Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DOMİNAR 400 SEVKİYATI BAŞLADI...

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alanlar, test edenler iki fotoğrafını koysunda görelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MEKANIK/MOTOR diye buyuk harflerle belirttim, hani motor 3'e bolunecekmis ya ona binaen. Bahsettigin sorunlar elektronik.
    Motor üçe falan bölünmez. Bizim memleketin apaçilerine iyi bile dayanıyor. Ama hiç mekanik/motor sorunu yok dersen sana da gülerim. Bir sürü motor yağa su karıştırdı. Ama ben normal karşılıyorum. Çok sattı. Piyasada bir sürü pulsar oldu. Geçen gün sadece pulsarlardan oluşan motosiklet grubu gördüm 8-10 motor hafta sonu tur yapmaya çıkmışlar.
    Bu kadar kısa zamanda bu kadar çok satılan bir motorun, hele ki bir çoğunun ilk motor olarak satın alındığı, bilgisiz, tecrübesiz sürücüler tarafından kullanıldığı düşünülürse, arıza yapması, bununla karşılaşılması normal. Bir de servisler bir çok yerde daha yeni yeni oturuyor. 2016 sonunda motomekanik, 2017 başında kızıltepe motoru servis olara krenklerine katmasıyla misalen benim memleket Ankara'da daha yeni çözüme kavuştu servis hususu. Daha önce oto yıkama dükkanında yapılıyordu bakımlar vs.
    Ama şu da bir gerçek, yağa su karıştırması büyük bir sorun. Mesela benim pulsarda debriyaj kapağında yağ terlemesi vardı, çok da umrumda değildi. Servise sordum, müsait olduğunda contasını değiştiririz, kablı girişlerinden yapıyor, bir çok pulsarda var ama sorun olmaz çözeriz demişti servis. Çok mühim gibi görünmese de 10 bin km'de biyerlerden yağ sızdırması contaların yeterince sağlam olmadığını düşündürmüştür hep bana. Üstüne bir de yağa su karışan pulsarlar bunun ispatı gibi bir şey. Ancak, işte garanti noktasında, sorun teşkil etmiyor, çözülebilen her sorunu garantiden çözüyorlar. Bu da güzel bir durum.
    mgora bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Bu 400cc'lik motor bloğunu Pulsar'ın kasasına sıkıştırıp "Dominar 400" deselermiş hem daha hafif hemde daha az maliyetli olurmuş,
    Üşenmeden yeni motor tasarlamışlar.
    Hiç ktm'den ders almıyor bu bajaj.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Sogutma suyunun yaga karistigini bende okumustum, bu sorun hakkinda az cok bilgim var ama benim kast ettigim tabiki Pulsar'in sifir sorunlu bir model oldugu degil. Calisan her mekanik sistemde bir takim arizalar/sorunlar ortaya cikabilir ama Pulsar modelinde bu mekanik sorunlar ne kadar siklikla ortaya cikti? Misal, R25'in kronik yag pompasi arizasindan daha mi fazla Pulsarin sogutma suyu yagina karisti, yada Honda'larin kronik yag yakmasindan daha mi fazla bu tarz bir sorun forum ortaminda tartisildi, dikkat cekmek istedigim husus budur

Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 400cc'lik motor bloğunu Pulsar'ın kasasına sıkıştırıp "Dominar 400" deselermiş hem daha hafif hemde daha az maliyetli olurmuş,
    Üşenmeden yeni motor tasarlamışlar.
    Hiç ktm'den ders almıyor bu bajaj.
    Şasi süspansiyon motor ve tüm parçalar zaten o yüzden daha kaliteli bajajda hocam ktm hafif olmasıda tahta olmasından ucuz tahta dandik şaseye hep aynı motoru koyuyor bajaj mesela 390 cc motorda torku beygir gücünü kıstı niye ? çünkü daha kaliteli motoru 1 milyon km yapıyor ktm bg tork yüksekte ne oluyor ? 20 bin olmadan hepsi serviste motor patlatmış yol tutuş çeviklik ve sürüş keyfine zaten bajaj fersah fersah üstün ktm den.

Gerçek bilgiye ulaşmak isteyen bir insan yukarıdaki gibi yorumları görmezden gelmeli hatta kullanıcıyı bloklamalı ki böyle kaba etinden sallayanlar azalıp tükensin. Onu doğru sanan biri de gidip başka yerde "KTM servisleri 20 bin km'de motor patlatan tahta motorlarla dolu yeaaa" diye konuşacak... Uğraşmaya değmeyecek sohbetler içinde bulacaksınız kendinizi.
    Şu an uğraştığım gibi :<
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Gerçekten motoru görmemiş test sürüşü dahi yapmamış insanlar burda ahkam kesiyor ya ona şaşırıyorum. Şu hastalıklı zihniyetten kurtulun kardeşim. Gidin bakın sürün bişeyler yapın. Sonra gelip yorum yapın. Öğrenmişler bi japon diğer tüm markaları görmeden etmeden kötülüyorlar. Motoru görmek isteyene de ket vuruyorlar. Kurtulun bu hastalıklı zihniyetten. Ne yani 24bin verip duke390 mı alalım. 18bin bütçesi olan ne yapsın. 5 yaşında motor mu alsın. 18 bine bana 250 cc üstü motor söyleyin bakalım biz de
    bursalıali bunu beğendi.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Ekrem bey kanuni artik model getirmeyecekmi. Sitede modeller gozukmuyor. Cevapkarsaniz sevinirim.. sadece bajajmi olacak

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ahşap şaseli motosiklet mi yapmışlar?

