Gerçek deri ondan eminimde 4 mevsimde bunu kullanırsın biraz saçma geldi hatta geçen Antalya'da bir yerde deri mont baktığımda adam deri damatlık gibidir ilkbaharda 1 hafta son baharda da anca 1 hafta giyebilirsin demişti :D
    Fileli tekstik bi mont almaya kalksam önden çok hava alacağı için zatürre etme riski varmış bunun önüne nasıl geçebilirim varmı öyle bir ürün motorun önüne cam takmak dışında

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deriyi kullanırsın ama 600 cc ve üstü bir motor alıp kırmızı ışıklarda dahi durmadan 150 km ve daha üstü hızlarda gideceksen kullanırsın aksi takdirde dört mevsim tekstil montla bile saunadan çıkmış gibi olursun ama bişey dikkatimi çekti robocopların deri olanıda mı varmış ? ilk defa duddum ama sadece bildiğimiz file robocop alırsan yazın rahat edersin ama işin içine deri veya kumaş girdimi yazın terleme yöntemi ile epey bi kilo verirsin... Sana şöyle bir tavsiyede bulunayım normal file bir robokop al yazın onla kullan kışında üstüne de kendi montunu giy ya da bir beden büyük afilli normal bir mont al baktın soğuk oluyo içine 150 tl'ye ısıtmalı yeleklerden satıyorlar onlardan al giy hem robocop sayesinde daha güvenli olur, hem gerçekten dört mevsim olur hem de daha konforlu olur
    robocop file den kastın kot modelleri vardı onlar mı eğer onlarsa ben gittiğimde elinde sadece 2L modeli vardı :D

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben robocop deri mont kullanıyorum 2 senedir. Kışın dediği gibi altına termal içlik giyip kullanıyorum sıkıntı olmuyor. Antalyada hiç sıkıntı olmaz. Ama yaz için aynı şeyi söyleyemem giderken iyi güzel de biraz yavaşlayınca yanarsın. Geçen yazı robocopla geçirdim ama bu yaz için yazlık mont aldım onu kullanıyorum. Mont çok ağır onu da göz önünde bulundur

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    if you don't stop, why not ;) der bi Atasözü.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben yazın derimontun içine giymek için linkini altta verdiğim urunden aldım.Tshirt in içine atlet niyetine giydim cumartesi hava çok aşırı sıcak değildi ama ben cafede iki saat montla oturdum hiç terlemedim hatta biraz serin bile geldi.Aşırı sıcaklarda sadece bunu giyerim diye düşünüyorum montun altına.

https://www.decathlon.com.tr/keepdry...d_8341250.html

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    4 mevsim kullanırsın diye satılır ama gerçekte öyle bir şey yok. Yazın yazlık file mont kullanmanız lazım. Antalya gibi 40 derece bir sıcakta zatürre olabiliyorsanız başka bir sağlık sorunudur o. Artık mevsimler derimont havası olmuyor. Normal deri montu bile yılda 2-3 gün giydim yani hepsi o. Yazın giyilmez pişirir ve ağırdır. Kışın da üşütür. O yüzden her ikisi de tekstil olmak üzere 1 yazlık 1 kışlık mont almalısınız. Kışlık montun içliğini çıkarır ilkbahar ve sonbaharın ılık havalarında kullanırsınız.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yazın istanbulda fileli mont giyiyorum. Işıklarda durunca o bile terletiyo. Deriyi tahmin bile edemem.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay canına.
    Biz yıllardır boşuna giyiyormuşuz ya.
    Demekki 600 cc ve üstü bir motor alıp kırmızı ışıklarda dahi durmadan 150 km ve daha üstü hızlarda gideceksek kullanacağız deriyi.Güzel kafa.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Sakın yağmurlu havada giymeye kalkma, deri su çeker. Sadece rüzgarlı ve serin havalar için uygun.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu deri konusu ne karışıkmış arkadaş ? Her kafadan ayrı ses çıkıyor !

Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Antalyada deri ceketi olan bi motorcu olarak yorum yapayım. Öğlen 55 derecede kırmızı ışıkta deri ceketle 90 sn beklemek istiyorsan tavsiyem ceketin içine 2 salatalık 1 diş sarımsak 1 kase yoğurt kat.Vardığın yerde mis gibi cacığın olur tuzlu tuzlu kendine gelirsin.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay canına.
    Biz yıllardır boşuna giyiyormuşuz ya.
    Demekki 600 cc ve üstü bir motor alıp kırmızı ışıklarda dahi durmadan 150 km ve daha üstü hızlarda gideceksek kullanacağız deriyi.Güzel kafa.
    Hangi şehirde yaşıyosun bilmiyorum ama seni 80-90 km hızla Antalya güneşinde deri giymeye davet ediyorum, o zaman anlarsın benim kafam mı güzel yoksa bilmeden konuşan senin kafan mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)