Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: hangisi

Katılımcı sayısı
64. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • mondial

40 62.50%
  • küba

13 20.31%
  • calcon

5 7.81%
  • kanuni

4 6.25%
  • asya

1 1.56%
  • kral

0 0%
  • arora

1 1.56%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

en iyi çin malı hangisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    çin malı tabiki iyi olmaz ama acemi olduğum için çin malı ile başlayacağım simdilik iyi motora para vermeye gerek yok ilerde iyisini alırım

bu çin mallarından hangisi daha iyi yani hangisi kötünün iyisi

anketteki 3. şıkkı yanlış yazmışım falcon olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Regal raptor en kaliteli çinlidir muhtemelen.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Özellikle yeni başlayanlar için Çinliler tercih edilmemeli bence, insanı soğutabilir. Ama çinli tercihinin sebebi maddiyat ise söylenecek bir şey yok; regal raptor denmiş ancak modelin bir forumu var, orada hangi arızanın çözümü nedir diye sayfalarca yazı yaılmış üyeler tarafından. Şahsi tercihim hiçbiri.

Muallakta kalacak , tartışmalara sebeb olacak bir konu ...

Zira ; yukardaki markalarin tamamı , Çin'den ithal ettikleri , çeşitli üreticilerden satın aldıkları "modelleri" kendi isim/marka bastırmaları ile yurda getirip satan firma/distribütör'ler.

Dolayısı ile , hedefinizde olan motosiklet tip/cc gibi belirledikten sonra araştırtmanız daha sıhhatli olur .

Örneğin : Comuter 100-200 cc , Cub 90-120 cc , Cross/Enduro 125-250 cc , Cruiser/Chopper 125-300 cc , gibi belirledikten sonra , servis / yedek parça / 2.elde zarar gibi etkenleride hesab edip " model " bazında araştırın bu hali ile kafanız karışır.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jianshe-Yamaha imalatı olan modellere bakabilirsin.

Kuba Pars, Salcano Wolf vb.

Avantajı YBR125 türevi motorlar olduğu için az yakar, titreşimi az,uzun süre dayanır diyorlar. Birçok parçası YBR ile uyumlu diyorlar ama modele özgü parçalar çok yaygın olmayabilir. Denemedim, kullanmadım bilmiyorum.

Mondial'in iki artısı var. Birincisi en yaygın model olması ve yedek parçayı kolayca, ucuza bulabilmen. İkincisi az çok bir piyasa var diyorlar. Sonuçta en çok satılan çinli motor. Getirdikleri motorlar gene eli yüzü düzgün firmaların motorları Zongshen, ZNEN vb.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Zontes ...........

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Merhaba ben RKS Titanic 150-S kullanıyorum. Motoru üreten Keeway, Benelli dizayn etmiş, motorun markası RKS, ruhsatta da Kuba yazıyor. Kronik bir sıkıntısı yok, bakımını düzenli yapıp motorun limitlerini de bilince problem yaşamıyorum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorranı atlamışınz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Burada olayı ikiye ayırmakta fayda var. Bazıları için marka konuşulabilir ama bazıları için de sadece markanın altındaki modeller konuşulabilir. Örneğin genel olarak RKS'nin ve Kuba'nın motorları ortalamanın üzerindedirler. Bu markalar için iyi denilebilir çünkü kötü motorları gerçekten çok az hatta RKS'de kötü motor yok denilebilir. Mondial için bazı modeller iyi ama bazı modeller kötü ya da vasat denilebilir. Örneğin RX3, Bucaneer, Xtreme enduro ile Z-One serileri ve Sentor'un veya onlar ile ile 125MH, 150MH, 150 MR Vulture'ın kalitesi bir değildir. Arora, Kanuni, Asya, Kral, Falcon ise hemen hemen aynı ayardalar, belki Falcon bunlardan bir tık öndedir. Aslında iyi olanlarla vasat olanların arasındaki en önemli fark, iyi markaların modellerinin farklı isimlerle farklı markalar altında yer almamasıdır. Mesela Modial'in Sentor ve Z-One modelleri başka markalar altında satılmıyorken, 150 MR modelinin aynısı Asya ve Kanuni 'de çok ufak farklarla mevcuttur. Asya'nın Nostalji Scooter'ını bir sürü marka farklı isimlerle satmaktadır. o yüzden yedek parça anlamında avantajlı olsa da ben farklı isimlerle aynı motorun satılmasından hoşlanmıyorum.