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu motora 18 bin verecek adam var mı acaba dur bakalım :D
    debriajı kaydıracam diye motoru 3 parçaya dağılmasa bari.
    İlk bajajlar gelmeden önce de bu tarz yorum yapanlar olmuştu. Çok ciddye almamak gerekiyor.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    18000 tl ye havada gider...

Alıntı miracle1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şasi süspansiyon motor ve tüm parçalar zaten o yüzden daha kaliteli bajajda hocam ktm hafif olmasıda tahta olmasından ucuz tahta dandik şaseye hep aynı motoru koyuyor bajaj mesela 390 cc motorda torku beygir gücünü kıstı niye ? çünkü daha kaliteli motoru 1 milyon km yapıyor ktm bg tork yüksekte ne oluyor ? 20 bin olmadan hepsi serviste motor patlatmış yol tutuş çeviklik ve sürüş keyfine zaten bajaj fersah fersah üstün ktm den.
    50 altı İQ için edit : Üstteki mesajım yüksek miktar da ironi içermektedir.
    İQ 20 için edit : 2017 duke 250 kullanıyorum...

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Hayırlı olsun. Çeşit olması iyidir. Sadece klavye başında konuşanlar malesef azalmıyor artıyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Gelen tepkilerden anladığım kadarıyla sanki İbrahim Tatlises'in oynadığı "alırsın Ford, olursun lord" tarzı bir reklam kampanyasına mı ihtiyacı var Bajaj'ın?

Motosikleti
    R25
    Alıntı 72kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18000 tl ye havada gider...

Karada gitmiyormu bu, e o Zaman almayız biz..

Motosikleti
    JOYMAX250İ
    selam arkdaşlar

cumartesi günü önce yeni rc 200 sonra dominarın test sürüşünü gerçekleştirdim. beylikdüzünde autopiadaki bayi yetkilisi arkadaş özellikle dominar için abi korkma asıl gaza ve frenlere tork patlamasına bak vs dedi. daha motosiklet 31 km idi. 0-100 de herkese hitap etmeyebilir diye düşünüyorum 9-10 bin devir arası kesiciye giriyor. ama 3-6 bin devir arası iyi ivmeleniyor. frenlere aşık oldum diyebilirim. plakalı olmadığı için bina etrafında turlanabiliniyor. açıkçası ben çok beğendim. benim joymaxtan sonra beni 1-2 yıl kudurtur yolda herkese test sürüşünü tavsiye ediyorum ama sadece test sürüşünü. alınırmı , parasını hak edermi ,ona ilgilenen kişi karar verir zaten biz sadece fikir verebiliriz. bajaj türkiyede dahada iyi yol alacağa benziyor. kendilerine başarılar diliyorum

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    hayırlı olsun allah kimseye kaza bela vermesin.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    bajaj'ı bajaj yapan. ekrem ATA'dır. kendisini başından beri takip ederim. sabırlı temkinli bir şekilde çizgisinden çıkmadan yol alıyor. efendiliği yardımseverliği ve müsteri ile birebir diyalog kurması'da mütevazi bir kişiliğinin olduğunu ortaya çıkarıyor.

dipnot: bajaj kullandım lakin sahibi olmadım. çevremde birçok arkadaşım motora başlarken ns200 ile başladılar tavsiyelerim doğrultusun'da. birileri bana marka fanatikliği yapıyor demesin sonra

Fatih1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa,x max250,integra dct, moto guzzi cafe racer
    Merhaba arkadaşlar,
    Biraz önce Ümraniye Bajaj da dominarı yakından inceledim. Test motorları gelmemiş henüz. Test etmeye fırsatrım olmadı. Ama malzeme kalitesi motorun tipi hoşuma gitti. Niyete koydum, test sürüşünü bekliyorum...

Değerli arkadaşlar;

İstanbul’da aşağıdaki bayilerimizde DOMİNAR 400 test motoru hazır. İlgi duyan arkadaşlar kendileri ile görüşebilirler. Açık adreslerine bajaj.com.tr’den ulaşabilirsiniz. Sadece plaka ruhsat işlemi tamamlanmamış bayilerimiz olabilir. Görüşmeniz uygun olacaktır.

ABAYLAR-YEŞİLYURT MOTOR-OKTAY MOTOR-KAYALAR MOTOR-BAY MOTO-YAŞAR MOTOR

Ayrıca çarşamba gününden itibaren bajaj test sürüşleri etkinliğimiz başlıyor.

-Çarşamba günü Tekirdağ,
    -perşembe günü Çanakkale,
    -cuma günü Balıkesir,
    -cumartesi günü Manisa Akhisar,
    -pazar günü İzmir- Karşıyaka'dayız.

Aşağıdaki link adresinden detay bilgilere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla…

https://goo.gl/JVb84Y

Not: Bu satıları yazarken Kütahya merkezden bir satış haberi daha geldi. İlhan Bey’e hayırlı olsun diyoruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)