Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Kazası Baba öldü kızı yaralı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    https://www.facebook.com/78179870850...4586701229076/

Buna benzer bir kaza.
    Burada arabaya ne suç verebilirsin? Motosiklet akan trafiğin önüne kontrolsüzce şerit değiştirmiş.

Arabacı telefonla konuşuyor veya teyp ile oynuyor, elemanı farketmiyor.
    GP500-1st bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.facebook.com/78179870850...4586701229076/

Buna benzer bir kaza.
    Burada arabaya ne suç verebilirsin? Motosiklet akan trafiğin önüne kontrolsüzce şerit değiştirmiş.

Arabacı telefonla konuşuyor veya teyp ile oynuyor, elemanı farketmiyor.
    Pardonda nasıl buna benzer kaza, adam yolunda seyrediyor araba arkadan gelip çarpıyor!?
    O adamın kızına sor bakalım o arabanin sürücüsüne hangi ceza verilmesini isteyecek bırak suç verilmesini cezasını sor.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Adam kask takaymis o asfata kani akmayacakmis..nasssi olsa bisey olmaz mantalitesi bu iste... bekmez asfalta akiyor..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yorumlara göz gezdirdim ama bu ayrıntıyı kimse yazmamış?

1)Araç çarpıyor çarpmadan önce bir fren yok çarptıktan sonra da hiç fren yok, yani çapma anının önceki 2 sn ve sonra en az 2 sn... çünkü çarptığının farkında değil

2) Otomatik vites araç. araba fabia 1.2 tsı dsg yeni model. Vag ın en ucuz otomatik vites tsı kombinasyonu

oturduğum yerde kadınlarda bu araçlardan çok var. hepsi ehliyeti sonradan almış trafik kurallarını bilmiyor, araba kullanmayı bilmiyor ve görmemişçe kulağında telefon vites olmadığı için lak lak sürekli konuşarak gidiyor!

şimdi 1. maddeyi tekrar okuyun. bu kaza niye cinayet gibi oldu yanıtı orda

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı WhoAmI? adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardonda nasıl buna benzer kaza, adam yolunda seyrediyor araba arkadan gelip çarpıyor!?
    O adamın kızına sor bakalım o arabanin sürücüsüne hangi ceza verilmesini isteyecek bırak suç verilmesini cezasını sor.
    Görüntüde tam belli değil motorlunun şerit değiştirip değiştirmediği. Ama o yolda giderken yavaşlaması, döneceği hissi uyandırıyor. Ayrıca arabanın tam sağ farının orası darbe almış. Tabi arabacı suçsuz demiyorum ama motorlu da sanki tamamen suçsuz değil.

Motosikleti
    honda pcx
    Adalet yerini bulmayacaktır muhtemelen ama bu karıya dileğim kendi gibi at gözlüğü takan bir tır sürücüsünün denk gelip aynı şeyleri yasaması temennisi ile.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motosiklet şerit değiştiriyormuş.Ehliyet ruhsat sigorta falan hiç bir şey yokmuş.Sonuçta bir can gitmiş biride hastanede.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Tamam araç suçluda kask takmayan abimiz öldü diye suçsuz mu oldu şimdi.Abi bu makineye biniyorsan o ekipmanı takacaksın.Polis ceza yazmasın diye değil, millete hava olsun diye değil, sağlığın için takacaksın, güvenliğin için takacaksın.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Yengenin kuzeninin kayinvalidesine; kavşaklara böyle haldır huldur girmenin cinayete teşebbüs olduğunu, Hatta bu olayın direk cinayet olduğunu, İnsanları öldürmenin hoş bir şey olmadığını söyleyip bir daha direksiyon başına geçmemesi tavsiyesini ver lütfen
    nines ve Thracian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Keşke öyle bi yaptırım gücüm olsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Yeri değil belki ama hani benim kötü şöförlüğü olan birine tavsiye vermemi söylemişsiniz ya.Ben size serviste arkadaşlarla hayalini kurduğumuz projeden biraz bahsedeyim.
    Sayısaldan yada piyangodan büyük bir para çıkacak.İşimiz İstabul trafiğinde sivil kontrol yapmak olacak.Kurallara uymayan üst üste hata yapan saygısız sürücüleri takip edip müsait bir yerde kapalı panel vana alıp güzelce bir adam edip yine müsait bir yere bırakacağız.Bir nevi İstanbulun Zorrosu mu diyelim yoksa Batmanı mı diyelim o tarz birşey düşünüyorum.Adam kırmızıda geçmeye yada dönülmez yerden dönmeye korkacak.Ama ceza yerim diye değil sopa yerim diye.
    Kızıl pars bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Yazik olmus. Cok üzücü. Trafik canavarı

