Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kuryecilik İşi Zor Mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Merhabalar ben motosiklet almak için kuryelik yapacağım bazıları kuryeciliğe zor diyor kimisi ise kolay diyor. Çalışacağım yer Pizza Bulls . Karabük'te ve Karabük büyük bir yer değil zor olcağını sanmıyorum ve sizlere birkaç sorum olucak ;

Adres bulma nasıl oluyor ? Bulurken çok sorun yaşıyormusunuz ? Gps tarzı birşey var mı ?

Başlıktada belirttiğim gibi zor bir iş mi kuryecilik yapan abilerimi bu başlık altına bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Yapmadim sahsen ama daha önce yapan ve hala yapmakta olan çok dostum var, kimse yorum yapmamış ben yapim.

Adres bulma işini geç o çevreyi tanıman ezberlemen ortalama 1 hafta sürmez, asıl mesele şartlar.

Neredeyse hiç bir firma insan gibi ekipman vermiyor , kendi ekipmanını kullanırsan kazada manevi hasar olmasa bile maddi olacağı kesin , çünkü hasarını karşılamayacaklar.
    Sana ekipman verdik sen beğenmedin diyecekler.
    Verdikleri montların hep kullanılmış leş gibi vede yırtık pırtık oldgunu söylüyorlar.

Hadi diyelim bunuda hallettin, peki ya kış ?
    Allaha emanet mars basan scooterlarla, hangi yolda hangi lastiğe güveneceksin ?
    Yavaş gitme şansın yok geç kalırsan ya fırça yiyeceksin ya maaştan kesecekler.
    Trafikte keyfi olarak motosiklet kullanmak bile bi bela, bu işi ticari yapmak nasıl bir eziyettir tahmin et.
    Şubat soğukları motor üstünde gençliğini çürütür dostum imkânın varsa başka bir is bul kendine.

Ha diyeceksin ulan bu mesleği yapanlar nasıl yapıyor?
    Dikkat edersen paketcilerin %99'u kısa süreli çalışıp 2 aylığı alip işi bırakan 17-19 yaş civarları gençler.
    Sigorta felan ne durumda onuda bi bakmak lazım.

Bana sorarsan, cidden her insanın kaldıracağı iş degil.
    Allah bütün "Aklı selim", ekmeğinin peşinde koşan etliyle sütlüyle işi olmayan Kurye/paketci abi ve kardeşlerimize sabır versin, çoğuna büyük saygi duyuyorum şahsen.
    Kızıl pars ve Onur34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmadim sahsen ama daha önce yapan ve hala yapmakta olan çok dostum var, kimse yorum yapmamış ben yapim.

Adres bulma işini geç o çevreyi tanıman ezberlemen ortalama 1 hafta sürmez, asıl mesele şartlar.

Neredeyse hiç bir firma insan gibi ekipman vermiyor , kendi ekipmanını kullanırsan kazada manevi hasar olmasa bile maddi olacağı kesin , çünkü hasarını karşılamayacaklar.
    Sana ekipman verdik sen beğenmedin diyecekler.
    Verdikleri montların hep kullanılmış leş gibi vede yırtık pırtık oldgunu söylüyorlar.

Hadi diyelim bunuda hallettin, peki ya kış ?
    Allaha emanet mars basan scooterlarla, hangi yolda hangi lastiğe güveneceksin ?
    Yavaş gitme şansın yok geç kalırsan ya fırça yiyeceksin ya maaştan kesecekler.
    Trafikte keyfi olarak motosiklet kullanmak bile bi bela, bu işi ticari yapmak nasıl bir eziyettir tahmin et.
    Şubat soğukları motor üstünde gençliğini çürütür dostum imkânın varsa başka bir is bul kendine.

Ha diyeceksin ulan bu mesleği yapanlar nasıl yapıyor?
    Dikkat edersen paketcilerin %99'u kısa süreli çalışıp 2 aylığı alip işi bırakan 17-19 yaş civarları gençler.
    Sigorta felan ne durumda onuda bi bakmak lazım.

Bana sorarsan, cidden her insanın kaldıracağı iş degil.
    Allah bütün "Aklı selim", ekmeğinin peşinde koşan etliyle sütlüyle işi olmayan Kurye/paketci abi ve kardeşlerimize sabır versin, çoğuna büyük saygi duyuyorum şahsen.
    16 yaşımda olduğumu belirtmeyi unutmuşum yaz tatilinde 3 ay çalışacağım sadece o bakımdan kış sorunu yok

Recep demire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Telefonundaki haritadan baktığın adresi bulabilecek kadar yön duygun varsa kolay iş sayılabilir kuryelik. Ama sıkıntısı çok.
    Sana bir motor verecekler, yüksek ihtimalle freni yok denecek kadar kötü, lastikleri piyasadaki en ucuz lastiklerden olacak. O motorla katil dolu bir trafikte 8 saat 10 saat motor süreceksin. Çok dikkatli olmak lazım ama bir dene bakalım