Özetle, markaları geçiniz öncelikle modellere ve arkasındaki servis desteğine bakınız derim. Ben bu listede olmayan Lifan ve RKS'yle birlikte Kuba ve biraz da Mondial'i en iyi markalar olarak görüyorum. Regal zaten ayrı bir klasmanda ve tarzı farklı. Diğerlerinde ise ne çıkarsa bahtına...

Benelli'yi ise Çinli'den saymıyorum.

motokeş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok fazla motosiklet deneyimim oldu.2 yıldır motoran torro cup kullanıyorum.yağ değişimi dışında masrafım olmadı.sıfır honda yamaha alacak imkanınız yoksa çin malı motorlar tercih edilmeli,10-15 yıl kullanılmış bence kullanma tarihide bitmiş,üretimi olmayan parçası bulunmayan japon motorlara 3-5 bin verilmemeli
    bursalıali bunu beğendi.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Mondial 70.000km gitti

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bence en iyisi az daha ekleyin ybr alın

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Benelli, CF Moto.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Mondial. Başka söze gerek yok.

Motosikleti
    avengers
    Cf moto nk
    SAZMAN bunu beğendi.

yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Bende çinli ile motosiklete başladım halâda çinli kullanıyorum fakat şimdiki aklım ve imkanım olsaydı 2.el hintli, japon, italyan vs. (yani çinli olmayan motosikletlere yönelirdim. Yüksek kmlerde olmasıyla ilgili(ucuz fiyat olacagı için) kafandaki sorularınıda forumda çok güzel konular mevcut araştırmanı tavsiye ederim. Sıfır çinli alıp maddi olarakda zararın olacagını düşünüyorum. İkinci daha kaliteli motosikletin pazarıda sana çinli kadar zarar ettirmez ve istediğin zaman satabilirsin.

CyberShooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tigrina --> Mondial 100 SFC --> Bajaj Dominar 250
    Benelli CF Moto Lifan bence bu üçü (:

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Benelli italyan değil mi?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet CFMoto'yu unutmuşum. Benelli'yi saymazsak CFMoto safkan Çinliler içerisinde açık ara en kalitelisidir. 150 NK modelinin ayarında ufak cc'de sadece Honda MSX125 ve MT-125 var. MT ve MSX tabi ki daha kaliteliler ama fiyatları da malum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli italyan değil mi?
    İtalyan kökenli ama Çin firmasına ait.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CyberShooter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli CF Moto Lifan bence bu üçü (:
    Lifan da iyi diyorlar. Zongshen, CF Moto vs.

Hatta tam liste şu şekilde:

http://www.motorcyclevalley.com/news/top-chinese-motorcycle-brands/

Loncin (BMW),
    Zongshen (Piaggio),
    Qingqi (Suzuki and Peugeot),
    Jianshe (Yamaha),
    Lifan (MV Agusta),
    Qianjiang (efsane italyan firması Benelli'nin yeni sahibi),
    Jialing (Honda)

Gördüğün üzere büyük firmaların hepsi bir şekilde ünlü firmalarla ortaklık kurmuşlar. O yüzden ne idüğü belirsiz olanlar haricinde çoğu alınabilir gibi.

Benim gözüme kestirdiklerim:

Mondial (Zonghsen) Z-one 150 (tasarımıgüzel ayrıca Aprilia, Piaggio, Derbi markalarıyla da satılıyor)
    CF Moto 150NK (Kiska tasarımı çok güzel görünümlü)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)