Kural kanun tanimaz halk kitlesi pesinde koşanların bu cinayette büyük payi var.
    Hukugu guguk yapanların bu cinayette büyük payı var.
    Ehliyeti para ile satanların da bu cinayette cok buyuk payı var.

bu yazılanları kuzeninizin katil kayınvalidesine okutun lütfen! umarım iki dünyada iki yakası bir araya gelmez en ağır cezayı alır eğer olay göründüğü gibiyse! eğer yasalar işlemiyorsa akrabalar cezasını verseler keşke...

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Motorcunun hatası yoksa kadın müebbet almalı.yani adalet sistemi düzgün çalışan bir ülkede alırdı

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu kazayı yapan kadında allah korkusu olan kapalı bir kadın.Sonuç itibarı ile bu kazayı yapıp vicdan azabı yaşamayıp hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam edemeyecektir.Burda bence daha önemli olan belki bizimde çok farkında olmadığımız o direksiyonun başına geçtiğimizde yada motorun üzerine oturduğumuzda almış olduğumuz riskler.Benim bir arkadaşım kapalı kasa servis aracı gibi araçla düz caddede ilerlerken sağdaki sokaktan çıkan paketçi çocuk kayarak arka tekerin altına girmiş ve vefat etmiş.Arkadaş ben hiç görmedim arkadan gelip altına girmiş demişti.Yani demem o ki bir kazaya karışıpta birinin hayatını kaybetmesine neden olmak zaten yeterince ağır bir duygu olsa gerek.Normal birinin kolay kaldıracağı bir şey değil.Tabi şuda var biri vicdanıyla hesaplaşırken ölen için hesap daha başka şekilde çalışıyor.Hiç bir vicdan muasebesi can kaybı kadar büyük olamaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Benim eşimde bana tavsiyede bulunuyor.Kazanın videosunu izleyip motorcunun bu kadar kolay hayatını kaybetmiş olmasından dolayı dehşete düşüp.Sende biraz hevesini alda sat motoru diyor.Ama onunda aslında düşünmediği şey kendide araba kullanıyor ancak kendinin böyle bir kaza yapma riskini değerlendirmiyor.Anladığım kadarıyla insanların korunma iç güdüsü kendi yaşamları odakli.Yani aynı kazaya karışma riski onun yaşamını tehlikeye atmadığı için bilinç altı benim için endişelenmesine sebep oluyor.Aynı kaza motosikletle değilde kamyonla gerçekleşmiş olsa ve otomobildeki vefat etse o zaman araba kullanmasını sorgulardı.
    Mr.Duke bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir dönem platin saçlı sonradan görmeler karılar,altında son model jiplerle trafiği birbirine katıyordu.Şimdi de sonradan görme başörütlüler son model arabaları ile azrail gibi yollarda geziyorlar.Benim için bu iki tipte aynı,aynı mokun laciverti.Kimisi vicdan demiş...Ben her zaman diyorum bir insanda vicdan olması için önce bilinç olması lazım.Bu şekilde döner kavşaklara ruh hastası gibi son hız giren,kuralları hiçe sayan,altındaki metal yığının en küçük bir dikkatsizlikte başkalarına zarar vereceğine tahmin edemeyen bir insanda da bilinç falan yoktur.Ben araba yada motosiklet kullanırken her zaman hafif paranoyak gibi davranırım.Özellikle şehir içi ve yakın yerlerde...Kafamda hep şu düşünceler dolaşır "ya şuradan bir çocuk fırlarsa","ya şu kavşaktan bir motosiklet,bisiklet fırlarsa","ilerisi net gözükmüyor ne olur ne olmaz yavaşlayayım.","şuradaki çocuk annesinin elinden kurutulup kendini yola atabilir aman dikkat." vb... Bunları Trafik cezası korkusundan mı yapıyorum?Hayır...Kendi canıma çok düşkün olduğumdan mı yapıyorum?Yine hayır...Asıl bu kadar dikkatli olmamın sebebi eğer masum birisine zarar verirsem ömrüm boyunca bu vicdan azabı ile yaşayamam.Bu şekilde her insanda olması gereken ortalama bir bilince sahip olduğumdan dikkatli kullanmaya çalışıyorum.Bilinç vicdan birbirini tetikleyen şeyler.Biri yoksa diğeri de yoktur.Hayatta hiç kaza yapmaz mıyım?Tabii ki yaparım,bende insanım ama emin olun ki şu videodaki kavşağa son gaz giren katilden,kaza yapma olasılığım çok çok düşüktür.
    ee85, Salurbey, GP500-1st ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bir yerde daha söyledin söylemim dedim ancak "KAPALI" nitelendirmesini "Allah korkusu " var diye pekiştiriyorsun. Bu ne demek oluyor? Açık olanların Allah korkusu mu yok? Konuyla zaten alakası yok söylediğinin. Kimin ne korkusu olup olmadığını allah bilir. Gerçekten mümin biriyse (ki bunun kılık kıyafetle alakasının olmadığını düşünüyorum) gitsin hakimlere yalvarsın beni içeri atın adaleti verin diye.Bu tarz yaklaşımlardan kaçınmakta fayda var burada hepimizin kapalı da açıkta eşi dostu akrabası var yanlış anlaşılabilir...
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kazayı yapan kadında allah korkusu olan kapalı bir kadın.Sonuç itibarı ile bu kazayı yapıp vicdan azabı yaşamayıp hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam edemeyecektir.Burda bence daha önemli olan belki bizimde çok farkında olmadığımız o direksiyonun başına geçtiğimizde yada motorun üzerine oturduğumuzda almış olduğumuz riskler.Benim bir arkadaşım kapalı kasa servis aracı gibi araçla düz caddede ilerlerken sağdaki sokaktan çıkan paketçi çocuk kayarak arka tekerin altına girmiş ve vefat etmiş.Arkadaş ben hiç görmedim arkadan gelip altına girmiş demişti.Yani demem o ki bir kazaya karışıpta birinin hayatını kaybetmesine neden olmak zaten yeterince ağır bir duygu olsa gerek.Normal birinin kolay kaldıracağı bir şey değil.Tabi şuda var biri vicdanıyla hesaplaşırken ölen için hesap daha başka şekilde çalışıyor.Hiç bir vicdan muasebesi can kaybı kadar büyük olamaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Benim eşimde bana tavsiyede bulunuyor.Kazanın videosunu izleyip motorcunun bu kadar kolay hayatını kaybetmiş olmasından dolayı dehşete düşüp.Sende biraz hevesini alda sat motoru diyor.Ama onunda aslında düşünmediği şey kendide araba kullanıyor ancak kendinin böyle bir kaza yapma riskini değerlendirmiyor.Anladığım kadarıyla insanların korunma iç güdüsü kendi yaşamları odakli.Yani aynı kazaya karışma riski onun yaşamını tehlikeye atmadığı için bilinç altı benim için endişelenmesine sebep oluyor.Aynı kaza motosikletle değilde kamyonla gerçekleşmiş olsa ve otomobildeki vefat etse o zaman araba kullanmasını sorgulardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

