Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk motorumu almadan önce

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Merhaba,
    30 yaşımdan sonra iki teker merakı içindeyim. 2 senedir aktif bisiklet kullanıyorum, bu yıl da ehliyetimi alma arifesindeyim, yazılı sınavı geçtim, direksiyon sınavını da geçtim. Mayıs'ta ehliyetimi alabileceğim. Tabii ki bu beni tatlı bir telaşa sürükledi. Daha önce hiç motor kullanma deneyimim olmadı dersler ve sınav dışında. Konuştuğum herkes scooterla başla der ki benim gönlümde hep bir racing var. Özellikle aktif motor kullanan kişilerin tavsiyelerine ihtiyacım var. Bazen doğrudan racingle başlayanlar nasıl başlıyor, ben neden yapamayayım diyorum. Sonra bir korku geliyor, akıllı ol, 1 sene kadar scooter kullan, sonra racing'e geçersin diyorum. Bu arada boyum 158-55 kiloyum. Racing alsam bile boyumun kısalığından ötürü tercihlerim de çok sınırlanacak.

Tavsiyelerinizi ve yönlendirmelerinizi bekliyorum.

İlk mesajım, umarım yanlış bir yere açmamışımdır. Şimdiden teşekkürler.
    mombohunter ve Death Knight bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Merhabalar

Scoterden racing geçmek pek mantıklı olmayacaktır. Vitesli motosiklet ve scooter apayrı dünyalar.

Büyük makine ile başlayabilirsiniz ama tat alamazsınız. İçinizde hep bir korku olur.

Ybr gibi kolay alınıp satılan bir motosiklet ile 10.000km civarı tecrübe edinip, motosiklet nedir ne değildir kafanizda bir profil oluşturduktan sonra tekrar racing düşünebilirsiniz.

600cc sinifi daha önce hiç motosiklete binmemis birisi için alışma süreci dahil kullanımı çok zorlu olacaktır.

Biraz mantıklı düşünüp, bukadar insan neden uzun yıllar boyu düşük cc kullanıp ardından 600cc ve 100hp uzeri yarış motosikletlerine geçiyor değerlendirmenizi öneririm.

Sonuçta kimse aptal degil. Boşu boşuna yıllarını düşük cc de harcamak yerine büyük motosiklet almayı onlarda biliyorlardır.

Saygılarımla
    leyli ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Merhaba,

Ben de 30 yaşından sonra motora başladım. Önce okan sinan ocan dan özel ders aldım bir gün boyunca daha sonra ekipmanımı aldım shoei qwest kask, handroid eldiven, axo primato 2 ayakkabı, alpinestar celer deri mont, dainese sırtlık ve bellik, esquad korumalı pantolon. Hocama cbr 125 almak istediğimi söyledim oda onun yerine 250 cc nin daha mantıklı olacağını akan trafikte daha güvenli yol alabileceğimi söylemişti. Bende gittim kawa Ninja 250 sl aldım ikinci el. Çok eğlenceli bi motor tavsiye ederim. Ancak oturuşu beni yoruyor ve motorda titreşim çok olmasa bile var.

Senin de eğitim aldıktan sonra rahatlıkla kullanabileceğini düşünüyorum.

Hayırlı olsun şimdiden.
    leyli ve Salurbey bunu beğendiler.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Başlangıç için ben de ybr öneririm. İlla ki racing görünümüne yakın bir şey olacaksa CBR125 yada R125 önebilirim.

(Artçılı kullanım, arasıra şehirlerarası kullanım, daha fazla sele konforu gibi beklentiler olsaydı cbf derdim, ancak bunlar belirtilmediğine göre ybr ile başlanmalı)

Yeni başlanıyorsa ekipman konusu ihmal edilmemeli.
    leyli bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    bende 30 yaşından sonra başladım. ss istiyorsan r125 al 2. el al ama.
    leyli bunu beğendi.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Bu racing merakı nedendir hep düşünürüm. 28 yaşındayım ancak video izlemekten başka racing düşüncem yok. Herkesin zevki ayrı tabi ama kısıtlı bir makine almaktansa geniş makineyi tercih ederim ki yakında alıcam.
    leyli bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Bende otuzdan sonra merak saldım artık tutku oldu benim için. Kurs sırasında kullandığınız motorlar size biraz fikir vermiştir. Ben direk racing ile başladım. Şehir içinde rahattır kullanım çok zorlamaz ama çok konforlu değildir. Spor yapmadığım için iyice hamlamışım motora başladığım ilk dönem sürekli sırt ağrısı çektim. Ben kullandığım her şeyin güzel gözükmesini istiyorum. Özellikle naked motorlar çok daha rahat olsa da ben rahatsızlığına rağmen racing seçtim böyle de devam eder sağlam bir cruiser alana kadar. Ama mutlaka ve mutlaka denemeden almayın arkadaşlarınızdan rica edin bir kullanın. Scooter ulaşım konusunda en mantıklı çözümdür ama ben kullanırken keyif almak istiyorum zaten ulaşım amaçlı değil güzel havalarda gezme amaçlı kullanıyorum.
    leyli bunu beğendi.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    40ından sonra motosiklete başladım ben de ve ilk motorumu geçen kasım ayında almıştım.

kısa tecrübem gösterdi ki, bu işte iyice pişmeden racing'e geçme.
    bir üye ninja 250 önermiş gayet güzel bir seçim, hem de boyuna da çok uygun.
    ciddi tecrübe edindikten sonra diğer marka ve modellere yönelirsin umarım.

meotosiklet her ne kadar hobi olarak görülse de oldukça tehlikelidir. bolca tecrübe bolca pratik gerektirir.
    toplamda 3 tam gün özel ders aldım, ehliyet kursunda bolca pratik çalıştım. 7-8 çeşit motosiklet kullandım. 125cc ile başladım 800ccye kadar çıktım. bri sınavı pas geçtim iyice tcrübe edinmek için. haftalarca kullandım. ama ik sınavda geçtim. 4 aydır kendi motosikletimi kullanıyorum..

