Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kredi kartı -benzin kampanyaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    runmysoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,

Bildiğiniz üzere; bankaların anlaşmalı olduğu benzin istasyonlarıyla "tek seferde 100 TL doldurmak şartıyla " diye başlayan birçok kampanya düzenleniyor.

Ben 3-4 günde bir 100 TL dolduran bir motosiklet kullanıcısı olarak bu kamppanyalardan bizim de yararlanabilmemiz gerektiğini düşünüyorum. Böyle bir kampanya var da ben mi bilmiyorum ya da sizin bu konuyla ilgili ürettiğiniz bir çözüm var mı?

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    teb total var her alışında %5 indirim yapıyor kaç liralık alırsan al

runmysoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler, bir inceleyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Ben genelde Opet kullanıyorum , Total yol guzergahımda yok:(

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı runmysoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 3-4 günde bir 100 TL dolduran bir motosiklet kullanıcısı
    Senin motor iciyor mu benzini

Ben ing pegasus karti kullaniyorum. Her alisverise %1 ucus puan veriyor. Bir cok kez biletim bedavaya geldi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motor iciyor mu benzini

Ben ing pegasus karti kullaniyorum. Her alisverise %1 ucus puan veriyor. Bir cok kez biletim bedavaya geldi.
    Ing bu kartta %1 yerine %0.5 vermeye başladı. 1.000 lira harcıyorsun o ay (taksit değil yeni harcama) sana 50 lira dilenci parası veriyor. Kullanmayı bıraktım.

Zubizu kampanyası var. Ayda 300 TL benzin alırsanız 15 tl yüklüyor. Arkadaş 3-4 günde bir benzin alıyorsa depoyu dolduruyordur demek ki. Bu da 50 liradan en az ayda 400-500 eder. Tavsiye ederim.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    kamyon deposu mu taktırdınız motora ne iş? bende de bonus var da, hep 150 liralık yüklemelerden kapı açıyor. başka kartları da kart ücreti var diye kullanmıyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    O kampanyaların çoğu yalan dolan. Bir kere kampanya en fazla 1 ay sürüyor, başladıktan 2 hafta sonra haberiniz oluyor. kampanya bitene kadar 3 kere benzin istasyonuna gitme şansınız olmuyor. Kazandığınız puanları harcamak için de çok limitli bir süre/gün veriyorlar. Harcamazsanız kazandığınız puanlar siliniyor. Nasıl taktik. ? Ben artık hiç ilgilenmiyorum. Motosiklet için zaten kart taşımam, kartların hepsi arabada. Yakıt puan birikirse 15-20TL, yakıt alımından düşürüyorum hepsi o.

Örneğin
    Paraf ile 1 Nisan-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında Paraf üyesi Opet ve Sunpet istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde yapılacak 100 TL ve üzeri 4. yakıt alışverişine 50 TL ParafPara verilecektir. Kampanyaya katılmak için alışveriş yapmadan önce bankada kayıtlı cep telefonundan, OPET yazıp 3404’e SMS gönderilmelidir. Alışverişlerin, gelecek onay SMS’i sonrasında yapılması gerekmektedir. 50 TL ParafPara, kazanımın ertesi günü ve kazanım sağlanan işlemin yapıldığı karta yüklenecek, 25 Mayıs 2017’ye kadar Paraf üyesi Opet ve Sunpet istasyonlarında yakıt alışverişlerinde kullanılabilecektir. Kullanılmayan ParafPara’lar 26 Mayıs 2017tarihinde geri alınacaktır. Kampanya müşteri bazındadır ve bir müşteri en fazla 50 TL ParafPara kazanabilir. Ödül kazanımına ilişkin bilgi slip üzerinde yer alacaktır. Aynı gün içinde yapılan 100 ve üzeri alışverişlerin sadece ilki kampanya dahilindedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Puan kazanmak da harcamak da zor görüldüğü üzere
    - Aynı gün içinde 100TL lık 2 kez aldıysanız. 2.si sayılmıyor. Bu demektir ki uzun yola çıkarsanız sadece 1 kez 100TL sayılacak.
    - 1 ay içinde 4 kez 100TL yapabilmeniz için çok yakan benzinli bir arabanız olduğunu varsayarsak 4x250km yol yapmanız lazım. Yani tamamen şehir içinde kullanacak uzun yol yapmayacaksınız.
    - 15 Mayısa kadar diyelim ki 400TL harcadınız ve 50TL kazandınız. Ertesi gün yüklenecek yani 16 mayıs o gün saat kaçta yüklenir bilemeyiz bu nedenle 17 Mayısta kullanabiliriz. Son gün 26 Mayıs yani harcamak için sadece 9 gününüz var. Çoğumuz arabamızda benzin bitmeden, ışık yanmadan istasyona gitmeyiz, yani bu 9 günü kaçırmak ve unutmak çok olası.

Özetle her gün kmlerce otomobil kullanan biri değilseniz aylık benzin masrafınız 400TL nin altında ise bu kampanyalar hiç bir işinize yaramaz.

Motosikleti
    Duke 200
    Öncelikle bu kampanyalar yalan diyenlere inanmamak lazım. Bonus Amerikan express kullanıyorum . Her akaryakıta yüzde 1 bonus veriyor sürekli . Ayrıca hemen her ay başka bir şirkette kampanya oluyor. Opet po bp genelde . Araba da kullandığım için ayda 4x100 den 400₺ üzeri harcamam neredeyse garanti oluyor. Yaptığı ortalama indirim yüzde 10 civarı. 5.20 den aldığın benzin 4.70 e geliyor yaklaşık. Çok tüketiyorsan kullanmak çok avantajlı 1 yılda kartımda yaklaşık 500₺ bonus birikiyor sadece akaryakıttan

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Lukocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bu kampanyalar yalan diyenlere inanmamak lazım. Bonus Amerikan express kullanıyorum . Her akaryakıta yüzde 1 bonus veriyor sürekli . Ayrıca hemen her ay başka bir şirkette kampanya oluyor. Opet po bp genelde . Araba da kullandığım için ayda 4x100 den 400₺ üzeri harcamam neredeyse garanti oluyor. Yaptığı ortalama indirim yüzde 10 civarı. 5.20 den aldığın benzin 4.70 e geliyor yaklaşık. Çok tüketiyorsan kullanmak çok avantajlı 1 yılda kartımda yaklaşık 500₺ bonus birikiyor sadece akaryakıttan
    Durumu izah ettim. Yalan değil elbette, böyle kampanyalardan bonus, para, puan neyse kazanılıyor. Ben bunun zorluğuna ve bankaların yapmış olduğu aldatmacaya dikkat çekmek istedim. Herkes sizin gibi ayda 400-500TL yakıta vermiyor. Yılda şu kadar kazanıyorum diye kendinizi kandırmayın, Onun katkat fazlasını zaten veriyorsunuz.

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    hopi kullanın BP sürekli % 3 paracık veriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)