Edit: 16 Yaşındaymışsın kardeşim yapma etme başka bir iş bul kendine
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Motorcu78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 yaşımda olduğumu belirtmeyi unutmuşum yaz tatilinde 3 ay çalışacağım sadece o bakımdan kış sorunu yok
    16 yasindasin ve ehliyetin yok bu sekilde pizzabullsa nasil alicaklar merakimdan soruyorum.Konu ile alakali olarak ben istanbulda getirde aksam part olarak calisiyorum kuryesine deger veren sayili sirketlerden yavas gitmen sana en az 100 kere soylenen sey once sen diyolar ki boyle olmasi lazim dizligine kadar veriyo ve temiz trafik kurallarina uymadiginda direk isten cikartiyolar ki buda kaza riskini azaltiyo ama gida sektoru heleki pizza vs hizli gitmen icin devamli uyarildigin bir yer sen bu isi yapicaksanda kendinin bile olsa ekipmanlarini giy 100 200 tl cebimden gidicek diye kendini riske atmaya degmez ve kimseyi takma gec olsun temiz olsun her zaman.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kardeşim, ister abi tavsiyesi olarak algıla , ister başka türlü.

Ama bu işten uzak dur, 16 yasindasin bünyene gençliğine yazık.
    3 ayda ordan kazanacağın parayı ne yapacaksın bilmiyorum ama değmez.
    Ne olursa olsun değmez.

Ayrıca tebrik ederim seni, senin akranların yaz tatilinde çalışmayı bırak, eve iki ekmek almak için bakkala yürümeye üşeniyor.
    Çalışmak iyidir eyvallah, ama bu yaşta sıfır tecrübeyle bu işi yapmak intihardır.
    sdt, GP500-1st ve cem1903 bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    stresten kanser olursun. sana tavsiyem garsonluk yapmanda, yavaş yavaş kuryelerle de muhabbet kurarsın, sonra karar verirsin yapıp yapmamaya.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı dokuzparmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 yasindasin ve ehliyetin yok bu sekilde pizzabullsa nasil alicaklar merakimdan soruyorum.Konu ile alakali olarak ben istanbulda getirde aksam part olarak calisiyorum kuryesine deger veren sayili sirketlerden yavas gitmen sana en az 100 kere soylenen sey once sen diyolar ki boyle olmasi lazim dizligine kadar veriyo ve temiz trafik kurallarina uymadiginda direk isten cikartiyolar ki buda kaza riskini azaltiyo ama gida sektoru heleki pizza vs hizli gitmen icin devamli uyarildigin bir yer sen bu isi yapicaksanda kendinin bile olsa ekipmanlarini giy 100 200 tl cebimden gidicek diye kendini riske atmaya degmez ve kimseyi takma gec olsun temiz olsun her zaman.
    A1 ehliyetim var.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml?highlight=

Ben beceremedim daha kolay işler var

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sana bir şey katabilecek, geliştirebilecek bir iş değil.
    Başka işlerde, sektörlerde işe girersen en azından sonrası için bir altyapın olur, daha yüksek maaşlar alabilirsin.
    crxforever bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Ankara da 8-9 yıl kadar yaptım tabi adam gibi yaptık hakkını vererek.. 16 yaşındasın ehliyetin bile yokken bu işi yapmamalısın.. zaten ehliyetsizler yüzünden piyasada düşüyor hakkını alamıyor bu işi profosyonel olarak yapanlar.. 15-16 yaşında ehliyetsiz kuryelik yapanların çoğu yolda düzgün gitmediğinden sürücülerin kuryelere saygısıda azalıyor..

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ben senden de gençken çalıştım yazları, çalışmak iyidir.
    Emeğinle kazandığın parayı güle güle harcarsın inşallah.

Özelde moto kuryelik, genelde ise perakende gıda sektöründeki hemen her iş ağır çalışma şartlarında yapılır.
    Yeri gelir yerleri silersin, yeri gelir pizzaları götürmeden önce sen kesersin, kartonları katlarsın, içecekleri taşırsın vs.

Uzun süre yapmayacaksan bir hayat deneyimidir, sana çalışmak ile ilgili bir fikir verir.
    Aman trafikte dikkat, genelde süre baskısından saçma sapan hareketler yapıyorlar.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    kaza bela riski olmadan aynı paraya garsonluk da yapabilirsen bence girme.

adres sıkıntı olmaz. adresi kolay bulmak istiyorsan YAVAŞ gitmelisin.
    inan bana paket servis işinde 10 km öteye 60 ile gitmekle 40 ile gitmek arasında pek ibr dakika farkı olmuyor. ama aynı sokakta numara bulacağım diye 2 kere dolanıp zaman kaybedebilirsin.