+1 kesinlikle harfi harfine katılıyorum...
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dönem platin saçlı sonradan görmeler karılar,altında son model jiplerle trafiği birbirine katıyordu.Şimdi de sonradan görme başörütlüler son model arabaları ile azrail gibi yollarda geziyorlar.Benim için bu iki tipte aynı,aynı mokun laciverti.Kimisi vicdan demiş...Ben her zaman diyorum bir insanda vicdan olması için önce bilinç olması lazım.Bu şekilde döner kavşaklara ruh hastası gibi son hız giren,kuralları hiçe sayan,altındaki metal yığının en küçük bir dikkatsizlikte başkalarına zarar vereceğine tahmin edemeyen bir insanda da bilinç falan yoktur.Ben araba yada motosiklet kullanırken her zaman hafif paranoyak gibi davranırım.Özellikle şehir içi ve yakın yerlerde...Kafamda hep şu düşünceler dolaşır "ya şuradan bir çocuk fırlarsa","ya şu kavşaktan bir motosiklet,bisiklet fırlarsa","ilerisi net gözükmüyor ne olur ne olmaz yavaşlayayım.","şuradaki çocuk annesinin elinden kurutulup kendini yola atabilir aman dikkat." vb... Bunları Trafik cezası korkusundan mı yapıyorum?Hayır...Kendi canıma çok düşkün olduğumdan mı yapıyorum?Yine hayır...Asıl bu kadar dikkatli olmamın sebebi eğer masum birisine zarar verirsem ömrüm boyunca bu vicdan azabı ile yaşayamam.Bu şekilde her insanda olması gereken ortalama bir bilince sahip olduğumdan dikkatli kullanmaya çalışıyorum.Bilinç vicdan birbirini tetikleyen şeyler.Biri yoksa diğeri de yoktur.Hayatta hiç kaza yapmaz mıyım?Tabii ki yaparım,bende insanım ama emin olun ki şu videodaki kavşağa son gaz giren katilden,kaza yapma olasılığım çok çok düşüktür.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Güzel yazmışsınız. Okan'da konuya yaklaşım olarak eleştirenlerle aynı tarafta ve yakın bir noktada duruyor.