..ve hala yola çıkarken çok tırsıyorum.
    leyli bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Bende 33 yaşındayım, Boy 175 cm, kilo 68. 2 gün önce aldım ilk motorumu CBR 125R 2016 model 6.000 km de daha. Bisiklet ve otomobil tecrübesi vardı sadece. Kursta 10-11 ders aldıktan sonra A sınıf ehliyet sınavını geçtim. Vitesli ile başlamak istiyordum kimisi ybr kimisi 250 cc tavsiye ediyordu, bende ortası olan cbr 125r tercih ettim Kullanımı gerçekten çok kolay, gaz tepkileri yumuşak, tam bir başlangıç motoru gibi geldi bana. Boy ve kilonuzu düşününce CBR 125r ideal olacaktır başlamak için, eğer racing tarzı düşünüyorsanız. Kaldıki CBR 125 oturuşuda tam racing değil, sport touringe benziyor daha rahat. Tabi daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi yorumlar yapacaktır.
    leyli bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Güzel yorumlarınız için teşekkürler. Yakın bir arkadaşım doğrudan ss ile başlama, naked ile başla diyerek yamaha'nın mt25 modelini önerdi. Belki ilk etapta düz duruşu olan bir motorla başlamam daha mantıklı bir seçim olabilir. Çevremde motorunu deneyebileceğim arkadaşım olmadığı için farklı modelleri deneme şansım yok maalesef. Şu an gözü kapalı motor seçimi yapar durumdayım ama scooter'ın beni mutlu etmeyeceğinden adım gibi eminim. Çünkü ben de görsel olarak da beni mutlu edecek bir seçim yapmak istiyorum.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bu konu tutar
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    r25 öneririm,geri çağırma işlerini göz önüne alarak bilerek bu tercihi yapın. çok özel ve güzel bir motor.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Sonunda motorumu aldım. Vitesli almayı düşünerek başladığım maceram sonunda Sym Fiddle 3 200i alarak sonuçlandı. Gönlümde hala vitesli motor yatsa da acele etmeden bir süre trafiğe alıştıktan sonra geçiş yapmayı planlıyorum.

Şimdi onlar düşünsün
    SAZMAN bunu beğendi.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullan. Bu arada konuya yazan çoğu kişi 30undan sonra başlamış benim gibi. Bende ilk baktığımda racing alayım diyordum. Motora çoğu başlayacaklar gibi sonra dedim yaş 34 napcan racing i naked bakmaya başladım nakedler daha çok ilgimi çekti. Bu arada trafik tecrübesi ve trafigi okumak çok önemli motora başladığınızda onu anladım.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Kesinlikle trafiği okuyabilmek gerekiyor. Hem motorla debelenip hem trafiğe dikkat etmeye çalışmak zor gelecek diye düşündüm ilk etapta. Zamanla biraz alıştıktan sonra motora odaklanabileceğim dediğimde belki motoru değiştirebilirim. Ya da belki de scooter çok hoşuma gider de ordan devam ederim

vay be ne kadar çok kişi otuzundan sonra başlamış ben de aynı şekilde 30 yaşımda mash150 ile başladım ve şuan 31 yaşındayım sym ;gts250 maxiscooter'ım var çok memnunum. tavsiye ederim. ama aklımda da hep bir racing veya naked var.
    leyli bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı leyli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    30 yaşımdan sonra iki teker merakı içindeyim. 2 senedir aktif bisiklet kullanıyorum, bu yıl da ehliyetimi alma arifesindeyim, yazılı sınavı geçtim, direksiyon sınavını da geçtim. Mayıs'ta ehliyetimi alabileceğim. Tabii ki bu beni tatlı bir telaşa sürükledi. Daha önce hiç motor kullanma deneyimim olmadı dersler ve sınav dışında. Konuştuğum herkes scooterla başla der ki benim gönlümde hep bir racing var. Özellikle aktif motor kullanan kişilerin tavsiyelerine ihtiyacım var. Bazen doğrudan racingle başlayanlar nasıl başlıyor, ben neden yapamayayım diyorum. Sonra bir korku geliyor, akıllı ol, 1 sene kadar scooter kullan, sonra racing'e geçersin diyorum. Bu arada boyum 158-55 kiloyum. Racing alsam bile boyumun kısalığından ötürü tercihlerim de çok sınırlanacak.

Tavsiyelerinizi ve yönlendirmelerinizi bekliyorum.

İlk mesajım, umarım yanlış bir yere açmamışımdır. Şimdiden teşekkürler.
    Racing ne abi ya önce bi 150cc motor sür biraz scoterda alma vitesli rks mondial kuba markalarından beğendiğin modeli al 10.000 km sür sonra yükselirsin racinge

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Alıntı ufkbskc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be ne kadar çok kişi otuzundan sonra başlamış ben de aynı şekilde 30 yaşımda mash150 ile başladım ve şuan 31 yaşındayım sym ;gts250 maxiscooter'ım var çok memnunum. tavsiye ederim. ama aklımda da hep bir racing veya naked var.
    aldım bile aslında, tavsiyelik bir durum kalmadı şimdilik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)