bahşiş muhabbeti de sanıldığı kadar en hızlı gelene verilmiyor. düzgün konuşan eli yüzü temiz olan kurye daha iyi kazanır . daha iyi dediysem 5 lira fazla kazanır.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster

inan bana paket servis işinde 10 km öteye 60 ile gitmekle 40 ile gitmek arasında pek ibr dakika farkı olmuyor. ama aynı sokakta numara bulacağım diye 2 kere dolanıp zaman kaybedebilirsin.

bahşiş muhabbeti de sanıldığı kadar en hızlı gelene verilmiyor. düzgün konuşan eli yüzü temiz olan kurye daha iyi kazanır . daha iyi dediysem 5 lira fazla kazanır.
    vermeyenlerin arkasından dilek tutuyor muydunuz
    crxforever bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vermeyenlerin arkasından dilek tutuyor muydunuz
    ilk başlarda evet sonra vaz geçtim . :D

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara da 8-9 yıl kadar yaptım tabi adam gibi yaptık hakkını vererek.. 16 yaşındasın ehliyetin bile yokken bu işi yapmamalısın.. zaten ehliyetsizler yüzünden piyasada düşüyor hakkını alamıyor bu işi profosyonel olarak yapanlar.. 15-16 yaşında ehliyetsiz kuryelik yapanların çoğu yolda düzgün gitmediğinden sürücülerin kuryelere saygısıda azalıyor..
    A1 ehliyetimin olduğunu yorumlarda belirtmiştim.

7. sınıftan beri garsonluk yapıyorum fakat çok ağır geliyor bana sürekli 2 3 kat in çık in çık 4 5 tepsiyi üst üste taşı en ufak birşey kırmanda azar işitme olsun vs şeyler olsun sıkıldım artık kuryeceliği tercih ediyorum bu yüzden

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A1 ehliyetimin olduğunu yorumlarda belirtmiştim.

7. sınıftan beri garsonluk yapıyorum fakat çok ağır geliyor bana sürekli 2 3 kat in çık in çık 4 5 tepsiyi üst üste taşı en ufak birşey kırmanda azar işitme olsun vs şeyler olsun sıkıldım artık kuryeceliği tercih ediyorum bu yüzden

Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml?highlight=

Ben beceremedim daha kolay işler var
    Dominos pizza değil zaten pizza bulls ve sahibi yakından tanıdığım kadarıyla çok iyi insana benziyor

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    3 yıldır yapıyorum da nasıl anlatırım bilmiyorum.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıldır yapıyorum da nasıl anlatırım bilmiyorum.
    Alışabilmesi kolay bir meslek mi ?
    Adres bulmada nasıl yapıyorsun sorun yaşıyor musun ?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alışabilmesi kolay bir meslek mi ?
    Adres bulmada nasıl yapıyorsun sorun yaşıyor musun ?
    Adres bulmak kolaymı.. Bana göre kolay. Kişiden kişiye değişir çok takılma bu konuya.
    Adres problemi çektiğim bütün müşteriler üni öğrencisi, dedim ya kişiden kişiye değişir. Daha adres vermeyi bilmeyen insanlar çook.

Geçelim diğer konuya.

Bu mesleğe girdinmi yazın sesin çıkmaz, kışın kendine söversin. Kurtulamazsın. Çünkü bi rahatlığı vardır,dışardasındır..

Millete bakma kısa zamanlı çalışıyor diyorlar yalan. Benim iş arkadaşlarım 40, 45, 35 den aşağı yok.

Bu sektöre girdinmi çıkmak zor anlayacağın.
    Amacın varsa her iş yapılır. İş iştir. Ama pis bi işmi dersen pistir.

He ben öğrenciyim yapıcağım gün belli diyorsan her iş yapılır.

Hiçbir evrak, kart, yemek, ilaç her ne zıkkımsa acele etmeyeceksin. Bu altın kuraldır..

Azcıkta motor sevdan varsa tamamdır.
    Bizim gibi çekersin şubenin önüne o sana bakar sen ona.
    Hakkında hayırlısı.
    crxforever bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Hemen düzeltelimde yanlış başlama bari.

Kuryecilik değil; kuryelik. Bu işi yapanada kurye denir.

İş konusunda; motosiklet kullanmayı seviyorsan ve çalışacağın yer dandik bir büfe-restoran yerine kaliteli, kurumsal bir firmayla hakikaten zevklidir. Zevkli olmayan kısımları tabiki var ama bu kısımlar herkes için geçerli. nedir bunlar? Yağmur çamur soğuk vs.

Ama bana sorarsan sadece zevk için yap. Hayatını ve geleceğini bu meslek üzerine kurma (mecbur değilsen) çünkü 4 mevsim motorculuk; zorluk bakımından madencilik ile yarışır o derece.

Şöyle bir şey var; imkanım olsa 4 mevsiminde yaz veya bahar olarak yaşandığı bir ülkede ömrümü kuryelik yaparak tamamlamak isterdim. Hayali bile güzel

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)