Kapalı sınıflandırmanı genel olarak yanlış buluyorum fakat kılık kıyafet kişiliğin yansımadır,görece olarak burdan hareketle dini konulara daha inanarak yaşadığı yorumu yapılabilir.

Bu eşit değildir kapalı olan her kişi allah korkusu vs vs sahip olacak,sadece imaj içinde kullanıyor diyebilirsiniz.

Ayrıca kapalı olmayanlarda allah korkusu ve insanı değerler yoktur demek istemiyor Okan anladığım kadarıyla.

Ne kapalilar gördük ne günahlar işledi, ne açıklar gördük ne sevaplar işledi.
    ee85 ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıyetten muhtemelen akp li bir bacımızdır kayınvalide. Bir iki bağlantı, iyi hal mümin olması vs ceza almadan çözersiniz olayı.

Nasılsa Allah korkusu olan kapalı bir kadıncağız, başka ne sonuç olacak ki.

Benim aklıma takılan eşinizin kuzeninin kayınvalidesi öküz gibi bodoslama dalıp o motora gömerken ne yapıyordu? hatim indiriyordu herhalde.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bu nedir ya.Hayatımda görüp duyabileceğim en saçma yorumları gördüp duydum.Adamda kask yok dostum.Adam gibi kaskı olsaydı ikisininde yüksek ihtimal ölmeyecekti.Adam gibi pantolonu olsaydı yada dizliği olsaydı bel altı incinmeyecekti.Adam gibi botu olsaydı ayaklarıda bilekleride düzgünce korunacaktı.Montu, eldiveni olsaydı bu adam tam ekipman o motorun üstünde olsaydı sıyrıksız atlatacaktı belkide kazayı.Bazı arkadaşlar "Kimisi vicdan demiş...Ben her zaman diyorum bir insanda vicdan olması için önce bilinç olması lazım." Gibisinden yorumlar yapmış biraz olaya objektif bakalım.Bilinçsizlik kimde göze çarpıyor.Ben o adamın kafası kanlar içinde vücudu yerde sereserpe yatarken aklıma gelen ilk şey kask oldu.Motoru kullanan abimiz bu konuda ciddi anlamda bilinçsizlik yapmış ve bu çoğu köy,kasaba vs. Yerlerde böyle.Motorda güvenlik için kullandığımız ekipmanları hala şekil olsun diye kullandığımızı sanan ve iddia eden birçok insan var bu ülkede.Araç vurunca gitmiş ileride kaldırıma çıkmış yüksek ihtimalle vurduktan sonra panikleyip kitlendi herhangi bir reaksiyon gösteremedi.Ayrıca insanları yok platin saçlı, yok başı kapalı, yok zengin bebesi gibi yakıştırmalarla damgalamak ne kadar etik size kalmış.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Salurbey tabiki dış görünüşü bir ölçü olsun diye belirtmedim.Benim eşiminde başı açık.Bu tabiki bir ölçü değil.Benim bu olayda yaptığım değerlendirme böyle araç kullanan kişiler aslında öyle şahinci tuğralı doblocu taksici minibüsçü dolmuşçu olmasına gerek yok.Bu kategoriye koymadığımız ama dikkatsiz ve çok yetenekli olmayan sürücüler de bizim için nasıl bir tehlike yaratabileceği yönünde.
    Tanertc arkadaşım oralara hiç girmiyorum bilmiyorumda.Belirttiğim gibi akılda bir profil oluşsun diye öyle söyledim.Kaldıki benim siyasi duruşum birkaç mesajıma bakarsanız azçok bir fikriniz oluşur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)